29
-
#29 Ne is haragudj, de "Wine Is Not an Emulator" :) úgyértem SOKKAL jobb teljesítménnyel futnak windowsos programok wine alatt, mint virtuális gépen, igaz a windows szintjét nem éri el, de mivel csak 1-2 speciális progi miatt kell wine, ezért nem akkora gond az a durván 20-50%nyi teljesítmény különbség wine alatt.
(mondjuk nem vagyok linuxguru, csak windows 8.1 alatt valamiért mindig szétkapcsolt a wifi, linuxot felraktam, ott nem, és amire kell arra bőven jó, windows7 alatt sem kapcsolt szét, de most marad a ez) -
#28 Nem, nem csak windowsal. DE meg mindig nem esett le neked ugy tunik, hogy mirol is van szo.
Javaslom megegyszer a feldolgozasat, nem gond ha szotagonkent probalod, talan ugy konnyebb lesz.
"Mekkora királyság már a Mikrótól, hogy 2-3 évenként legyárt egy új GUI-t és eladja ugyan azt az OS-t. A DOS-hoz csinált egyet a WinMe-ig senkinek nem tűnt fel, hogy gyak egy DOS-t futtat."
Lehet vele elenkezni, mint ahogy az elso beiro is azt tette, hogy jaj mar DOS. Nos nem igy volt? Te meg mantrazod a semmit.
-
Major #27 "Psszt, vcsak halkan megsugom neked is, hogy DOSban is lehet guival futtatni ket kulonbozo taskot."
Igen, pl. Windows-zal? -
#26 Psszt, vcsak halkan megsugom neked is, hogy DOSban is lehet guival futtatni ket kulonbozo taskot. Na igen ez van ha filozofiaval keverik a szamitogep analfabetak, a technikai kerdeseket, mint te is. :) Tudod nem veletlenul volt leirva, hogy "preemptive multitasking".
Szoljal ha ehhez is kell egy kis segitseg, kibogozhatom neked, mi is az. Mint ahogy maga a korai windowsok is GUUI-k voltak, javaslom faradj a DOS ertelmezesehez, amiben ez is le van irva.
"During its life, several competing products were released for the x86 platform,[8] and MS-DOS went through eight versions, until development ceased in 2000. Initially MS-DOS was targeted at Intel 8086 processors running on computer hardware using floppy disks to store and access not only the operating system, but application software and user data as well. Progressive version releases delivered support for other mass storage media in ever greater sizes and formats, along with added feature support for newer processors and rapidly evolving computer architectures. Ultimately it was the key product in Microsoft's growth from a programming languages company to a diverse software development firm, providing the company with essential revenue and marketing resources. It was also the underlying basic operating system on which early versions of Windows ran as a GUI."
Aztan probald ertelmezni, az altalam leirtakat is. -
Major #25 Ezek a filozófiai magasságok. Windows 95-ben tudtál-e egyszerre futtatni egy Paintet meg egy számológépet, ellentétben a DOS-szal?
Utoljára szerkesztette: Major, 2015.03.12. 14:35:20 -
#24 Miert ne mondja hogy DOS, eleve annelkul fel se bootolt, hivogatta szepen a dost a hatterben.
Az mas kerdes, hogy 7.0-nak neveztek, ez kutyat nem erdekli.Es pontosan errol beszel Nexus, hogy reultettek egy GUI-t, gyengebbek kedveert egy grafikus felhasznaloi feluletet. Esetleg probald meg a BootGUI=0 kapcsolot. -
yamato41 #23 Köszi az infót.
Nekem az egész Win8 design nem tetszik. mit több, képtelen vagyok elviselni, zavarja a szememet. Hegyes sarkok, élénk színek, komlementerekre épülő hatások, brrrrr.
Maga a rendszer egyébként nem rossz, akár még használnám is, ha a kezelőfelület logikai bukfenceit megoldják. -
yamato41 #22 Nem tudtad, hogy minden ember egy amőba, csak sok... ;-) -
#21 akkor se mondd már, hogy egy DOS bakker. akkor minden autó Benz, mert 4 kereke van? -
#20 Psszt de nem mond baromsagot, az elso windowsok nem voltak "igazi" multitask oprendszerek es gyakorlatilag raultek a dosra, a 95/98/Me is.
