150
Vampyr
  • Voltan
    #110
    Valójában szinte semmit nem javít, pár apróságot. Gondolom, a file szerkezete olyan a játéknak, hogy csak úgy tudták megoldani, hogy a fél cumót újra letölti.

    Természetesen a masszív, indokolatlan FPS esések megmaradtak...
  • Mr_no_NaMe
    #109
    6 gigás frissítés érkezett a játékhoz ha érdekel valakit
  • Voltan
    #108
    Igen, én is azért pihentetem most, mert idegesítő a sok stutter és FPS drop, állítólag már hegesztik a peccset. Tényleg megérdemelné, hogy kijavítsák, mert egyébként nagyon kellemes meglepetés a játék.
  • wedge31
    #107
    27 óra alatt a végére értem. Nálam nagyon erös nyolc pontot érdemel a játék és csak a technikai hibák miatt nem többet.
    Még egy végigjátszás benne van mert most egy civilt se bántottam, ennek meg is volt böjtje mert rengeteg xp-töl estem el így gyak egy skillt se tudtam felhúzni maxra.

    Vampire rajongóknak kötelezö darab.

    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2018.06.16. 10:51:59
  • broman191
    #106
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kár hogy az ending vonzatában egyedül annak van jelentősége, hogy öltél-e ártatlan embert. Minden más csak morálizáló körítés, amelyből nagyrészt nem következik semmi a játék világában. A körzetek állapotának változását sem dolgozták ki túlzottan, nem érezhető semmiféle különbség egy "healthy" és egy "serious", lassan elveszni látszó helyzetű között. Bármit csináltam ugyanúgy jártak keltek vidáman az emberek az előre programozott 10 méterükön oda-vissza, esetleg beszéltek róla milyen rossz lett a helyzet, pár utcával lentebb meg randalíroztak a veszett skalok és minden más, ugyanúgy unalomig kiszámíthatóan. A dialogusok remekek, az atmoszféra átjön, csak a számos területen kidolgozatlan, túlzottan leegyszerűsített budget fíling húzza le...amire az előzetes anyagok alapján számítottam, de ebben a formában is egészen élvezhetőre sikeredett.
  • Voltan
    #105
    Ez borzalmasan néz ki :D Inkább az eredeti.

    Amúgy, ahogy tovább játszom, egyre jobban tetszik.Téves a negatív kritikák sokasága. Ez nem egy "action RPG", ez egy régi vonalú kalandjáték, nagyon érdekes dialógusokkal, és összetett NPC rendszerrel, ami, ahogy Wedge is írta, pókhálóként szövik át az egészet. Ja, igen, harcolni is lehet, kell is, de nem ez a lényeg. Ilyen, ebben a formában még tényleg nem volt. Ha sikerül kiküszöbölni a perfomance gondokat, akkor ez bizony az év egyik nagy dobása lehet. Számomra legalábbis.
  • Mr_no_NaMe
    #104
    Ezt próbáljátok ki!

    Sokkal szebb lesz tőle a játék. Kis ráncfelvarrás :)
  • wedge31
    #103
    Igen a dialógusok nagy erösségei a játéknak és az külön plusz ahogy beszélgetés közben infókat lehet szerezni a többi npc-röl amit késöbb vagy ellenük vagy melletük fel lehet használni, gyak olyan az egész mint egy nagy pókháló.
  • Voltan
    #102
    Na, vittem már tovább. Továbbra is tetszik, azt kell mondanom, hogy lelke van a játéknak, és ez nagyon jó. El kell ismerni, hogy eléggé csiszolatlan itt-ott, látszik rajta, hogy nem egy nagy költségvetésű stúdió készítette, a harc szintjén is láttunk már jobbat, de az egész setting, a nyomasztó hangulat, a történelmi háttér nagyon sokat dob rajta. A dialógusok pedig a legjobban megírtak, amit már jó ideje RPG-ben láttam. Érdekes az emberek háttértörténete, tényleg olyan érzésed van, miközben beszélgetsz velük, hogy ezek élő személyek, saját élettel, élményekkel, fájdalmakkal, nem csak generic NPC-k.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A kórházban van az a beteg, akinek egy srapnel vitte szét az arcát a háborúban. Na, vele beszélgetve gombóc szorult a torkomba nem kicsit, nagyon át lehetett érezni a fájdalmát. Amikor mondjuk neki, hogy mi is szolgáltunk a háborúban, ő pedig kérdezi, hogy tisztek voltunk-e. Igen. Mire ő, "Akkor uram, mi nem ugyanabban a háborúban szolgáltunk" Nagyon jó, és ez csak egy példa.


