324
Revelation online
  • Vicodine
    #324
    Szivesen atadom barkinek barmikor :D
  • Zarache87
    #323
    Kene ide egy rendes aktiv hazigazda sracok mert Vicodine nem sokat tesz a jatekert es az itteni kozossegert. En azt javaslom csereljetek le egy aktiv emberre.


    Utoljára szerkesztette: Zarache87, 2017.07.23. 00:04:09
  • wudoORock
    #322
    Mindenesetre itt a következő hír, esemény a Revelational kapcsolatban. Mégpedig hogy összevonják a szervereket és lesz titulus rezet is. Ha már ez a topic fő témája gondoltam megosztom... :) Bár már mi sem játszunk a játékkal több hete / hónapja.
  • mikromanus
    #321
    Persze hogy nő a játékosbázis, hiszen lassan tisztán f2p lesz. 5 euro veszettül nem ár. Emellett május végén dobták be a steames piacra. Túl sok új channelt nem indítottak, így frankón tömött minden. Játéknak jó, csak akkor szar ha komolyabban akarsz nyomulni, vagy ha "Top" akarsz lenni valamiben. Azaz ha egyenlő esélyeket vársz a pénzedért. Azaz fizetsz és megkapod a szolgáltatást, de nem a további extra befizetéseken múlik a sikered. Mert itt bizony pénzért sok kicsi és összességében igen vaskos előnyöket kaphatsz. Ha gazdag vagy, akkor jó. Ha JÁTSZANI akarsz és egyenlő küzdelmet, meg a játékod/tudásod alapján erősödni, akkor nem olyan pöpec. Jobb a többi koreai fosnál meg a p2w játszhatatlan hulladékoknál, de bőven nem európai/amerikai minőség. Ha pénzt akarok keresni, akkor dolgozok. Játékban játszani akarok más hasonló érdeklődésű játékosokkal és nem a pénztárcák csillogását figyelni a kirakatban...

    Nem balek aki játszani akar, de az ilyen rendszerű játékokban a normál játékos (aki kisfogyasztó és nem költ sokat havi szinten) csak arra van tartva, hogy etesse a bálnákat (azaz a nagyfogyasztókat és akik már rengeteg időt beleöltek). A sok kilépőt sok belépővel ellensúlyozzák. A csillogás és jó játék ígérete egy darabig több belépőt vonz még. A célok és verseny hiánya miatt azért idővel egyensúlyba kerül. Jó játék, de akit beetettek az elején, hogy mit fog kapni ha előrendel 50-100 euróért, azokat lehúzták-átverték és félredobták kb.
    Az újaknak nincs ilyen gondja mondjuk. Nincs "múltja" a cégnek. Ha meg 5-10 eurót dobsz bele, akkor jóval többet kapsz mint a mostani játékok többségében.
  • Vicodine
    #320
    Miert balek az, aki egy jo jatekkal akar jatszani? Elkepeszto mertekben nott bdo jatekosbazisa, bar en sem jatszom most vele, de attol meg a teny az teny, fasza game, es olyan iramban no a tabora, hogy szerintem erre senki sem gondolt, mara mar minden chanel csucsidoben crowded, akarmerre megy az ember mindenhol csurig van minden, hihetetlen sokan jatszanak vele. En mar kijatszottam magamat vele, kicsit tobb mint 1 ev eleg volt, most gyurok a kovetkezore, de megerte az biztos, es nyilvan majd nagyobb kiegeknel meg uj classoknal visszanezek majd neha:)
  • p2501
    #319
    Igen a wow még nekem is eszembe jutott, de ahhoz én már nem tudok nyúlni. Szerintem az itt felsorolt játékokkal játszanak a magyarok, de nehéz megmondani h hol a legtöbben. Ha viszont nem mmorpg-t nézzük akkor én is a LoLra tippelnék talán :D
  • mikromanus
    #318
    amióta az előfizetők fedezték a bevezetés és fejlesztés költségeit és hátba lettek utána bökve egy pár kellemes (Korlátozott) p2w lehetőséggel, azóta a BDO már kb f2p játék. Steamen is elérhető, így ömlik a baleksereg befele. Nem rossz játék. Sok a tartalom, olcsó a belépőszint és látszólag "Tiszta" játék. Könnyen berántja a gyanútlan újonckat. Ebből következően elég nagy (vagy legalábbis érzékelhető) magyar társaság is van a BDO-ban- Hol a legtöbb magyar? Passz: Talán még WoW-ban, de nekem az túl mobil graphic. A revelation meg olyan volt ami hamar lekerült nálam a radarról Se grafikailag, se pénzes piacos tartalomban, se normál tartalomban nem ütötte meg nekem a mércét. Persze lehet lemaradtam a jról. de ez nem igért túl nagy jövőt nálam a Revelationnak. Tévedtem? jó-e ez a game? :)

