19
  • NandorHUN
    #19
    Nem tudom meddig megy még ez a felbontás növelés, már QHD-t is feleslegesnek tartom. LG G3-mamon nem sok különbséget látom a 1080p -es One-omhoz viszonyítva... 4k meg megint csak felesleges. Programok, játékok még így is csak 720p támogatják. Youtube is max 1080p-et telefonon.... filmket meg nem töltök le QHD-ban, nem hogy 4k-ban mert be is telne a memoria rögtön...
  • Ragnaar
    #18
    Sejtettem valami ilyesmit, hogy elektronika + optika megoldja a fókuszálást. Nekem személy szerint még a FHD passzív 3D is megfelelő jelenleg, ami a felbontást illeti, de sokaknak már nem tudják eladni az aktív FHD 3D -t sem.
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2014.11.13. 13:42:22
  • zola2000
    #17
    Igen, a samsung megoldásában a telefon a kijelző, a sisak meg csak a lencse.
  • JoinR
    #16
    Bőven elfér majd a 8k is, nemhogy a 4k.
    Nem közvetlenül nézed a képernyőt, hanem lencsén keresztül, úgyhogy a sima képernyőnél lévő fókuszálást nem lehet összehasonlítani (OR-ben a végtelenbe fókuszálsz).
    OR DK1 7" kijelző 110-es FOV volt, DK2 5,7" kijelző 100-as FOV.
    Persze telefonnál már a FullHD-nek se sok értelme van szvsz, de valamivel el kell adni őket :)
    Utoljára szerkesztette: JoinR, 2014.11.12. 13:07:12
  • Ragnaar
    #15
    Oculusban half HDs panelek vannak szemenként ha jól tudom, legalábbis a jelenlegi verzióban (próbálni nem próbáltam még, szóval nem tudom mennyire elég a halfHD/szem felbontás, passzív 3D tapasztalataim vannak csak). Sima képernyővel 15-20 cmnél közelebbre nem nagyon tudok fókuszálni, ekkor egy 6"-os képernyő messze nem tölti ki a látóteret, persze lehet, hogy ezt a vr sisak elektronikája megoldja valahogy. Én sima használatnálatot feltételezve tartom totálisan felesleges túlzásnak a 5-6"-on 4K-t.
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2014.11.12. 12:46:52
  • zola2000
    #14
    Ha a teljes látóteret kitölti a telefon képe (keress rá, samsung vr sisak) , akkor kell a 4k.
  • Tetsuo
    #13
    Az miért van, hogy a Samsung S3 telefonon ugyanazon weboldalon megjelenő kép pixelesebb, mint az asztali PC-n? Ha ránagyítok, akkor is, vagyis valami szoftver direkt redukálja a képminőséget a Samsungon bármely böngésző esetén és a beállításoknál nincs kijelölve hasonló csökknetés...
  • Ragnaar
    #12
    Ez most komoly ? 5"-on 4K egy telefonnál ?
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2014.11.11. 12:23:44
  • szomferi
    #11
    láttad a Note4 üzemidejét? igen kimagasló a mezőnyben, pláne ilyen hardverrel... arról nem is beszélve, hogy a QHD-s SAMOLED panel töredék energiával beéri, mint egy ugyanekkora LCD...
  • culas25hc
    #10
    Hát nem tudom, én azért inkább megvárom a Note 6-ot a 8K kijelzővel, még a végén bejön egy sas az ablakon és kiszúrja a pixeleket...
  • Babil
    #9
    Inkább a négyszeres üzemidőt választanám mint a négyszeres felbontást!
  • MasterMason
    #8
    Oculusba a kijelzőjét de most rögtön.
  • zola2000
    #7
    Na igen, csak ma már eljutottunk oda, hogy 20ezer forintos telefon is használható (ha "névtelen" gyártó jó ár-érték arányú modellje, a samsung hasonló áru telefonja nem) 50ezer, felett már kb mind tökéletes, 100ezer forint felettiekbe már értelmetlen baromságokat pakolnak.

    Esetleg akkor lehet jó a 4k, ha nem 6collt, hanem a teljes látómezőt kitölti a kép ... például ha a samsung vr sisakját használjuk.
  • M2 #6
    Jó, azért erősen lehetséges, hogy sima FullHD felbontást rak ki rá, csak kell a dobozra a felirat, hogy 4K a kijelzője. Mint a tizensok megapixeles kameráknál.
  • SupraMKIII
    #5
    +1...
    Ez a baromságot!!!
    Már a note3 is izzik a fullHD-tól, ez meg... ááá, hagyjuk. Ideje lesz váltani a Note sorozatról. Lassan másnak is lesz oledje, talán még ember ifelbontásban is.
    Utoljára szerkesztette: SupraMKIII, 2014.11.10. 13:43:35
  • barret
    #4
    Na a 4K pont azt a két dolgot nem fogja javítani :D
  • barret
    #3
    Ha már be vannak vadulva,miért nem rögtön 5K?
    Mindenki hord magával mikroszkópot,az alatt szebb a nagyobb felbontás!
  • M2 #2
    Én se értem: milyen felmérésből jött ki nekik, hogy ez kell a vásárlóknak!?
  • bigjoe
    #1
    Ezek teljesen megvannak kergülve. Javithatnának inkább az üzemidőn és a sebességen.