1465
A méltán híres Heroes of Might & Magic sorozat legújabb tagja.
  • Vologya Mester
    #433
    Üdv Bátor Harcosok!

    10db Heroes7 BÉTA kulcs keresi gazdáját. (Sikerült még szereznem, ezen okból kifolyólag.) :) Jelentkezni a [email protected] e-mail címemen lehet érte, aki még június 17-ig kipróbálná. Baráti üdv!
  • Pio
    #432
    Bétázók egy kis írásos élménybeszámoló?
    Amit külföldi oldalakon lehet olvasni az az, hogy a játék építőelemeit tekintve akár az eddigi legjobb HoMM cím is lehetne, ugyanakkor olyan ipari mennyiségű gamebreaking bug van még a skirmish módban is, hogy képtelenségnek tűnik az, hogy 3 hónap múlva ebből egy kiforrott játék legyen.

    Ha ez igaz, én nagyon remélem, hogy elhalasztják 2016-ra.
  • Andrews2007
    #431
    https://www.youtube.com/watch?v=t8IU52nied0

    https://www.youtube.com/watch?v=G9zwPIPaa7Q

    Pér Heroes 7 béta videó a rajongóktól!

    https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/haven-video-some-screenshots
    Heroes 7 Haven(emberek) 11 perces videó magyarázásással
  • SlipKnoTiaN
    #430
    H5-höz kapcsolódó probléma, bocs h ide írom, de az a topik már halott.

    Az alap H5-ben elvileg kellene legyen 2 egyéni térkép még pluszba, (név szerint: Dragon Knight és Diplomat) ami nekem nincs meg, holott eredeti a játék, 1.6-os a verziószám.

    A Might & Magic Wiki-n futottam beléjük és szívesen lejátszanám őket, ugyanis én imádom a sztoriját a Heroes-oknak és vmilyen szinten ezek is kapcsolódnának a történet egészéhez.

    Remélem valaki tud segíteni vhogy.:/
  • Andrews2007
    #429
    Heroes 7 béta elindult!
    Uplayen vagy Steamen indíthatjátok.
  • SlipKnoTiaN
    #428
    Köszi a választ.:)
    A gyíkembereket egyébként a H6-ban vmelyik hős háttérsztorijában megemlítik (asszem Falagar-nál), meg a törpökről is sokszor szó esik (akár a SoD-ban, akár az utca táblákon lévő kis szösszenetekben, na meg a M&M X-ben is szerepelnek élénken).
    No de akkor most ki lesz a gonosz a H7-ben, mivel nincsenek démonok?! :)
    Na de ha a Dungeon-t megint Raelag fogja vezetni eskü sírva fakadok kínomban (a H5-ös jellemét sokkal jobban csípem, főleg az Agrael félét).:)
  • Andrews2007
    #427
    https://mmh7.ubi.com/…/bl…/post/view/beta-available-tomorrow
    Beta - Available to | Might & Magic® Heroes 7 | Ubisoft Official
    Might & Magic Heroes VII’s Closed Beta will be available tomorrow (June 3rd)!
    mmh7.ubi.com
    na holnaptól indul!
    Heroes 7 béta
  • Shiwo
    #426
    igazából az ember frakció az egyetlen, ami minden Heroes részben benne volt alapból, a többi vagy kimaradt legalább egyből, vagy csak keigben került bele

    sajnos arra kicsi az esély, hogy még 1 olyan Heroes kijön, amiben annyi frakció van, mint a 3. részben, így viszont valami mindig kimarad..

    Nézzük meg részletesen a leosztást :

    - középkori embernép
    H1 Knight
    H2 Knight
    H3 Castle
    H4 Haven
    H5 Haven
    H6 Haven
    H7 Haven

    - erdei lények
    H1 Sorceress,
    H2 Sorceress
    H3 Rampart
    H4 Preserve
    H5 Sylvan
    H6 ---
    H7 Sylvan

    - varázslók
    H1 ---
    H2 Wizard
    H3 Tower
    H4 Academy
    H5 Academy
    H6 ---
    H7 Academy

    - gonosz, földalatti varázshasználó népség
    H1 Warlock
    H2 Warlock
    H3 Dungeon
    H4 Asylum
    H5 Dungeon
    H6 Dungeon (kieg)
    H7 Dungeon

    - démonok
    H1 ---
    H2 ---
    H3 Inferno
    H4 ---
    H5 Inferno
    H6 Inferno
    H7 ---

    - élőholtak
    H1 ---
    H2 Necromancer
    H3 Necropolis
    H4 Necropolis
    H5 Necropolis
    H6 Necropolis
    H7 Necropolis

    - vadak
    H1 Barbarian
    H2 Barbarian
    H3 Stronghold
    H4 Stronghold
    H5 Stronghold (kieg)
    H6 Stronghold
    H7 Stronghold

    egyszeri frakciók :
    H3 Fortress - mocsárlakók
    H3 Conflux - elementálok (kieg)
    H5 Fortress - törpök (kieg)
    H6 Sanctuary - ázsai vizilények

    elmondható, hogy alapvetően 7 olyan frakció van, ami azért oszlopos tagja már a világnak.. ha mindent beletennének, akkor lenne 11..

