31
  • doktorszike
    #31
    A marketing helyett előnyösebb lenne a termék fejlesztésével foglalkozni és abba rakni a pénzt. Ha jó a termék, az marketing nélkül is szárnyalni fog.
  • LSSAHPAUL
    #30
    A chrome biztosan veszíteni fog rengeteg felhasználót az áprilisi új java verzió miatt.
    A java kijelentette hogy a mostani verziótól kezdődően nem támogatja chrome-t, és most lehet aranytojó szuper böngésző is a chrome ha nem tudom pl az e-naplót vagy egyéb java-s cuccot csinálni vele akkor váltani kell, ez nem arról szól hogy milyen fasza vagy nem hanem megy a java? igen/nem
  • BrockSamson
    #29
    Az indulassal valoban vannak gondjai: SSD-rol meg istenes, de HTPC-m 5400-as notivinyojaval mar szenved egy kicsit. Utana viszont nem tapasztaltam sebessegbeli elterest peldaul a Chrome-hoz kepest (asszony hasznalja, szoval van osszehasonlitasi alapom).
  • Elmin
    #28
    Érdekes, hogy nekem nincs gond a Firefoxszal, sem a Flash részével.
    Ellenben mikor teszteltem a Chrome már négy egymásután megnyitott ablaknál nem reagált vagy tíz másodpercig, a Firefoxnál ilyen nem volt.
  • Elmin
    #27
    Én egy 2 magos 4 gigás géppel is tudok normálisan Firefoxszal YouTube-ot nézni mert az is bőven elég hozzá.
    Ráadásul nálam a Chrome lassabb mint a Firefox.
  • Gladiator
    #26
    Na, en eddig mindig azt hittem, hogy a gepem szar es azert akadozik meg a net is. Ami fura volt, mert van 16 giga memoriam, meg legujabb i7-es proci. Meg jo, hogy elolvastam itt a beszelgetest. Atalltam Chromra, es el se hiszem, hogy tudok normalisan YouTube-ot nezni:D
  • Tetsuo
    #25
    Nem omlott össze, de lassú...
  • BrockSamson
    #24
    Furcsa, nekem meg FF van minden gepemen munkaban es itthon is, es egy eve nem omlott ossze se a flash se a bongeszo, pedig rendesen nyuzom, es bovitmenyeket is hasznalok.
  • gel00
    #23
    Oda is van írva, hogy csak a saját oldalakon mért adatok alapján! Nem lehet ilyen amatőr módon cikket írni.
  • gel00
    #22
    Honnan ezek a rossz adatok?! Méghogy az IE piacvezető XD!
    Helyes adatok itt.
    Utoljára szerkesztette: gel00, 2015.04.25. 12:23:47
  • zsgaby
    #21
    Becsapós lehet ha a keresőd és a böngésződ is ugyanattól a cégtől származik. (Google - Chrome)
    Nekem a chrome teleszemetelte a PC-t. Még a dokumentumok filetársításához is hozzányúlt egyszer.
  • TokraFan
    #20
    IE egy ipari hulladék. Fejlesztőként mondom, hogy a legtöbb gon azzal van. Már minden más böngészőben helyesen jelennek meg az oldalak, IE-vel mindig külön szívás van.
    Felhasználóként is ez a véleményem. FF-ben minden sokkal jobban megy, a hibás lapokat is képes megjeleníteni. Az egyetlen gond, amit évek óta nem tudnak orvosolni, az a Flash. FHD-ben mai napig akad itt-ott a lejátszás, a HTML5 player pedig 720p-nél nagyobb felbontást nem enged. Inkább itt keresgélnék a fejlsztők helyében.
    Chrome egyszer volt a gépemen, de nem tetszik a felülete, sokkal barátságtalanabb mint az FF-é. Szintén FF mellett szól a pluginek egyszerű installálása/eltávolítása, illetve, hogy szinte minden feladatra létezik igen kiváló beépülő. Cheome esetén az is a bajom, hogy a google alapból követ rajta keresztül és naplóz mindent amit csinálok...Nos, már csak ezért is száműztem a gépről.
  • matatom
    #19
    Eszem ágában sincs a Firefoxot védeni, mert vannak vele nekem is gondjaim, de hogy az IE még mindig túl sok szabványt kezel másképp és jelenít meg, mint a többi nagy név, az sajnos igaz. Ezek jellemzöen apróbb hibák, effektusok, amivel és ami nélkül lehet élni, és sokszor csak akkor veszed észre, hogy valami nincs rendben, amikor összehasonlítod a böngészök megjelenítését. Az IE manapság türhetöen használható így az átlagfelhasználónak is megfelelhet, de biztosan nem a legjobb sem neki, sem másnak. El kell viszont ismerni, hogy az IE a 9-es, de inkább a 10-es óta sokat javult kompatibilitás terén, bár a 6-os és a 7-es valamint részben a 8-as után is ez nem volt nehéz.
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    2009 óta nem látott ez a gép Firefox-ot. Azóta is béke és békesség van.
    Főnököm gépére meg én tettem a Firefox mellé a Chrome-ot - abszolút PC-antitalentum a hölgy - és nagyon látszik, hogy a kettő ég és föld, a Google-termék javára.
  • Jakuza1
    #17
    Azon a chrome se segit, potyogd csak be, hogy flash chrome problem es kapsz ugy par millio talalatot egybol.
  • Tetsuo
    #16
    Arra lennék kiváncsi, miért nem éri meg már igazán fejleszteni? Miért hagyják veszni?
  • Ayma
    #15
    NPAPI-t joggal nyírták ki szerintem - bár még visszaállítható, köv. főverzióban temetik infók alapján. Bár tény, hogy jó pár esetben fájdalmas lesz az átállás - itt elsősorban céges környezetre gondolok - elsőkezes tapasztalat:)
  • senki687
    #14
    Általában a chrome-ot használom. Ha valamit nem hoz be rendesen, akkor kapcsolom be a firefox-ot, de sajnos utána hamar vissza váltok.
  • mortep
    #13
    A flash külön állatfaj de "állatkertbe lehet zárni", mint ahogyan a google tette a chrome-al. A flash taknyológia és annak támogatása szerves része a chrome-nak.
  • Jakuza1
    #12
    At kell terni Pale Moon-ra.
    Az mar nem koveti az FF uj fejleszteseit, amitol csak hizik es lassul az original FF, ellenben a regi FF-re epul.
    A flash meg egy kulon allatfaj, arrol igazabol nem a bongeszo tehet.
  • molnibalage83
    #11
    Most is FF-et használok. 2004 végén lett otthoni net, azóta csak FF. a Chrome is megy, de összességében kevésbé felhasználóbarát, de a céges gépen csak az van...
  • tomboy013
    #10
    Kb 2-3 éve használtam legutóljára FF-ot. A flash folyamatosan behalt, lassú volt aztán a végén már el sem indult. Áttértem Chrome-ra ami hasonló dolgokat művelt. Majd vettem egy Win-es tabletet és áttértem Explorer-re. Azóta boldogan használom. A Chrome is ott csücsül a gépen a biztonság kedvéért, de az Exporer a legjobb átlag felhasználóknak. Gyors mint a villám, talán 1-2 hibát véltem felfedezni weboldalaknál tavaly óta. Kíváncsian várom a Spartan végleges verzióját.
  • sola
    #9
    Nagyon fontos, hogy megmaradjon egy erős harmadik szereplő a böngésző piacon, ezért még akkor is FF-et használnék ha amúgy a Chrome-ot jobbnak gondolnám.