    Szerk: Most látom hogy nincs korlátozva a játékfajta. Akkor jó eséllyel az Overwatch-nak van a legtöbb magyarja az online (nem mobil) játékok közt... Vagy a LoL a nyerő? :)
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2017.06.05. 12:24:21
  • p2501
    #317
    Jah. Mert adatok bizonyítják h a BDOval játszanak legtöbben xD :D
  • Vicodine
    #316
    A kerdes igy hangzott: " Amúgy mivel játszhat a legtöbb magyar mostanában ?" Erre pedig a valasz megfelelo volt, nem kell felsorolni mind az 672937268762526773 jateknevet amivel magyarok jatszanak :DDD
  • p2501
    #315
    GW2, B&S és ESOval is sokan játszanak. Nem csak BDOval.
  • Vicodine
    #314
    Mondjuk mert egy igenytelen fos az egesz? :D Haverok azert rohogtek ki engem, hogy en hogyan tudtam ezzel a formedvennyel tobb mint egy napig jatszani, amikor annyira undorito, hogy ertelmes ember nem viseli el a monitorjan, es azert pl :D Az elso 2 oraban annyi fail van benne, hogy egy ertelmes mmoban ha osszesen van annyi, mar regen kudarcra van itelve :D Tenyleg tisztelem es becsulom azokat, akik vannak akkora onkinzo emberek, hogy kepesek mindennap is akar belogolni ebbe :D Utoljara az icarusnal ereztem ekkora csalodast azzal kapcsolatban, hogy ertelmesnek igerkezo jatekot a jatszhatatlansagig elkurtak mar magaval az egesznek a megjelenesevel. Akinek ez tetszik, ugy, hogy kozben szinte minden mas mmo tobb es jobb tole, ami hasonlo idoben van jott a piacra, akkor gratulalok :DD Ez mar nem is izles, hanem igenytelenseg kerdese de tenyleg :D 10-12 evvel ezelott egy L2 siman lealazta volna, most meg .... XDDD De az is lehet, hogy viccnek szantak a fejlesztok, egy poen az egesz, akkor viszont bejott, mert jokat rohogtem a szarrabaszott failokon, es a 20 evvel ezelotti idoket idezo styelon :DD De egy 15 eves gyereknek elso mmonak lehet megteszi, mig nem viszonyit semmihez :D
  • Mirayse
    #313
    Black Desert ... ?

  • Champy
    #312
    Sziasztok
    Játszik még ezzel valaki ? Amúgy mivel játszhat a legtöbb magyar mostanában ? Ne kelljen már visszamennem archeagezni :((
  • Daditsx
    #311
    Mért halt volna ki?
  • nxs
    #310
    Hupákolás,gazemberség? Szarszemét szar alak? Ki e halt e már a játék e mire e netem lett e?
  • Titan
    #309
    Eventide szerveren van aktív magyar közösség?
  • Daditsx
    #308
  • wudoORock
    #307
    Magyar győzelem!
  • wudoORock
    #306
    Klánunk továbbra is várja a jelentkezőket. Tidewater szerveren vagyunk. Szabályzatunk elfogadása és betartása a kritérium.
  • alcca
    #305
    Szia

    Már nem lesz wipe
  • empie
    #304
    Sziasztok,

    Buta kérdés lehet, de mivel open béta lesz még chracter wipe?

    Válaszotokat előre is köszönöm!

