2146
nv
  • bardocz
    #304
    Leszedtem a ház oldalát, 2000 valamennyi már csak, normalizálódott. A ház ventijével kell valamit kezdenem majd.
  • Borg
    #303
    Már hogy lenne normális?
    A gyári ventiprofil még a max hőmérséklet elérésekor is kb 50% körül pörög csak, ami durván 2000 rpm. Feljebb leginkább manuálisan, vagy nagyon extrém meleg körülmények között.
  • bardocz
    #302
    Normális az, hogy 4000et forog a venti? Gyári hűtős gtx970. Garis még sokáig, az oké, de azért csak nem lenne jó, ha széthullana.
  • grebber
    #301
    Rendkívül színes lett a GeForce GTX 980 Ti kínálat

    "A leggyorsabb GeForce GTX 980 Ti modellel a Zotac büszkélkedhet, hiszen AMP! Extreme videokártyájának GPU-ja 1253 / 1355 MHz-es órajelet alkalmaz, a memóriachipek pedig 7210 MHz-es effektív órajelen üzemelnek."
  • grebber
    #300
    GeForce GTX 980 Ti: TITAN X light (Prohardver teszt)
  • grebber
    #299
    NVIDIA launches GeForce GTX 980 Ti for 649 USD
  • grebber
    #298
    Majd a DX12-es patchek és az első már alapból dx12-öt használó game-ek eldöntik érdemes-e venni bármelyiket.. kíváncsian várom az első ilyen game teszteket.
  • Inquisitor
    #297
    Valamit azért csak esik a GTX980, ezért már megérte az új kártya.
  • grebber
    #296
    980Ti Review

    "650 USD az ára, a 980 pedig 550-ről 500-ra esik"

    "In average over 7 games, GTX 980 Ti is equal with GTX Titan X in performance, 36% faster than GTX 980 and 50% faster than R9 290X"
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.05.31. 18:47:18
  • scomcomputers
    #295
    Ja olyan kurva hangos és kurva drága......
  • bardocz
    #294
    Hm, msot betöltött rendesen, látom nem mind gyárihűtős.
  • bardocz
    #293
    Ez is olyan kurvahangos, mint a gyárihűtős 970?
  • grebber
    #292
    NVIDIA GeForce GTX 980 Ti models roundup
  • Inquisitor
    #291
    Nem hiszem, itt a Titan X azoknak akik a soha életben általuk meg nem vehető csúcskártya alapján választanak gyártót. Valamint jön a 980TI, ami várhatóan lenyomja a sima GTX980 és Titan árát is. Ha 16-án bemutatják a Radeon X390-e onnantól hidd el Radeon témában is már az X490 vagy mi lesz a téma. ;)
  • grebber
    #290
    Nyomatni hírezni kell minden hírt ami NV mert nemsokára itt az új amd széria és minden figyelmet az kap majd
  • Inquisitor
    #289
    Nekem ebben az az érdekes, hogy több híroldal is leközölte ezeket MOST, tehát elmúlt egy hétben. De ha rákeresek, akkor ezek az infók mind kint voltak már márciusban amikor is ez mind el lett mondva egy előadáson. A linkelt cikkből meg nagyvonalúan kimaradt, hogy az az új memória vezérlés azért kellett, mert HBM2 lesz a GPU-ra rakva. Gondolom a minden más cikknél kint lévő demo kép amin ez jól látszik is véletlenül maradt ki. Ez azt jelenti ugye, hogy ahogy AMD kártyáknál is, itt is kisebb lesz az egész kártya, mint mostani közepes kártyáké, hiszen a VRM és kimeneteket leszámítva az egész VGA egy tenyérnyi (se) kis helyen lesz.
  • grebber
    #288
    Pedzegeti a Pascalt az Nvidia
  • broman191
    #287
    Akkor már csak játék kellene hozzá...
  • Inquisitor
    #286
    Nem hiszem sokakat érintene, de kijött az első WHQL driver Windows 10 alá GeForce-hoz, avagy konkrétan első hivatalos DX12 WHQL driver.
