11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Ironman2
    #607
    Nálam viszont egy örök dilemma van a játék során,nem is nagyon találtam rá megoldást,vagy valamit nem jól állítottam.(opció beállításaim lentebb vannak),méghozzá az hogy megyek,forgolódok,és nem töltenek be a HD textúrák,maradnak kis felbontásban,van amikor csak pár másodpercig,de van amikor percek is eltelnek,és minden grafikai elem kis felbontásban jelenik meg,és utána vált át hd felbontásra.Tudom ez az Unreal motor sajátossága,már több játékban volt vele gond,de ott mindig orvosolni lehetett (pl:Rage),itt viszont néha rohadt idegesítő tud lenni.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.10.07. 19:10:12
  • Fehercsoki
    #606
    Milyen videokártyád van?
  • Jabar
    #605
    Én is így tudom, amint látod az új bázisnak alsó pár eleme + a kerítés is kő pont ezért, a parti bázis viszont fa volt teljesen.
  • Ironman2
    #604
    A követ nem tudja széttörni az alfa rex,vagy tévedek? Kőfalat!
  • Jabar
    #603
    Az a vga-d miatt van valószínűleg (minden más alkatrészed erősebb vagy ua mint az enyém), de mediumon is szép a játék és még úgy is fogják optimalizálni a jövőben.
    Neki kezdtünk régebben egy jó nagy vízparti bázisnak is de egy alpha rex nem vette jó néven, akkor el is buktuk az állataink nagy részét, meg a felépített bázis felét úgyhogy az most parkolópályán van, megcsináltuk hogy a delfinek meg cápák biztonságba elférjenek. Majd valamikor a jövőben azt is befejezzük. :)
  • Ironman2
    #602
    Szép nagy bázis! Nagyon jó lett! Amúgy nemtudom felrakni high-re a textures-t,mert utána már beszaggat a játék,épp tegnap próbáltam
  • Jabar
    #601
    Én ilyen beállításokat használok:




    A szárazföldi bázisunkról és állatokról pár kép:









    Ez pedig a gyártósor :D :


  • Ironman2
    #600
    Amúgy az egyik elhagyatott bázis tetejéről pár méregnyilat belelőttem,és annyi.Érdemes ilyen őrtornyokat lerakni "forgalmasabb" helyekre,pl Trexet,meg Carnot is könyebb lesz onnan majd elkábítani.
  • Ironman2
    #599
    Gazdagodott Trike-el a gyűjteményem:


  • Ironman2
    #598
    Távol vannak tőlem a havasok:

  • Ironman2
    #597
    Na az a 11 méteres repülő dög utasszállítóként működik?
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.10.06. 19:59:35
  • Ironman2
    #596
    Meg is jött a 218! Sőt már patchelték is pár percen belül,mert nem töltötte vissza a mentést!

    Current Version: v218.1
    * Fixed a savegame loading crash
    v218.0
    * Quetzalcoatlus & Flying Platform Saddle. (Airship?!)
    * Option to Remove the default "sail" from the Raft ;)
    * Machined Sniper Rifle
    * Tranq Darts
    * You can now lock and/or pincode Elevators
    * Sarcos now swim in shallow swamp water, making them speedy deadly creatures in the swamp
    * Improved server perf by 15% using server-side movement optimization
    * When aggro'ed, flyers no longer wander to a random point before attacking
    * Swapped Fria Curry/Calien Soup Food-Water buff effects, as originally intended
    * Server Admins can now set in their Game.ini:
    CropGrowthSpeedMultiplier=1
    LayEggIntervalMultiplier=1
    PoopIntervalMultiplier=1
    CropDecaySpeedMultiplier=1
    * Reduced rubber-banding and camera-flickering when moving upon a platform saddle.
    * Raised Player and Dino Level Caps by +3 each
    * SotF Enhancements: Immediate Warpaints (freepainting doesn't require any items), Six Player Tribes, Megapithecus, Broodmother!





  • Ironman2
    #595
    Többek között jön a machined sniper rifle,a mérgezett darts nyil,le lehet bontani a vitorlát a tutajról,és müködni fog a pin kód a lifteken is! Mindez a héten!

    Közeljövőben jön a dinótenyésztés dinóbébikkel,pajzsok,és kardok!!!,Mosasaurus a vízek T-Rexe,felszerelhető WAR DRUM,és úszás közben már nem lehet ugrálni a víz felszinén! Jön a Directx12 támogatás ami 20 százalékkal megdobja majd a teljesítményt! (ahhoz kell olyan kártya is,ami támogatja a directx12-t!)


