10464
1433433746.jpg
Hivatalos oldal | WIKI | STEAM I Magyarítás Hibabejelentő oldal I LUPIUS A túlélő fordító
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
..

F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az átállhat directx10-re,és kevesebb memóriahasználatra! Steamen belül a játékra jobb klikk,tulajdonságok,majd indítási opciók beállításánál,ezt kell beirni:-USEALLAVAILABLECORES -sm4 -d3d10
itt található oktató anyag róla:https://www.youtube.com/watch?v=aRyXuiHyqpA
A launch menüjében a 4gb-s low memoryt válasszátok! (akinél akadozik 8gb memória mellett is,vagy annál kevesebb a memóriája!) Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Akiktől tartani kell a szervereken!! Csíterlista!
2.lakics
Gaben Hellscream Roadtosilver
  • Rae Apofisz #10464
    Értem én. Csak infó volt,hátha :)
  • ncc1701 #10463
    Na, ez az. És még adminkodni sem kellett. :)
  • T62A #10462
    Nekem ez nem volt megterhelő.Tudod miért?Mert kb 4 fordulóra megvolt az egész,még úgy is,hogy vagy 5000 db fém korlát kellett.Csak én tek adóban vittem oda,mert lehet sokan nem tudják de az a tárgy egy nagyon jó dolog.Csak kell hozzá egy olyan mód amivel fel lehet venni.Én a szekrény közelébe leraktam a bázison,bekapcsoltam és feltöltöttem a fém korlátokat,mintha egy másik pályára vittem volna át,majd a vízi bázisnál leraktam bekapcsoltam.És kivettem apránként belőle a cuccot.
  • Rae Apofisz #10461
    Gratulálok az épitményhez és a sok munkához. Szeretnék egy kis infóval segiteni amivel megspórolhatsz sok munkát,ha admint használnál.
    Az admint másként is használhatod. Beirod consolba cheat gcm
    Ekkor kapsz egy admin fegyvert. jobb egér gombal változtathatod a szinét és funkcióját. Ha kék szinü akkor teleportálásra használhatod, ha sárga akkor infót mutat, ha piros akkor pedig bármit megöl 1 lövésre és vagy rombol épitményt. A másik nagyszerü funkciója ennek a gcm parancsnak az,hogy bead minden engramot és gyárthatsz bármit nyersanyag nélkül. A teherbirásod megugrik 99999 kg-ra és a viz alatt nem kell levegő. Bármeddig a viz alatt lehetsz és nem hat rád a hömérséklet, nem fogyasztasz se vizet se élelmet. Nem kell munkapad se semmi. Ott azonnal helyben gyárthatsz bármit. A cheat givetome parancsal is forcetamelhetsz. Ilyen nagy munkánál sokszor jön jól valami amivel egyszerüen vissza bontható bármi. Ehhez nagyon jó az Automated Ark mod.Abban van egy távirányitó kinézetü eszköz. Ha ezt kézbe veszed olyan messziröl feltudsz venni bármit amilyen messzire ellátsz. Egy kis forgó gömb a célkeresztje.Ezzel például meglehet találni a föld alatt felejtett vizcsővet vagy alapot ami olyan mélyen van nem látni.Bármit felvesz 1 kattintással.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.05.23. 07:43:33
  • T62A #10460
    Köszönöm
  • ncc1701 #10459
    Ez nagyon komoly, jó sok meló van benne, látszik. :) Én simán oszlopokat szoktam letenni, mondjuk azon van, ami bejön, de a turretek azt intézik.
  • T62A #10458
    Sziasztok
    Készen van a videó,akinek tetszik annak örülök,meg ha valamit tudtok belőle használni.Mint ötlet.
  • ncc1701 #10457
    Amúgy. A 28-ik mutációnál tartok, imprint nélkül 510% a sebzése tojásból kikelve. Még egyet rányomok, h meglegyen a 100. Asszem a 25-ik mutációs gigám lépte át először az 1000% dmg-t.
    Utána előveszem a kedvenc állatomat, a therizinót, 100hp, és 100dmg pont a cél. :) Most van neki 80-85.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.05.20. 18:18:45
  • ncc1701 #10456
    Most nézem, szép szürke lett, zöld hassal. Marha jól néz ki, ha felnő, teszek be képet. :)
  • ncc1701 #10455
    Működik az s+ mutator. Igaz, nem minden tojás lesz mutált, de kb 30-ból kijött a megfelelő variáció. Mondjuk ez belekerült vagy 60-80 elementembe.
  • T62A #10454
    Nekem elég sok időmbe telt a bázist megépíteni,ha úszol nagynak tűnik,de mégis szórakozni kell,hogy a tusoval jól kanyarodjak,mert nem találom el a tek behemót kaput.
    A birkáról jut eszembe,tegnap átvittem 21 db birkát egyet ebben a Cryopod de csak kis szintűt hátha eltörik a Cryopod. De szerencsére nem,viszont tele volt teljesen,és mikor kivettem 2d mutatott csak,a másik meg úgy jött ki mintha meg lenne nyírva.Lesz egy 2-3-vagy 4 db farkas mint terelő juhász akik majd vigyáznak a birkákra.De ez majd még a jövő.
    Csinálok róla videót,a vízi bázisról nem tudom melyik nap nem felejtem el.Most a wot megy a frontline mód.
  • ncc1701 #10453
    Víz alatti tek bázison én is filózom, most már 6-7 element gachával az alapanyag is meglenne hozzá. De igazából olyan mélyre mennék a centeren, ahol a basilo már sajna halódik. Még arra gondoltam, hogy beteszek a tek kockába egy healelős malacot, így nem halna el a basilo, illetve mikor nem vagyok ott, akkor cryoznám úgyis. Teleportert meg tennék be. És nem is kéne túl nagy, ilyen 3x3x2 körüli. Asszem centeren van valami nagyon sunyi víz alatti majdnem mesh spot.
  • Rae Apofisz #10452
    A birkákat meg is lehet nyirni. Néha kell gyapjú is 1-2 dologhoz. A birka hús meg tameléshez is jó.
    Amikor unatkozok szoktam olyant is csinálni hogy a zárt udvaron adminból spawnoltatok jó sok birkát,dodot meg minden félét. Befekszek valahova jó messze és sniperrel gyilkolászom öket csak úgy unolamüzőnek
  • Bozi_Vilag #10451
    Majd mutasd már meg :D Régóta foglalkoztat az underwater base gondolata, de a csapatom nem örült neki, úgyhogy ez el lett kaszálva :( Majd egyszer

