11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Ironman2
    #202
    Ezt jó olvasni.D
  • Nikosi
    #201
    Nem kell itt nagy törzsekre gondolni, viszont a 3-4 emberre igen. Mert ha kellenek a fullos épületek akkor valakinek azt kell tolni, cserébe a másik a ruhákat húzza, a harmadik a nyergeket és egyebeket valaki a fegyvereket. Az alap dolgokat mindenki kihúzhatja maga, is de ha már kell az acél ajtó ahhoz egy csomó előfeltételt is ki kell fejleszteni, a pontok fentebb meg igen magasakká válnak. Tehát ha mindenhez hozzá akar férni az ember kell az együttműködés. Nem kell itt nagy főnök vagy bármi ilyen, de egy ősközösségi forma igen ez a törzs.

    A dinók meg nem csak azért vannak, hogy állatkertet tartson az ember. A növényevők, például a stego elképesztő módon meggyorsítja a nyersanyag gyűjtögetést (nincs szükség kimerítő farmra). A csúcs ebben a brontó azzal pár csapás és máris nyersanyag hegyek landolnak a táskában (bogyók, fák). A húsevők meg a harcban illetve, a húsmegszerzésében lesznek segítségére az embernek. Ilyen például a skorpió ami megbénítja a támadásával az ellenfeleket. Így már könnyebb a dinók elkábítása. stb.... Természetesen farmolásra szükség van, főleg a high level-es dolgokhoz, de ott már érthető szerintem. Ne legyen már minden házon acélborítás.

    Az emberi gyökérség ellen persze nincs orvosság. De itt mivel minden leromlik használat közben, javítani pedig az tudja csak aki gyártani is. Nem érdemes valakit a tárgyaiért legyilkolni. A nyersanyagok eltulajdonítása már más kérdés. Egy kis pvp "civilizátabb" formában meg még élvezetes is lehet esetleg...
  • Sarthus
    #200
    Naa, fel is patchelte a szervert
  • Sarthus
    #199
    Ugye ezeknek a túlélő játékoknak egyik érdekessége, hogy két út van: vagy visszamegy értelmi szinten a neander völgyi szintjére, és elveszi ami kell - vagy összefogva megteremt 50x annyit. Mad Max óta "tudjuk' az emberiség folyamatosan melyik utat választja ....
  • Ironman2
    #198
    Én ugy vagyok evvel a törzsi dologgal hogy inkább a nyersanyagokat segitem gyüjtögetni,többiek meg épitkeznek majd.DD
  • Sarthus
    #197
    Dayz: yep.

    A törzsbe kényszerítés nekem viszont nem pozitívum, mert az azt jelenti, hogy megint csak úgy kell ugrálni, ahogy a nagyobb ökör ugat.
    Mert ugye itt az a lényeg, a kicsi törzs se rúg labdába, a minimális méret kb. 10-12 ember minimum alsó hangon a belépő szinthez full nyílt szerveren. És folyamatos kényszeres farm. Alapanyagot, ellenfelet, akármit, ami kell. Az meg már nem játék...
  • Nikosi
    #196
    Azt még óriási pozitívumnak látom, hogy van benne mit csinálni. Tehát nem jön elő az az effektus pikk-pakk, hogy na megvan minden, mi legyen, menjünk öljünk céltalanul.

    Ez volt az egyik halálom például a Dayz-ben. Ha felgearelte magát az ember akkor mit csinált, elment embert ölni, mert mindenki ezt csinálta. Aztán meghalt az ember megint full gear megint ment ölni.... (Most az utóbbi patchekbe ezt kezelték azzal, hogy nem tudod magad fel gearelni, tehát nem full gearba mész embert ölni). Nem rossz játék az sem én szeretem, de ott még nagyon messze van a béta, itt meg ez már majdnem az, na de ez OFF.

