20
  • verge175
    #20
    Kiváncsi lennék, hogyan oldották meg azoknak a lapátoknak a láncra appliklálását úgy, hogy teherbíró legyen, és ne törjenek le a francba.
  • SirBubu
    #19
    de hát ők nem feleakkorára kicsinyített tankokat akarnak ezzel partra juttatni, hanem ezt szeretnék akkorára növelni, hogy a teljes méretű cuccokat partra tehesse

    (szerk.) "Az elsüllyedés miatt nem aggódnék."

    sok dolog van széles e világon, melyek miatt aggódom. ez a legutolsó
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2014.11.16. 10:22:01
  • Moha Mahnian
    #18
    Nem ebben akarják elhelyezni azt a 3 tankot, hanem egy kétszer ekkorában. Ha feleakkora kicsinyített tankokat akarnának ebben elhelyezni, akkor alig arasznyival süllyedne csak be jobban a vízben. Az elsüllyedés miatt nem aggódnék. (És hiába nagyítom fel, a három Abrams ugyan befér, de a többi embernek/felszerelésnek már csak a tankokon jut hely, mellettük nem. Esetleg a pilóta fülke mögött.)

    Ellenben az ezt a micsodát vezető pilóta testi épségéért annál jobban. Nem arra tervezték, hogy ellenséges tűzben szálljon partra?
  • SirBubu
    #17
    de talán 3 Merkavát elbír :DD
  • SirBubu
    #16
    hát igen, ahogy így fejben megpróbálom felnagyítani ezt a járgányt, nagyon nehezen tudok elképzelni benne 3 darab M1-es Ábrahámot úgy, hogy közben nem süllyed el
  • Molnibalage
    #15
    Az egész cikkből nem derül ki, hogy ez igazából a nagy hajóból úszik ki, vagy valami kisebből... Három tank meg fizikailag nem fér el rajta az ágyúcső miatt, de ha valami szokásos túlképzett újságíró az IFV/APC kategóriát tanknak nézni még abból sem vágom, hogy hol férne el három darab. A teherbírása lehet 200 tonna táján, de milyen olyan ellátmány van, amiből elfér 200 tonna rajta?
  • SirBubu
    #14
    most egy kicsit jobban értelmezve a HSZ-edet, leesett, hogy te nem erre a traktorra mondtad, hogy "amphibious assault ship"

    igaz ugyan, hogy ez a járgány kétéltű, de "ship"-nek még a legnagyobb jóindulat mellett sem nevezhető (arról nem beszélve, hogy a "boat"-ot szokás "hajó"-nak fordítani, a "ship"-et viszont én még nem láttam "csónak"-nak lefordítva)

    az általad említett "partraszállÍTó" szó meg nagyon szimpatikus nekem (önmaga nem száll partra, csak partra szállÍT)
  • Nagydög
    #13
    Hatareset. Nem szall partra, de azt hiszem, tenyleg valami partraszallito hajonak hivjak oket.
    Ja, es persze nem is keteltu, hanem "keteltu" muveleteket inditanak rola.
  • SirBubu
    #12
    " amphibious assault ship"

    én-én-ém, molnibalage távollétében hadd tippeljek én!

    őőő...

    1. tipp: kétéltű rohamcsónak
    2. tipp: kétéltű partraszálló harcjármű
  • Nagydög
    #11
    Minusz a nehezkesseg. Ez az ize majd negyvennel tud menni arkon bokron at.
  • Nagydög
    #10
    Mar megint csak a cimet olvastad el, es a kepeket meg a videokat nezegetted, ugye?! :)
    A videon egy joval kisebb prototipus van.

    A kis topszli LCAC-ek is turhetoen elvannak az amphibious assault ship-ek(Mi a francnak hivjak ezeket magyarul, Balage?) fedelzeten a vilag koruli utakon.
  • teddybear
    #9
    Ez az amerikai izé engem Hitler utolsó monstrumaira emlékeztet. Azok is ilyen hatalmas, nehézkes szörnyek voltak.
  • Molnibalage
    #8
    Nem is kell a fél világot, minden partaszálló jármű egy nagyobb hajóról indul patközelből. A jenki Iwo Jima, Tarawa, Wasp és a legújabb America osztályú egységek nem viccől léteznek és léteztek.
  • AZUL
    #7
    lehet hoyg elbír-na 3 tankot is, de hoyg egysem fér fel rá azis ziher... és amilyen nagy és "gyors", kiváló célpont lenne, ha volna háború... amúgy ekkora bumszli szállítására gondoltak egyáltalán? mert nehezn hiszem, hoyg a fél világot áttudná szelni önerőből...
  • teddybear
    #6
    Nem állt rendszerbe, de volt az oroszoknak hasonló, még mi is ismerjük, mert nálunk is van belőle még. Persze ez nem akkora, mint a tervezett amerikai monstrum, de sokkal jobb:

  • wraithLord
    #5
    "Ezen hernyótalpaknak azonban egy 72 tonnás járművet kellene megmozgatniuk..."

    Nem kevés az a 72 tonna? egy M1A2 nem sokkal könnyebb, beleraknak 3 Abrams-t, és 4x ilyen nehéz lesz az egész.


    Nagyon szarul néz ki, de gondolom, csak összedobtak valamit, hogy működik-e a koncepció, ezért is feleakkora.
  • josIP
    #4
    én a meghajtás megoldására goldoltam.
    Valószínűleg nem volt rá szükségük (légpárnásban jól állnak), különben nem tartott volna nekik sokba megszorozni 3-mal és használatba venni... :)
  • Molnibalage
    #3
    Jaj...

    1. Rendszerbe állt...?
    2. Ez hol bír el akkora tömeget...?
    3. A tengeri hullámzást is kibírta volna...?

    Csupa "elhanyagolható" tényező....
  • josIP
    #2
    Micsoda új találmány!

    Ja, mégse, az oroszok 50 éve megcsinálták...
    ZIL PKU-1
    Utoljára szerkesztette: josIP, 2014.11.12. 14:00:11
  • EnxTheOne
    #1
    Legalább könnyű eltalálni.