2146
nv
  • broman191
    #384
    Melyik az az 'összes' játék? Sok játéknak a 3 GB kitöltése is művészet...1080p-re gondolok persze. :)
  • Zsoltee_a_bator
    #383
    5-6 evre tenyleg nem lehet tervezni, de azert nem art esszel csinalni. A 4GB mar ma is hatareset (az osszes jatek kicentizi es nehany tul is lep rajta es mar most limital).
  • broman191
    #382
    2-3 év múlva egy hasonló kategóriás új videokari jön majd jól az új játékoknál... ;D Azokba a játékokba valószínűleg ugyanúgy beletörik majd a bicskája a 390/390X-nek is a rengeteg memóriája ellenére, mint a GTX 970-nek... Jobb ha nem akarsz ma venni tutit a jövőbeli felhasználásra, a számtech hardverek világában tesznek érte a piaci szereplők hogy ne tudd megtenni...vehetsz drágábbat és erősebbet ma, de attól még holnap ugyanúgy elavul. Másrészt jövőre elvileg a teljes AMD-s termékpaletta megújul és nem csak újracímkézések lesznek mint amilyen a 390/390X is a memória mennyiségét leszámítva, tehát én biztosan nem most vennék új felsőkategóriás AMD karit... :)
  • bardocz
    #381
    Nekem a hajas cucc be van kapcsolva, mert kurvajól néznek ki a dögök, anélkül nem tudom mennyi lenne, de lényegesen több ennél a tesztek alapján. Haj nélkül mehetne minden ultrára valszeg, de nem kísérleteztem vele, mert tetszik. Azt írják nvidia oldalán, hogy 15-20 fps lehet a különbség ha kikapcsolom.
  • alyr2
    #380
    Szoval akkor azt mondod, hogy W3 ban a 970 nem jobb ultran mint az en 280x em mert nalam ultran 40-55 fps közöt van fixen szinte nagyon ritkan ugrok 40 ala afterburner szerint(a hajas szar ki van lőve)
  • bardocz
    #379
    W3 970-el nem tud stabil 60 fps-sel futni, majdnem mindent ultrára húzva 45 fps-t sem tartja mindenhol. 30 fps-sel meg ez a játék nagyon receg. És a jövőben ez csak rosszabb lesz úgyis.
  • bardocz
    #378
    Én tuningoltam, és folyton újraindult. Lehet új táppal megint megpróbálom.
  • grebber
    #377
    Te ne állits butaságokat értsed meg én csutkakoxi maxról beszélek oda kell a 980Ti full hdbe is ha hiszed ha nem ezer éve csak a youtubot nézem és ott rengeteg koximaxos gameplay van fps-ekkel. És néha verdesi a 30 fps-t is 980tivel.
    És nem érdekel hogy felesleges a 8x élsimitás vagy a supersampling ami 4k-t imitál akkor is a maxról beszélek.
  • Maala
    #376
    Ez nem kérdés egy olyan embernél, aki 5-6 évig akarja ugyanazokat az alkatrészeket használnia gépében.

    980Ti erősen overkill FHD-hez, ne állíts butaságokat.
  • grebber
    #375
    " alapórajeles 2500k" Van olyan hülye aki úgy használja? Szerintem aki játékra vesz gépet annak 4GH alatt nem fut a 2500k-ja és csak mondtam egy alsó limitet.

    Nem tudom merre fog elmenni a grafika ,de nagyon sajnálom ,hogy ilyen erős VGA kell a max grafikához. És akkor valaki már 4Kzik meg jön a 8k stb lol.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.07.27. 11:45:02
  • Borg
    #374
    Tuninggal talán, de én azért már érzem az alapórajeles 2500k korlátait itt ott. 980-at már nem mindenben hajtja ki.

    Ugyanakkor most hogy előbb utóbb beütnek a DX12-es játékok, meg az AMD csődbemegy (de minimum erősen átalakul), senki meg nem jósolja mi lesz a PC-s hardverek, játékok jövője. Az ütem már most sem az, mint korábban volt.
  • grebber
    #373
    Az attól függ mennyire fogja majd vissza a fejlődést a ps4/xbox one ,mert attól függ.
    Bárcsak úgy lenne a VGA is mint a proci hogy a már nem is tudom hány és i5 2500k mindenre elég még a mai napig is sőt még 2-3 évig 100%.
  • alyr2
    #372
    5 év múlva? 2 év múlva már "kukába" való lesz, mint minden mai kártya
    Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.07.27. 10:20:24
  • grebber
    #371
    Szerintem az a kérdés elég -e neki ha szarrá kell butitani mindent az 5-6 év alatt csak fusson a cucc.

