23
-
#23 Áruld már el szerinted mekkora a gravitációs gyorsulás a Föld középpontjában.
De mielőtt hülyét csinálsz magadból, nézd meg a grafikon linkjét is. Engem nem érdekel a deriválásod, sem a képleteid. Képlet akkor kell amikor a középponttól mondjuk 600 km-re akarod megmondani mekkora a gravitációs gyorsulás (még ha sohasem mérted ott meg). De a középpontban nulla, ehhez nem kell képlet, fogd már fel. -
senki687 #22 Látom, linkeltél egy ábrát, ami elmagyarázza, hogyan cáfolták meg a gravitációs erő képletetét. Szóval valaki vett egy fúrót és lefúrt 6 ezer km mélyre és közben megméregette a gravitációt, hogy alakul és úgy tűnik, lieneáris. Még szerencse, hogy elég hosszú volt a fúró, meg hogy elég gyorsak voltak a fúrással és így az amúgy 4500 fokon olvadó gyémántfejnek nem volt ideje a fúrástól felmelegednie eléggé ahhoz, hogy szétfollyon. Még a 7500 fokos láva sem bírta a műszereket megolvasztani. Hogy hiheted ezt el? -
senki687 #21 Maradjunk a tényeknél. Minden fizikus tud deriválni. Még a rossz fizikus is. Különben első félévben kibukik az egyetemről. Nem véletlenül! Ez olyan alap, ami nélkülözhetetlen, ha foglalkozni akar valaki a fizikával. Sajnos már az általános iskolában tanult gyorsulás képlet is egy derivált. Szóval fizikusoknak ezt nem lehet elkerülni. Aki nem tud határértéket számolni, az sajnos deriválni sem fog tudni, ugyanis függvények határértékét kell hozzá számolni. Na már most, mint kiderült, neked ez nem megy. Ami egyáltalán nem probléma, meg lehet nélküle lenni. De nem a fizikusoknak! Valjuk be őszintén, hogy neked semmi féle közöd nincs a fizikához. Valami agymosó hülyeséggel hagytad, hogy telenyomják a fejed és azt hiszed, hogy akik a legjobbak voltak fizikából középiskolában, 5 évet fizikusnak tanultak az egyetemen, meg rá 3 évre doktoráltak belőle, meg utána a szakmájukban dolgoztak és haladtak előre évek alatt a kutatásaikkal, azoktól te, aki még egy egyszerű határértéket se tudsz kiszámolni, majd jobban fogod tudni, mint ők? Teljesen megértem, hogy szükség va az életben arra, hogy az ember saját magát kicsit túlértékelje és különösnek tartsa, de hidd el nekem, hogy az ilyen szintű beképzeltség, mint ami neked van, az már beteges. Inkább menj el szakemberhez, ha még nem tetted meg, mert ez már kezelendő.
Utoljára szerkesztette: senki687, 2015.05.04. 17:46:18 -
#20 Nézd, egy utolsó kisérletet teszek, hátha mégis érdekel, ha már itt olvasgatsz a világ végén.
Semmilyen képletre nem utaltam és általában nem is szoktam, próbáld ezt bevésni.
Amit állítok: vegyünk egy gömb alakú testet (nem a boltban, hanem csak úgy). Ennek minden része gravitációs hatást okoz. Ezek a rész-hatások a test középpontjában kiegyenlítik egymást, eredőjük nulla lesz. Itt egy földi példa
Eddig világos? Sehol egy képlet, semmi határérték. De ne cicózz mert akkor meghagylak butának..
-
senki687 #19 Fizikai képletben szereplő határértékre vonatkozó állítást teszel, miközben bebizonyítottad, hogy lövésed sincs, hogy mi az a határérték.
Ha visszaolvasod, nem állítottam én semmit a fizikával kapcsolatban, csak kíváncsi voltam, hogy aki ilyen lekesen hülyézi a fizikusokat, mint te, annak van-e bármi féle tudása. -
#18 Ha valamit cáfolni akarsz, ahhoz először fel kellene fognod, hogy mit akarsz cáfolni. De a fogalmát sem érted annak, hogy miről beszélsz.
Nincs itt valaki normális? -
senki687 #17 1, Úgy érzem, a gravitációs erő képlete eléggé általánosan használt fogalom. Mindenki tapasztalja a hétköznapjaiban is. A 10 emeletről kiejtett vasgolyó lefele esik. Fordítva nem túl gyakori a dolog, szóval a képlet működik, úgy érzem, ez nem vita téma. Amit állítasz, az a gravitációs erő képletén végzett rém egyszerű határértékszámítás eredményének mond ellent. Ez nem varázslat. A gravitációs erő képletből ránézésre 0 lépéssel adódik, hogy tévedsz.
2, Ugyanakkor úgy tűnik, hogy halvány lila gőzöd sincs a határértékszámításról, mert a legegyszerűbb határértékszámítási feladatot sem tudtad elvégezni. Legalább kértél volna valakitől segítséget, mert az eredmény 2a lett volna, nem pedig 0, ahogy írod. Aki érti a határérték fogalmát, annak ez is egy ránézéses feladat. Nincs mit számolni rajta, mert annyira egyszerű. Hosszabb idő leírni azt, hogy "kisnyúl", mint, mint ránézni és megmondani az eredményt, hogy 2a.
Ha valamit cáfolni akarsz, ahhoz először fel kellene fognod, hogy mit akarsz cáfolni. De a fogalmát sem érted annak, hogy miről beszélsz.
