2146
nv
  • patchaou
    #584
    És abból a 380 dodóból mennyi lesz mire kishazánkban is megvehetjük?
  • SzirmosSzisza
    #583
    Ha 750 TI-d van, akkor nem is egy olyan játék van
  • Borg
    #582
    Játék alapján kell venni. HA és amikor lesz olyan játék, amiben a jelenlegi kártyád elvérzik, akkor kell venni mást.

    Jelenleg lényegében nincs olyan játék, ami miatt rohanni kéne 1070/1080-ért :)
  • MerlinW
    #581
    Official Nvidia GeForce GTX 1070 specifications appear
  • Voltan
    #580
    Igen, tudod, csak ez a tipikus hardware spirál :)
    "Most nem veszek, mert mindjárt kijön az x, aztán nem veszek, mert kijön az y, és az x olcsóbb lesz. Most akkor meg azért nem veszek, mert már csak 4 hónap és jön a Z :)"

    Szóval megnézem majd a teszteket, megvárom talán az első gyári OC kártyákat, és eldöntöm majd, melyiket veszem.
  • Maala
    #579
    Tudod, hogy tartja a mondás...

    Ősszel jön az új Vega, úgyhogy ha augusztusig kibírod, akkor már várd ki az őszt is, és 1070 helyett 1080-at vehetsz majd 150-ből! :D
  • Voltan
    #578
    Nézd, én ebből a szempontból láma vagyok, egyszerű végfelhasználó, és itt az idő a váltásra a mostani gpu után. Ennyi :D
    Még azt sem tudom, hogy mi lenne a rentábilis, amúgy is kivárok kb. augusztusig, és ahhoz képest veszem majd meg a 1070-1080 variációk egyikét. A 1080Ti nekem nem játszik, mert túl messze van, és annyit nem ölnék bele amúgy sem. 150 környékén viszont szívesen beruházok egy újgen gpu-ra.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2016.05.19. 00:19:55
  • broman191
    #577
    Inkább +30% az, referencia számokat nézve, a fogyasztás nagyjából helyes. Persze az aftermarket hűtéses/általánosan emelt órajeles OC kiadásokat tekintve, a vételre érdemes kosárban lévő 1080 és 980 Ti karik között lehet, hogy már csak 15-20% lesz a valós különbség... :) Egy bizos, a TPU tesztjét olvasva, már csak önmagában a GPU Boost 3.0 működése miatt is elfelejteném a ref. hűtésű karikat (továbbra is)... simán +10%-kal gyorsabbak is lehetnek majd a reftől a jobb aftermarket hűtős karik, out-of-the-box, piszkamentesen, egyszerűen a jobb hőmérsékletük miatt. Valamint új értelmet nyerhet a vízhűtés, ott biztosan célba lehet venni a 2 GHz-es GPU órajelet is, léghűtéssel úgy tűnik hogy csak az igen fehér holló példányok fogják tudni, általában megáll majd az élet max. 1900 MHz környékén...no nem mintha az olyan szomorú lenne a futásteljesítményt tekintve, főleg ha a hőmérséklet tartomány adott és stabilan úgy megy... :))
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.05.18. 18:24:19
  • Voltan
    #576
    Híííj, ez bitang... :O
  • broman191
    #575
    Felbontástól függetlenül érezhető előnnyel veri a GTX 970 SLI-t, ez szerintem nagy szó egy generációváltásnál, hogy több mint dupla a teljesítménye a megelőző price-performance sweetspot karihoz képest, nem csak valami +20%, hogy 'érezzétek a törődést'... :) Szvsz ez az első egyetlen GPU-s kari, amivel a 4K @ 30 FPS játékot már lehet komolyan venni, nem csak éppen belenyal a játszható szintbe, hanem magabiztosan túl is lendül rajta, érezhető tartalékokkal. Persze ezek a máig megjelent játékok, gépigényesebb játékoknál stabil 60 FPS-hez ez még mindig 'csak' 1440p-re lesz elegendő... Változtathat a dolgon valamelyest, ha nem csak a felszínes DX12-es támogatású játékok érkeznek majd, amelyek nagyjából semmiféle változást nem hoznak a DX11-es futtatási módhoz képest, bár attól függetlenül a jövőben a látványosabb grafikus fícsöröknél majd elfogy ez a teljesítmény is... :)

    ui.: No de nekem nyolc az 1080, mutassák a GTX 1070 tesztet, az talán érdekelhet majd komolyan is, nem csak érdekességként... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.05.17. 23:34:13
  • bardocz
    #574
    Már a witcher 3-hoz sem elég a 970, hogy a 60 fps-t hozza felhúzva mindent.
  • szabii98
    #573
    Nem szabad már ilyen kártyáknál a fullhd benchmarkokat nézni szerintem, arra átlagban egy 970 elég (bár grebber úgyis rámcáfol)
    De az, hogy valahol 4kban 20-25 fps-eket ver a Fury X/980Ti párosra, és képes a 980 SLI/R9 Nano CF szintjét hozni az....elképesztő.
    Utoljára szerkesztette: szabii98, 2016.05.17. 22:30:16
  • broman191
    #572
    Wow, ha minden generációváltás ilyen horderejű lenne...a 980-hoz képest elég komoly a +40-50 FPS 1080p-ben, feltekert graf. beállításokkal...a Witcher 3-nál nagyot néztem. Igaz HairWorks off, bekapcsolva is megnéztem volna... :)


  • grebber
    #571
    Kint vannak az 1080 tesztek. 980Ti + 16+ % -100Watt
  • broman191
    #570
    Nopp, én jobban trollkodom.
  • Maala
    #569
    A "cikk" alatt már megint te trollkodsz? :P

