9
  • Glutamin
    #9
    Genetikai zsákutca leszel ezáltal :)
  • masuda
    #8
    Nézőpont kérdése. :)
  • ostoros
    #7
    Már ha ezt racionálisnak lehet nevezni...
  • masuda
    #6
    Nekem nem lesz egy gyerekem se. Ez a legracionálisabb döntés amire jutottam az évek során. Ezer más jó dolog van az életben. Az, hogy nem tudom mind megtapasztalni, mert előbb halok meg, szintén nem probléma, mert addig is úgy élek, ahogy nekem tetszik. Másrészt miután meghalok, úgyse fogok rajta siránkozni. :)
  • lapaleves
    #5
    térjünk erre vissza szerintem akkor, amikor esetleg van család, van 1-2 gyerek, és a körzeti orvostól jössz vérkép után, aki látva az értékeket felveti a lehetőségét, hogy nem biztos, hogy sikerül felnevelni őket. volt már ilyened? kedvet kap az ember a nem megdögléshez tőle.

    mindamellett, hogy senki nem mondta meg mit csinálj, csak arról tájékoztattak mi a várható következménye. de vádaskodni mindig egyszerűbb.
  • masuda
    #4
    Az már az ő bajuk. Vádaskodni mindig egyszerűbb, mint valamit tenni az érdekében, hogy jobban éljenek. De ha ők ettől érzik jól magukat..
  • emberz
    #3
    Senki nem mondja meg neked, azt csinálsz, amit akarsz. Csak tudod, általában az van, hogy miközben az emberek nem mozognak, ész nélkül szidnak meg tiltanak cukortól kezdve a húson át a tojásig meg a zsírig mindent, ami eszükbe jut, és ordítva okolják a különben jól megérdemelt nyavalyáikért meg a lustaságukért önmagukon kívül a diplomásokat, a fiatalokat meg mindenkit az égvilágon. És életüknek ezen a területén sem hajlandók szembenézni önmaguk felelősségével.
  • Narxis
    #2
    Ennyi.
  • masuda
    #1
    Ha előbb halok meg, hát legyen. A halált úgyse lehet elkerülni, addig viszont úgy élek, ahogy nekem jól esik. Ne mondják már meg, hogy hogyan és meddig éljek.