2146
nv
  • koj
    #464
    Köszi :)
  • Maala
    #463
    i5-ös procit GTX 750 kártyával. Szükséged lesz a számolási kapacitásra, a VGA úgyis csak lazsálni fog.

    Meg kezdj el gyűjteni lóvét szemdokira, pár év múlva szükséged lesz rá.
  • koj
    #462
    Sziasztok! 1280*1024-es felbontáshoz milyen új pc-t vegyek? Nem szeretnék monitort cserélni, de az új játékok akadnak.
  • MerlinW
    #461
    Oculus jópofa, használtam egy ideig. Szimulátorozás szintén jó. Viszont szimulátorozni az ember a legtöbb esetben nem 1-2 órára ül a gép elé. Oculus-t viszont nem fogod tudni magadon tartani fél/1 óránál tovább (emberre válogatja, de huzamosabb idő után szem és/vagy fejfájás jön - amit nem egészséges megvárni -, erre készülj fel. Tehát ne számíts arra, hogy letolsz egy 2-3 órás versenyt vele.
  • bardocz
    #460
    Meg ne vedd, nagyon aránytalan az egész. Ilyen áron kaphatsz jobbat, ha bemész a milyen gépet vegyek most topikba, és elmondod nekik mit szeretnél.
  • unrealnoise
    #459
    Szerintem is GTX970 a nyerő. pCars és R3E alatt vissza kell venni becsülettel a grafból vagy felbontásból, hogy mindig meglegyen legalább a 60 FPS-es. (Mármint GTX 960 mellett). A többi szim persze hasít rajta. :)

    Én ezt vettem pár hónapja:

    Corsair Carbide Series 200R
    Gigabyte GA-B85M-D3H
    Intel Core i3-4330 3.50GHz 1150 BOX
    Coolermaster Hyper 212 EVO
    FSP Raider 550
    Gigabyte GTX 960 GAMING G1 2 GB
    Corsair 8 GB Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9
    WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    Creative Soundblaster Z


    Ebből a proci és a VGA lesz cserés, de jelenleg simán elfut minden amin játszok, max némi kompromisszummal.
    És én is inkább saját magam rakatnék/raknék össze gépet, mert ott minden komponensről tudni fogod, miért azt választottad.
    Vannak kifejezetten erre a célra oldalak is, ahol konfigot lehet ajánlani, megosztani, közzétenni, stb. lásd itt De persze ez a konfig sem szentírás, lehet variálni az elemekkel, nekem hosszas mérlegelés után ez lett a befutó. Sok sikert a továbbiakhoz egyébként. :)
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2015.11.06. 19:38:29
  • unrealnoise
    #458
    Mivel követem a témát, tisztában vagyok vele. Nem melléduma volt, azt meghagytam neked, jól is megy... De alapból azt sem tudom mit beszélsz. Egy egyszerű tényről van szó. Milyen VGA-t ajánlanak minimum egy Oculushoz? GTX 970-et. Pont.

    Szóval se mondtam, hogy az élmény kiváló lesz mindennel, minden körülmények között. (Felfogtad?!) Te úgy állítod be, mintha ezt mondtam volna. Lekezelő vagy, google használatra okítasz, holott akkor baromságokat írtál pár sorral lentebb, hogy csak nah. Késleltetés? És? Tudom, hogy bizonyos szempontból az AMD jobban áll VR -ügyileg, de ugye ez alapján még korai bevásárolni és ítélni.

    Próbáltad már szimekkel az UR-et? Nem. Akkor meg maradj csöndben... Részemről ennyi.
  • Maala
    #457
    309 ezerért játékra kis túlzással 980-al felszerelt konfigot tudsz venni. Csak nem ilyen boltban előre összeállított (túlárazás szempontjából) fost kell venni, noname 10 ezres táppal, amivel veszélyezteted a 300k-s konfigodat.

    Laikus szimulátorozóként szerintem jobban járnál beleélés szempontjából FHD felbontás mellett egy 970-essel jobban jársz, de mellé elég kb. egy i5 4590-el szerelt gép is. Így is a videókártya lesz a szűk keresztmetszet, nem a proci.

    Ja, és a 8 GB elég. Ma még.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.11.06. 19:30:00
  • Borg
    #456
    1. nem vagyok a barátod... biztos összekeversz valakivel.
    2. ami mellédumát lenyomtál, abból pont az jött le, hogy fogalmad sem volt miről van szó. Googlezz rá, aztán legalább utólag tegyél úgy, mintha.
  • unrealnoise
    #455
    pff.... tisztában vagyok vele. Barátom...
  • Onikaan #454
    Köszönöm urak, "unrealnoise" kolléga jól ráérzett, szimulátorozáshoz kell a cucc (IR-AC-R3E-Pcars). Későbbiekben VR sem kizárt, de a mostani vásárlásnál ezt nem jött szóba, én is úgy gondoltam hogy ezzel számolni még túl korai. Nem szarakodok 50e forinton ha van értelme, tehát érezhető a teljesítménykülönbség és ez által időtállóbb.

