18
  • TokraFan
    #18
    A StarGate SG-1 minden, csak nem misztikus és főként nem vallásos! A műfaja SciFi, az utolsó 2 évad pedig kemény kritikája a buta vallásosságnak, valamint kvázi az inkvizíció kifigurázásáról szól (Ori).
    A NOX csak egyetlen faj az univerzumban, teljesen más kontexusban értelmezendő -másként is jelenik meg- mint az ilyen hobbitos vallásos mesékben.
  • Angelus1991ster
    #17
    Tényleg?

    koboldos-tündés ( NOX faj ) NOX-ra értettem.
    goauld esetében más szavakat kell használni.
    Kicsit rosszul olvastad.
  • BaliBoy
    #16
    Khhmm... Goa'uld nem NOX. :)
  • Angelus1991ster
    #15
    Miért? lehet hogy "hivatalos" film lenne a jogok miatt, de a néző dönti el , hogy társítja a könyvhöz vagy sem.
    Morgothról is lehetne filmet csinálni, nem tartom bűnek a filmrevitelt, az csak egy csapat elképzelése, hogy miként nézne ki a könyv világa.
    Első és másodkor története is várat magára.
    Hobbit első részének volt eddig a legjobb hangulata, második sem volt rosz de hangulata sötét volt, míg a harmadik szerintem a kettő között. De ezt más sokan írták.
  • mindero
    #14
    Hát inkább ne vegyék elő. Nagyon szeretem a szilmarilokat. Csak elrontanák.
  • Rita79
    #13
    Amúgy ha a Szilmarilok könyvét venné elő PJ és Hollywood, abból szerintem lehetne elég sok és nagyszabású, brutál látványos filmeket csinálni, akár még 5-6 db-ot is, egyenként 3 órásakat. vagy többet is. Annak ellenére, hogy az a könyv nincs olyan vastag mint a LOTR egyik fejezete sem, de sokkal több korszakot és eseményt ölel fel. Az is igaz, hogy ezt egy fantáziadús forgatókönyv írónak ki kellene bontania még.
  • mindero
    #12
    Szauron nem balrog hanem egy rossz útra tért maia, (mint Gandalf). Bár végül is tök mindegy, ettől még rossz a film :)
  • Rita79
    #11
    Vagy pl. Morgoth neve is elhagyta a száját Galadriel úrnőnek, amikor elűzte a "névtelen" Szauront. Ugye Morgoth volt a hatalmas nagy sötét úr a szilmarilok idején, aztán az egyik hadnagya, Szauron vette át a helyét annak halálakor. Szauron egyébként egy Balrog, csak ő sokra vitte.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2014.12.24. 23:07:49
  • WoodrowWilson
    #10
    Lol, ezt a hozzászólást ezzel a névvel elereszteni. :D
  • Angelus1991ster
    #9
    Harmadik rész rövid lett, lehetett volna három órás. Sok olyan szó hangzott el amiket egy a Gyűrűk ura világát nem ismerő néző hall, nem tudja mihez kötni.

    Angmar, Gundabad, Dol Guldur satöbbi.
    Fő ork furcsán emberi lett.
    Összeségében a 6 film nagyon jó.

    Aki elalszik a filmek nézésén, az ne kezdjen bele.
  • Angelus1991ster
    #8
    Megbocsáss de a pont a felhasználóneved is egy vallásos, misztikus , "koboldos-tündés" ( NOX faj) sorozat egy népének neve.
  • Jani Hun
    #7
    Az a baj szerintem hogy sokan a Gyürük urához próbálják hasonlitani, pedig szerintem helytelen. Énis ahoz mértem az elsö két részt és ahoz képest nagyon nem jött be. De, szerintem simán nézhető film, ez inkább vigjátékos mig a Lotr eléggé drámai. Majd a mi gyerekeinknek forditott lesz az egész ha a hobbittal kezdik akkor a gyürük ura lesz tulságosan is buvalb*szott. És tényleg az. Ettöl függetlenül szerintem a Hobbit még mindig nem oylan jó mint a Lotr, de szórakoztató, és ez a lényeg. Énis csalódtam de nem koppant akkorát a film mint aminek bevan állitva.
  • grebber
    #6
    Hallomásból olyan szar is lett mint amennyire várták.
  • Tikal #5
    Már az első Hobbit is sok volt...

    és akkor ezt nyilatkozta most:
    "I don’t really like the Hollywood blockbuster bandwagon that exists right now. The industry and the advent of all the technology, has kind of lost its way. It’s become very franchise driven and superhero driven."

    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD és :D
  • loky
    #4
    1x nézős... meg volt, el is felejtettem...
  • Batistuta07
    #3
    én mindenféle filmet szeretek ami jó ,de őszintén mondhatom hogy kevés film hagy hidegebben mint ez.
  • barret
    #2
    Ugye szar felnőni? még jó hogy ez nem érint mindenkit:D

    Ahhoz képest hogy le lett szarozva a film,nem rossz ez a bevétel!
  • TokraFan
    #1
    "Évek óta nem vártunk filmet annyira, mint A hobbit 3-at"

    Csak a magatok nevében! Magam részéről egyáltalán nem érdekel sem pont ez, sem más ostoba vallásos, misztikus, koboldos, tündés, törpés mese marhaság!