    Ahogy haladunk előre a VGA igény sajnos exponenciálisan nő,de hogy mire fől azt nem értem.
    Anno xbox 360 ps3-nál beállt egy szint és akkor volt hogy 3 évig is vigan elvoltak az emberek 8800GTX /GT-kkel és nem volt ilyen hogy akad stb.
    Most meg alig jöttek ki a next gen konzolok már lassan a 980Ti is kevés a max grafikához (és cska full HD-ről beszélek)
    970 5 év múlva sehol nem lesz.
  • Maala
    #370
    FHD-ra a kártya kibírja, a kérdés inkább az, hogy te kibírod-e még 5-6 évig FHD-ban. (illetve, hogy a gép többi része kibírja-e. :))
  • NiGhTM4R3
    #369
    Nem 4K-zok, csak szeretek úgy venni dolgokat hogy az olyan 5-6 évig kibírja, a 8GB vRam meg jól jöhet még 2-3 év múlva játékoknál nem?

    970-et a botránya óta nem akarok venni, csalódtam az nVidiában, pedig az volt a kiszemeltem jó pár hónapig. De szerintetek kibírja 5-6 évig az is, ha csak Full HD felbontással játszom?
  • MerlinW
    #368
    Vegyél 970-et, ha nem 4K-zol, akkor mindenre bőven elég, és 1 év múlva is jó áron el tudod adni, ha cserélni szeretnéd.
  • broman191
    #367
    A 8 GB VRAM-nak jelenleg semmi értelme és belátható időn belül nem is lesz, kivétel ha 1080p felett játszanál vagy esetleg többmonitoros rendszerrel...így szvsz a 390 is túlárazott, egy (többnyire) újracímkézett termékhez képest. Ott van az nVidia oldalon a GTX 970, kb. hasonló árfekvéssel mitn a 390, tuninggal beérhető vele a ref. GTX 980 tempója... :)

    ui.: Egyébként GTX 980 is van 150e Ft környékén, ami nagyjából megegyezik a 390X árazásával...az ASUS szeret túlárazni gyakran, az pedig nem az nVidia sara. :)
  • Szabi #366
    én nem tenném, de te tudod...
  • NiGhTM4R3
    #365
    Hát akkor szomorú vagyok, mert jövőig nem akarok várni. Akkor 15 év után újra ATI-hoz fordulok
  • grebber
    #364
    Idénmár nem sok új VGA lesz.2016 Q2 után jön majd az új széria.Addig csak ilyen GTX 950 bohockodás lesz csak.Sokan álmodoznak egy 960TI-de ilyenről még semmi hír.
  • NiGhTM4R3
    #363
    Sziasztok
    Lehet tudni már, hogy mikor jönnek új nVidia kártyák és mit fognak tudni? szeptember után rászánnék olyan 100-110 000 ft-ot

    Mindig is nVidia-párti voltam, de a 980 botrányosan túlárazott (fogalmam sincs ki az a hülye aki olyat vesz, GTX 980 STRIX 4GB GDDR5 OC ~ 170-180 000ft körül?!)
    Akkor már inkább veszek R9 390 8GB GDDR5 DirectCU II-t 110 000-ért.
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2015.07.25. 23:05:39
  • Maala
    #362
    Nem feltétlenül, mert az AMD kényszerhelyzetben lesz a kártyája kiadása szempontjából. Ha nem adja ki, akkor elveszik az elsőbbség, és max egyszerre adják ki, hogy egyszerre szívjanak... Vagyis nem fog változni a piaci helyzet.

    A 2. helyezett meg ugye mindig felkészülhet, hogy kijavítsa az első hibáit...
  • SzirmosSzisza
    #361
    Az a baj, hogy, ha az AMD megszívja, akkor az NVIDIA vásárlók is :s
  • Maala
    #360
    Sztem egyedül a Greenland mentheti meg az AMD-t, semmi más. :( Az ugyebár ugyanígy 14/16 nm-en fog kijönni, de érvényesíti velük az AMD a HBM 2.0 technoval fennálló elsőbbségét, tehát mindenképp korábban jön majd a HBM 2.0-s Greenland a HBM 2.0-s Pascaloknál. Kérdés, hogy végül nem-e lesz egy "kis" Pascal HBM 1.0-val, egy kicsit megkavarni a szart. -.- Perpill persze úgy tűnik, hogy nem.

