68
Viselhető okoseszközök topikja
  • Shiwo
    #68
    Hali,

    lehet hülye kérdés, de létezik olyan okosóra (vagy karkötő), amihez 2 telefont is lehet egyszerre csatlakoztatni, kiírja mindkettő értesítéseit, rezeg, ha bármelyiken hívnak ?
  • Béluska74
    #67
    Áhhh köszönöm ezeket megpróbálom.
  • RaidenHUN
    #66
    Viccet félretéve:
    - Beállítások - Bluetooth - Beállítások között eszköznél kéne lennie egy olyannak, hogy "Telefon" Média" vagy valami hasonló és ezeket kell kipipálni vagy be. Nézz körbe a Bluetooth beállításokban (bal fent klikk - speciális, vagy fogaskerék eszköznél, eszközön) vminek lennie kéne.
    - Ha nincs akkor nézd meg okosórának van e valami appja, amiben lehet beállításokat konfigurálni, Samsung Huawei óráknak pl van ilyen.
    - Ha ez se megy, akkor Taskerrel be tudsz állítani egy olyan profilt, hogy ha hívás jön akkor erre az időre csatlakozzon le az óra vagy kapcsoljon ki a bluetooth, ha vége a hívásnak akkor meg csatlakozzon vissza az eszköz automatikusan.
  • Béluska74
    #65
    Ennek az ötletnek egy külön fejezetet is lehetne szentelni. De itt már felmerül a kérdés a hangminőség és a hatótávolság kérdésében,bár ha jól láttam a képen egy egy régebbi modell. Pedig az az elegáns vezetésű fémház vázszerkezet akár még modernné is tehetné és biztos vagyok abban,hogy az akkumulátor idővel sem lesz soha gondom.
  • RaidenHUN
    #64
    Értem.
    Ha tényleg nincs rajta Jack dugó, akkor esetleg megpróbálhatod egy ilyennek rákötni az egyik végét a hangszóróra: link.
    Ha ez se segít, akkor nem tudom mi fog.
  • Béluska74
    #63
    Nincs rajta semmiféle fülhallgató csatlakozó. A rágós tippedet pedig felírom a hülye ötletek szótárába és ha kiadhatóvá válik akkor ömleszteni fogom a világra....
  • RaidenHUN
    #62
    Nincs esetleg az órán egy Jack dugó és akkor rá tudsz dugni fülhallgatót vagy hangfalat, ilyen esetben nem kell a füledhez szorítani az órát. Esetleg még megpróbálhatod azt is, hogy egy rágóval leragasztod az órának a hangszóróját és akkor abból nem fog hang se jönni.
  • Béluska74
    #61
    Halihó! Vettem a mai napon egy okosórát és működésre is bírtam,összekapcsolódott a telefonommal,de engem irritál,hogy az okosórába kell beszélni és onnan is hallom a hangot. Nem lehet ezeket úgy beállítani,hogy csak jelezzen (érzékien remegjen a kezemen)? Mert a munkahelyen jobban szeretem a telefont a fülemhez szorítani (eléggé hangos környezetben dolgozok) mint az órát...
  • amiroq
    #60
    Sziasztok! Érdemes böngészni: http://www.skyedge.eu/hu . Rengeteg érdekes okos kütyü, részletes leírás, nekem leesett némelyiken az állam.
  • szucsy89
    #59
    köszi.

    hát, ez nem volt vmi meggyőző. lehet várok még vele...
  • Bucser
    #58
    Szoval battery life 1 nap.

    Csak egy eszkozhoz lehet csatlakoztatni egyszerre es ha ujra asszocialod masikhoz akkor leresetel. Ha ket telod van akkor nem lehet aggregatornak hasznalni.

    Ha a notificationok a lock screenen rejtve vannak az oran sem lehet elolvasni oket. (Ami kicsit szar, mert unlockolni kell a telot hogy elolvassam)

    Ami jol mukodott az a silent notification es a gesture control, a step counter, bar a pulzus kontroll egy rakas kaki. A flash mode (zseblampakent tudom hasznalni az orat) is vicces plane mivel voice kontrollal is mukodik.

    Tetszik a camera viewfinder integracio es a google now is jol mukodik ha hasznalsz tomegkozlekedest. (legalabb is Londonban irja hogy mikor melyik busz vagy vonat jon))

    Diktalas es egyebek mukodnek plane ha nem 2-3 nyelven hasznalod a telefont.

    Facebook integracio egesz jo az egyetlen gyotrelem, hogy minden este tolteni kell es hiaba a Bluetooth LE szivja az aksit eleg rendesen ha mondjuk egy BT fules is ra van kotve a telora es zenet is hallgatsz.

    Mind Google music es Poweramp kontrollalhato az orarol. (playlist valtas is Powerampban)
  • szucsy89
    #57
    egyszerűen: milyen :) pár szót írhatnál róla

    hosszas vívódás után lehet elszánom magam, hogy kipróbáljak egyet. most még úgy vagyok vele h úgy érzem el fogom adni rövid idő után, de eléggé tech kütyü buzi vagyok, ki kell próbálnom. főként a mindennapi használatban miknét funckionál, mennyi "telefon elővételt" spórpl meg és az akkuidő érdekelne

    köszi:)
  • Bucser
    #56
    1st gen MOTO 360-am van.

