4
  • Marteen21
    #4
    Persze mindenki sejti hogy nagyjából mennyi, de míg pénzeknél ez egy változó érték és ha rubelben vagy euróban lett kifizetve az úgy értendő, de hosszmértéknél konstans az átváltás. Főleg hogy autós cikk,szerintem az hogy 80000 km van a kocsimban azt tudod mihez kötni de míg hogy 49700 mérföld na bumm.
  • culas25hc
    #3
    Egyébként szerintem jó ötlet a virtuális tesztelés, de nem a valós teszt helyett, hanem annak kibővítésére.
    Továbbá nekem lenne egy olyan ötletem is, hogy önkéntes jelentkezők autójára kamerákat szerelnének, és rögzítenék a mindennapi utazásaikat. Majd utólag szimulálnák, hogy a googel car mit is tett volna az adott helyzetben. Így olyan valós helyzetet is tesztelhetnének virtuálisan, amire pl a programozók nem gondoltak.
  • culas25hc
    #2
    Szerintem a mérföld eléggé ismert mértékegység ahhoz, hogy ne váltsák át. Pl az eurót vagy a dollárt sem szokás átváltani, de ha rubelről van szó, akkor szinte kivétel nélkül odaírják a forintban számolt értékét. Gondolom ha pl norvég mérföldről lenne szó, akkor biztos kapnánk SI mennyiséget is mellé.
  • Marteen21
    #1
    Amikor az a bevett szokás hogy már a neveket is lele fordítgatják magyarra(nemkéne), a mérföldet miért nem váltjuk át?