    Üdv
  • wudoORock
    #303
    ámen! nincs jó játék jó társaság nélkül
  • Vicodine
    #302
    Igazad van, elegge szanalmasan fogalmaztam, ebbol tenyleg nem lehetett kivenni mit akartam mondani:DD Szoval olyan ertelemben ne legyen koze a bossolasnak a gearelodeshez, hogy a bossbol eso cuccok ne csak feltetlenul ugy lehessen beszerezni, hogy olnom kell bosst erte. Elhiheted, hogy bdoban is a boss cuccokat nem a bossokbol utottem ki:D
    " Egy értelmes mmoba normális dungeonhoz / raidhez / world bosshoz teljesen mindegy mihez csapat kell és mikrofon+füles. Senki se fog a szintedbeli HELL / GOD módos instába levinni és írogatni mikor egy kis hiba bárki részéről és wipe." Egy mmo minden reszehez mic+fules kell, ha eppen nem indokolt, akkor csak azert, hogy egymas veret szivni tudjuk, funolas, poenkodas, rohoges, ezek nelkul a legjobb mmo is felejtos. Ezert is sajnalom, hogy mostanaban nem tudok felmenni discordra tobbiekhez technikai okokbol, mert mar lassan szarra unom magam, hiaba jo a game, ha nem tudok a cimbikkel dumalni...
  • wudoORock
    #301
    Én is pvp kedvelő vagyok de eljutottunk a szóló játéktól egészen az ostromlásig (ami ugyan az ROba mint L2be volt csak frissebb, átgondoltabb) ami nem hogy nem szóló de 80 fős klán sem biztos hogy elég oda....
    Viszont én megértem és tisztelem a pve játékosokat is:
    "De a boss fightnak mi koze a gearelodeshez?:D" ->Bossból esik a legfontosabb hozzávaló, vagy akár maga a pve gear vagy kavics bele, kb minden mmoba... blackdesertbe is a world bossból potyog a normális gear, nem? nem szóló karriered során vágja hozzád egy küldi vagy egy mezei mob. Egy értelmes mmoba normális dungeonhoz / raidhez / world bosshoz teljesen mindegy mihez csapat kell és mikrofon+füles. Senki se fog a szintedbeli HELL / GOD módos instába levinni és írogatni mikor egy kis hiba bárki részéről és wipe.
    De ha ti azt hívjátok gearelődésnek meg szóló pve játéknak amit a küldi dobál zöld cuccok akkor nem szóltam
  • Daditsx
    #300
    289-es hozzászólásodra írtam.

    És amit a pvp-ről írtál az az a része a játékba ami engem nem érdekel és kihagyom. L2-be se szerettem a siege-t. Ott csak annyira érdekelt, hogy siege területen belül haljak meg, hogy kapjam a pontot. Aztán abba a 2 órába másik karival játszottam addig. :)
  • Vicodine
    #299
    Hehh..:DD Igy is hozza lehet allni igazad van, embere valogatja..:D De a boss fightnak mi koze a gearelodeshez?:D Okej, legyenek boss fightok, mert tenyleg van egy reteg aki nagyon szereti, ezzel semmi baj, de a kihivas, a hosszutavu end game az mindig a pvp, azon belul is ami open worldben tortenik, nem pedig az arenazgatas...Egy bosst megolsz maximum ketszer, es mar unalmas, de egy player az tanul, akit egyszer megoltel, azt nem biztos, hogy masodszor is megolod. De ez csak az 1v1, en inkabb a tomeg pvpt szeretem, amikor is a feleknek taktikazni kell azon, hogyan nyirjak ki a masikat, gondolok itt siegekre, ahol az enemy mondjuk bent van a varban, erofolenyben, es ki kell fustolni oket kulonbozo taktikakkal. Na az a jo kis moka:)
  • Daditsx
    #298
    Én pont fordítva vagyok bekötve. Akit érdekel a pvp item az tudja egyedül megszerezni BG-n vagy akármin pontok gyűjtögetésével.
    De egy jó kis boss fight az legyen már rendes boss fight. Ne akarjuk már kerülő úton egyedül megszerezni a geart. MMO az pont erről szól. Csapatba, taktikai tudással leölni a boss-t.
    Kis karik pk-zásához minek pt? Egy 2v2 vagy 3v3-hoz meg csak talál az ember magának megfelelő csapattársat. Ha veszít úgyis egymást hibáztatják.
  • Vicodine
    #297
    Elnezest, hogy az en kommentemhez nyomtad a "valasz" gombot az irasod elott, en kis csacsi ez alapjan azt hittem a kommentemre reagaltal..:D Erre a solo temara meg annyit, hogy minden ertelmes mmoban van olyan resz, hogy a geart azert soloban is meg tudjad szerzni, ha nehezebben is, mivel igen sok player nem ptzik, csak pvphez verodik ptbe, mivel a pve nem erdekli. Pl en is ilyen vagyok, 6 ev aion alatt a harmada instaban nem is voltam, amiben voltam se sokszor, mert pt kellett hozzajuk, en meg pvere nem fogok ptbe vergodni, igy is ugy is csak folosleges idotoltes a pvphez vezeto uton...Tomoren: pveben lehessen mindent solozban megszerezni, pvpben pedig jojjon az, ami miatt mmo egy mmo.
  • wudoORock
    #296
    Nem neked címeztem az egészet, a mondanivalót meg pláne nem. Tudom hogy te tudod hogy megy ez egy játéknál. L2-be is voltál te eleget pvp orientált magyar közösségbe.
    Csak van olyan ember akinek jobban állna egy Szimsz vagy tamagocsi/pokémon ha szeretgetni akarja a karakterét vagy egy jó kis Elder Scrolls: Morrowind ha egyedül akar jó sztorit és játékmenetet, stb. Ezerféle szóló játékok vannak, havonta jönnek ki a tripla A címek.
    De ne azért legyen már egy MMO(!!)rpg szar mert nem lehet szólózni...
  • Vicodine
    #295
    Mert van olyan ember, akinek van sajat velemenye is, es nem sodrodik az arral, illetve merek negativ dolgokat is megfogalmazni, es kiallok az erveim mellett, akkor mar ram kell hagyni, ertelmetlen vita..:D