Szoval ha lehet inkabb ezt a vonalat ne eroltesd, mint amit elkezdtel.
Kis olvasasi gyakorlat neked.
"The earliest version of Windows to support a limited form of preemptive multitasking was Windows 2.1x, which used the Intel 80386's Virtual 8086 mode to run DOS applications in virtual 8086 machines—commonly known as "DOS boxes"—which could be preempted. In Windows 95, 98, and Me, 32-bit applications were made preemptive by running each one in a separate address space, but 16 bit applications remained cooperative for backward compatibility." -
#19 En nem vagyok Windows rajongo, mind ket oprendszert megelegedessel hasznalom, de azert boduletes baromsagokra felkapom a fejem. Egy nem nativ windowsos program futtatas linux alatt, vajon miert kiemelkedo es miert csak a linux tudja ? Az emulaciokat ne hozzuk fel peldanak ha lehet, azt mindketto op rendszer alatt lehet hasznalni. -
gforce9 #18 "A linuxnak nagy elönye a win-hez képest, hogy ez utóbbi nem tud mit kezdeni a linux programokkal ua. a linux gond nélkül lefuttatja a win alkalmazásokat (igen a PS is fut alatta)"
Már ne is haragudj, de ez úgy hülyeség ahogy van. Win alatt ugyanúgy futtathatsz virtuális gépen bármit. Megvan rá minden vacakhoz emulátor is+ jópár VM alkalmazás.Mi ez a sületlenség, hogy visszafelé nem működik. Win alatt is azt futtatsz, amit akarsz, akár linuxos programokat is, ha épp az a kívánság. -
SanMaster #17 NEXUS6, ennyi baromságot! DOS? 1-es, üljél le! Olvasgassál kicsit: http://en.wikipedia.org/wiki/DOS -
#16 Mekkora királyság már a Mikrótól, hogy 2-3 évenként legyárt egy új GUI-t és eladja ugyan azt az OS-t. A DOS-hoz csinált egyet a WinMe-ig senkinek nem tűnt fel, hogy gyak egy DOS-t futtat. Ugyan ez a WinNT-vel, amit 94 óta meg rendszeresen újra csomagol, most épp Win10 néven.
Marketingfogás a köbön, hogy a 9-et egyszerűen kihagyta. Apám!
XD -
A1274815 #15 Igazság szerint az API ahoz, hogy több desktop lehesen már az első NT változatban volt. Resource kitekben voltak segéd programok amikkel kezelni lehetett. Csak nem volt mainstream, illetve alapjáraton nem volt hozzá beépített programod. -
who am I 7 #14 Elméletileg be lehet kapcsolni valahogy a transparency-t
http://winaero.com/blog/how-to-enable-aero-glass-and-transparency-in-windows-10/
van, aki dolgozik rajta, bár ettől még a hülyegyerek csempék meg ez-meg-az megmarad.....meg lesz multidesktop óriási....1x sem kellett, pedig van mikor 20 appal dolgozok egyszerre...de valahogy, mindig elfértem 1 desktopon....ez egy gigantikusan fontos ficsör. -
who am I 7 #13 A linux - win emulátorok elég [email protected]őleg, hosszabb restart nélküli időszak után, de egyébként is bugosak...emulátorral jönni, több mint vicces.
Linuxot nálunk is használnak, nem 1 ember és kb mindenki utálja..nekem is kell szarakodnom vele és én is gyűlölöm, kb egy hulladék, ettől függetlenül mindenki win emulátort futtat rajta, h dolgozni is lehessen a géppel, ne csak egy db tégla legyen kb :D
Nem tudom, milyen gépeken voltak a windowsok, de nálunk mindegyik normálisan ment, gond nélkül, sebességre sosem volt panasz (igaz, nem 486-osak voltak alatta), ellenben a linuxra folyamatosan, de főleg a logikátlan és nehézkes felépítésére és korlátolt applikációs lehetőségeire....ja a cégben több száz ezer dolgozó van, szal nem egy 10 fős suftni kft-ről beszélek.