    Ráadásul azt meg szintén szenzációs ötletnek tartom, hogy mondjuk rákényszeríti az embereket a törzshöz való csatlakozásra. Mert a craft miatt a magányos harcos az esélytelen.
  • Sarthus
    #195
    Hehe, akkor megint boxolhatok kicsit a severrel :D
  • Ironman2
    #194
    a 7 days to die után,mert az is fejlődik szépen,ott is az alfa1 már teljes játék volt
  • Ironman2
    #193
    Most szóltak a fülemre hogy uj peccs jön.Karbantartás van jelenleg
  • Nikosi
    #192
    Úgy is gondolkodtam a videó kártyám cseréjén. Most ez amúgy még egy lökést adott, szeretném látni valódi med/high beállításokkal milyen lehet. Most sajna med textúra meg látótáv és a scale-t sem húzom magasra, más minden low, olyan 15-23 fps, de még így sem csúnya. Mondjuk low textúrával az már brutális, úgy ugyan még a 35 fps-t is ki tudtam hozni, de az ára az óriási volt.
  • Nikosi
    #191
    Ez beállítás kérdése, hogy milyenre teszed a viselkedést. Lehet passzív (békésen tűri, hogy lemészárolják), lehet természetes (ha megtámadják támad), lehet agresszív aki agro körön belül kerül az öli, vagy lehet olyan, hogy azt támadja akit te támadsz. Ezeket te tudod megadni nála. Az agresszívre hagyott viselkedés elég csúnya meglepetést tud okozni az embernek, ha úgy marad. A pet gyorsan elmegy levadászni a teljes populációt, főleg ha húsevő, persze vélhetően megpurcan. Már ha nem egy t-rex-ről van szó ugye:)
  • Sarthus
    #190
    Jaja, szerintem is messze az egyik legjobb early access játék, arról nem is szólva, hogy nagyon szórakoztató és brutál szép.
  • Nikosi
    #189
    Igen az optimalizáció és az MI-n még van mit dolgozni. De ha ezt összevetem mondjuk a dayz-el amikor az kijött early access-ba akkor itt már most előrébb járnak. A DayZ-be egy nyamvadt járműre több mint egy évet kellett várni. Szóval ha szépen csiszolják a dolgokat, akkor ebből még lehet kész játék is. Sajnos sok társa megragad az örök early access-ban (szerintem a DayZ is sajnos), de itt látom az esélyt a kész játékra.
  • Ironman2
    #188


    Nekem az tetszett az előbbi videóban hogy a háziasított dino,nekiment a vad dinónak.DD
  • Nikosi
    #187
    Ha már ilyen szépen gyűlünk akkor aki játszik és társat keres itt steam profil link vegyen fel barátlistára. Igazából egyelőre a pve érdekel mert ki akarom ismerni a játékot. Igazából a törzs és az együttműködés az itt nem csak lehetőség, hiszen egy ember nem tud mindent kitanulni, így specializálódni kell ha a legjobb cuccokat le akarja valaki gyártani.

    Amúgy elképesztő, hogy early access és már milyen szintem működik. Már most olyan mélységben le van fejlesztve mint sok másik játék kész állapotában sem. Jó mondjuk az optimalizáció még mindig nem tökély. De lehet repülni, víz alatt úszni, minden játékban levő dinót, skorpiót, mamutot, megalodont, meglovagolni, háziasítani, stb... Ráadásul ami nekem hihetetlen, hogy mindent kifagyások, elszállások nélkül teszi. Plusz ott van a rejtélyes barlang és állítólag van víz alatti barlang is. Arról már nem is beszélve, hogy a patch-elés sebességén egyelőre az látszik, hogy itt komolyan gondolják a dolgokat.

  • Ironman2
    #186
    Na ebből látszik hogy még korai stádiumban van a játék,hiába a sok tartalom.Fizika gyenge,animáció közepes.Egy T-Rexet meg simán le lehet nyilazni pár méter távról,úgy hogy észre sem vesz minket.A többire is vonatkozik ugyanez
  • Sarthus
    #185
    Ja, ezért :D
    Az ágyat kell csinálni, amilyen hamar csak lehet. Azért tettem én is le azt egyből a szerveren.
  • Ironman2
    #184
    Az fasza! Akkor azért tünik el!
  • Sarthus
    #183
    És egy kis furcsaság a nagyvilágból (bár a DayZ után már nem lepődöm meg semmin).
    https://www.youtube.com/watch?v=CK2g4-4WhY8
  • Sarthus
    #182
    Azt meg ugye tudjuk, hogy macira nem bízunk mézet :D
  • Sarthus
    #181
    http://playjurassicark.com/administrative-commands-for-the-administrative-player/
  • Sarthus
    #180
    Nem, a spleeping bag az one time use-os. Az ágy nem, az megmarad.
    Én sem vettem észre, aztán néztem mint Gyuri a moziban, de másodjára már elolvastam a tooltipet :D