    Előre bocsátom laikusként kérdezősködöm, inkább vagyok tanulékony felhasználó mint hozzáértő, így minden tanács/vélemény érdekel. Jelenleg egy kész gép vásárlását tervezem, és itt merült fel mint opció a GTX970. Amúgy ő lenne az: LINK
    Többen mondták, hogy 2GB-os GPU-t már ne vegyek, ill. a linkben szereplő memória sem tetszik, erről mi a vélemény?

  • Maala
    #453
    Dehogynem, a Fury (X), Nano mind erre lettek kitalálva. :)

    #451: Itt most a DX12-el bejövő felépítésből adódó alacsony késleltetésről van szó. Más felépítés kell hozzá (magának a videókártyának a struktúrálását kell megváltoztatni). Ezt az nVidia esetében a Pascalra ígérték. Mert ők a mának élnek, nem a konzoloknak fejlesztenek előre 3-4 évre, mint az AMD. :)
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.11.06. 19:03:24
  • bardocz
    #452
    Meg kell valami 90+ STABIL fps, különben széthányod a szobádat :DD
  • SzirmosSzisza
    #451
    Oculus speckó szerint csak valami jobb fajta HDMI csatlakozó kell, ami a legtöbb videokártyában már benne van. Ezen kívül más nem nagyon tudja befolyásolni a késleltetést, max az eszköz, de az meg fix.

    Amúgy szerintem az Ő esetében mindegy, a VR szóba se jött és nem hiszem, hogy ha 50k-n vacillál akkor be fog szerezni 100k+-ért még egy VR rendszert is.
  • Borg
    #450
    Biztosan tisztában vagy vele, hogy mit jelent az, hogy alacsony késleltetés?
  • unrealnoise
    #449
    Szerintem meg nem! Ott vannak pl. a szimulátorok, Iracing, rFactor2, AC. "Simán" mennek már most is Oculussal. Jah, hogy te ezt nem tudtad... És mivel ezek a szimulátorok, pl az iRacing egy GTX960-on is 220 FPS környékén teljesít FullHD mellett gondolom elég lenne bőven egy GTX970 a VR élményhez. De rengeteg indie cucc is várható szerintem, amelyekkel bizony én most is el tudok szórakozni, és ezzel a világon rengetegen vannak még így.

    Én pont ez miatt szinte tuti, hogy premierbe veszek egy ilyen VR eszközt...

    Szóval az, hogy bőven az új generációs kártyák kellenek majd, TOTÁLIS BAROMSÁG.

    Miért azok kellenének, ha az indie címekhez elég lenne egy sokkal lazább GPU is. De még HC szimekhez is elég lehet egy GTX960 is. Optimalizáció kérdése itt is sok minden. Szóval én a helyében továbbra is GTX 970-et választanám. Időtállóbb, nem VR játékokkal tud 60 FPS-ben játszani, max grafika környékén, 1080p-ben, és bizony nagyon sok VR mókához akár elég is lehet egy ideig. Persze a csúcsragadozókhoz egy idő után kevés lehet, de hát ilyen a PC-s világ.
  • Borg
    #448
    Ez a dolog nem igazán a sebességen múlik. A VR-hez alacsony késleltetés kell, ahhoz meg olyan hardver is. A jelenlegiek szimplán nem erre lettek kitalálva.
  • Maala
    #447
    Akkor dobhatom ki a videókártyámat? Affene. :( :D

    Szerk: Ha nem jött volna át a szarkazmus, akkor: nyilván nem véletlenül ajánlják mellé a 290/970 szintű kártyákat.

    De jövőre a belépő felsőkategóriában, amikor már a VR-ek is elterjedtebbek lesznek, feltehetőleg ugyanennyi pénzért erősebb kártyát is kapsz.

    Az a kérdés, hogy addig kibírod-e a 960-assal.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.11.06. 17:29:21
  • Borg
    #446
    A VR pont semmit se fog jelenteni még a ma kapható kártyák életében... ha el is kezdődik a hype jövőre, a legtöbb ember max év végétől ha elkezd gondolkodni bennük. Komoly játék se nagyon jön rájuk azonnal. Oda bőven az új generációs kártyák fognak kelleni, majd 2017-ben esetleg.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2015.11.06. 17:23:54
  • unrealnoise
    #445
    Az se mindegy, hogy tervezel-e VR headset vásárlást a közeljövőben. Oda a GTX 970 ereje nagyon kellene majd. :)
    Full HD felbontásnál sok újabb játéknál csak butítva megy a fix 60 FPS tartása GTX 960-al, nekem is elkélne már egy GTX 970, de még várok vele, lehet megvárom a VR premiereket, hogy AMD vagy Nvidia GPU legyen aztán...
  • tothbalu99
    #444
    Van, 129 giga
  • Borg
    #443
    Azt neked kell tudni, attól függ milyen játékkal, és milyen felbontáson játszol, illetve milyen a procid hozzá.
  • Onikaan #442
    Szép napot!