    "2.
    DonKartács
    ma, 10:26
    válasz erre
    kankoala vagyok. ezt nem tudom miert mondtam foleg itt, csak jott"
  • grebber
    #568
    Látszólag jöhet bármi ,az nv népszerűsége/bevétele rendíthetetlen.
  • broman191
    #567
    Először azt hittem, hogy szarkasztikus akar lenni a 'nagyot ment' cím és megint jött valami leégetős/nem bootolós driver...
  • zamballa82
    #566
    Szép.
  • grebber
    #565
    Megint nagyot ment az NVIDIA
  • zamballa82
    #564
    Sok a variáció.
    Tény mindenki a teszteket várja.
    :D
    Papiron minden jó meg minden szép.
    Ezt már megtanultuk ebben a világban.
  • SzirmosSzisza
    #563
    Tesztekre érdemes várni, egyrészt a 2-szeres gyorsulás csak VR esetén volt, másrészt ez a relative gaming performance vagy mi nem az igazi ... (meg állítólag a teszteken OC-zott kártyák mentek sima gyári ellen)
  • grebber
    #562
    Azok csak jövőre jönnek szóval várok.
    Tesztekre azért kíváncsi leszek
  • Voltan
    #561
    Várható volt, hogy a Ti nem lesz rögtön elérhető :)
    Én viszont már várom a dolgot, a 1070-es jó váltás lesz a 770-esem után.
    Saccra olyan 130 ropi körül jön ki, várok nyár végéig, mikor már a gyári OC modellek megjelennek, aztán uccu :)
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2016.05.08. 21:57:47
  • csokiskex
    #560
    Sziasztok! Gondom lenne, nem tudom találkoztatok-e hasonlóval? Nemrég tértem vissza a zöld oldalra. Vettem egy GTX960-at, előtte egy R7260X volt, A gondom az, hogy kb minden indulás után, a hang beállításoknál beáll sztereóra. Ez csak azért baj, mert így néz ki a rendszerem: PC->Házimozi erősítő->TV. Eddig az AMD-vel gond nélkül ment, Windows telepítés után kellett egyszer beállítani és úgy maradt.
    Ez az nVidia meg szopat minden nap. Elkezdek nézni egy filmet vagy indítok egy játékot és nincs 5.1. Minden egyes alkalommal be kell állítsam, majd a gépet újra indítani (mert a Windows azt javasolja). Utána egészen addig jó, amíg megint le nem állítom vagy újra nem indítom. Láttatok-e már ilyet? Mi lehet a gond?
  • broman191
    #559
    :DD
  • Borg
    #558
  • grebber
    #557
    Nvidia Pascal GeForce GTX 1080 Allegedly Pictured – June Launch Imminent

    A 980Ti leváltójára még akkor sokat kell várni.
  • patchaou
    #556
    Mostanában volt egy olyan frissítés amitől nagyon sok embernek a gép sem indult el. Azt ki is hagytam pont ezért. Sajnos nem emlékszem melyik verziószám volt ez, ezért kézdeztem hogy a mostani hogy szuperál :) Meg volt rá példa hogy szűz windowsra sem ment fel normálisan, a telepítő megállt a végénél és csak feladatkezelőből lehetett kilőni :) Szóval az az ultimate érv amivel mindig dobálóznak az NVvsAMD harcokban hogy driveresen több gond van az amd-vel, nálam nem igazolódott be :)
  • Maala
    #555
    Március elején volt valami retek driver, ami miatt crashelt 2x a képernyő. Aztán (ahogy most nézem) 8-án jött a 364.51-es, és azóta nincs semmi gondom.

    Hozzáadom, mostanában nem használom a gépet játékra annyira, mert WiiU-zom. :) De öcsém pl. tegnap is minden gond nélkül tolt CS-t, Rise of the Tomb Raidert rajta.
  • SzirmosSzisza
    #554
    Nekem utoljára problémám az Optimusos szopás miatt volt 2010 környékén, azóta sose volt semmi különösebb.
  • patchaou
    #553
    Az, hogyne... a múltkori balhé is user error volt több ezer usernél.... okoskodás van, válasz meg nincs.... azért köszi.
  • Atisz #552
    Az utóbbiak tényleg nem sikerültek túl fényesen állítólag, nekem még korábbi van. Egyébként tényleg nem szokott probléma lenni velük.
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2016.03.26. 10:37:23
  • scomcomputers
    #551
    Akkor ott user error lesz,mert nálam soha nem volt gond az nv-vel még sli-ben sem....
  • patchaou
    #550
    A 364.51 driverre érdemes frissíteni, vagy az is szétcsesz valamit?

    Érdekes, hogy anno mindig azt olvastam, hogy az nvidia driverek faszábbak míg az amd drivereivel csak a baj van, ezzel szemben soha nem volt gondom amd driverekkel, nvidiám meg egy fél éve van de mindig van valami szopás vele...

  • SzirmosSzisza
    #549
    Jaja, egyrészt lehet lesz jobb, másrészt tuti lenyomja majd picit az árat.
  • Atisz #548
    Várd meg inkább az új technológiát, mielőtt beruháznál egy ilyen indokolatlanul drága monstrumba :)
  • DonPedro22
    #547
    Köszi szépen, tervezem valamikor ősszel beszerezni egy 980Ti-t nem mint ha nem lenne jó a 970 mert jó kari de már megrendeltem az Oculus Riftet és ahhoz azért kelleni fog egy erősebb kártya hogy jobb legyen az élmény.
  • grebber
    #546
    Érdekes pletykák a következő generációs GeForce-okról
  • SzirmosSzisza
    #545
    Pl ha jól tudom a VRAM mennyiség se egyezik :)