    wudorock: ne haragudj, de neked nem ment at mit akartam irni(legalabb is nem teljesen arra reagaltal, amirol szoltam), de azert koszi az elemzest:)
  • wudoORock
    #294
    Megpróbálok kielégítő választ adni.
    A játékban lehet játékostól item shopos pénzt venni (Aurum). Úgy képzeld el mint a WoW Token. Változnak az árak, a játékosok szabják. Jelenleg minimumon van az ár hála ég. 100 Imperial Coin = 1 Aurum.
    Az itemshopba amitől nagy előnyhöz lehet jutni az a Bronze Shard vétele. Bronze Shardból meg tudsz venni plusszoló köveket. Ez megoldható az ingyenes játékosoknak is, viszont a plusszolás nem lesz perfekt, ergo aki fizet annak a tárgya 55%-al erősebb lesz plusszolással ha perfektre tolja. Ingyenesek meg örüljenek ha 30% körül dobja meg a statot. És itt jön a képbe a pay2win fogalma mert az itemek nagyon sokat számítanak. Alapból van olyan kontent amihez gear score követelmény van, de pvpben is igen csak meglátszik.
    Szóval igazából az ingyenes felhasználóknak is elérhető csak nekik sokkal több idő mint aki a bankkártyájához nyúl.
    Ezen kívül még a 3 csillagos speciál skilleket is előbb tudja kivenni aki itemshopba megveszi mert alapból nagyon lassan lehet hozzájutni.
    Viszont minden más csak cicoma az itemshopban.

    Special Skill nem nagy előny egéybként. Ráér kivenni az ember. Persze nagyon erős skill de 1-2 skillről van szó, túllehet élni.
    A plusszolás sem annyira gyilkos, mert ebben a játékban csak EGYSZER kell mindent felplusszolni és utána a plusszolási százalékokat javítgatni, mert a plusszolás tovább vihető a nagyobb gearbe. Tehát a +10es 49es fegyveremről leveszem a +10et ér rárakom az 59esre veszteség nélkül!
    Szerintem ez nem vészes p2w de tény hogy az első hónapokban a fizetősöké a játék. Később fellehet zárkózni plusszolásban, skillezésben.

    Ezen kívül a prémiumosoknak kétszer annyi kraft pont jöhet össze, itt fontos a kraft nagyon, de túlélhető ez is. Akkora előny nem jön belőle...

    Minden mást amit hallottál az f*szság. Nincs extra belépő, nincs éledés a hardcore dungeonokba, nincs semmi más. Szaros szárnyak vannak ami csak open worldbe használható meg csillivilli rucik amiktől ha jól értem herotod van amúgy is...
  • mikromanus
    #293
    Mennyire "pénzközpontú" a játék? Mennyire gear alapú? Csak mert amit láttam belőle a formai elemeken felül az azért tartalmazott p2w elemet. Már ha a sok idő a szintezés és a jobb gear vagy a több idő a játékban előnyt ad. pl: headstart: előbb kezd valaki és nincs élesítésnél wipe, akkor 1-3-7 nap előnye van a nem fizetősökkel szemben. Extra belépés a korlátozott dungeonokba: ha jó itemek itt esnek, akkor aki nem fizet hátrányban van. Volt még pár vehető erőforrás, de nekem az nem sokat mondott, mert a többségről nem láttam át mire való. Persze ha a játék erősen skill központú és a gear kevésbé fontos, akkor tuti nem gáz. Meg a valós pénz átválthatóság játékpénzre se gáz, ha a játékbeli fizetőeszköznek nincs gyakorlatilag vásárlóértéke. Ha van, akkor szoppancs.

