15
  • Tetsuo
    #15
    A fejlett nyugati társadalom "szakemberéről" van szó. Egy csapat vagy sportcsarnok rendszergazdája tényleg csimpánz szint, nem több.
  • wraithLord
    #14
    Látom, a rendszergazda szereti nem kézben tartani a dolgokat (Windowst). Kb. egy csimpánz is képes lett volna kiküszöbölni egy ilyen hibát...
  • mortep
    #13
    Épp tegnap tapasztaltam a 10-es AblakOS próbaverziójánál sincs másképp. Zsírkirályság!

    Banyek, ezek a Redmondi majmok belehalnának +1 párbeszédablak elkészítésébe? Régebbi Windowsoknál (xp, vista, 7) is csak azt lehetett mondani max, hogy majd 4 óra múlva frissítsen, de leállítani a frissítést nem lehetett. Hab a tortán, hogy sokszor ha otthagytad frissíteni, bekapcsoláskor fogadott az üzenet, hogy bocsesz, még nem végeztem... várjál!
  • gforce9
    #12
    megjegyezném a régebbi windowsokban amúgy ez a gomb ott van.
  • gforce9
    #11
    És mi lenne, ha esetleg rákérdezne frissítés előtt, hogy baszki, most, ha kikapcsolsz félórát szüttyögök, ha frissítek, akarod vagy nem? Mert általában ez nem gond. De néha gond. Mert épp frissítést telepítő laptopot nem kéne mozgatni, de még ha ssd van benne, akkor se kéne a táskába betenni főni, Jogos kívánság, hogy legyen már ott egy rohadt gomb, hogy most úgy akarom kikapcsolni a gépet hogy nem frissítek, mert sietek.
  • Vol Jin
    #10
    Mert beállítható, hogy rákérdezzen, ha van új frissítés.
  • Tetsuo
    #9
    Ez egyre több helyen alap.
  • gforce9
    #8
    Miért is?
  • syn7h37ic
    #7
    Alapból tiltva a frissítés. Miután már párszor a frissítések után lett tetű lassú a rendszer. Az utolsó reinstall óta tiltva, inkább külső programokkal van védve a kártevők ellen a gép. Azóta gyors, nincs se malware, se vírus. Esetleg félévente, de inkább évente egy reinstall, olyan oprendszerrel, amiben már beágyazott a frissítés. (bár win7 esetén az utolsók így is lassúbbak a régebbieknél) Azért az is elég gáz, hogy egy 90Mbites netnél is a frissítések letöltése kurva sokáig eltart, hála a szerver oldal tetűlassúságának.
  • PeeTeR
    #6
    szerintem torold a hozzaszolasod
  • Major
    #5
    Nem beszélve arról, hogy beállítható, hogy az OS hogyan kezelje a frissítéseket.
  • Palinko
    #4
    minek ülöd végig? kikapcsolod a monitort és lefekszel... meg ha frissíteni akar már újraindítaná a gépet ott elhalasztgathatod 4 órát is akár
  • CairoJack
    #3
    Nekem is volt már többször olyan szitu, hogy este, hulla fáradtan ki akartam kapcsolni a gépet, erre kérdés nélkül nekiállt frissítgetni. Olyankor végigülni igencsak anyázós. Sőt ennél kellemetlenebb - üzleti - szituban is beszívtam egyszer. Akkor döntöttem úgy, hogy akkor most Windows automatikus frissítés kikapcs, aztán manuálisan szoktam frissítgetni pár hetente, esetleg 1-2 havonta, ha éppen van ráérős időm.
    Tényleg beletehetnének valami megerősítő üzenetet, hogy akarom-e, hogy frissítsen, mielőtt automatice nekilát se szó se beszéd alapon. Ha mást nem opcionálisan beállítható lenne ez a funkció.

    Ettől függetlenül ez tényleg (dupla) emberi hülyeség. Elsőnek valóban a rendszergazda volt kretén, hogy erre nem figyel, másfelől ha volt tartalék rendszer, akkor miről is beszélünk??? Várunk 2-3-5 percet, akár még 10-et is, de ha láthatóan nincs vége a frissítésnek, 5 perccel a 15 perces határidő előtt beüzemeljünk a tartalékot, és had szóljon. Szóval ez a cikk egy vicc!!
    Utoljára szerkesztette: CairoJack, 2015.03.31. 17:34:17
  • Tinman #2
    Dehogy a Windows miatt vesztettek... a rendszergazda miatt vesztettek. Ennyire egyszerű.
  • Palinko
    #1
    és egyiknél sem volt okostelefon, hogy ránézzenek, hogyan kell megszakítani, meg németek, kiírta nekik, hogy ne kapcsolják ki erre eszükbe sem jutott valamit tenni :D