749
Mafia 3
  • grebber
    #103
    GK előzetes
  • Tommy H
    #102
    Szépen veszik ötletet Mad Max játékból.
    Csak időlassítás pls NE,amúgy mehet..
  • grebber
    #101
    Mafia III - bővebben az autós üldözésekről
  • grebber
    #100
    Mozgásban a Mafia 3
  • grebber
    #99
    Mafia III - kapcsolódik majd a második részhez
  • disorder14
    #98
    Nekem az első és a második rész is a kedvenc játékaim közé tartozik, többször pörgettem végig őket. A második rész nekem a favorit, most épp megint azt nyüstölöm :)
    Egyszerűen annyira hangulatos az egész környezet, a város, a verdák és a szereplők, hogy hiába tudom már kívülről mi is fog történni, nem bírom abba hagyni. És emlékszem, amikor az első képeket, és trailereket megláttam, már akkor megfogott, és minden nap néztem, hogy jelenik-e meg valami új tartalom.
    Sajnos ez a 3-al kapcsolatban ez az élmény nem volt meg, megnéztem az összes fellelhető videót, gameplayt, képeket, de vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban.
    DE a remény hal meg utoljára, bízom benne, hogy hozza majd a szintet, amit az első két rész felállított :)
  • smog15
    #97
  • szabii98
    #96
    Rengetegen írták a videók alá, hogy az autók fizikája érdekes -természetesen gyönyörű, más szavakkal élve:)-, így azzal a reménnyel élek, hogy valamit csinálnak majd vele, vagy akár az is lehet hogy csak feltekerték a fizikát, hogy izgibb legyen.. Semmi értelme a játék minőségéről vitázni amíg a játék ki nem jött
  • MerlinW
    #95
    Oké, mostantól bőrszínmentesen, csak a játékról.
  • NB2
    #94
    azért tettem spoilerbe, hogy ne zavarjon be, de ha jön felsőbb utasítás persze abbahagyom!
  • Panzeradler #93
    MerlinW ha már itt vagy, nem vettnél ennek véget. Engem is zavar nem csak Dantes-t. A JÁTÉK miatt favoltam a topikot, nem pedig ezért...
  • Zsoltee_a_bator
    #92
    Orulj, hogy nem tudod mennyit kell "hunyaszkodnia" annak, aki nem feher. A sajat kis velt eziranyu serelmeidet szorozd meg 100-al kb.

    Europa (tarsadalmilag) fejlettebb reszein - akik koszonik jol vannak anelkul is hogy a magyarok megvedenek oket - egy ilyen szoveg, mint a tied szerencsere mar nem szalonkepes.

  • NB2
    #91
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mindig csak a fehér ember aki alkalmazkodik, mindig csak a fehér ember akinek hunyászkodni kell... Hamiltonban micsoda cirkuszt rendeztek a feketék egy tök jogos rendőri intézkedés miatt... azt fogják elérni, hogy még 3-4 ilyen hiszti és a rendőrök nem fognak kimenni ilyen környékre és szarnak rá mit csinálnak egymással ott a feketék