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.10.06. 19:17:55
  • Ironman2
    #594
    A 218-ban jön ez a zsiráfméretű 11 méteres repkedő gyönyörűség.Csak legyen hely neki.D

  • fantomvampire
    #593
    en raptort fogtam be :D sajna meg 3 nincs de ilyen kopkodosbol nekem is van 3 :)
  • Ironman2
    #592
    3 grácia:



    Hajnali repkedés:





    Bázisom felett:


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.10.05. 23:05:56
  • Ironman2
    #591
    Grat!
    Alapból elég nehéz a játék egy embernek,csapatban persze könnyebb.Itt azért lett magas a szorzó hogy mindenki hamar egyenlő esélyes legyen,ne legyenek hatalmas különbségek szintek közt,bár igy is lehetnek olyanok akik már rengeteg shotival,riflével,bombával,autómata ágyúval rendelkeznek.
  • toty1ka
    #590
    MAI munka eredménye :D
    Köszi, már az indítási paraméterek hatalmasat dobtak a dolgon! :) A szerver kecsegtető, de 10x multiplier... én nem arra hajtok, hogy instant lv 50, csak hogy legyen vmi közösség :P Ahol épp vagyok inkább németek vannak. 1x kirabolták a ládámat, de az idomításban segítettek is ca. 50 hússal... kapok hideget meleget.
    Ha úgy van, úgy is fogok még karit elkezdeni máshol
  • Ironman2
    #589
    Nálam most így néznek ki a beállítások:



    Amúgy fullscreenben van,csak a képernyőlopás miatt raktam windowsba a képernyőméretet!
  • Ironman2
    #588
    Én a Carnoval meg a T-rex-el vagyok igy a rossebb vinné el őket.Sehol semmi,erre hirtelen a nyakadba ugrik a rohadt dög,múltkor majdnem összetörtem az egeret ijedtemben.DD
  • Ironman2
    #587
    Nem akarok megint reklámozni,de pl az MJP szerveren elég sokan vagyunk már,és jó kis közösség van,szabályok is vannak,elég szigorúak,ha offlineban vagy nem rabolhatnak ki,passiv-be rakott tammelt állatokat nem ölhetnek meg,stb...6x-os tammel szorzó,és 10x-es xp szorzó vár amivel nagyon könnyü felfejlődni,akár 1 óra alatt is elérheted az 50-es szintet,akár mellém is szegődhetnél már van erődöm pár állattal,segithetnél bőviteni,igaz most nem sok időm van felmenni,azért lenne jó a segitség!South 1-2-3 az ideális környezet kezdőknek!!!!

    Medium beállitásra tegyél mindent,és úgy ahogy a bannerban leirtam a 4gb memory opcióval inditsd steamon belül,az a 2.opció! Nekem is ilyen konfigom van kb.Inditási paraméternek ird be hogy:-USEALLAVAILABLECORES

    szerk:majd lövök egy képet a beállításaimról!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.10.05. 19:04:05
  • toty1ka
    #586
    Sziasztok!
    Én most hétvégén újítottam be a játékra, egyelőre csak az alapokat sikerült elsajátítanom.
    Amivel sokat szívok: amikor bőrre van szükségem és állatokra vadászok, alig találok, bezzeg mikor menekülök / nagyban megyek valamerre, tuti hogy hátbakap vmi lény. Tiszta Murphy... Legutóbb egy fehér beacont lootoltam ki, nagy boldogsággal kepesztenék haza és megmart egy anakonda. megmurdeltem. Mondanom se kell, hogy a hullámat nem találtam meg utána a környéken. Minden odaveszett. Ezeken még nehezen teszem túl magam :D Na de! Úgy olvastam kezdetben érdemes PVE szerveren ügyeskedni. Azért is írok, hogy van-e itt vmi közösség / társaság ahova becsatlakozhatnék és érdemi módon kitapasztalhatnám a játékot, hogy ne egyedül kelljen szenvednem.

    Más, hardware: az aláírásomban lévő konfiggal minden játék elfut, a GTA V is high grafón 1080p produkálkja a 70-80 fpst is. Nem szoktam gondban lenni, de ez a játék alig akar futni. A ti screenshotjaitokhoz képest nálam med grafikán, élsimítás nélkül elég csúnyán fut. De csak így van tűrhető FPS mennyiség (néha így is leesik 30 köré). A fent leírt dx10-es dolgot majd otthon kipróbálom. Win 8.1-em van amúgy.

    Peace
  • Ironman2
    #585
    Nálam meg a becsalogatás az udvarra megy nehezen,röpköd össze vissza a házam felett,és sose ott száll le ahol én akarom.(ha nem ülök rajta).Elég nagy hely kell neki
  • drop
    #584
    szia u betű leállítod j betű pedig magadhoz hívod t betű nyomva tartva több opció van
  • MarkBlade
    #583
    Hülye kérdés.. Pterát ha felmegy a magasba és ki van kapcsolva a követése hogy hozom le? Illetve ha megtámadnak és bekattan.. repked össze vissza hogy állítom le?
  • Jabar
    #582
    Itt az én Pterám:


    Ez meg az Argentavisom a csapat egy része fölött:


    :)