    Urak, adott egy GTX 960 2GB, megér plusz 50e-t egy GTX 970 4GB?
  • gforce9
    #441
    Vírusod van. ugyanis ilyet: "We don't support your graphic system. Please upgrade graphic drivers." A windows nem ír.
  • Lebowski
    #440
    C:-n van elég hely?
  • tothbalu99
    #439
    Sziasztok sracok! a Problemam a kovetkezo. NVIDIA GT750M-em van. Ma jelezte a GeForce Experience, hogy kijott a legujabb driver, azonban ez kb a 3. frissitest, amit le se tolt a gep. Van valami ok erre, vagy valamit at kellne allitanom?
  • RYO21
    #438
    Nincs overclockolva a GPU? Nekem akkor csinálta ezt, amikor OC-ztem.
  • Dobronski
    #437
    Most feltelepült de random ezt kapom, ezzel együtt elmegy a kép is.
    "display driver nvidia windows kernel mode driver version 358.50 stopped responding"
    Utoljára szerkesztette: Dobronski, 2015.10.25. 15:55:58
  • Dobronski
    #436
    Hi!

    Van nekem egy laptopom n550jk és egy 850m-mel van felszerelve. Ha telepítem a drivert hozzá (friss windows, 8.1 pro) a kép elsötétül és utána nem reagál semmire a gép. 5let?
  • Tekken5
    #435
    NVIDIA GeForce GT 440 frissítése hogyan lehetséges?
    SEGÍTSÉG! Először is ott kezdődött a baj, hogy frissült a windows 7 egymásután 3x is! Majd egy csomó programnak üressé változott a parancsikonja és a gép ezt írta ki: "We don't support your graphic system. Please upgrade graphic drivers." A goggle chrome is eltűnt és kénytelen vagyok exploréból böngészni. Tehét frissítenem kell a videókártyát, igaz? Vezérlőpult--> Rendszer és biztonság--> Rendszer--> Eszközkezelő-->és ott van a driver majd azon belül a GeForce GT 440. Tehát ráklikkeltem, frissítettem és azt írta ki sikeres frissítés. DE MINDEN UGYANOLYAN MARADT! Semmi sem változott. Eltűnt ikonok továbbra is fennálltak. http://postimg.org/image/4ezdti9kj/
    A frissítés után is kiírta, hogy frissítsem. Ezután visszaállítottam, de semmi sem történt. Ezután azt olvastam törölni kell a drivert és újratelepíteni. Töröltem, és eltűnt minden a NVIDIA GeForce Experience programból, megváltozott a képernyőfelbontás, eltűnt a driver és nem lehet újból telepíteni! HELP! MINDEN ELTŰNT! MINDEN ROSSZABB LETT, MINT ELŐTTE! Az NVIDIA Drivers 1.3-nak ott kellene lenni a programok közt és eltűnt! Annak mi köze a GT 440-hez? Aztán újraimdítás után magától települt ismét a GT 440-es driver és most ugyanott tartok, ahol kezdtem! Tehát frissült a driver, frissült minden és semmi sem lett jó. "We don't support your graphic system. Please upgrade graphic drivers." MÉG MINDIG EZT RJA KI! HELP! Sok helyen üres fantomikon! Órák óta ezzel szarakodok.
  • Borg
    #434
    Csúcskártyára is jöhet GDDR5X... a teljesítményével nem lenne gond, csak nem annyira hatékony a fogyasztása, mint a HBM-nek, illetve drágább PCB-t is igényel. A HBM viszont bonyolult interposert... Szóval semmi sincs kizárva.
  • broman191
    #433
    '*in theory* giving the memory double the theoretical bandwidth' - Ha a gyakorlatban is kijön a lépés, akkor a 128 bites memóbusszal sem lesz olyan nevetséges a sávszél mint eddig. Jönnek a 64 bites memóbuszos belépőszintű karik?
  • Maala
    #432
    Ez a termelés hatékonyságától függ csak... Mivel ez perpill elég alacsony, ezért kb. onnantól, igen. Ha szerencsénk van.
  • bardocz
    #431
    Honnan kezdődhet a HBM? 980 megfelelője, és fölötte?
  • Borg
    #430
    Bizonyos kategóriákban miért ne használnák.
  • grebber
    #429
    Nvidia to use GDDR5X memory with next generation GPUs
  • broman191
    #428
    Szerintem töltsd le a böngészőben a klasszikus módon...nekem anno írt olyat is, hogy nincs új driver, amikor a Guru3D-n már ott volt a letöltés link. Néha fáziskésnek... Mondjuk az AMD-s 'experience' sem jobb, marad a böngésző, ott legalább tudom honnan mit és mikor töltök... :D
  • akyyy
    #427
    Help:
    GTX 970-es vga-mhoz szeretnék drivert frissíteni, és ha ebbe ez az exparience programban rámegyek hogy frissités keresése, majd hogy töltse le, akkor azt irja ki hogy nem elérhető a szerver. meg lehet valahogy csinálni, vagy töltsem le böngészőbe? :D
  • smog15
    #426
    Nem tudjátok hogy lehet eltüntetni felvételkor a bal alsó sarokból a gép adatokat? Mióta a Share-t használom bal alulra kiírja a gép adatait.
  • grebber
    #425
    Dual GM200
    Lol mennyire tudtam, hogy az NV nem hagy ki egy szériát se dual nélkül