    Mi a konkret kerdes?
  • szucsy89
    #55
    van valakinek tapasztalata a Huawei Watch-al vagy a Moto 360-nal kapcsolatban? volt már a kezén, esetleg kipróbálásra, stb? köszi
  • Bucser
    #54
    Android Wear. Tizen proprietary platform.
  • krisz073
    #53
    Sziasztok,

    Tanácsot szeretnék kérni.
    2 órát néztem ki magamnak egy Samsung Galaxy S6 Edge+ telefonhoz:

    Samsung Galaxy Gear S2
    Moto 360 2. Gen

    Szerintetek melyikkel érdemes foglalkozni? Tizen vagy Android Wear?
  • GregSB
    #52
    De egyébként ja, a $2000 + os kategóriában érdekes lesz látni mit tervez az Apple.

    Valamit lépniük kell (pl ezeknél az óráknál ingyen vagy minimális áron upgradelik a hardvert X évente) hogy versenyezni tudjanak a klasszik órákkal.
  • GregSB
    #51
    Telefont is évekre vett az ember mielőtt megjelentek az okostelefonok, aztán mostmár fejletebb országokban évente cserélgetik őket...
  • szucsy89
    #50
    Kíváncsi leszek erre nagyon, teljesen egyetértek vele. Nem adok ki ennyi pénz az Apple (vagy bármilyen másik) okosóráért, mikor pár év múlva a szoftvere használhatatlan lesz, egy órát 10+ évre vesz az ember...
  • GregSB
    #49
    Gear S2 Review



    Nem értem minek erőlteti a Samsung a Tizent. Ha Android Wear-es óra lenne tök jó lenne.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.10.15. 12:58:07
  • GregSB
    #48
    Új Moto 360 review
  • GregSB
    #47
  • Bucser
    #46
    A samsung ott lo mindig rohadtul melle, hogy az orai csak a sajat platformjukkal kompatibilis. (Tizen miatt)

    Siman vettem volna egy Gear S-t, de mivel a szemelyes telom egy Sony ezert kapasbol ki is esett a pikszisbol... Erre asszony meglepett egy Moto 360-al.
  • GregSB
    #45
    Ilyen lesz a kerek kijelzős Samsung Gear felülete

  • GregSB
    #44
    Csak halkan megjegyzem, hogy az Apple Watch kapta náluk a legalacsonyabb pontot eddig az órák közül (7).

    A lenti LG is több pontot kapott (7.3), és a Moto 360 is (8.1).

    Hasonlítani meg persze hogy ahhoz hasonlítják, amiből az első pár hét alatt több fogyott elemzések szerint, mint az összes eddigi okosórából összesen.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.05.10. 22:05:04
  • szucsy89
    #43
    nekem tetszik (kinézetre, funkcionalitását még mindig, egyik okosórának sem látom igazán, leglaábbis nekem még nem jött el az időm hogy legyen egy).
  • Bucser
    #42
    Ha nem nem irnak ki hogy verge az elejen akkor is tudtam volna, hogy a Verge csinalta a reviewt. Hisz minden masodik mondatban az Apple watchhoz hasonlitjak mintha az lenne a smartwatchok nonplusultraja.. (szerintuk az is)
  • grebber
    #41
    Csak én vagyok a látástudatlan vagy tényleg nincs benne GPS?
  • GregSB
    #40
    LG Watch Urbane

  • hunbalee
    #39
    Ezeken az okos órákon egyébként "teljes" értékű rendszerek vannak?
    Pl fel tudok rájuk másolni cuccokat és nézegetni a kijelzőn stb vagy ezek nem erről szólnak?
  • szucsy89
    #38
    ez még egész jól is néz ki
  • GregSB
    #37
    LG egy WebOS-es órával jött ki


  • GregSB
    #36
    Sony SmartWatch 3

  • GregSB
    #35
  • szucsy89
    #34
    Sziasztok, a Pebble-ről mi a véleményetek, olyan emberére lennék kíváncsi, aki hasztál/használt már ilyen eszközt.

    A Black Friday keretein belül lehetett nagyon olcsón hozzájutni, aztán utánanéztem, hogy mit is tud, és elgondolkodtam az ötleten, hogy kipróbáljak egy ilyet bár még mindig fenntartásaim vannak az okos órákkal szemben. Nem fogok (még) venni, de a véleményekre kíváncsi lennék.
  • Shiwo
    #33
    mobilarénán megemlítették
  • karajjj
    #32
    legyen egy kis on is, tegnap futottam ebbe bele a Tesco polcain:
    op3n dott, kíváncsi vagyok, hogy vett-e már valaki ilyet

  • pxxl
    #31
    Persze, úgy illik skálázni, ahogy írtad.
  • karajjj
    #30
    értem, hogy mire gondolsz, de nem azt kérdezi, hogy hányadik életévemben vagyok :D ha azt nézzük, mind a kettőbe beleesnék, mert általában azt szokás kérdezni, hogy hányadik életévedet töltötted már be,, ésszerűbb lenne a 16-24 és 25-45 intervallum :)
  • pxxl
    #29
    25-45, mert már átlépted a 25. évedet, jeleneleg a 26. életévedben vagy... :O