    A Chrome egy csomó dologban jobb (Dev környezet, gyorsaság, oldal-forrás tab-on, webapp-ikon gyártás), de van egy nagy adag zavaró cucc is benne. Engem pl nagyon zavar, hogy választási lehetőség nélkül rád erőltetik a minimalista design-jukat (pl.: menü nem tehető fel az ablakfejlécbe...stb) és, hogy nagyon drákóian bánnak a kiegészítőkkel is (utoljára az NPAPI kvázi kinyírása)
  • Zsoltee_a_bator
    #8
  • mortep
    #7
    +1 Flash must die!

    Az emlegetett fagyásokat ritkábban tapasztaltam. Ami engem személy szerint alaposan felbosszant az a FF és adobe flash-frissítés körüli ceremónia. Elavult a flash->update flash->FF flash plugin update error->AAARGhh!->manual install button->adobe site->download->uncheck mcafee->run online installer->download error, please disable firewall / proxy / stb.->AAARGH!->download ofline installer->Adobe: are you sysadmim? blabla, check OS, check version, check bullshit->Ahh! végre download started.... És ez évek óta így megy és számtalan külömböző pcnél volt "szerencsém", míg a chromenál elég egy updatere kattintani... A Firebug miatt használom néha a FF-t, de egyre ritkábban.
  • lammaer
    #6
    Dettó.

    Megnyugtató hogy másoknál is gond van a flasshel, azt hittem csak nekem problémás mert a neten nem nagyon találtam rá hivatkozást. Tény, nagy monstrum lett a firefox, még a munkahelyi gépen is gyakran előfordul hogyhosszú másodpercekre "lefagy" mire magához tér.
    Tényleg nem jó irányba megy már jó ideje.
  • DecenS
    #5
    kezdetektől használtam a FF-ot, de a folyamatos kiegészítő letiltások és flash-halál egy gyötrelemmé tette a használatát. először chrome volt helyette, de bizalmatlanná váltam... most opera, szintén független. perfect.
  • Zsoltee_a_bator
    #4
    Javareszt az FF-et hasznalok desktopon, nekem pontosan egyszer fagyott a flash kb 5 ev alatt es nem csak html 3 hello world siteokon jarok. Lehet, hogy rendszerfuggo ez a gubanc.

    A nepszerusegcsokkenes mindenesetre megerdemelt. Mindettol fuggetlenul a flasht azert ki kene kukazni mihamarabb a webrol.
  • pixx
    #3
    Egyszer csak lassú lett, aztán összeomlott. Aztán ezt játszotta 3 hónapig, teljes rendszer újra rakás, a helyzet változatlan. Így 7 év után elhagytam. Aztán lett chrome. Néha az szarakszik, de még élhetőbb.
    Kár a Rókáért. Ha jól emlékszem olyan 2006 körül kezdetem használni. Jó volt, de nagyon elbarmolták.
  • flashpointer2
    #2
    Még vagy 2-3 éve jött egy frissítés rá attól kezdve állandóan flashhalál volt, egy hónapig vártam hogy legyen valami aztán nem bírtam tovább és azóta chrome van fent.
    Ja és egy évvel később visszatettem hogy mizu kb az 5. percben ugyanúgy összeomlott ugyanemiatt, úgyhogy no comment.
  • Andrevv
    #1
    Nem csodálkozom, nagyon lassú és használhatatlan lett. A flash katasztrofálisan megy rajta, főleg ha mozgatod az egeret fölötte, mindegy hogy windows vagy linux, ugyanolyan pocsék. Ilyent még egy böngészőben sem láttam. Hiába írok nekik hibajelentést sok más emberrel együtt, nem törődnek.