SirBubu#10
reméljük, ez a meteorit még azelőtt eljut a Meteorit Tanszékre, hogy szegény Jordy Verrill magányos halálát okozná a belőle kifejlődő moha
Irasidus#9
Vannak az úgynevezett földsúrló égitestek, amik pár méterestől több száz méteresekig terjednek. Ezeket nagyon nehéz észrevenni, mivel kicsik, sőt ha Nap felől közelítenek akkor meg egyesszerűen leheleten időben észlelni. A legtöbb esetben csak akkor vesszük észre őket amikor már közel vannak. A árapály erők ezeket az égitesteket, sem kímélik és ha még laza szerkezetűek is (kozmikus kőrakás, lásd: Itokawa), nagyon könnyen szétszakadtnak, ha Föld közelében haladnak el. (Egyébként a kisbolygó övben már két szétesett kisbolygót is lencsevégre kaptak, hogy ez egy becsapódástól lehetett, vagy önmaguktól estek szét ezt nem tudjuk. (Hogy, a gyors forgás, vagyis a centrifugális erő idővel megteszi a hatását))
halgatyó#8
"bolygónk közelében elhaladó aszteroidából szakadhatott le..."
Hmmm. ELŐZŐLEG nem olvastam sehol, hogy 2014-ben aszteroida közelíti meg a Földet. Ezekszerint vannak olyan aszteroidák, amiket nem vesz észre az emberiség?
A Hold-Föld távolság tizede az 35-40 ezer km. Ilyen távolságban már a légkör nem különbözik világűrtől. Akkor mitől "szakadt le" az a meteor? Az aszteroidák csak úgy szakadoznak mindefelé?