24
Rebel Galaxy
  • BaleniX
    #24
    Sziasztok! Az Epic Games-es akció után gondoltam kipróbálom a játékot. A launcher ablakon rányomok a Start-ra, de ezután nem történik semmi. A laptopomnak bőven bírnia kéne, szóval más lehet a gond. Valami ötlet?
  • Negritis
    #23
    budget játéktól sztem az bőven jó :D
  • Agamemnon
    #22
    Kicsit rövid volt :) bár így is bele toltam 60 órát...
  • Agamemnon
    #21
    Én PC-n bill-egérrel tolom, és semmi gondom nincs, hogy harc közben nekimegyek-e valaminek... egyszerűen nem érdekel, amúgy sem a meteorok között célszerű csatázni. Bemész, rádaggrózik mindenki, aztán elindulsz kifelé, az oldalsó ágyukkal meg lövöd őket szépen egyesével.

    Nem túlbonyolított, és bár szeretek kereskedni, de itt teljesen rendben van számomra, hogy csak azt adom el, ami az ellenfélből kihullik, és nekem tetszenek a csaták, persze illene, hogy mindenkin legyen bounty :)
  • Negritis
    #20
    egyébként steamen alapvetően szeretik az emberek, csak tudni kell a helyén kezelni
    GW2 miatt nem volt időm sokat tolni vele, de hosszútávon úgy gondolom bőven jól biznyák volt
  • Negritis
    #19
    én kontrollerrel tolom egyik stick hajó másik kamera és alapvetően semmi gondom
    ezért kérdeztem

    tudom hogy pc master race és a gamepad istenkáromlás, de ez sajnos ilyen, én elfogadtam hogy sok játék így van kitalálva
    de megértem ha valakinek emiatt nem fekszik
  • TokraFan
    #18
    Én egér+bill kombót használok, PC-n mást el sem tudok képzelni -a Joystickon kívül-, de nekem nem az a gond, hogy casual, hanem az egész kamerakezelés nehézkes. Repdesnek a tárgyak körülöttem, de nem lehet látni, pontosan hol vagyok hozzájuk viszonyítva, nem lehet behatárolni, hogy elfér a hajó, vagy neki fog menni. Ha teljesen menetirányba fordítom a kamerát, hogy viszonyítani tudjak, akkor meg nem tudok harcolni és nem látom a támadó hajókat. Ezért harc közben rengetegszer ütközöm neki valaminek, vagy pedig az akadályok kerülgetése közben szétlőnek, ami így összességében rettenetesen idegesít...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.10.27. 13:52:22
  • Negritis
    #17
    nincs túlbonyolítva a harcrendszer, de kontrollerrel teljesen jó és intuitív

    kérdés hogy mivel próbáltátok, mert az egérsz-bill kombó elvileg tényleg nem túl jó

    arcade jellegű a játék, de nekem ez nem baj sőt, én nem egy új X játékot kerestem hanem egy casual harcorientált űrjátékot
    azt megkaptam
  • TokraFan
    #16
    Nos kérlek, +1 részemről is...
    Teljesen rossz a harcrendszer és az irányítás is katasztrófa...Pedig összességében nem lenne rossz, pl. az univerzum, a kereskedelem stb. egészen kellemesek, de már előre utálom, ha harcolni kell. Gyerekeknek való....
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.10.27. 01:12:29
  • Renegade
    #15
    hát játszottam még egy kicsit vele, de úgy néz ki ez is kidobott pénz volt, mint a Starpoint Gemini 2 :(
    ez a nyomkodj gombokat összevissza, és majd lesz valahogy, nem az én világom, kár :(
    majd azért még próbálgatom, de egyelőre rohadt nagy csalódás. ez egy űr h&s így ránézésre.
  • TokraFan
    #14
    Na, én is megvettem...Hangulata nagyon jó, kicsit privateer, kicsit freelancer, de azt nagyon sajnálom, hogy pont ez utóbbihoz csak egészen távolról hasonlítható. Ha rendes 3D lenne, szimulátoros kivitelben, cockpit view-al, akkor imádnám. Így sem rossz, sőt, kifejezetten hangulatos.
    Viszont igazság az, hogy az irányítást már most utálom.
    Egér+key kombóval játszom, ezzel nem is lenne baj, de ez a 2,5D TPS nézet a harcok közben rettenetes. Most attól tekintsünk el, hogy nincs Z tengely, mert ettől még lehetne akár jó is -bár ez már megadja az arcade shooter jelleget, ami sokat ront rajta-, de az teljesen gáz, amikor valami az utamban áll -pl. aszteroida-, és nem lehet rendesen látni, pontosan hol van a hajó a tárgyhoz képest. Én a harc hevében állandóan nekimegyek valaminek. Teljesen rossz...vagy csak én vagyok béna...
    A GUI sem mindig logikus, néha a menüben van egy plusz sor ahol ki lehet lépni -pl. a bárból kilépéskor-, máshol meg csak Esc gombbal lehet kimenni.
    Összességében, a szerintem végtelenül béna irányítást leszámítva, jó kis program lenne ez. Kár érte tényleg...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.10.21. 23:12:23
  • Negritis
    #13
    nekem kicsit FTL érzés, és kézre esik a kontrolleres irányítás