    Utoljára szerkesztette: Jabar, 2015.10.04. 23:22:06
  • Ironman2
    #581
    Arra nem volt időm,inkább elmenekültem.De már nincs a környéken,majd jön egy újabb úgyis! Szerencsém volt idáig hogy Carno,meg Trex nem nagyon mászkált errefelé,megint tammeltem egy Pteranodont:



  • Terawatt
    #580
    Nem csak akkor támad ha nekimész(blokkolod)?
  • Jabar
    #579
    Elég sok boa tojást lehet már találni így hogy a mocsaras részen is vannak, csinálj kibble-t és azzal sokkal hamarabb megvan, kevesebbet kell abból adni neki így kisebb az esélye hogy rádagrózik.
  • Ironman2
    #578
    EZ a Gigantopithecus érdekes szerzet,hátulról kell megközelíteni,és adagolni kell neki a kaját,úgy kell tammelni,ha hirtelen megfordul,és látja hogy közvetlen mögötte vagyunk,akkor megtámad.Nekem nem sikerült befogni,elég idegörlő a bújocska vele.D



    meg is látogatott.D


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.10.04. 17:43:03
  • Ironman2
    #577
    Amúgy akit érdekel,az egész fejlesztői készlet megtalálható steamen ingyen a kellékek közt! Már most rengeteg mod van a játékhoz,szabad kezet adtak a fejlesztők hozzá.Van kereskedő NPC is amit be lehet tenni a játékba!

    itt megtekinthetők a modok! van egy zseniális map is EXODUS néven!
    http://steamcommunity.com/app/346110/workshop/
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.10.04. 13:49:16
  • Jabar
    #576
    bezzeg amikor nekiindulok a kis békámmal hogy szedjek pár cementing paste-et az istennek nem találok bogarakat :D
  • Ironman2
    #575
    Ez jó! Azért csak valamit tettek az idegesítő bogarak ellen! Bekerült egy krém aminek a neve bug repellant,és ha bekenjük magunkat vele,akkor nem érzékelnek minket a dögök.A mortal-ban lehet kikeverni a löttyöt
  • Ironman2
    #574
    LOL! Hamarosan kicsinyei is születhetnek a dinóknak! Jön majd a dinotenyésztés!

    A Little Further Out:
    - Option to Remove the default "sail" from the Raft ;)
    - Sit on chairs & benches
    - Quetzalcoatlus & Flying Platform Saddle. (Airship?!)
    - Machined Sniper Rifle
    - Mountable War Drums (the first instrument!)
    - Creature Breeding & Babies! Yes, they will grow dynamically in real-time!
    - Custom RP-oriented Recipe/Cooking System (including Skill-Based results)
    - Sword & Shield
    - Mosasaurus
    - ARK: Fear Evolved (event)
    - DirectX12 Mode for Windows 10! Approximate +20% perf
    - Specific Representative "on-ground" meshes for all dropped items
    - Random GPU Driver crash fix: TrueSky
  • Ironman2
    #573
    Current Version: v217.0
    * Hornless female Megaloceros added (25% faster but no attacks since no horns)
    * Inventory Quality of Life: You can now sort inventory lists by various methods, and also text-search them dynamically.
    * Craftable Consumable Bug Repellent. Yes!
    * Poison Gas Grenade *cough cough cough*
    * Primitive Club (great for conking people on the head and knocking them out, regardless of armor)
    * Overstocked Snow Metal Rocks now yield Metal Ore at the same approximate rate as "Rich Mountain" Metal Rocks
    * Trophy System (including the SotF Trophies!!!)
    * Foliage fillrate performance optimization
    * About +25%-30% server CPU performance gain due to Spatial Octree optimization
    * You can now double-click an Engram to Learn It
    * Engram Window automatically opens after applying all available Level Ups (will make it an option)
    * Radios no longer take over Tribe Chat. Tribe Chat always functions as normal on its own "Channel".
    * Inventory Slot counter
    * Jerky crafting time reduced by 33%
    * Fixed aquatic creatures following targets across water zones
    * Fixed pop-in of underwater rock/canyon meshes
    * Server VAC enabled! Auto Banhammmmerrr Go!
    * Furniture and Gravestones are now dye-able
    * Fixed snow-cave blockage, and ice mini cave o' doom killin' dinos/teleportin
  • Fehercsoki
    #572
    Próbáltam, de túl gyors a fejlődés, 1 perc alatt lvl 10 lettem, ennek így nem látom értelmét.
  • Ironman2
    #571
    Az ARK-MJP szerveren vannak a legtöbben most magyarok,felül a link.
  • Ironman2
    #570
    Kihagytam a "szerintem" szót,ez csak az én elgondolásom,ha nem igy van,akkor elnézést kérek,egyébként MJP-n full wipe volt tegnap,és onnan hallottam hogy az átalakított map miatt kell csinálni ezt,mert sok bug keletkezett utána.
  • Jabar
    #569
    Nem tudom hol vannak magyarok, nem szoktam foglalkozni vele. :)
  • Fehercsoki
    #568
    Melyik hivatalos szerveren érdemes játszani? Hol van sok magyar?