  • Inquisitor
    #285
    "a windiz csak az egyiket tudja kezelni kimenetkent egyszerre"
    Már ugye egy hangforráshoz (Alkalmazás), mert más esetben ugye nem. Egy darab "HD Audio" hangvezérlő is tud elvileg egyszerre két hangolyamot kiküldeni, pl. System-Skype alőlapi fülesre, zene vagy film meg hátsó kimenetre. Több hangkeltő esetén ez még bonyolódik. Például egy RadeonHD esetén már három felé is lehetne hangot kiküldeni. Más tészta, hogy neki pont nem ez kell.
  • bardocz
    #284
    Bedugtam a gép elejébe(csak ott a ikrofon csatlakozója rossz, kábel miatt jobb lenne a monitoron), amíg nem húzom ki, nem szól a gép hátuljába dugott hangszóró. Áh, hagyom ezt. Majd talán nyugdíjasként nem kell a jack kibe huzogatásával foglalkoznom :D
  • SzirmosSzisza
    #283
    Két jack dugón lehet csinálni ilyet (sőt olyat is, hogy pl fülesen csak a Teamspeak szóljon, többin a másik), itt az a probléma, hogy az neked HDMI nem jack dugó.
  • bardocz
    #282
    Ez nekem annyira hihetetlen. Mármint elhiszem, hogy nem lehet, de 2015 van, száguldó meteorra szálunk le űrhajóval, jártunk a Holdon, szívátültetés sima ügy, meg lehet hajtani egyszerre 10 monitort is akár, de hogy két jacdugón ugyan az szóljon mindenféle trükközés nélkül?? Nahh, majd talán a következő évtizedben :D
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2015.05.15. 12:29:16
  • MerlinW
    #281
    Vehetsz jelelosztót, de alapvetően nem lehet és a technikai oldala miatt a jövőben sem valószínű.
  • alyr2
    #280
    Igen..vagy HDMI vagy hangkartya valasztani kell. 3 monitort 1 vga elvisz. a hangkari meg a videokaris hang az mar 2 hardver..a windiz csak az egyiket tudja kezelni kimenetkent egyszerre. Mikrofont radughatod a hangkartyara az menni fog, csak a kimenet nem
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.05.15. 11:39:12
  • bardocz
    #279
    Catalystben sem működött.
    Most ez komoly, hogy két kimeneten nem szólhat ugyan az? Miközben egyszerre már meg lehet hajtani 3 monitort bármivel.
  • alyr2
    #278
    huzd ki a jacket a hangkartyabol, mert 2 hangkimeneten egyszerre nem fog hangot adni csak az egyiken. Ha megtetted es igy sem megy, akkor ezközkezeloben tedd alapertelmezetté a monitort. Ha igy sem jo akkor a hibatlan vida driverben, ha ugy se akkor vagd ki a picsaba es vegyel radeont a catalystben 2 kattintas :D
  • alyr2
    #277
    a monitort válaszd alapértelmezettnek
  • bardocz
    #276

    Ha beállítom defaultnak, akkor se ad hangot. Konfigurálásnál ad hangot.
    Tálcán a hangerőszabályzásnál is ott a monitor, és nincs elnémítva.
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2015.05.14. 23:29:28
  • bardocz
    #275
    Mit állítsak be, hogy ha monitorra dugok fejhallgatót, abból is jöjjön hang? HDMI-vel van a géppel összekötve. A monitor menüjében a hang fel van húzva (lg 27mp35), elvileg a vga driverben is ott van.
    Windows sound settingsnél látszik is, de hangot nem tudok kicsikarni belőle.
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2015.05.14. 23:12:09
  • grebber
    #274
    A Pascal lehet az Nvidia első VR-hez tervezett architektúrája
  • grebber
    #273
    NVIDIA Pascal officially called PK100 and PK104 w/ HBM2 & lots of new DX12/Vulkan features
  • broman191
    #272
    Nagy szükséges van annak a GPU-nak ilyesmi körítésre... :)
  • grebber
    #271
    A csúcsok csúcsára tör a Zotac GTX 960 Gamer Force Top X
  • MerlinW
    #270
    Hardveraprón 100 alatt is kapsz új 970-et. pl.