    Technikai gondok viszont vannak, főleg a teljesen érthetetlen FPS esések zavarnak. Az esetek 90% röccenésmentes 60 FPS ultrán is, aztán látszólag ok nélkül leesik 40-45 környékére. Értsd állsz egy helyen, 60 FPS. két métert arrébb mész (semmi nem történik, nincs több karakter, több fényforrás, semmi) puff, 45 FPS. Ez nyilván javítható, remélem, fogják is.

    Na, szóval eddig azt tudom mondani, hogy egy igen egyedi hangvételű játék, ami engem legalábbis be tud szippantani. A nagyon fanyalgókat igazság szerint nem értem. Megvannak a hibái, valóban, de ezek nagy része orvosolható, remélem, meg is teszik hamarosan.
  • Xsillione #101
    Ja, jó vagyok, az a kéttucat ember, akit az első fél órabán felszecskáztam azok mind rosszak voltak, és egyébként is csak a körülmények áldozata vagyok. A karakter is mondja ezt, akkor is nevetséges...
  • molnibalage83
    #100
    Mai nap poénja. Venném meg, erre kierül, hogy nincs elég pénz a Paypalon. Eh... :)
    Mondjuk lehet, hogy az első sale-t meg kéne várni. Valahogy elszoktam a teljes árú játékvételtől...
  • jarlaxxe
    #99
    Ha így nézzük igazad van.
  • wedge31
    #98
    Nem ölsz te meg senkit mert a vámpirok meg egyébb élőholtak már eleve csak járkálló hullák.
  • jarlaxxe
    #97
    Kicsit eröltetett az érvelésed, mi abban a halomra gyilkolás, hogy a bossokat megölöd? ráadásul itt tömeggyilkos vámpirokról meg szörnyekröl van szó.

    Ettöl te még jó fiú maradsz...
  • wedge31
    #96
    Nem nagyon fog változni, dúl a spanyolnátha járvány és álladóan csak éjszaka mehetsz ki amikor eleve nagyon kevesen voltak anno az utcákon.
  • Xsillione #95
    Akad bőven gáma, amelyik a no kill alatt a nem kell ölnöd, egyszer sem, koncepciót értette, nem pedig a csak keveset kell ölnöd. Persze ritka, mert gyilkolni jobban szeret a játékosok többsége, mint nem gyilkolni, épp ezért reméltem, hogy az igért no kill az igazi lesz, nem pedig, juj, nem kell mindenkit halomba ölni csak mert mozog szint.

    "acsit" lehet, hogy kapsz, ettől még az első bossnál hagytam abba, mert addig zero halállal vittem, és a kötelező trancsir nullázta a játékélményt.
  • Voltan
    #94
    Megvettem én is, kb. 1.5 órányi progress van benne eddig, és alapvetően bejön, van egy hangulata.
    Ugyanakkor azt azért nem értem, hogy most értem az első nyitottabb helyre (olyan marhára azért ez sem nyitott), és az eddigi stabil 60 FPS most szépen bekukkant 40 köré is. Azért ne csináljuk már, a grafika nagyon nagy jóindulattal sem mondható korszerűnek, a területek pedig eddig meglehetősen zártak, nem kell egy kontinenst mozgatnia a játéknak. Látványban ez kb. 2010-es szint, egy I7-nek, és egy 1070-esnek ezt röhögve vinnie kéne minden kompromisszum nélkül.

    Szóval ebből a szempontból dühös vagyok, mert ez így gány munka, erre nincs mentség.