    a jelenleg zajló afrikai és ázsiai népvándorlásról már ne is beszéljünk, röhej, hogy egyesek mennyire nem látják, hogy minden egyes perc amivel később cselekszünk az előre hozza Európa halálát
  • MerlinW
    #90
    Egyetértek. Továbbviszem, ha belegondolunk az ideális világnak úgy kellene kinéznie, hogy egy bolygó, egy emberi faj, egy ország, egy pénznem, egyenértékű egyének. Egyszerűen undorító és primitív ez a faji műbalhé ami végigkíséri az emberiség történelmét. Régen még mondjuk, hogy oké volt, de hogy a "civilizált" 21. században is még ez megy, egyszerűen vicc.
  • smog15
    #89
  • ReszegKoldus
    #88
    Ebből nekem annyi jött le, hogy tulajdonképpen a blues is a fehéreknek köszönhető :)
  • TomStorm
    #87
    Nem szerepelt valami jól az első bemutatkozás.Kapják hideget-meleget ahogy olvasom.Inkább maga az ingame jelenetek zavarják a népet.
    Ezt most szerintem átgondolják és még rengeteg időt fogunk várni a játékra:(
  • DantesHUN
    #86
    Nem lehetne amúgy ezt a néger meg fehér meg kultúra dolgot befejezni? De tényleg. Szerintem a kultúra mondjuk ott kezdődik, hogy egy másik embert nem nézek le az eltérő kultúrája miatt, az eltérő bőrszíne miatt, és pláne nem gyűlölködöm. De mindegy, nem is kell erre válaszolni, az egész témát kéne már hanyagolni. Majd ha lesz valami konkrét hír a játékról. Az érdekelne.
  • ElNano
    #85
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A további off elkerülése érdekében csak annyit teszek hozzá, hogy jól érzékelhetően annyira távol áll egymástól kettőnk eszmerendszere, hogy nincs is értelme megbeszélni ezeket. Egyetlen betűddel sem értek egyet, és minden egyes gondolatodat rendkívül kártékonynak és üldözendőnek tartom. Tényleg nem akarok tovább offolni, úgyhogy csak ennyi.

    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.08.11. 16:25:37
  • Palinko
    #84
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "nem tapsikol önfeledten a saját kultúrközege és civilizációja lassú, de biztos elpusztításához"
    ez nem történhet meg hogy elpusztítják a kultúránkat, csak ha mi dobjuk el a saját kultúránkat...

    "kizárólag a fehér embertől eredeztethető"
    mégis mi eredeztethető a fehér embertől? vannak afrikának olyan részei ahol több ezer éve ugyanúgy élnek, "kistányérral a szájukban", törzsekben, sok fajtában. az összes afrikait egy kalap alá venni ugyan akkora hülyeség mint a fehéreknél, mert vannak akik törzsi szinten élnek, mások meg bluest játszanak. ezek a kultúrák semmivel sem jobbak vagy rosszabbak a magyar néptáncoknál vagy a borosüveggel fejen táncolásnál, egyszerűen csak mások.

    "soha nem volt nagyobb szükség a faji öntudatra, mint manapság"
    ez is csak egy marhaság ami mentén megosztanak benneteket, a faji öntudat egész jól elbaszta a 20. század kezdetét semmi szükség hasonlókra, mert addig oké hogy büszkék vagyunk rá hogy fehérek vagyunk meg hogy magyarok, de itt soha nem szokott megállni, hanem jön a másik lenézése, ami feszültséget szül.

    "Ez a fajta programozási módszer rám rég nem hat"
    attól nagyobb ember programozás nem kell, mint amit a nácik csináltak faji alapon
  • ElNano
    #83
    Ezt úgy veszem, hogy nem tudtál ellenpéldákat állítani a linkekkel, forrásokkal megjelölt, "ostoba" állításaimmal szemben. Aki itt "hamis" az ennek fényében te vagy - ja, meg a játék "története"...
  • DantesHUN
    #82
    Nem érdekel. Nem tartozik ide, ostoba hamis dolgokat állítasz, ha meg a játék nem tetszik, egyszer elmondtad, szerintem mindenki megértette, nem kell ide naponta bejárni, és hörögni egy sort as négerekre. Mint mondtam, erre vannak kifejezetten erre szakosodott internetes oldalak. Ott szeretni fognak ezért.
  • ElNano
    #81
    Szerintem teljesen idegen dolog a Mafia 1-2 szemszögéből az, ha a Mafia 3-nak nevezett B-kategóriás (trailer alapján) játékot egy addigiaktól teljesen elütő kulturális közegbe helyezik, megszakítva az addigi láncolatot. Tényleg nem ismerem az afroamerikai történelmet eléggé (nem is igazán tud érdekelni), ahhoz azonban semmiképpen nem kell – - egyébként marginális jelentőségű - történelmi ismeret, hogy azt állítsam: ez a felállás brand idegen dolog, és minden valószínűség szerint ez a fajta maffiázás nem volt annyira számottevő a klasszikus bűnszervezetek tevékenységéhez képest. Ja, hát természeténél fogva biztosan sokkal brutálisabb és primitívebb lehetett, de ez még semmire nem ok. (Megjegyzem, hogy az Amerikai Gengszter c. film tele van hamis állításokkal, túlzásokkal, így messze nem nevezhető a témában hiteles forrásnak. Kapcsolódó olvasnivaló. Ebből világosan kitűnik, hogy ez a Frank Lucas egyáltalán nem volt az a szofisztikált személyiség, amit megformáltak a filmben…) És ha már amerikai gengsztereknél tartunk, utánanéztem és úgy néz ki, lett volna téma bőven egy valódi Mafia 3-hoz, pl. Carlos Marcello személyében, aki TÉNYLEG New Orleansi illetőségű főnök lett, és nem csak egy wannabe szaros kis utcai gengszter, mint ez a „főhős”.

