226
  • Vol Jin
    #106
    Mi van türhőkém, ennyire lelkesen szolgálod a trafikkoncessziód?
  • kékherceg
    #105
    A rezsicsökkentés a legpopulistább baromság, amit valaha láttam, de kb. mutatja az értelmi szintedet is, ha ezt beszopod. Szerinted ki fizeti ki az elmaradt profitot? Megvan, hogy a közműszolgáltatók nagy része állami tulajdonban van, és az adónkból fizetnek kompenzációt nekik, hogy ne menjenek tönkre. Vagy, hogy visszafognak minden fejlesztést, csak a legszükségesebb karbantartást végzik el, aminek ugyanaz lesz az eredménye, mint a BKK-nál? Majd ha pár év múlva extraadó lesz a levegőre, hogy kifizessék az elmaradt beruházásokat és kifizessék az önkormányzati adósságokat, talán majd megérted miről is van szó...Addig meg sajnos marad ez a "a szüleim fideszesek, tehát nekem is annak kell lenni, és ezért minden úgy van ahogy a fidesz mondja"....
  • Vol Jin
    #104
    Megcáfolnálak. Az ezek jobban meg ezek ugyanúgy helyett az ezek tízszer jobban a valóságnak megfelelő.
  • Viktor800428
    #103
    Akkor a nyugdíjasok, a kismamák, a pályakezdők szerinted "Fillérbaszók"
    Gratulálok. remélem büszke BMW-tulajdonos vagy.
  • Vol Jin
    #102
    Egy benfentestől kiszivárgott a nemzeti konzultáció egyik kérdése:

    Ön szerint ne lehessen az interneten kritizálni Orbán türkménbasit és a kormánypártokat vagy ön szerint tiltani kellene a kormányfő és pártja bírálatát az interneten keresztül?
  • Tikal #101
    Ezt nem érti.. és nem is fogja, azt hiszi a 700 forintról szól az egész...
  • Viktor800428
    #100
    Én tudnék, azért meg büntetnek...
  • Ragnaar
    #99
    Pénzt nyomtatni ez a kormány se tud..
  • Jakuza1
    #98
    Az hogy te nem fizetsz, nem jelenti azt, hogy mas nem.
    Par peldat mondok neked. Villanyszamla tobb mint 8200Ft volt, most 6700 sincs, havonta nalunk.
    44-48 ezres havi futesszamla most 36000 kornyeki osszeg (kozponti futes). Azert gondolom a szamok kozott erzekeled a kulonbseget.
  • Ragnaar
    #97
    Ismerjük a típust neve : Fillérbaszó
  • kékherceg
    #96
    Ragnar értsd már meg, hogy nem a rohadt 700 Ft-ról van szó (vagy a cégeknél 5000, mert ez azért már keményebb egy kisvállalkozásnak). Arról van szó, hogy ezek már jobban lopnak, mint a cocik. Ugyanúgy nyomatják az extraadókat, mint amazok, ugyanúgy tolják ki talicskával a pénzt a költségvetésből, és ahhoz, hogy ezt fenntartsák, ránk vetnek ki még egy adót. Senkit nem érdekel a 700Ft.
  • Tikal #95
    Akkor átmennék a Digi-hez mert az meg tetű olcsó :D

    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2015.02.04. 12:25:19
  • Viktor800428
    #94
    Én a te előfizetésedet mondanám le...
  • Tikal #93
    jaaaa, ez mekkora :D Egyik kezével simogat, másikkal meg pofoz :DD
    A rezsicsökkentés jó dolog volt, csak közben már jól megszopattak minden mással... hallottam még valami szappanadóról is, nehogy már olcsón legyen tiszta a magyar, adóztassuk meg azt is :DDD
  • Viktor800428
    #92
    Ja, akkor én még a benyáért is szeretnék kicsit többet fizetni, hát ezek a mocskos arabok lejjebb nyomták az árakat. Hát hogy lesz új stadion Mátészalkán?
  • Ragnaar
    #91
    És ha 700 Ft/ hóval növelné a szolgáltató a díjait csak úgy akkor lemondanád az előfizetést ?
  • Ragnaar
    #90
    Lényeg, hogy a rezsicsökkentésen megspórolt kiadás töbszöröse az internetadó áthárításából adódó költségnek.
  • Tikal #89
    Az a helyzet, hogy én már egyszer fizettem adót az internet használat után, 27%-ot, te nem? Ha nem akarok internetezni, akkor nem kell fizetnem semmit, mert nem veszek internetet :)
  • Viktor800428
    #88
    10ezer ft rezsi az átlag? Mivan? Ezt nem rétem.
  • Ragnaar
    #87
    Nem azt mondtam, hogy te 10000 FTal kevesebbet fizetsz, hanem az az átlag.
  • Ragnaar
    #86
    Ugye nem azt mondod, hogy te németországba jársz vásárolni ? Pedig ha ennyire szar itt a helyzet megtehetnéd ...
  • Anthrax
    #85
    Szóval te a rezsicsökkentést is beszoptad ? Mert mi semmivel nem fizetünk kevesebbet
  • Viktor800428
    #84
    Kifelejtetted a 27% ÁFÁT amit minden szarra, pl a NET előfizetésre is fizetünk. És egyébként ha így "gondolkofdsz", akkor párszá forintjával tőled el lehetne venni az egész fizetésedet kis idő alatt. Eleve durva, hogy egész kibaszott Európában a legmagasabb az ÁFA kulcs. És akkor még ilyen adó, olyan adó, mert ilyen birkák lakank itt, mint te.
  • Ragnaar
    #83
    A kormány nem a munkát adóztatja hanem a fogyasztást. A rezsicsökkentés ellen hányan mentek ki világítva tüntetni ? Itt pont ugyanarról van szó, csak itt kiadás lenne nem megtakarítás és az arányok kb. 10000FT/hó / 700 FT/hó..
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.02.04. 12:13:29
  • Anthrax
    #82
    Most, ezt hogy sikerült összerakni ? +10k rezsi és a netdij összefüggését kérlek magyarázd el
  • Ragnaar
    #81
    Szeretnél inkább 25% SZJAT fizetni, +10k rezsit és 50/10 netet 5000 forint helyett 4300 FT/hó ért használni , mert ahogy én látom kb ennyi a balance. Annyi különbség van, hogy az SZJAt akkor is be kell fizetned, ha nem akarsz internetezni...
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.02.04. 12:10:56
  • Tikal #80
    te csak ennyit értettél meg az eseményekből? szomorú...
  • Ragnaar
    #79
    Akinek 700 Ft/hó tétel annak nem prioritás az internet. Adja el a Iphoneját és járjon könyvtárba internetezni ...
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.02.04. 12:07:16
  • Jakuza1
    #78
    Mert ismetles a tudas anyja, de hiaba is mantrazod olyannak, aki a van rajta sapka, nincs rajta sapka tipikus esetetol szenved. ? :)
  • Viktor800428
    #77
    (egyébként még mindig nem egyértelmű, hogy miről is szól majd ez a "konzultáció")
  • Viktor800428
    #76
    "egy max 700Ft/hó "

