12
  • Tetsuo
    #12
    Szánalmas ez a személyeskedés. Neked ez a véleményed, hogy én esetleg Philips-gyárban dolgozom összeszerelőként?
    Eleddig arról volt szó, hogy a nagyvállalatok marketingtörekvései, fúziók, felvásárlások, részvénymozgások, új piacok nem mindig követhetőek a széles publikum számára.
    A Philips-et annyira nem ismerem, hogy biztosat mondjak róla, de van egy-két cég, aminek a jövőjét elég jól sikerült már "megjósolnom", kerestem is vele rendesen.
    Off: Nem értem, miért kötsz ebbe is bele és keresed a csomót még a kákán is, de amit nem mondhatsz el magadról, az pont az, hogy szkeptikus. Te vagy az sg-fórumok történelmének egyik legelvakultabb hívője, egy bigott szcientista aki (ráadásul) a sokaságot a minőség elé helyezi annak minden aspektusában.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.05.06. 22:59:26
  • VolJin
    #11
    Nem a zseniális üzleti tervek jele, ha valaki kiszorul a piacairól.
    Egy notórius összeesküvéshívőtől meg fura, ha a notórius szkeptikusnak vágja a fejéhez a gyíkemberezést.
    Gépsoron gályázol a philipsnek turmixgépet, hogy ennyire adod a hurráoptimista struccot?
    Mert az érthető lenne...
    Vagy csak a szokásos görcs, hogy hülyeségeket beszéltél, nekem meg más a véleményem.
  • Tetsuo
    #10
    Az üzleti terveket nem szokták a nagyközönség orrára kötni.. vagy te (mint komoly IQ-harcos) mire gondoltál? Már megint a gyíkemberekre?!
  • VolJin
    #9
    Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy lássa az ember, hogy bajban vannak. Elég körbe nézni az ismerősöknél. A tv az samsung vagy lg, ha mostanában vették.
    Hohy itt is valaki titkokra gyanakodjon, ahhoz kell egy jókora ferdültség a világhoz való viszonyban.
  • VolJin
    #8
    úgy néz ki, hogy a philipsnek annyi. Egyszerűen nem bírták a versenyt,ezért épülnek le sok üzletágban. Ahol most keresik a helyük, az kétségbe esett próbálkozás.
  • SirBubu
    #7
    még tudnám ajánlani nekik a hálózatba kötött digitális WC papírt


    (szerk.) úúú, már caius marius lelőtte a poént. na, mind1
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2015.05.05. 02:44:12
  • caius marius
    #6
    Lassan hálózatba köthetnék a zsepim és a wc papirom is...
  • Tetsuo
    #5
    Vagy van még más is a tarsolyukban és nem kötik az orrunkra. ;-)
  • kvp
    #4
    Elvileg a novekedesre koncentralnak, de akkor ezek szerint a fenytechnikai uzletagban nincs novekedesi lehetoseg? Szerintem a vezetoseg osszekeveri a novekedesi lehetosegeket az alap arbevetellel. Ha van egy kis cege az embernek, ami egy kis teruleten megduplazza a nyereseget, az meg mindig sokkal kevesebb hasznot hoz, mint egy nagy meretu ceg profitja minimalis novekedes mellett. A kockazatitoke befektetok a novekedest nezik, ezt hivjak startup effektusnak, de a valodi reszvenyeseknek a nyeresegbol szarmazo osztalek a fontos. Az atszervezesi koltseg amirol beszelnek valojaban ezeknek a reszvenyeseknek a kivaltasat jelenti. Szerintem nem eri meg egy vallalatot feldarabolni egy kis reszenek novekedesi potencialja miatt, ha kozben elveszitjuk a nagy meretu stabil profitot. A Philips vezetoi ezt vagy nem latjak vagy nem a sajat tulajdonosaik erdekeit tartjak szem elott.
  • Ender Wiggin #3
    és a nyálmintából még is mire fognak következtetni? mert annak diagnosztikai értéke gyakorlatilag nincs. a nyáltermelődés sebességének van, de ennek értékeléséhez is kell egy nyálmirigy biopszia.
  • Terawatt
    #2
    És ha majd a kedves hölgyek használják nőgyógyásznak is elküldhetik a mintát? :D
  • Tetsuo
    #1
    A fénytechnikában is (majdnem) jó irányba haladtak, csak lassan. Komoly lehetőségek vannak ott is.