  • broman191
    #269
    Nemsokára jön a teljes AMD-s termékpaletta frissítése, így elfelejteném az R9 285-öt, az R9 290X-et főleg. Másrészt az aktuális csúcsmodell mindig drágább, mint ami a teljesítményéhez mérten ésszerű lenne, presztízs modell lévén. A GTX 970 párja az X-mentes R9 290, az jócskán olcsóbb...de szvsz felejtős (#266), újonnan főleg. Az R9 285 és a 290/290X előreláthatólag csak átcímkézve lesz az R9 3xxx szériára, de az utóbbi kettő ára lényegesen eshet majd, az R9 290X-é főleg, ugye megszűnik AMD-s csúcsmodellnek lenni, visszaminősítik 380X-nek és ott lesz helyette a 390X. GTX 970 kapható az említett kuponokkal 100e Ft környékén is, nem rossz vétel, már ha szándékszunk bármikor is kiadni akkora összeget egy videokariért. Ha maradnál Radeon-os és váltanál is, akkor szerintem egy használt, több év garis R9 280X 3 GB GDDR5 felé lehet érdemes kacsintgatni, 55e Ft környékén mennek reálisan, újonnan inkább 70e Ft körül mozognak, jelentős teljesítménybeli előrelépés lenne a HD7870-hez képest és az értékvesztése sem lesz már horror...kuponokat pedig vehetsz jóárasan önmagukban, nem feltétlen kell melléjük videokártya is! :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.05.07. 18:16:40
  • mulli1986
    #268
    Sziasztok! Objektív véleményre volna szükségem. Közeljövőben szeretnék váltani kártyát. Most Sapphire HD 7870 ghz edition van és világ életemben Radeonos voltam.
    Váltás első körben R9 285-öt néztem 66e ért. Tegnap találtam 113ért asus Gtx 970et, amihez jár az új batman és a witcher 3. Ez így már több mint jónak hangzik. Ezzel egy kategória az R9 290x aminek az ára 130e felett van és nem jár hozzá semmi. Tényleg ennyire eldrágultak a Radeon kártyák?
    Pro és kontra jöhet mindkét gyártóra.
    Köszi!
  • mohamu
    #267
    Nagyon köszönöm a válaszokat, ezek alapján akkor szerintem kivárok még!
  • broman191
    #266
    Ami vitathatatlanul előrelépés lenne, az a GTX 970, vagy amint megérkezik alá a '960 Ti' akkor esetleg az...a GTX 960 szvsz felejtős a 2 GB VRAM és alacsony memória sávszélessége miatt, annak ellenére, hogy a GPU önmagában jól sikerült... Esetleg egy jóáras, használt R9 290-ben látnék fantáziát, amint eladósorba kerülnek az új széria megjelenése után nagyobbra váltás miatt...bár a fogyasztása-melegedése-zajszintje belerondít a képbe és nem hiszem hogy tucatszám fognak tőlük megválni, az új felsőkategóriás karik pletykált árait tekintve... Bonyolult az élet manapság, ha nem égetően sürgős a váltás, szerintem mindenképpen érdemes várni... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.05.05. 17:33:48
  • bajgunar
    #265
    960 alá valóban ne add. És tartsd szem előtt a több VRAM-ot is! 2Gb-osat felejtsd el. Csakis 4Gb-os jöhet szóba!
    Elég ütős még most is az a 7950 (nemtom hány Gb-os), de pl a 660-ammal (ami kb majdnem 7950) én jelenleg is rettenetesen jól elvagyok. Igaz 29"-on 1920x1200-ban, de nekem elég. Hátránya a 2Gb (ami nekem még szintén elég). De a mostani ár/érték viszonyban a GTA V vagy Batman miatt tuti nem cserélném le.
    Várj még kicsit ha nem sürgős, most kezd felkavarodni az "állott víz". Meglátjuk hogy alakulnak az árak.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2015.05.05. 13:37:27