Más:
    Most néztem, mondták nekem, hogy a játék bugjából adódóan random véletlenül törlődik mindkét oldalról a mutáció, ha az egyik szülő vad.
    Na, gondolkoztam ezen. Mivel most ez az egész amúgy is veszett fejsze, annak is a nyele, gigán kipróbálom. Most event alatt napi 50 kikeltett tojás volt, holnaptól ez "csak" 20-30 körülre csökken. Mindenképpen beszámolok az eredményről.

A rendes bázisállat nincs meg, de mondták, hogy az eggyel ezelőtti mutációról (amikor csak 2 mutáció volt, egy jó, egy nem fontos) van egy nőstényünk, majd ő is jön a hárembe ;)
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.05.12. 21:13:42
  • ncc1701 #10450
    Bkker, és erre beadta. Már 450%-al kel ki a tojásból a kicsike, 23-ik mutáció.
  • T62A #10449
    Felhasználom az ötletedet apofisz. Mondtad neked a dodok jöttek be,mert zajosak,vagy különleges hangot adnak.Én ovis (birka) farmot fogok csinálni.Már fogtam elég sokat,de Izlandon.A kicsi szintűekből szaporítok,ha kellene birka hús,mennek a vágóhídra.
  • T62A #10448
    Készen vagyok a vízi bázissal a Ragnarokon. Majd még csinosítom lehet,hát elég sok alapanyag kellett hozzá,de megérte.Olyan jó néz ki,hogy a vad állatok nem tudnak bejönni,harapdálják a fém korlátból körbekerített falat.Maga a terület nem egy nagy dolog,mert csak körbe van kerítve nincsen különleges megoldással megoldott épület.Egy pár kapszula le van rakva a víz alá,de semmi extra.
  • ncc1701 #10447
    Gondolkodom ezen az s+ mutatoros dolgon, asszem ki kell próbálni. Most így nagyon gyér a mutáció sajna...
  • ncc1701 #10446
    Hát, pedig pár cryopodot megért volna. Gondolom ez a tanulópénz.
  • Bozi_Vilag #10445
    Csakhogy nincs meg
  • Hunter of Deer #10444
    Tolja innen vki a badco szerveren?
    Ott honnan lehet meg szerezni a tek replikator recit.
  • ncc1701 #10443
    Ha megvan az eredeti szülő, akkor jó dolgod van. :)
  • Bozi_Vilag #10442
    Ezeken csak dmg mut van
  • ncc1701 #10441
    Amúgy alpha tek cave srákány = alpha island sárkány?
  • ncc1701 #10440
    Ugyanezt gondolom, még nekifutok a következőnek, de ennyit nem pöcsölök vele.

