23
Opel Astra F
  • vaksimuksi
    #1
    Ezt az oldalt az Opel Astra F tulajdonosoknak,és rajongóknak hoztam létre.
  • vaksimuksi
    #2
  • PacsutaTibi
    #3



    http://speedzone.hu/hu/magazin/veteran/toriora-20-eves-az-opel-astra-kupa.html

    http://formula.hu/ralikrossz/2015/01/16/a-magyar-autogyartas-buszkesege-opel-astra-kupa-ujratoltve
  • Willi Betz
    #4
    Hmm..elfért volna a General Motors topikban is ;) Ott többnyire Opelekről van szó.
  • Willi Betz
    #5
    Szinte az összes Hungaroringi versenyen ott voltam....csak aztán teljesen homályba felejtődött az Astra kupa,illetve a Gyorsasági OB is....
    Még a 3 Mercedes Evo 2 DTM-et is láttam egymással viaskodni,főleg Móczár Péter "Old Spice"-os Mercije maradt meg bennem és persze a két fehér-kék-zöld festésű. Jó volt,abszolút pozitív élmény.
  • PacsutaTibi
    #6
    OFF:
    Na! Ezt is most írod?

    Tesómmal pont a hétvégén rakosgatjuk össze a darabkákat néhány pár perces videóbaól, meg az MNASZ honlapján lévő,néhol hibás eredeménylistáról.

    Eddig azt hittük 3 merci csak 2001ben volt, amikor ment a két Zengős, meg a szélessel (class1-190) ment Zengő Zoli.
    És azt hittük előtte csak kettő volt. Az egyik a kék amit Móczár hozott 1992ben, a másik a Piros fehér Old Spice-os.
    De nem mert volt itt 3 is, Adorján egy zöld-sárgával is ment.

    No mindegy msot nincs időm leirni, majd Pü-ben értekezünk egyszer.
    Archiv fotóid nincsenek?
  • Willi Betz
    #7
    Sajnos fotók egyáltalán nincsenek.
  • atiwrc
    #8
    És video?
    Esetleg valamelyik ismerősöd pincéjébe, padlásán porosodva?



    Tibi!
    A kupás astrák közül a zengősről linkeltél volna inkább képet ;)
  • Willi Betz
    #9
    Nincs semmi dokumentumom,csak az emlékek.
  • Willi Betz
    #10
    Maximum az internetről összekaparható képek és videók.
  • Willi Betz
    #11
    Egyébként meg...igaz nem 90-es évek eleje/közepe,hanem a vége.
  • atiwrc
    #12
    Igen ezeket már én is megtaláltam. Szerencsére már nemcsak a 70-80as évek hegyi/gyorsasági képeit töltögetik fel a netre Retro cimszó alatt, hanem lassan már akadnak 90es évekből is, hogy témához kapcsolódjak, remélem lesz még sok kép az astra kupás csatározásokról is :)
  • vaksimuksi
    #13
  • vaksimuksi
    #14
  • vaksimuksi
    #15
  • atiwrc
    #16


  • atiwrc
    #17



  • Willi Betz
    #18
    Épp tegnap számolgattam. Kb 100-150e ft-ból össze lehetne rakni egy ilyen kupás Astrát. Az autó vételárán felül. Mondjuk nem gyakori az 1.6Si,de nem lehetetlen találni.
  • PacsutaTibi
    #19
    350-400 ért árulták egy másfél éve az eredeti kupás astrákat is.
  • vaksimuksi
    #20
  • tigerbácsi
    #21
    Hali!

    Van egy opel astra F 1998 1,4 16v - s gépem. ki akarom cserélni a rádióját. Jelenleg CAR 300 van benne.
    Kérdésem az lenne mire figyeljek Rádió vételnél? (méret, csatlakozó, nemtom, stb. :-) )

    Köszi előre is!
  • Szabi #22
    1 din-es méretű legyen, hiába szabvány iso csatlakozós a járgány, a rádió csatlakozójába valószínűleg nem fog bemenni, kell egy toldó rá és felcserélni két szál kábelt, hogy ne törlődjenek a beállítások, ha leállítod a motort :)
  • tigerbácsi
    #23
    Köszönöm!
    Mért is nem gondoltam, hogy tök egyszerű lesz kicserélni a magnót :-D