    Mondjuk eddig nem fogott meg valahogy ez: Anime stílus, stroboszkóp csilivili effektek, böszme nagy fegyverek, anime karakterek, zoofilia (mindenféle cicafül és egyéb állat beütés?). Mi maradt ki? Jó kis incest van benne?
  • p2501
    #292
    Engedd el. Vele teljesen értelmetlen kommunikálni.

    Btw minden mmoban lehet solozni, ahogy itt is. Csak az a kérdés h gear és "fun" szempontjából melyik a kedvezőbb. Nem ismerek olyan mmo-t ahol egyedül ugyanúgy tud az ember érvényesülni mint csapatban, vagy ha mégis, sokkal több idő megszerezni a felszerelést hozzá, mintha egy társasággal menne az ember... nem hiába mmo ez. És igen, Revelation nagyon épít a csapatjátékra (amire sajnos sokan nem képesek, pedig ez is egy "skill"), de ha akar, itt is ellehet az ember egyedül egy darabig... csak értelme nincs.


    Utoljára szerkesztette: p2501, 2017.03.08. 14:34:37
  • wudoORock
    #291
    A pvp nem szóló! BG alapból 10v10-nél kezdődik és az a legkisebb. Gear nélkül meg sose leszel sehol, gearhez meg jó csapat kell. Hiába jársz be bg-re golyófogónak nem fogsz érte érdemleges pontot kapni. Arénáról ne is beszéljünk mint szóló karrier...

    PvE része ugyan ez. Szólóba ellehet tötyögni 49-ig, ott van az első komolyabb insta ahol rendes gear nélkül szó nélkül kickelnek a partiból, rendes gearhez megint csapat kell vagy ha randomozol akkor meg a játék tudás kell hogy tudd egyáltalán hol esik a jó gear és mit kell csinálnod. Hiába hasznos a google, nem mond el mindent. De sok sikert a szólósoknak, majd jelezzétek pár nap/hét/hónap múlva hol tartotok és mennyi a gear score mert várom hogy megcáfoljatok

    Hiába jön mindenki azzal hogy száz éve mmozik és ő a legnagyobb, mindegyiknek megvan a saját játékmenete és a RO nem szóló semmilyen tekintetben sem.

    A kritikát meg lehet pötyögni, de itt olyanok fogalmaznak meg szardobálásokat akik lv10-20ig fejlődnek és azt se tudják hány óra van délbe. Elolvastok egy cikket meg megnéztek két kínai videót és tudtok mindent a játékról... ~nooffense
  • kalif
    #290
    Idő hiányában megválok a játéktól( külföldre utazok hosszabb időre). Founder pack, 2 hónap(60 EU) premium tagság + kb. 1600 Aurum (10 Eu), 50 lvl karakter rajta, egy halom material, stb.
    Akit érdekel, írjon pm-et. Természetesen az ár megegyezés szerint.
  • Vicodine
    #289
    Hiaba erolkodsz, egy adott jateknak a foruman negativ kritikat megfogalmazni tilos, nem tudtad?:DD Amugy meg persze, hogy igazad van, minden ertelmes jatekban van solozasi lehetoseg is, mivel a jatekosok igen nagy resze nem szeret instazni meg hasonlo baromsagok, es egyedul gearelodik, aztan a pvpnel jonnek a massive reszek, hiszen mig a pve egy gearelodesre szant tolteleke a legtobb jateknak-jatekosnak, addig a pvp a kihivas es az end game nagyresze, de hat ezt itt ugy sem ertik...
  • alcca
    #288
    Itt is el lehet lenni soloban is. Nincs olyan jatek ahol ne lehetne. Max annyi hogy soloban nem tudsz mindent kiprobalni/teljesiteni vagy eléggé sokat kell szívni a puggal.
  • Daditsx
    #287
    Vegyünk akkor másik mmo-t. Melyik játékba solo-zod le a 20+ fős instát?
    Mert egy laza alap 5 fős instát le lehet minden játékba, de ahhoz kell a top gear álltalába ami meg ugyebár nagyobb létszámú instákba esik...
  • Hitmanus
    #286
    Hát akkor én meg azt nem értem hogy más játékokba mért olyan könnyű solozni, ha ezek massively multiplayer Online gamek. nem értem a logikát na de mind1. A lényeg hogy vannak akik szeretnek ilyen játékokkal solozni is mert ugyebár tetszik a játék.
  • wudoORock
    #285
    Hát igen. Nem is értem miért hívják MMO-nak (Massively Multiplayer Online)