    de az egér-billhez javaslom az ncore boltot
  • Renegade
    #12
    az eddigi kritikák mindenesetre elég biztatóak, privateeres fireflyosnak mondják.
  • Negritis
    #11
    harcot szokni kell, nekem a látvány adja

    ami nem nagyon tetszik bár sztem azért jó lesz ez "hosszú" távon hogy 2 dimenziós az űr
    tehát nincs Z tengely
  • Renegade
    #10
    gog-on 16,2 pénz, aki próbálta egérrel, az mesélje el, milyen úgy
  • Negritis
    #9
    elvileg van belőle gog verzió azt sztem majd érdemes leszedni
    kontrolleres elvileg, úgyhogy nem biztos hogy mindnekinek tetszeni fog

    ncore-n már látom a hülyeséget h nincs beállítás :D mer ott a steames van hackkelve gondolom pedig az alap steameshez van beállítás
  • wedge31
    #8
    Majd írjatok, hogy sikerült a játék.
  • Negritis
    #7
    pont ezért nézem Twitchen hogy milyen kb
  • Renegade
    #6
    de ha nem adja az érzést, akkor nagyon fogom bánni azt a 20 pénzt és bánatomban ugyanennyit elköltök piára :)

    nagyon bejön az ilyen space cowboy stílus, de pl a legutolsó ilyen amit nagyon vártam és megvettem (Starpoint Gemini 2) az nagy csalódás volt. :(
  • Negritis
    #5
    20€ nem vészes összeg
  • Renegade
    #4
    na majd mesélj róla milyen, én várok vele egy keveset :)
  • Negritis
    #3
    épp most nézem ahogy riptide tolja twitchen, nekem bejön
    azzem megveszem :D
    még 6 nap
  • tutituti
    #2
    +fav
    túl sok topikot nyitok már.Ennek akartam de így még jobb!
    Elég faszának néz ki így első blikkre.
  • wedge31
    #1
    "A Blizzard North és a Runic Games veteránjai, Travis Baldree és Erich Schaefer bemutatták első önálló projektjüket, a Rebel Galaxyt, amely egy hamisítatlan sci-fi szerepjátéknak ígérkezik. Nézzünk is bele!



    Miután a Diablo és a Torchlight fejlesztőzsenijei elhagyták a Runic Gamest, új stúdiót alapítottak Double Damage Games néven. Travis Baldree és Erich Schaefer most leleplezte készülő játékukat, a Rebel Galaxyt.

    A sci-fi szerepjátékban egy hatalmas űrhajó kapitányát irányítjuk, több száz NPC dolgozik a kezünk alá és egy egész, véletlenszerűen generált galaxisban bóklászhatunk kedvünkre. Kiterjedt csatákat vívhatunk más hajókkal, különböző frakciók mellett tehetjük le a voksunkat, s ezzel magunkra haragítva más csoportokat. Az űrhajónk fegyverzetét részletesen testreszabhatjuk, kitérve a pajzsra, a hajóműre, a fegyverekre és egyéb másodlagos rendszerekre.

    Nem kell persze szimulációra gondolni, az űrharcok nagyjából az Assassin's Creed tengeri csatáinak futurisztikus változatai lesznek. Ha a harc nem kenyerünk, bepróbálkozhatunk a diplomáciával is. Elveszhetünk a párbeszéd-lehetőségek szövevényes tengerében, válaszainknak következményei lesznek, de éppen ezért egy egyedi történetet alakíthatunk ki magunknak.
    Habár a sztori véget ér a végső boss legyőzésével, utána is szabadon kóborolhatunk a galaxisban - szintén randomizált zsákmány fejében.

    A fejlesztők most finanszírozó cégeknél házalnak, ha minden jól megy, 2015 folyamán érkezik a Rebel Galaxy PC-n és PS4-en. "-GK