12
  • petrov144
    #12
    igen, 512 millió négyzet km terület lefedéséről van szó, jó vastagon. Az angol wiki szerint 1 millió köbkilométerről, ami nagyságrendekkel nagyobb, mint a cikkben szereplő érték.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Deccan_Traps
  • hgj11
    #11
    A wikipedia szerint: "Több megszilárdult bazaltfolyam rétegből tevődik össze, melyek együtt több mint 2 000 méter vastagon fednek le egy 500 000 km²-es területet. .... Mielőtt a Dekkán-trapp régió a talajerózió és a kontinensvándorlás hatására a jelenlegi méretére csökkent volna, a lávafolyamokkal borított terület a becslés szerint elérte a 1,5 millió km²-t, a mai India méretének felét. A jelenleg közvetlenül megfigyelhető lávafolyamok 512 000 km²-t borítanak be."

    Az első idézett mondat szerint legalább egy kettes szorzó hiányzik még akkor is, ha köbkilométernek értem az 512 ezret.
    A második pedig jelentősen növeli a fenti becslést is.

  • hgj11
    #10
    Igaz.

    Én "automatikusan" köbkilométert olvastam a cikkben is és a hozzászólásban is.
    Utoljára szerkesztette: hgj11, 2014.12.16. 07:55:54
  • windoki
    #9
    Kisebb lett hazánk, de azért annyira nem, hogy 512.000[m3] láva több km(!) vastagon befedje..
    Magyarország területe: ~93.000 [km2] -> 93.000*(1000*1000) [m2]
    Ekkor egy m2-re jutó láva -> 512.000 [m3] / 93*10^9 [m2] = 5.56mikro méter.
  • hgj11
    #8
    Nem tudom, hogy helyes-e a szám, de ez a "nem világrengető mennyiség" egész magyarországot le tudná fedni több kilométer vastagon. Ha csak az egy százaléka terül szét a légkörben, akkor az már az egész föld éghajlatára kihat.
    Utoljára szerkesztette: hgj11, 2014.12.16. 07:14:35
  • vision5
    #7
    Több faj hal ki manapság...
  • emberz
    #6
    Sokan már régóta vallják a két dolog összejátszását. Nem akkora újdonság azért.
  • halgatyó
    #5
    Csak elírási hiba lehet, de azért szóváteszem: 512ezer köbméter láva nem tűnik világrengető kirörésnek. (hátulról a 2. bekezdés)
  • SirBubu
    #4
    szemétalljaspiszkos világ az, ahol a szinte tökéletesen megkonstruált dínók csak úgy eltűnhetnek a demográfiai térképről

    pfejjj

    (szerk.) jó, hát lehet hogy egyik-másik agya nem volt nagyobb, mint egy galamb töke, de akkor is...
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2014.12.15. 21:07:05
  • NEXUS6
    #3
    A dinók meg nem is haltak ki, ma is az volt ebédre!
    XD
  • Jrex
    #2
    Amit betettél ábra a tengeri génuszok kihalásait mutatja...Egyébként tényleg nem 95% hanem olyan 70% körüli volt a kihalás.
  • Irasidus
    #1
    "Erre jött rá mintegy utolsó csapásként az aszteroida becsapódása, ami végleg kiütötte az akkor meglévő fajok 95 százalékát"

    Jól látom, hogy ez csak 30% százalék körüli?



    Egyébként nem új az egyesített elmélet, talán el kellene olvasni, hogy mi benne az újdonság és arról írni, csak mert egyedül arról nem volt szó ebben a "spanyol-viasz" cikkben.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2014.12.15. 17:35:22