    Az állítólagos számottevő afroamerikai bűnöző szervezeteket szinte sehol nem említik meg jelentős tényezőként a várossal összefüggésben sem. Wiki olvasnivaló. Még egy.

    Mindezek alapján kijelenthető, hogy New Orleans az érintett időszakban is egyértelműen az olasz szervezet befolyása alatt állt és ezt a hegemóniát senki nem tudta megtörni. Így egy olyan történet tálalása, amiben egy kis senki felszámolja a helyi szervezett bűnözést, simán történelemhamisítás és semmi sem igaz belőle. Az afroamerikaiak szerepe pont az volt a helyi bűnöző életben, mint bárhol másutt. Ők voltak a legalja szinten, ahogy említettem, wannabe utcai gengszterecskék, akik megpróbáltak lemásolni egy működő mintát, azonban egyenértékű szervezetet az életben nem tudtak kiépíteni.

    A következőkben nem közvetlen a játékról esik szó, akit nem érdekel, ne olvassa el:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az pedig, hogy ki a normális gondolkodású ember, majd a történelem megmutatja, nem mi fogjuk eldönteni, de körülnézve a világban (szerintem) nagyon nem úgy tűnik, hogy Neked lesz igazad ebben a kérdésben… Minden esetre tartom, hogy egy normális gondolkodású ember nem tapsikol önfeledten a saját kultúrközege és civilizációja lassú, de biztos elpusztításához. Az – ahogy Te fogalmaztál – „amerikai néger kultúrkör” nekem végletesen idegen, egyetlen részével sem tudok és akarok azonosulni, számomra semmiféle civilizációs értéket nem hordoz magában. Ha mégis van benne ilyen, az kizárólag a fehér embertől eredeztethető, vagyis nem eredeti része ennek a bizonyos „néger kultúrkörnek”.

    Szennynek nem csak azért neveztem a játékot, mert olyan figurák szerepelnek benne, amilyenek, hanem azért is, amit a játékmechanikából eddig láthattunk. Ezt korábban kifejtettem, nem értem, miért nem veszed figyelembe. Rasszista vagyok? Oké, ha ez rasszizmus, simán vállalom. Legyek rasszista. Nem érzem rosszabbul magam ettől. Azt hiszem, soha nem volt nagyobb szükség a faji öntudatra, mint manapság, amikor pl. a saját civilizációnk– tehát az európai emberé - van veszélyben. És továbbra is kiállok az mellett, hogy nem fogok egy afroamerikai karakterrel fehéreket öldösni halomra még egy játékban sem. Ez a fajta programozási módszer rám rég nem hat. Úgy tűnik, van, akinél még bejön.


    Megnyugtatásképpen: Ezzel a válasszal ejtem a témát részemről, már ha nem érkezik rá további olyan hozzászólás, ami újabb kommentet követel a részemről a helyzet tisztázása érdekében. Minden esetre tessék észben tartani, hogy nem csak azokat a véleményeket kell tolerálni, amik a tiedével megegyeznek, mert hát a nagy liberális tolerancia elméletben (!!!) nem erről szól ugyebár…

    A játék további megítélését a következő bemutatóig jegelem, aztán ismét véleményezek – elvégre erre valók ezek a bizonyos bemutatók.
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.08.11. 11:10:12
  • Palinko
    #80
    ja majd szép emléket hagyunk itt annak aki 10 év múlva találkozik a játékkal érdekli és elkezdi visszaolvasni az első oldalakat itt a fórumban :D
    én arra kérnék meg mindenkit hogy inkább azok unfavolják a topicot akik nem játszanának ilyen játékkal.