Utoljára szerkesztette: who am I 7, 2015.03.11. 23:41:46 -
Macropus Rufus #12 ez tetszett :D
-
Macropus Rufus #11 ennek fussál megint neki. Mert ez nem pontosan fedi a valóságot.
Amúgy soha nem értettem ezt az ellátotságot. A linuxnak nagy elönye a win-hez képest, hogy ez utóbbi nem tud mit kezdeni a linux programokkal ua. a linux gond nélkül lefuttatja a win alkalmazásokat (igen a PS is fut alatta)
Tehát ha valamit nem találok linux alá, körbe nézek win alkalmazások közt. Szóval a program ellátotság erősen relatív.
A programok minőségével is álltalánosítasz. Mond neked valamit a SolidWorks? Blender? Maya? Amatőr szarok nem... De ha azok, akkor egy klikk és már megy is a 3DMax akármelyik verziója. Igen akármelyik, ellentében a win7-el ami baszik lefuttatni a 3DMax régebbi verzóit. Ez a wine-nak nem probléma. Amióta van steam azóta meg pont nem érdekel az, hogy mennyire van ellátva. Még a win alá írt steam is simán fut linux alatt. És simán játszok vele.
Az igaz, hogy némi tudás kell a linuxhoz. De hát ilyen ez a pop szakma.
Amit írtál az kb. 10 éve még jelentett valamit. Ma annyit jelent, hogy 10 évvel le vagy maradva. :) Cégünk most állítja át a majd 20ezer könnyü kliensét linuxra. Több 10ezer € spórólunk és még a usereknek is feltünt, hogy jóval gyorsabb a linux ugyan azon a hárdveren amin addíg windows futott. Ez meg nekünk elég. Nem picit dagad a májunk :D
Sok user azt sem tudta mi az a linux míg nem találkozott vele. Illetve amit hallottak az az, hogy szar.... hát ezt most kb. 20ezer kolléga cáfolta meg. ;)
-
Macropus Rufus #10 "Ez egy olyan dolog amire a linuxosok verik a bret ha mar, a szoftver elletottsagra soha, a stabilitasra meg az eroforrashasznaltra meg mar nem tudjak."
hmmm.... hát ez jól hangzik, csak sajna nem igaz. -
MuldR #9 Nem hasznalok (mar) linuxot, de win alatt jo lett volna ez az opcio (munkahoz). -
yamato41 #8 Az Aerot én is visszavárom. Hányok a 8-as színvilágától és éles széleitől. -
CairoJack #7 A több asztal nekem sem hiányzott soha, nem is fogom használni, ez biztos, az viszont nem baj, hogy beleteszik. Biztos van, akinek hasznos lesz. Engem inkább az érdekel, hogy a nyomoronc aero mikor a fba kerül bele?
Anélkül egyáltalán nem is érdekel a dolog. Nem fogok egy pasztellszínű, szétcsempézett retekkel bajlódni. -
Major #6 És mi az a linux? -
ugh #5 Azt mit ersz vele? 10 ures desktopot nezegesz mert szoftver nincs ra ami meg van az fategely. -
ugh #4 En lassan 20 eve hasznalok pc-t elotte amigaztam az elott meg c64-eztem.
Kb nulla nanoszekundumig sem hianyzott a tobb desktop.
A 20 ev alatt.
Ez egy olyan dolog amire a linuxosok verik a bret ha mar, a szoftver elletottsagra soha, a stabilitasra meg az eroforrashasznaltra meg mar nem tudjak.
Ez az egy maradt nekik.
Illetve most mar ez sem. -
Macropus Rufus #3 azért csak eljutottak a multi desktop-ig :)
a végén eljutunk oda, hogy egészen jó linux lesz ez a windows :D
-
#2 hja :) -
MuldR #1 Oooo, ez az az opcio amit a linux 20 eve tud? :)