2146
nv
  • grebber
    #424
    Fable Legends DX12 benchmark
  • grebber
    #423
    A Hynix és a Samsung már 2016 első negyedévében tömegtermeli a HBM2-t az nVidia számára
  • broman191
    #422
    A 'GT 730' és a 'játékra' már összefüggéstelen kifejezések, folytatni felesleges. GTX 750 2 GB GDDR5-tel (30-35e Ft körül), nagyjából onnantól kezdődik manapság az újonnan játékos vételre érdemes kategória, bár lassan egyre inkább felette.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.09.22. 17:54:33
  • Maala
    #421
    GT nem játékra van. GTX-ek vannak játékra. Ugyanúgy, ahogy másik oldalon R9 van játékra, nem az R5/R7.
  • NEOreg3
    #420
    olyan gyenge, hogy felesleges 4 gigásat venni belőle
  • ricsa008
    #419
    Sziasztok ! A gt730 ròl mi a vèlemyènyetek ? 2 v. 4 gb-s èrnè meg belőle játèkra ?
  • grebber
    #418
    NVIDIA GP100 Silicon Moves to Testing Phase
  • SzirmosSzisza
    #417
    "a streameléshez az internetet használja"

  • grebber
    #416
    Érkezik a game-sharing funkció az nvdia kártyákhoz
  • SzirmosSzisza
    #415
    Türelmes vagyok, 970 környéki kártyákra úgysincs keret 1 darabig :D
  • grebber
    #414
    50k alatt nem hiszem ,hogy lesz mostanság ugyanis pont 50k a 370 aminél jobb.Az nv meg jobbat nem fog olcsóbban adni.
  • SzirmosSzisza
    #413
    Ha 50k alatt lesz lehet lecseréltem 750ti-t, mondjuk GTA V-nél fura, hogy a min FPS ugyanannyi mindkettőnél.
  • broman191
    #412
    Majd lecsapnak a bevezetési árából, akkor jó lesz... :)
  • Solten
    #411
    Egyelore igazi ongol, a 750 Ti es a 960 koze probaltak beloni arban es teljesitmenyben, arban nem sikerult, egy gyari tuningos 960 is mindossze 20£-al dragabb.
  • broman191
    #410
    GTX 950 review @ TPU

    GTX 950 teszt @ PH!

    Eléggé elszálltak vele árazás és teljesítmény tekintetében is egy GTX x50 modellhez képest... Nem is tudom a marketing bullshit ábrákon miért volt szükséges nonszensz módon az ősi GTX 650-hez mérni, amikor a GTX 750 Ti mellett is tisztességes előrelépés... Amint lefaragják az árcéduláját, egész jó vásár lehet 50e Ft körül, főleg hogy tuninggal nagyjából hozza a ref. GTX 960 sebességét.
    GTX x50...60e Ft körüli bevezetési áron...és 50e Ft körül nem rossz vétel...pár éve totál birkának néztem volna, ha valaki azt mondja ilyen lesz valaha is... :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.20. 22:40:45
  • Dobronski
    #409
    avast blokkolta a geforce experience-t miközben frissített. wut?
  • MerlinW
    #408
    Ha bepipálod az "enable overclocking at system startup" dobozt, nem kell elindítani többet.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.08.01. 22:36:35
  • Zsoltee_a_bator
    #407
    Erdekes, korabban azt olvastam a memoriatuning nem sokra jo a GTX 970-eknel. Most epp a csendre gyurok es a core-t beken hagyom, hogy pihenjen a venti, de a memoriara rahuztam extra 300 mhz-t, hogy valami megis legyen. Az eredmeny 10% teljesitmeny plusz, az extra meleg nelkul amit a core huzasa okozna. Teljesitmeny unigine valley -vel merve. Hatha hasznos info valakinek..
  • bardocz
    #406
    Köszi! Lehet így még tovább is lehet húzni. Az eléggé érdekes nekem, hogy a powert alapon hagyva, felhúzva a hőmérsékletet 90 fokig, játék közben elmegy olyan 84-86-ra, viszont a ventilátor annyit pörög, mintha benchmark menne. Pedig szerintem pont akkor kéne alacsonyabb fordulaton mennie, és ha mondjuk belőném 60fokra, akkor meg forognia nagyon.
  • broman191
    #405
    Igen és aktiválni kell az elmentett profilt!
  • bardocz
    #404
    Na azért csak nem bírtam ki. Ha a powerhez vagy a hőmérséklethez nyúlok, nagyon pörög, 3k-ig is akár a ventilátor, de ha azt nem állítom, csak a gpu-t meg a memóriát, tökéletesen fut, witcher3-ban több fps van, néhol stabil 60, és picit kevésbé pörög a ventilátor is. Az afterburnert mindig el kell indítani, hogy a beálíltott értékek legyenek érvényesek?
  • broman191
    #403
    Extrém eset a Mordor, de nem a VRAM felhasználásához társuló látvány, hanem a korszerűtlen, de ráncfelnyalt grafikus motor tekintetében... Mondjuk a játék indítása utáni nVidia logóval társítva azt az extrém VRAM igényt, eljuthatunk az akkori csúcs GTX Titan (6 GB VRAM, milyen meglepő) promózásához... A Cities Skylines eléggé rétegjáték, de ott legalább nem meglepő a magas VRAM zabálás, a rengeteg jól kidolgozott épülettel... Far Cry gondom nem volt, a HairWorks-öt kikapcsoltam és FXAA-t használtam a jobb futásteljesítmény miatt, így nem kerültem VRAM korlátba. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.31. 16:44:16
  • Borg
    #402
    Nincsenek még ilyenek.