    DantesHUN egyébként egyetértünk
  • Evoluti0N
    #79
    Ok, majd ha közeledik a megjelenés, akkor vissza favolom a topicot. Addig unfav. Fárasztó, ami itt folyik. A játékhoz 0 köze. Baromira nem érdekel.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2015.08.10. 20:12:22
  • DantesHUN
    #78
    Én írtam baromságot? Miért, az a normális, aki szerint egy játék azért szar mert néger van benne? Ez normális dolog? Basszus.
  • Anonymusxx
    #77
    Nagyon jó hogy te eldöntöd hogy ki a normális és ki nem.
    Majd ha lesz tapasztalatod rájössz, hogy mekkora baromságot írtál...
  • DantesHUN
    #76
    Nem mutatja be jól, egy baromság az egész. Nincs benne semmilyen idegen dolog. Újra megpróbálom elmagyarázni, ez a korszak volt a néger polgárjogi harc korszaka. Mind politikai téren, mind filmek, zenék, stb terén egyre többet szerepeltek, jelentek meg. Az ,hogy te nem ismered ezt a kort, az egy dolog, de ontsd már magadból a butaságot.

    Csak mellesleg, igaz történet, az American Gangster, Frank Lucas, néger, bűnöző, maffia vezér. Kiemelném, hogy igaz történet volt.

    Aztán normális gondolkodású ember, legyen bármilyen a bőrszíne, nem mond ilyen marhaságokat, hogy ,,ikaiak veszik meg a játékot és a normális gondolkodású fehérekkel nem számolnak"
    Normális gondolkodású ember, nem foglalkozik a bőrszínnel.

    Az amerikai néger kulturkör nem valami idegen dolog, továbbá az olasz maffia is jelen lesz, továbbra is, és nem isteníti egyik maffiát sem, legyen az olasz, vagy néger, vagy akármilyen.
    Ellenben szennynek nevezni valamit, csak azért mert négerek vannak benne, nos erre mit lehet mondani ami nem sértő? Maradjunk annyiban, hogy szimplán rasszista vagy, és ennyi. Ja persze, ezt gerincesen bevallani, azt nem megy, csak folyamatos hiszti ,hogy

    ,,jaj...jaj niggerek...jaj de szörnyű...niggerek"

    De én még ezt is megértem, bár elfogadni nem nagyon tudom. Csak egy dolog van, ami még kérdéses. Oké, utálod a négereket. Oké, a Mafia 3 egy kalap szar, mert néger van benne. De ezt miért kell naponta többször leírni? Ne vedd meg, kész lépj tovább. Miért kell ezt naponta elmondani? A négerek miatt hisztizni meg lehet más fórumokon, vannak amik kifejezetten erre specializálódtak.

    Szerintem, a játékról kéne írni, és nem azon háborogni ,hogy négerek...négerek négerek!
  • ElNano
    #75
    Szerintem teljesen rendben van ez a videó, jól bemutatja a készülő játék abszurditását mind a főszereplők hovatartozása, mind a játékmechanika terén. A Mafia egy brand, aminek előző két része márpedig kötelez. Nem teszünk bele ennyire idegen dolgokat, nem csinálunk ilyen szintű irányváltásokat. Persze ha arra alapoznak, hogy szinte csak afroamerikaiak veszik meg a játékot és a normális gondolkodású fehérekkel nem számolnak, akkor nem szóltam. Mert ugye ebben a felállásban egy petákot nem adok olyasmire, ami egyébként jól hangsúlyozottan a saját fajom megalázását tűzi ki célul...