    A teljesen kihalt területek is az előző évtized játékait idézik, bár itt még végülis "meg van magyarázva" úgy, ahogy, hogy miért ilyen kihalt minden, ez remélem, később változni fog.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2018.06.06. 11:00:16
  • jarlaxxe
    #93
    DE:HR, acsit is kapsz illetve te nem kaptál ha nem játszottál vele, potolnod kellenne mert sokkal jobb mint a második rókabör.
  • Evoluti0N
    #92
    Melyikben? A legújabb részben szó szerint no kill végigjátszást csináltam. Bossokat is beleértve.
  • jarlaxxe
    #91
    Hát azt elég nehéz volna kivitelezni, hogy a bossokat se keljen kinyirni.
    Ha jól emlékszem a deus exbe is igy van ha csak a bossokat ölöd meg az no kill végigjátszást jelent.
  • Xsillione #90
    Az nem ölés nélküli végigjátszás, hogy az ártatlanokat akikkel semmi dolgod nem kell megölni. Az nem pszihopata végigjászás. Mindegy, kár érte. Az jó hír, hogy lehet sunnyogni képességgel legalább.
  • jarlaxxe
    #89
    Jó kis játék lett ez, folyamatosan toltam hat órát nálam ritka az ilyen.
  • wedge31
    #88
    Nálam van shadow veil skill avval elsétálhatsz mindenki mellet...
    Az ölés nélküli végigjátszás az elejétöl fogva csak az ártatlanokra vonatkozott a bossokat meg az elején akik megtámadnak mindenképp meg kell ölnöd.
  • Xsillione #87
    Teljesen megbukott ez, én is reméltem, mert mintha lett volna egy ilyen igéret valahol (vagy csak haluztam ezt?), ám nem csak sztory elemként fordul elő ez, hanem az elején szépen jönnek a mookok és vagdalhatod halomba őket, legalább jelzi a karakter, hogy sokkal erősebb és gyorsabb, mint volt ,így nem annyira indokolatlan, hogy miért tudod ilyen hatékonyan aprítani a normál embereket. Sunnyogásra nem igen láttam opciókat eddig, így félek nem is lesz lehetőség elkerülni sem a trancsírt.
  • grebber
    #86
    72% egyelőre a metascore
  • caps lock
    #85
    Szörnyű a zenei aláfestés, ez a komolyzene annyira depresszív hogy számomra élvezhetetlenné teszi a játékot. Értem én hogy a hangulat fokozása miatt kellett, de a látvány már így is elég lehangoló (viktoriánus kor, sötét utcák, lerobbant házak, gyárépületek, patkányok, stb.) A harc vállalható, de az ellenfelek teljesen hülyék. A történet sem nyújt sokat, klisékre épül, különösen ami a vámpírokat illeti. Nem tudom élvezni ezt a játékot mert nincs benne semmi ami jó lenne.
  • JonasSandor
    #84
    Az age of reckoning fasza kis rpg volt abba több mint 80 órát nyomtam bele és sehol nem voltam még a végétől.
  • grebber
    #83
    Vampyr CPU/VGA teszt
  • grebber
    #82
    Tehát akkor már az elején elesett a dolog ,hogy ölés nélkül végig lehet vinni?
  • wedge31
    #81
    A harc kevesebb és inkáb történetorientált, semmiben se hasonlit a Dark Souls-ra.
  • darkSectorxxx #80
    Srácok, ez hasonlít a Dark Souls-ra, vagy a harc kevesebb és inkáb történetorientált?
  • wedge31
    #79
    Én örülök, hogy ez is nem olyan open-world mint amit most mindenhol eröltetnek. Nincs tele a térkép ezer felesleges kérdöjelel amik semmit se adnak a storyhoz és nem kell madártollat vagy gumibogyót gyüjtögetni, stb.

