7
  • NEXUS6
    #7
    Őöööö, a más baktériumokon/gyak algákkal végzett kísérletek sokkal bíztatóbbak. A jelenleg igen csak deficites, szójából, repcéből, használt főzőolajból előállított biodízellel szemben ez már valóban rentábilis üzemanyagárakkal kecsegtet. (Gyak az EU előírás, állami támogatás nélkül a termőföldeken, gyak az élelmiszer kárára előállított un biodízel előállítás pillanatokon belül megpusztulna. A bio- szó sem annyira a környezetbarát voltára, mint a forrásra utal, ugyanis a növények termeléséhez, betakarításához igen csak sok gázolajra, üzemanyagra van szükség, talán még többre is, mint amennyi kijön belőle. Röhej!)

    Aztán amíg adott földterületen a szója, repce 200/600 liter, a pálma 2400 liter folyékony szénhidrogént tud biztosítani, az algákkal működő, fotoszintézisre alapuló bioreaktor 40 000 litert. A működéséhez szükséges magasabb CO2 koncentrációt, erőművekből, más vegyi létesítményekből, vagy olaj/földgázlelőhelyek mellöl lehetne biztosítani.

    A propán valóban nem rossz, de minek ezzel szórakozni, ha cseppfolyós szénhidrogén is kinyerhető, és ahogy tudom az a technológia viszonylag közel van a megvalósításhoz és nem kéne génsebészkedni hozzá.
  • Jawarider
    #6
    Olajlobbi ezt hagyja ???
  • Vol Jin
    #5
    Nofene, ez érdekes. Szóval az e coli az hasznos, mert a gyomromból érkező hányásból szart csinál, és így a belem hasznosítani tudja amit megettem, és ha egy rosszfiú e coli odakerül, akkor a többit ellenem fordítja, és jó esetben fosok mint egy lakodalmas kutya, rosszabb esetben meg feldobom a talpam.

    Tényleg nem tudtam ezt, mert mindig e coli fertőzésről hallottam, arról, hogy sok jótékony e coli dolgozik a szervezetemben, arról nem.
  • johnfly
    #4
    "A baktériumok patogenitása genetikailag determinált"

    Tehát a genotípus függvénye, hogy az illető E-coli törzs patogén, vagy nem. A képet bonyolítja, hogy konjugáció útján átadhatnak egymásnak dns részeket , tehát valamelyest ivarosan szaporodónak mondható baktériumokról van szó.
    Magyarán, ha megfertőz egy patogén szerotípussal rendelkező csoport, az keveredik a benned élő törzsekkel, és a korábban békés bacijaid patogénné válhatnak!
  • Vol Jin
    #3
    Szerintem az e coli nem bélbaktérium, hanem kórokozó.
  • AgentKis
    #2
    Nagy előnye lenne, ha elterjedne, mert akkor az autóipar is elfelejthetné a sok károsanyag elleni baromkodás miatti agyonturbózott és agyonvezérelgetett EURO6-os motorokat. Csinálhatnának egyszerű szívó(s) 1,6-osokat, amik tiszta LPG-vel kevesebb széndioxidot és egyéb káros anyagot tolnának ki magukból mint a mostani 1-es, 1,2-es "rémálmok". Ráadásul kb. 1/3 annyi mozgó alkatrész és vezérlés kellene beléjük így az áruk is kb. fele lehetne mint a mostaniaknak. A vezetési élményről és a "tényleges" (nem egy labor mélyén mért) adatokról nem is beszélve!
    Utoljára szerkesztette: AgentKis, 2014.09.10. 13:26:39
  • Vargagy
    #1
    A magyar kémiai nevezéktanban nincs butirsav, max butánsav. De annak is van becsületes magyar neve, vajsav. (A butirátok a nemzetközi nevezéktanban a vajsav sói, észterei.)