Therizinó. De komolyan. Adsz nekik 25-30k életet, többi megy sebzésbe. Adsz nekik jó sok sütit, és szeva. Kissebb, mint a rex, könnyebben manőverezi magát, az obinál könnyebben körbe rakod őket, és hossza a rex erejének a 75%-át. Plusz, mivel növényevő, ezért a tűz fele annyira sebzi.
    Van videóm róluk. Sajna volt egy hősi halál, de asszem azt a láva csinálta ki.
  • topaktuell #10439
    Ha a 23. nem lesz meg a szokásos 200-300 tojáson-on belül, akkor én neki sem állok a rexeket tovább húzni. Ezekkel így is minden bosst leölök. Kivétel TEK Cave és az Islandos sárkány. Szerintem az sem a rexek hibája. Már 3 adag rexet zabált fel az a fránya béta sárki.. Már unom nagyon. Azért egy garnitúrát tenyészteni, felnevelni és az SE-n 56 szintet rájuk húzni hát nem két nap. Ráadásul még ugyanennyi asc 115%-os nyeregre össze kell gyűjteni a nyersit.
  • ncc1701 #10438
    Nos, beadta a 22-ik dmg mutációt, de ára volt. Szerintem 7-800 tpjásból jött ki, egyszerűen sokkal ritkább lett a mutáció.
  • ncc1701 #10437
    A számok szintezés utániak, természetesen.
  • ncc1701 #10436
    Én nagyon javaslom, h indítsatok új vérvonalat. Azért érdemes egy statot mutálni egyszerre, mert több az esélyed arra, h a jó statot adja be. Plusz amúgy tudsz csinálni közepesen jó állatokat, de amit írtam, úgy bszó brutál állatokat lehet breedelni. Az elején végigvittem én is vegyes mutálciókkal, nem volt egyszerű.

Megnéztem a vegyes vérvonalamat, 50khp/1000dmg vs 64k hp, 1400%dmg. Nem mindegy.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.05.11. 17:48:35
  • topaktuell #10435
    Hááát a bázis állatokon nem igen kellene mutáció. /Nem mutat jól rajtuk./
    Nem írom le mert már ncc leírta.
    "Nagy lesz a csábítás, h vegyesen csináld, de ha matekolsz kicsit, akkor rájössz, h úgy sokkal kissebb az esélyed."

Ráadásul sokkal könnyebb sok tojást kezelni.
  • Bozi_Vilag #10434
    Átolvastam megint, hát sajnos az a baj, hogy nekem már megvannak a bázisállatok (kb. fél éve tenyésztjük), de mindegyiken van mutáció...
    Akkor itt go a hármas pontra?

Egyébként köszi a linket, de nekem ez még magyarul is bonyolult lenne, nem hogy angolul :D
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.05.11. 08:48:53
  • T62A #10433
    Nem mondta senki ez igaz.Viszont gondolhatja.Egyébként nincs fordítva,csak keverve a s+ mód kőfal,a simával.Mivel ez a frankó fejlesztők nem úgy csinálták meg a ferde sarok elemeket,hogy lehessen fejjel lefelé is beilleszteni.Ezért kevertem az s+ móddal,mert akkor adta ki nekem azt amit szeretem volna elérni az építésben.
  • Bozi_Vilag #10432
    Jaja
    BTW a sarinál nem kell unclaimelni az állatot
  • ncc1701 #10431
    Na, erre mondtam, h nem ad számomra semmit. :)