    Ez a teszt van, de semmi világmegváltás
    Win 8.1 vs Win 10 graphics benchmark 980/Fury
  • grebber
    #401
    Sanszos hogy ilyenre nem sok progi lesz amiben lesz még dx11 is.

    #396-ba írtak az lesz az első. Aztán jön majd a Gears of War Ultimate (de ebben nem hiszem hogy lesz dx11 mod ,de majd kiderül). Project Cars hoz is jön majd DX12-es patch az Ark:Survival Evolved -hez is. Jön majd valamikor a Fable Legends + jővőre a többi game/patch.
  • Zsoltee_a_bator
    #400
    A win10 -ben mar ottvan a dx12 ugye? Tud valaki dx12 -t tamogato programot (dx11 vs 12 osszehasonlitas erdekes lehet) vagy tech demot?
  • bardocz
    #399
    Inkább hagyom így, és következőnek majd rendes hűtéssel veszek kártyát. Csak olyan picit nyernék, hogy szerintem fölösleges.
  • MerlinW
    #398
    Jah, hát igen az olyan. Nekem a 3 ventis (Windforce) Gigabyte modell van, annak szinte semmi hangja és tuninggal sem éri el a 70 fokot. Akkor csak kísérletezz, mi neked és a kártyádnak az optimális:)
  • bardocz
    #397
    Kipróbáltam, alapból 79 fokra van állítva, a powert csak 106-ig tudtam emelni, de a hőmérsékletet a 91 helyett inkább 85-re raktam. Így visít a kártya, 3k-t pörög, nem lehet ezt tuningolni sajnos. Pedig egészen sokat hoz teljesítményben.
  • grebber
    #396
    A Stardock elárulta mennyi gyorsulásra lehet számítani a DirectX 12-től
  • Zsoltee_a_bator
    #395
    970 vs far cry
    Nalam is csinalta (ultra, 1080p), le kellett vennem az elsimitasbol, hogy kevesebb vramot egyen es hirtelen minden sima lett.
  • grebber
    #394
    Kérlek szépen túrj elő nekem erről a youtubeon egy ideot ahol belassul a 970! Mert most gyorsan beírtam FC4 max grafika gtx 970 és 40-70 fps eket látok szinte beton stabil értékekkel sehol egy hirtelen fps eséssel.

    Hiszek neked ha te mondod ,csak szeretném látni....
  • Zsoltee_a_bator
    #393
    Shadows of mordor -ban pl mar be sem tudod kapcsolni az ultra texturakat 6 gb vram alatt.. Persze ez extrem eset. Far Cry pl megeszi mind a 4 gb-t, ha bekapcsolgatsz mindenfelet. A 970 (3.5 gb) meg be is lassul tole konkretan.
  • bardocz
    #392
    Firestormban hiába állítottam át, nem változtak a frekvenciák. Hőmérsékletet viszont elfogadta, bár az a két fok nem számít semmit.
  • bardocz
    #391
    De ez még a rövidnyákos, butahűtésű kártyának sem probléma? A power limitet nem is értem teljesen, az a felvehtő teljesítményt növeli meg a kártyának?
  • MerlinW
    #390
    Feszemelés nélkül nyugodtan adhatsz neki (MSI Afterburner) +140 core +500 mem frekit power limit-et 110%-ra. Így lesz 1366MHz helyett 1506MHz az órajel, a memória pedig 7 helyett 8Ghz. Ez az alap tuning, melegedés nélkül. Fesz emeléssel elérhető tuning már kisebb eredményeket ad, így azzal szerintem felesleges játszani. Viszont a fenti alapfesz-es emelést ajánlott elvégezni, visszatartott mert nyers erőről van szó:)

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.07.30. 10:47:44
  • bardocz
    #389
    Hogyne. És 13"-os képernyőm megy a játék Nem, gtx970. De visszavettem, úgysincs semmi értelme. Hőmérsékletet lenne értelme tolni feljebb, baja nem lesz, de még a zaj nem zavar, nyitott ablaknál úgyis elnyomja a lóként nyerítő szomszédcsaj, vagy az utca zaja. Majd télen.
  • RYO21
    #388
    Legalább laptop GPU?
  • bardocz
    #387
    Húztam 5MHz-t a gpu meg memória órajelén. Living déndzsöröszli
  • Borg
    #386
    Cities Skylines pl megtölti a 4 gigát a 980-on (meg a 8 giga ramomat is)
  • smog15
    #385
    1080p-ben egyedül a watch dogs-nál fogyott el a 2 giga :D