    Akkor fizesd meg helyettem is.

    Ez nem csak 700 ft / hó, hanem ez PLUSZ 700 ft havonta! A többi szar mellé, mert már így is lenyúlja az állam a fizetésem felét!
  • asgh
    #75
    Egy cég akkor tud csak árat emelni, ha azzal nem veszélyezteti a piaci pozícióit. Teljesen mindegy, hogy mi az áremelés oka. De ez már csak ismétlése annak, amit lejjebb részletesen leírtam. Persze ha akarod, ismételhetjük ugyanazokat a szövegpaneleket a végtelenségig, csak értelme nem sok van.
  • Viktor800428
    #74
    De azt te is tudod, hogy ezt nem a devizahitelezéssel kapcsolatban állapÍtották meg! Mert utána van az , hogy a devizahitelezésben is felmerül a gyanú. Nem állítom, hogy a bank az fair játékos lenne, no de a melyik nagy cég az? És melyik kormány?

  • Jakuza1
    #73
  • Ragnaar
    #72
    Namost ahogy az előzetesen meg lett legebtetve: egy max 700Ft/hó felhasználóra terhelhető költségről beszélünk ami ellen 100k-s telefonokkal világítva tüntetnek a forradalmárok ?
  • Viktor800428
    #71
    "Esztergom főterén."

    De hát ott nem is lehet életvitelszerűen élni. Elvisznek a közteresek.
  • Tikal #70
    jaa, hát Esztergomban sok pénzt elbasztak már fontosabb dolgokra is :)

    viccet félretéve, ez tényleg sajnálatos, de más városokban a UPC 30/3 csomagok kínál a belépőknek, szóval van fejlődés, mert 10 éve is ennyibe került, de akkor 1/0,25 volt .. :(
  • Viktor800428
    #69
    Óriási különbség van a reklámozás, meg az adófizetés között, javasolnék egy kereskedelmi jellegű iskolát elvégezni.
    Teljesen egyértelmű, és ezt a kormány is tudja, hogy ha adóval terhel egy céget, akkor az árakat fog emelni. Tökmind1, hogy bank, vagy pékség.
  • asgh
    #68
    Ha csak azt fogod fel egy szövegből, ami téged igazol, akkor súlyos rés keletkezik a valóság és aközött, amit abból megértesz, ezért had idézzek a linkelt szövegből:

    "A végtörlesztés korlátozására irányuló összehangolt magatartás miatt tizenegy pénzintézetet összesen 9 és fél milliárd forint bírsággal sújtott a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).

    Budapest Hitel- és Fejlesztési Bank: 283.500.000 Ft

    - Cib Bank Zrt: 835.400.000 Ft

    - Citibank Europe plc, Magyarországi Fióktelepe: 800.000 Ft

    - Erste Bank Hungary Zrt: 1.725.700.000 Ft

    - Kereskedelmi és Hitelbank Zrt: 983.300.000 Ft

    - Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt: 1.000.000 Ft

    - MKB Bank Zrt.: 783.000.000 Ft

    - OTP Bank Nyrt: 3.922.400.000 Ft (!)

    - Raiffeisen Bank Zrt: 583.600.000 Ft

    - UCB Ingatlanhitel Zrt: 63.200.000 Ft

    - UniCredit Bank Zrt: 306.300.000 Ft"
  • Totti5
    #67
    Esztergom főterén.