Giga a kedvencem hóhérnak. Most ugye gigát breedelek, kiszórok 2 tojást, megnézem mivan, egy harapás, és annyi. Ha gyrosan csinálom, akkor még húst sem szed, eltűnik a hulla is. Ja, ha sokat breedelsz, akkor nem kell vadászni sem. Nálam legalábbis 4x szorzó mellett simán megvan a hús.
    Ja, és ha jól emlékszem, az állatba hiába írom fel a statokat, ha becryozom őket, akkor a bennük létrehozott könyvtárak eltűnnek.
  • Bozi_Vilag #10430
    Dede, egy implant, amivel elhagyhatod az ARK területét (a sztoriban, te ugyanúgy megdöglesz)
  • Bozi_Vilag #10429
    Jaja, a breedelésre nekem is megvan a taktika (nem teljesen ez, de hasonló), ez a mutációs dolog nincs meg :D
    Türelem megvan, kiszámoltam, hogy átlagosan 10K kell a max mutációhoz (ha az a 20).

Hóhérnak meg a legjobb a villámsárkány, két fújás alatt 2K HP megvan.
  • ncc1701 #10428
    Plusz ugye az egyes patchekben is máshogy viselkednek a dolgok. Mindegy, igazából a king nem ad számomra semmi extrát.
  • Bozi_Vilag #10427
    Figyelj, ezek a nyomi youtuberek (bocsi ha valakit megsértek) a szuperboostolt gigáikkal, lenerfelt titánnak mennek neki.
    ALAPBEÁLLÍTÁSOKON nekünk ezek kellettek hozzá :(
  • ncc1701 #10426
    Ja, az pedig elég egyszerű.

0.: Alap játékban nem látod, de egy állat szintje úgy áll össze, h van 7 statja (hp, stamina, oxigén, food, weight, dmg, wasted/speed). Az utolsó az hidden, ott nincs korrekt érték, az mindig az állatra jellemző speed mondjuk 100%. Ami pontot ide kap, az ment a levesbe. Ha minden staton van mondjuk 10 pontja, akkor az egy 70-es állat. Általában akkor jó egy állat, hogy ha egy staton megvan a legalább 40 pontja. Nem a %-ot, meg az értéket kell megjegyezni, hanem a 40-es számot. Értelemszerűen ha magasabb, akkor jobb, plö rexnél nálam a 45 pont azt jeleni, h 390% a sebzése. Egy saberem stamináján van 50 pont, szóval a 40-es induló már jó.
    1.: Összefogdosol nagy csomó állatot, amiket úgy szaporítasz, h mindnek a legjobb statját örökölje az utód, ez lesz a bázis állat. Az állaton e betűvel tudsz csinálni egy "export dino"-t, majd ark smart breeder progival be tudod olvasni, és látod, h a számodra érdekes staton hány pontja van. Bázis állatot annyit csinálsz, amennyi jólesik, kell 1db hím, és a lehető legtöbb nőstény. Ha jól sejtem, nem túl modolt szerón vagy, értelemszerűen minél több a nőstény, annál több fert tojásod lesz. A mutálás az a nagy számok törvényéről szól sajna. Ami nagyon fontos: az összes bázis állatodnak ugyanannyi legyen a szintje, illetve egyikben sem lehet mutáció. Ha ezek szaporításában van mutáció, azt gyilkod le, vagy tedd félre használatra, de ne keverd ide. Elnevezésük: M250-BASE, vagy F250-BASE, nálam ez a hagyomány.
    2.: Tételezzük fel, h rexekre hajtasz. Rexnek van 2 értelmes statja, hp, és dmg. Tehát két vérvonalat kell indítanod. Nagy lesz a csábítás, h vegyesen csináld, de ha matekolsz kicsit, akkor rájössz, h úgy sokkal kissebb az esélyed. Tegyük fel, h 250-es az összes bázis állatod szintje. Megvannak a fert tojások, elkezded kidobálni őket, és keresed a kettővel nagyobb szintűeket. Ha nincs super spy glassod, akkor ezeket claimeled, és amin megvan vagy a hp, vagy a dmg mutáció, azokat felneveled (statokat ilyenkor felírod papperra, vagy azt írod az állat nevébe, h 11200hp, majd kitalálod). Elnevezed őket: M252-42D, F252-42H. Ugye fiú-lány, illetve, h tegyük fel 40hp-40dmg pontja volt a bázis állatodnak, nekik lett 42. Az elnevezés azért fontos, mert így majd a tojásokon látni fogod, h ki-mi volt a szülő.
    3.:Ha a mutáció fiúra esett, akkor mákod van, leállítod a bázis fiún a wanderinget, beteszed helyére az új mutált fiút, és goto 2-es pont, jöhetnek a tojások, kikelteted őket, és várod a 254-es szintűt, aminek 44dmg pontja van. Ha lányra adja ki a mutáció, azt összeállítod a bázis fiúval, h szüljön egy fiú utódot, amit meg beteszel a lány csapatba, és goto 2. Ha a bázis fiú-mutált lány ad újabb mutációt, akkor örülünk vincent van. :) Nagyon ritkán van dupla mutáció, ekkor 4 ponttal nő meg az utód szintje, nálam volt olyan, h ez +4hp ponttal járt, nagyon örültem, de általában random fos. És iszonyat ritkán van tripla mutáció is, nekem egyszer volt ilyenem.
    4: Ha megvan a két vérvonal, amin van számodra elég mutáció, akkor a két mutált állatot szaporítod, és így megvan az űber állatkád.