    Az általam ismert rpg-k közül azok történetei voltak a legjobbak amik viszonylag kötött játék menetel lettek elmesélve.
  • jarlaxxe
    #78
    Nekem nagyon bejön a játék a story, hangulat és az audió csillagos ötös.
    Az írányitással nekem semmi gondom nincs szerencsére és mint már elöttem is írták végre ez egy vámpiros játék.
  • Mr_no_NaMe
    #77
    2 óra után:

    nagyon fogcsikorgatva mondogattam magamnak, hogy jó lesz ez, jó lesz ez. Ami pozitív azt amúgy is láttátok a videókban, de itt vannak a kontrák:

    - a mozgásdinamika valami szörnyű. Ha futás közben nyomogatod a gombokat, irányt változtatsz majdhogynem egy balettot ad elő a pali.

    - a számítógépes változat = SZÖRNYŰ. Konkrétan mintha copy & paste módszerrel átdobták volna a kódot PC-re. Az egér érzékenysége hol lassú, hol nagyon gyors, konkrétan egérrel lenne jó játszani, de több játékot megjárt playerként is kb újra kell tanulni az egér kezelését. A játék abszolút konzolra lett készítve.

    - A játék az első pillanattól kezdve vezeti a kezed. Ide menjél, ezt csináld, azt csináld. A modern játékok betegsége. Leírja azt is kb, hogy töröld ki. Fogja a kezed és a városnak álcázott keskeny lineáris csövön tuszkol végig. Borzasztóan zavaró.

    - a játék szépnek egyáltalán nem nevezhető, ahhoz képest, hogy leugrál az FPS néha akár 20-ra is ultra highon. Jelenleg a DS2-vel játszok, és annál többet nem várok egy játéktól grafika terén. Ez sajnos még azt sem üti meg :/ Itt nem arról beszélek, hogy még az emberek hajszálai is legyenek 200.000 pixelből, hanem bizonyos textúrák nagyon el vannak nagyolva amik az orrod előtt vannak és zavaró. Figyeljétek meg majd a csónakot mikor kerestek valakit. Lefényképeztem volna ha tudtam volna :(

    Nem lenne rossz ez a játék, de annyira "mű" (nincs rá jobb szavam bocsánat), hogy meg se születhet az "órákig odabilincselős" érzés. Kis limonádé játéknak tökéletes.
  • wedge31
    #76
    Elkezdtem én is, így bő két óra után nagyon tetszik, már csak azért is mert a vámpiros játék ritka mint a fehér holló.
  • Xsillione #75
    A játék 20. másodpercében történteket nem érzem spoilerezni valónak. Bár ha gondolod legközleebb majd titkolom, hogy ebben a játékban vámpírral fogunk játszani.
  • Voltan
    #74
    SPOILER???
  • Xsillione #73
    Érdekes lett, van benne bőven lehetőség, remélem a legtöbb esetben kihasználták ezeket, nem csak díszlet marad kerületek lakosságának cuccai meg a gyógyítások és egyebek. Sajnos ez elején a rokont kivégezzük a család nélküli bosszúállás irányvonalát biztosítandó, pedig sokkal több lehetőség lett volna életben hagyni és kibontani azt, mit kezdesz a családoddal, amikor vámpírrá válsz. Szintén zavaró, hogy a harcok többségét az elején nem lehetett elkerülni (tán egyiket sem), így pillanatok alatt tömeggyilkossá váltunk, bár egy-két emlékfoszlány jelzi, korábban sem csak békés dokiként éltünk. Viszont a karakter reakciója amikor kezdi megérteni mi van az első éjsztaka, az tetszett, kicsit sajnáltam, hogy nincs opció rövidre zárni a történetett, mégha nyílván egy egyszeri poén lenne csupán, egy pár villanásnyi lehetőségnek simán befért volna szvsz.

    Vampyr
  • Malakai
    #72
    Főszereplő szinkronja néhol elég vicces, néhány részen, főleg az ilyen mellékesebb jelentekben valszeg nem kapott kellő instrukciót, hogy egy-egy sor milyen szituban hangzik el és nagyon nem odaillően szólal meg. :)
  • darkSectorxxx #71
    Jó ezt hallanom. Este nekiállok én is. :)