Egy jó hasonlattal tudnám szemléltetni a dologot, hogy megértsd. Úszóversenyt taranak az uszodában, de te azt mondod, hogy az usztodában nem lehet úszni, mert szerinted az uszodában nincs is fűzfa és fűzfa nélkül szerinted nem lehet úszni, mert egyszer láttál egy felvétel, ahol úsztak, de ott volt fűzfa. Na körülbelül ennyire nagy baromság az, amit állítasz a gravitációval kapcsolatban. -
#16 Bocs. -
Ragnaar #15 (Igen, a matematika általában a valós anyagi világban teljesen értelmetlen, ézért nem is alkalmazzák.)
Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.05.01. 13:47:15 -
Ragnaar #14 A gravitáció az tömegvonzás, teljesen értelmetlen egy test tömegközéppontjában saját magára ható gravitációt emlegetni. -
Ragnaar #13 Persze. A végtelent a 0-tól igen egyszerű megkülönböztetni. És hol láttad, hogy a gravitáció a 0-hoz tart a tömegközéppont felé? Forrás ? Elmeorvosi szakvélemény ?
Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.05.01. 13:25:23 -
#12 Nulla. Nulla a gravitáció a különálló tömegek tömegközéppontjában. Semmiféle határértékszámításra itt nincs szükség, mert pontosan lehet tudni: nulla
Ha tételezzük fel valamiféle erő hatna a tömegközéppontban, akkor az az egész tömeget mozgatná. Ez történik például a Föld középpontjával amikor a Nap hatását is figyelembe veszed, nyilván az egész Föld a Nap gravitációs hatása alatt áll.
De a Föld saját gravitációs hatása a tömegközéppontban kiegyenlíti magát és így a Föld gravitációs hatása a középpontban nulla lesz.
Így van ez bármely csillagban, legyen az fehér törpe, lila óriás vagy zöld, neutroncsillag vagy fekete csillag (lyúúúk).
Telejesen értelmetlen dolgokkal hozakodsz elő, de csakhogy meggyőzzelek, bármit kitudnék számolni, jó matematikus ismerőseim vannak :)) -
senki687 #11 "A Föld középpontjában is nulla a gravitáció, neutroncsillagok középpontjában is nulla a gravitáció. Akármekkora objektum tömegközéppontjában is nulla a gravitáció."
Úgy tűnik, nem érted a határérték fogalmát és azért írsz ilyen marhaságokat. Csak hogy meggyőzz, pl. ki tudnád -e számolni a lim((x^2-a^2)/(x-a)) = ?, ha x balról tart a-hoz, ahol a egy rögzített valós szám, x pedig valós.
(A H'Lopitál szabály nélkül is 1 lépésben jön a definícióból, tehát ez teljesen komolytalan feladat. Szóval mennyi?) -
#10 Kamu, a kis eltéréseket korrigálják menetközben, ezért (is) vannak a pályamódosítások.
Azt érted, hogy a relemelet szerint a tömegközéppont felé közelítve a gravitáció a végtelenbe tart ? Szingularitást vízionálnak oda ahol a valóságban a gravitációs erő a nullához tart.
Képes vagy felfogni ezt az egyszerű mondatot? -
Ragnaar #9 A parittyaeffektusra gondoltam pl. meg meteorra lesszállni, azt ugyanazok az emberek számítgatják akik valószínűleg a téridő és relativitás kísérleteket is végzik. Nagy távolságnál már a kis eltérés a képletben is számíthat. Az meg hogy a tömegközéppontban 0 a gravitáció az csak a számítások miatt van, egy atommal arréb máris van gravitáció
Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.04.30. 10:27:16 -
#8 Jó, jó pontosítok. De ugye nem gondolod, hogy a plútót azért találják el, mert a relativornyália képleteit betették a rakétába?
A relativittyes képletek éppen akkor romlanak el végzetesen amikor a képzeletbeli féregluk felé közelítenél. A tömegközéppontokban ugyanis nem a legnagyobb hanem éppenséggel nulla a gravitációs erő, tehát a relelm képletei annál inkább eltérnek a valóságtól minél közelebb kerülnél a lukhoz. Következésképpen a féregluk csak egy fatális félreértés következménye.
A Föld középpontjában is nulla a gravitáció, neutroncsillagok középpontjában is nulla a gravitáció. Akármekkora objektum tömegközéppontjában is nulla a gravitáció.
A féregluk ezzel okafogyott képzelődés. A holdat meg nem ezekkel a képletekkel találják el, mert azt értelmes emberek csinálják. -
Ragnaar #7 Tudom, ezért képtelenek szondákat juttatni nagy távolságokra. -
#6 Nincsenek ilyenek, ez csak a térgörbítős relativitásemelet mániája, teljesen félreértik a világot. Még a képletek is teljesen rosszak tehát még elméletileg is hibás ez a képzelődés. A gyakorlatban (a fizikai valóságban) nem a tér görbül, mivel nincs olyan. -
Ragnaar #5 Ha igaz féreglyukakon át gyorsabb lenne, csak az a gond vele, hogy sem a térbeli helyzet, sem az idő nem biztos a kijáratnál, legalábbis ha alkalmas lenne is utazásra.
Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.04.28. 12:33:26 -
Zulu12 #4 Nézd meg az Androméda sci-fi sorozatot. Ott tudnak a galaxisok között is utazni ívörvények segítségével :D -
paby88 #3 mit takar az hogy csillagváros? -
Ragnaar #2 Szerintem galaktikus léptékekben a fénysebesség is elég lassúnak számít a távolságok miatt...
Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.04.27. 13:15:16 -
overseer-7 #1 Vajon a földön kívüli intelligens létformák szoktak utazgatni a galaxison kívülre.. vagy az már nekik is nagyon messze van?