De lentebb láthatod, h nem kell megállni a 20. mutációnál, ez még nekem is új, majd beszámolok az eredményről. Ha ma-holnap összejön a 22. mutácó a gigán, akkor ez már hivatalos, erre link itt.

Tippek:
    -Én azt tapasztaltam, h kb 200 fert tojásból 99% eséllyel bejön a kívánt statra a mutáció. Van, h a dupljája kell, van, h az első 10-ben bemákolom, de a 200 a tapasztalat. A 200 tojást a szerveremen ki tudom válogatni 45 perc alatt.
    -Modok nagyot tudnak gyorsítani a folyamaton: S+ ugye, ott a hatchery, összeszedi a tojást, 1%-ra inkubálja. SuperSpyGlass: nem kell claimelni minden állatot, mert látod a statjait, mire hány pontot kapott. Nagyon jó. Ha olyan szerón vagy, ahol van sp, akkor használd az s+ hitching postot. Ez azért jó, mert ha wanderingre teszed az állatokat, és megy az s+ hatchery is, akkor a dolog automatikus offline is működik, azaz másnapra lesz egy rakat tojásod készen. Ha ezek nincsenek, akkor szerencsére már van enable mating is.
    -Legyen egy/több hóhér állatod. A kikelt nem kellő dínókat lelőheted magad is, de jó sok xp-t adnak a kedvenc állataidnak is.
    -Én két csoportba szoktam rendezni a bázis állatokat, külön teszem a hímet, h mellé tudjak állni a mutált lánnyal, és beforgatva külön a bázis lányokat, h oda tudjak állnu a mutált fiúval.
    -Az érdekes szinű dínókat tedd félre. Mert a szín örökölhető.

És hát türelem. Egy igazán űber [email protected]ó állat mögött több ezer, több tízezer leölt baby van.

Nálam 50x-es a breed szorzó, azaz egy giga felnő kb 6 óra alatt. jelenleg van 3db bázis lány gigám, és kb 2.5 percenként adnak fert tojást. Ezzel tudom azt csinálni, h reggeltől délutánra offline megvan a szükséges tojás mennyiség, amit kikeltetek, megvan a mutáció este, reggelre felnő, és még reggel odateszem, h jöjjön a következő csapat tojás. A rexeimhez plö (20/20 mutációhoz) kellett 4-6 hét ilyen ütemben.
  • ncc1701 #10425
    Ok, akkor ez már megint szerver beállítás, illetve verzió kérdése lehet. Amit láttam videót, ott vagy 20 gigával le lett túrva a gamma king titán. Egyéb titánok nélkül. És igazából a veinnel nem csinált semmit, max lerombolta, de az irreleváns volt, mert amíg a vein tartott, addig a king titán csak állt, mint egy meredt tudod mi. :) Kevesebbet lehetett addig bele sebezni, de apránként letúrták.