    Mivel a Mafia 1-2 egy jól meghatározott kultúrkörben játszódott, úgy amennyiben a Mafia 3 egy teljesen idegen kultúrkört vesz alapul és azt isteníti a másik ellenében, nem nevezhető Mafia 3-nak, csak valami szennynek. Ezzel a bemutatott, istentelenül gyagyi játékmenettel pedig pláne.
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.08.10. 18:18:32
  • ReszegKoldus
    #74
    Ha mindenképpen fekás játékot akartak, ott volt abban a korban pl Frank Lucas...csak akkor ne hívják Mafia 3-nak :)
  • DantesHUN
    #73
    Ja, és az is jó nagy gyökérség, hogy mafia, az csak olasz lehet. Hát baromira nem. Van volt ír , orosz ukrán, japán, kínai, mexikói, kolumbiai tökömtudja milyenek még. Ja, és igen, és négerek is.
  • DantesHUN
    #72
    Kibaszott troll hülyeség. Nigga nigga nigga...az alávágott zene akkora baromság hogy még. Nem a korszakhoz illő, és nem is ilyen lesz a játékban. Az eredeti videó alatt Hendrix volt, meg Anilmas: Rising Sun. Illetve, az négerek polgárjogi harcai éppen ebben az időszakban zajlottak, tehát ismételten csak kimondottan korhű, a négerek ábrázolása.
  • TomStorm
    #71
    Nem értem a felháborodást.Mafia mindig is volt,'70-ben is és próbálják visszaadni azt a kort.Nem lődözhetnek T.Gun-al mivel a kor miatt teljesen más fegyverek voltak és Drog kartel amit bizony négerek is működtettek.Teljesen más világ ez a 70-es évek és ma is van Mafia és akár Ferrarival közlekedhetnénk a játékban viszont így hű a korhoz.
  • grebber
    #70
    Inkább a Mafia 1-et adták volna ki a Mafia 2 engineje alá ültetve. Jobban örültem volna ,mert ez eddig oylan semmilyen :(
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.08.10. 13:00:52
  • Palinko
    #69
    mert az első kettő részből a legjavát hozza ki a 3. meg már alapban olyan zenével indul ami benne sem lesz, meg utána jönnek ezek a trollzenék, össze vissza vágások. meg az első résznek eleve nem volt ilyen grafikája soha, tudom mert nem rég játszottam újra mind a kettőt...
    majd ha kijött a 3 akkor vágják annak is oda a legjavát ne ilyen elbaszott trailert trollkodjonak szét, de te se játszd meg hogy ezeket nem láttad magadtól
  • ElNano
    #68
    Miért "aljas" ez a videó?
  • Palinko
    #67
    jó ez egy aljas és igénytelen videó volt... bár azt én sem értem, hogy mi a fenére várnak 6 évig? már épp mindenki elfelejti mire nagynehezen kiadnak egy új részt és azért már a 2. sem volt olyan egyeduralkodóan nagy alkotás mint az 1. a maga idejében. Persze a 2. is nagyot szólt meg nem volt vele semmi baj, de azért gondolom nem véletlenül lőtték be a készítők pont a 2 GTA megjelenés közé, mint ahogy most is teszik :D azért nem sok önbizalmat sejtet, pedig a 2. ra sem lehet panasz, csak addigra már nagyobb volt a játékdömping, szerencséje volt hogy a GTA 4 nem lett valami jó, de 2 évre rá kisebb térképpel szolgált mint a GTA 4 meg kevesebb lehetőséggel, de a kocsi irányítás jó volt nagyon meg a története százszor jobb, a korszak is jobban magával ragadó.

    szerintem nagyobb sikere lenne ha max 3 évente jönnének ki részek és tovább megtartva egy karakter történetszálát.
  • ElNano
    #66
    Ez a kis összeállítás mindent elmond:



    Palinko: A L.A. Noire-t próbáltam volna, de az első küldetés közben jön egy aranyos gamebreaker bug, a karakter nem tud beszállni egy autóba sem. Innentől játszhatatlan a cucc. Nem virágbolti, Steam-es.
  • Palinko
    #65
    én is így gondolom, általában easy-n játszok, mert a történet érdekel és nem szeretném, ha véletlenül "megfogna" egy küldetés
  • MerlinW
    #64
    Pont arról szólnak BIZONYOS játékok. Mafia speciel történetmesélés, tehát nem beleélni kell magadat, hanem élvezni, mint egy jó könyvet/filmet.