    Aztán persze lehet, hogy kiderül, hogy a HBM 2.0 még nagyobb W/négyzetcm teljesítményű, és így még jobb helyi melegedéssel rendelkezik, mint a sima HBM, és az AMD végül megszívja... De remélem, nem.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.07.25. 14:20:42
  • grebber
    #359
    NVIDIA's Pascal GPU to feature over 100% more transistors than Titan X
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.07.25. 13:24:16
  • bardocz
    #358
    Igazad volt, sima rávezetés nem segített. Ha a gépház oldalára raknék egy ventilátort(alá nem fér be az alaplap miatt), ami valami könyökkel rendesen rávezetné a nyílásra, viszonylag kis rést hagyva, akkor már 0 fordulat mellett is ugye menne bele levegő, amit ventilátor küld. Ezt utána a mókuskerék mégtovább gyorsítaná, bár túlzás lenne kétfokozatú ventilátornak nevezni, de valami hasonló lenne. De ez meg olyan macera lenne, lyukat fúrni a ház oldalára, pvc-t szerezni, stb, hagyom így, aztán majd egyszer cserélem. Azért a számítási kapacitásával nincsen semmi gondom.
  • Hasselhoff72
    #357
    Megnézem mit tudok tenni..
  • Hasselhoff72
    #356
    Nem hiszem mert nem jelentkezik játék közben pl több óra GTA5 ami azért tekeri rendesen, semmi probléma csak ha kilépsz a játékból. Annyi az újdonság hogy ha ki tudok lépni felhasználot váltani a nagy villogásban akkor megjavul na ez szerintem nem hardveres.
  • broman191
    #355
    Tiltsd le egyszer az egyiket, egyszer a másikat, aztán próbálkozz, előjön-e a hiba... :)
  • gforce9
    #354
    Rákeresgettem, semmi hasonlót nem leltem(mármint ilyen jellegű hibát, ami tipikusan előjön ennél a otebooknál). A gond szerintem hardveres. Túlmelegedés valószínűleg, felvált valami a lapon. Ha restartolod gondolom annyit visszahűl, hogy helyrejön. Látatlanban persze nem lehet ezt megmondani 100%-ra
  • Hasselhoff72
    #353
    Asus X555LB az intel IGP nem 550:) hanem 5500..
    Utoljára szerkesztette: Hasselhoff72, 2015.07.06. 16:22:07
  • gforce9
    #352
    Pontos laptoptípus?
  • Hasselhoff72
    #351
    Valaki vágja a notis problémákat?:) Adott egy intel 550-as IGP és egy 940M, namost minden szuper lenne, de ha egy játékot futtatok akkor amikor kilépek olyan mintha mind a két cucc dolgozni akarna villog a kép, egyszer egyik egyszer a másik:D Elég furcsa volt hogy már kihoztam belőle de általában csak restart segít:(( Legújabb driverek mindkét oldalon, nem nagyon vágom mi lehet..
  • bardocz
    #350
    Nem számít garanciás problémának, kérdeztem...mivel működik, és nem akadályoz a használatban. Azt a melegedést és felpörgést meg egy ideje nem csinálta már, nem tudom hogyan lehetne reprodukálni. Szerintem sehogy. Így jártam, nem néztem utána rendesen, vagyishogy elhittem, hogy a gyárihűtő a ref hűtő. De legalább tudom, hogy a rendes ref hűtő nem feltétlenül szar.
  • Borg
    #349
    Túl sok sikert nem fogsz elérni ezzel, mert a ref (jellegű) hűtő elég zárt. Ott kell a mókuskerék, hogy ott menjen át a levegő, ahol számít.
    Szerintem egyszerűen csak vidd vissza garba, hogy túl meleg, és túlzottan pörög.
  • bardocz
    #348
    És rendes hűtővel, nem rossz.

    Kiderült, hogy az én kártyám kurvára nem referenciahűtős, hanem annál is gyengébb utánzat, azért pörög meg hangos. Azon gondolkozok, hogy picit átépítem a gépem, és egy ventilátort megpróbálok ráirányítani, hogy nyomja bele a levegőt, ha már eleve áramlik bele valamennyi, nem kell majd annyit pörögnie.
  • grebber
    #347
    150k alatt a 980

    Na még -20 ezer és érdemes lesz megvenni.
  • wollnerd #346
    Úgy tűnik, tévedtem... Azóta a DSR Factors-ként ismertem meg a dolgot.
    És a DSR Smoothness állításával (csökkenésével) lehet javítani a homályosságon. Most a 13 %-on van, sztem így már egész jó.
  • wollnerd #345
    Aha, hát a 1680x1050-es felbontást úgy látom hogy csak 59 Hz-en tudom elérni... a többi támogatott (alacsonyabb) felbontás pedig a 60-65 Hz-en is elérhető.
    Nyilván a magasabb felbontásra állítás automatikus módon csak az alacsonyabb Hz-en működik...
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2015.06.22. 12:18:09