    És igen, exploit is van, elég durva, és cheat is van, RÁADÁSUL beépítve is van néhány magába a játékba, csak adminnak kell lenni.
  • Ironman2
    #179
    Ráadásul még nincs védve a játék,gondolom már vannak csiterek.Ha erre is ráteszik az EAC-t,akkor nehéz lesz wirágban is tolni,de nembaj mert hétfőn már meglesz nekem
  • Ironman2
    #178
    Nekem a slepping bed tünt el,jó lehet a wirágbolti miatt,de az is lehet hogy nem.Sokmindenhez nem nyúl a wirágbolti változat,a fájlok ugyanazok,csak emulál egy fake steam-ot
  • Sarthus
    #177
    Az ágy (nem a sleeping bed) nem működik?
  • Ironman2
    #176
    Ja ugyanez volt a Reign of kingsben is
  • Sarthus
    #175
    Engem inkább az bosszant, hogy akik elhúznak azok nagyon sokszor szórakozásból mészárolnak, aminek nem túl sok értelme van.
  • Sarthus
    #174
    Nem vagy egyedül, ne keseredj el. Akinek nem olyan az élete, annak ezt a játékidőt nagyon nehéz produkálnia, és nem is biztos, hogy hosszabb távon szórakoztató.
  • Ironman2
    #173
    Na ezért nem lesz esélyem megint pvp-n.D
  • Ironman2
    #172
    Van itt minden ami szem-szájnak ingere! Auto-turret,rakétavető,ejtőernyő.Azért szép munkát végeztek vele.Én meg közben megint meghaltam,és a sziget keleti felén spawnoltam.Jó sokáig tart visszaérni a bázisra,nembaj addig gyüjtögetek.Amúgy Dodok meg összetartanak,mert az egyiket megtámadtam,erre a társa is nekem támadt.Mindkettőt kinyirtam.D
  • Sarthus
    #171
    Csak egy link, ők saját szerverre mentek, hogy élvezkedhessenek, de:
    http://www.twitch.tv/entak
    most éppen megy a közvetítés.
    Utoljára szerkesztette: Sarthus, 2015.06.07. 00:30:13
  • Sarthus
    #170
    Ahh, bocsi, erre nem gondoltam.
    Egyébként csak mondom, sokan vannak, akik kb. 0-24 játszanak, és már a metál falaknál tartanak, egy dinó hordával az oldalukon.
  • Ironman2
    #169
    LOL! Hütőgép is van! Mondjuk ez egy kicsit spoileres,de nembaj meglesem
  • Sarthus
    #168
    Ezt meg a gyárthatóakról: Link
  • Sarthus
    #167
    Fórumon linkelték ezt a bázis képet, most ugye ez nem egy perc kifarmolni :
    Link
    Utoljára szerkesztette: Sarthus, 2015.06.07. 00:14:50
  • Sarthus
    #166
    Én ezért vagyok most ezen a szerón, hogy lássak is vlamit a játékból és tudjak fejlődni, tudjam mi mi, milyen a térkép stb.
    És ne mindig kb. nulláról kelljen újra indulni valami marhaság miatt. Meg újra és újra tame-elni a dinókat, mert poénból leverték őket.

    A kis kocka házad meg teljesen jó :))
  • Ironman2
    #165
    Na ki lesné meg a kérómat belülről?


  • Ironman2
    #164


    Én most folytatom megint,egy rohadt cápa nekem támadt viz alatt,megvolt a respawn,de el is tűnt az ágyam,az összes ruhám,mindenem.Na szép! Most majd avval leszek elfoglalva hogy sok nyersanyagot gyüjtsek,hogy halálom után ne kelljen annyit gyüjtögetni megint.Amúgy bungallo kész van,lehet pin kodja is,de ez a bungallo multiplayerben loszart se fog érni,1000-1500-as erőssége van a nádbungallónak,egy ütésre nálam lement 960-ra az ajtó.



    Igaz van repair,de nemtudom mibe került az
  • Sarthus
    #163
    Igen, és a dodo nagyon jó, sokáig elálló tojást tojik :) (legalább is most)
    Utoljára szerkesztette: Sarthus, 2015.06.06. 23:00:42