8
  • Irasidus
    #8
    Ez a szabad verseny nem annyira szabad. Egyrészt a műholdak nagy része katonai, amit házon belül szeretnek megoldani, másrészt az USA-ban nagyon szigorú törvények vannak, és a műholdak és egyéb űreszközök felbocsátását hazai rakétákkal lehet csak és kizárólag megoldani! A SpaceX elsősorban az USA-ban versenyképes, az oroszok, indiaiak még mindig olcsóbbak (és bennfentes értesülések szerint, ha kellene még le tudnák nyomni az árakat elég drasztikusan), Európa is elsősorban a saját űreszközei kiszolgálását akarja olcsóbbá tenni. A másik, hogy a nemzetek, cégek nem csak az olcsóságot nézik, hanem a megbízhatóságot is, van erre egy index, és akármennyire jó a SpaceX ezen a téren - a kevés indítás miatt - valahol a legalján van. Európának nagy szüksége van a saját űrelérésre, ez nem csak munkahelyet termet, meg innovációt ( = fejlesztést), űripari cégek működéstét, de mérnökök és kutatók sem mennek máshova. Szóval a verseny nem minden.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2014.12.12. 12:02:33
  • Sir Cryalot
    #7
    -látszatopportunisztikus opportunizmus
  • Sir Cryalot
    #6
    "Annak nem vagyok semmennyire a híve, hogy Európában 10x-es áron fejlesszünk ki rosszabbat, pályázati pénzből megtámogatva, aminek a felét ellopják, a másik felét pedig rosszul használják fel. Mert sajnos itt ezt látom. "

    -akkor ez látszatopportunizmus :)
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2014.12.10. 17:39:36
  • Caro
    #5
    Semmi közöm a ruszkikhoz, én a szabad verseny híve vagyok :) Én annak szurkolok, aki a legjobb. Ha a SpaceX, akkor nekik.
    Annak nem vagyok semmennyire a híve, hogy Európában 10x-es áron fejlesszünk ki rosszabbat, pályázati pénzből megtámogatva, aminek a felét ellopják, a másik felét pedig rosszul használják fel. Mert sajnos itt ezt látom.
  • Kryon
    #4
    Az indiai, orosz, japán fejlesztéseknél jobb/olcsóbb. Egyedül a SpaceX versenyképes vele, de a megcélzott tömegű műholdak feljuttatásához a Falcon 9 kapacitása kevés, a Falcon heavy-é meg túl nagy. Ez pont a kettő közé ékelődik be, ami ideális.
  • emberz
    #3
    Minél hamarabb, annál jobb. Nekünk is minél hamarabb ki kell jutnunk az űrbe, ha nem is önerőből, hanem "csak" Európa részeként. Ez a két, előttem szóló ruszkibérenc pedig ballagjon vissza félázsiába, vagy a csuti segglukba. A két kis ölebet ideette a fene acsarogni, egy kis baksisért, a fityiszes döbrögiknek.
    Utoljára szerkesztette: emberz, 2014.12.09. 09:37:13
  • Caro
    #2
    Nem baj, majd "európai" módon kitalálnak valami plusz adót, ha esetleg európai cégként nem európai hordozót akarsz használni. Vagy nem európai cégként európaiaknak szolgáltatni :)
  • COOLancs
    #1
    Nagy volt az ujjongás Luxemburgban, örültek mint majom a farkának egy olyan rakétának ami már most elavult. Ha tényleg annyiba kerül mint képzelik (de úgyis több lesz) akkor már ma versenyképtelen a SpaceX-el, de addigra az indiai, orosz, japán fejlesztések és a Falcon újrahasznosíthatósága végleg beteszi a kapukolcsot az Arianespace-nak.