    az emberek megléte az alap, nem mernék soha meghúzni azt a lépést, hogy kimarad, igazából ők a "főszereplők", sokan csak velük tudnak igazán azonosulni, biztos valami pszichológiai oka van...

    ha megnézed, filmben is, játékban is szinte mindig az emberek a főszereplők.. olyan előfordulhat, hogy egyáltalán nincsenek benne emberek, de hogy ha vannak, akkor mindig van köztük jó, gyakran a főhős, a főszereplő... elég extrém művészi kategória az, ahol az emberek csak mint gonosz ellenfél bukkannak fel, példát nem is tudnék rá mondani, bár elképzelhető, hogy van...


    tehát a maradék 4 -5 helyre 6 frakció pályázik, plusz ha bármi újítást akarnak (mint annó próbálták a Sanctuary-t), akkor kiesik még 1 a megszokottak közül, és megy a sírás, tök mindegy, hogy épp mi marad ki..

    az emberek végül is lehetnek "jó fiúk", "rossz fiúk" és "semlegesek" is, így ideális népség

    általában melléjük bekerül még legalább 1 alapvetően "jófiú" csoport (Sylvan, Academy)
    kell legalább egy klasszikus "rossz fiú" csoport (Dungeon, Inferno)
    és mellé pár semleges, ami szintén erősítheti akár a "jó", akár a "gonosz" oldalt.. (Necropolis, Stronghold)

    utóbbi kettőt minden bizonnyal pont ezért tolják, mert sztoritól függően mindig ideálisak ellenfélnek, hisz jónak nem elég jók, viszont ahhoz elég jók, hogy ne engedjék a gonoszt nyerni, mindig adott, hogy miért kell velük harcolni


    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2015.06.02. 13:21:16
  • SlipKnoTiaN
    #425
    Helló mindenki!
    Én arra lennék kíváncsi, hogy most pontosan mikor is helyezkedik el az idősávban a H7 a H6 és a H5 között?!
    Mert ha jól emlékszem a SoD 100 évvel játszódik az alap H6 után, de azt meg sehol nem találtam meg egyértelműen leírva, hogy a H7 az alap H6 vagy a SoD után játszódik-e 100 évvel.
    Plusz 1 kis szőrszál hasogatás a részemről: kicsit bosszant engem, hogy már fene tudja hányadik rész óta az élőholtakra és az orkokra úm. 'kihagyhatatlan' frakcióként tekintenek, míg olyanokat, mint a törpék, elfek, démonok, mágusok, gyíkemberek lazán elfelejtenek részeken keresztül. Oké tudom, hogy a démonok most először maradnak ki, meg hogy lesznek mágusok és elfek is (mindkét formájukban), és hogy rajongói szavazás döntött az utolsó 2 frakció kilétéről, de azért én már kicsit kezdek ráunni a folytonos élőholt-ork-ember majmolásra (az is más kérdés, hogy a sztori minden részben az emberek köré épül, a többi frakció meg csak úgy oda téved pont ahol a leglényegesebb dolgok történnek). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem fogok szívesen játszani ezzel a résszel, és hogy nem kedvelem ezeket a frakciókat (a behemótnak kifejezetten örültem, csak annak a marha nagy ugrásának nem), csupán 1 kis fájó pontok ezek nekem.
    Szép napot!
  • Andrews2007
    #424
    https://www.youtube.com/watch?v=7cAHdUCY3Qg
    Helyzetjelentés 75. - Heroes 4 - Gathering Storm kiegészítő 1. kampány 1. pálya 2. rész
  • Andrews2007
    #423
    https://www.youtube.com/watch?v=BTBxbzbjzPw
    Helyzetjelentés 75. - Heroes 4 - Gathering Storm kiegészítő 1. kampány 1. pálya 1. rész

    Amíg jön a béta csináltam egy kis H4 videót igaz VGA driver nélkul mert ugye kék halált okoz...

    https://www.youtube.com/watch?v=5uo1u0cujLQ
    Egy újabb Heroes 7 honlap hírek lefordító és bemutató videót is készíttetem!
  • Andrews2007
    #422
    https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/skills-light-water-metamagic
    Heroes 7 Víz és fény varázslatok és hős képességek + Metamágia az Academy nép képességága

    Beírtam oda azért is jelent meg Uplay könyvtáramban is. Béta honlapon ki is írta, hogy megkaptam engedélyt. Mégis ezt írta Uplayen de lehet csak azért mert eltolták a bétát.
  • Maala
    #421
    Mert nem uplayen kell beírni.

    Szépen benne van a CD-ben, hogy hová kell beírnod. MMH7.com/beta, ott jelentkezel be uplayre, és ugyanezen az weboldalon kell beírnod a kódot is.

    Aztán majd ha valóban indul a beta, akkor kapunk e-mailt, és utána lehet csak bétázni.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.05.29. 14:16:30
  • Shiwo
    #420
    bár tény, hogy valami rövid fordítást mellékelhettünk volna a késedelmes szövegről, mert aki csak nagyon alap angol-ismerettel rendelkezik, az nem hámozza ki belőle...
  • Dzsini
    #419
    Ott van #411-ben a nyílt levél - a béta nem indult el, túl bugos lett volna. Rajta vannak, hogy minél hamarabb elindulhasson, de nem mondtak egyelőre fix időpontot.
  • johna
    #418
    Csatlakozom az előttem szólóhoz. CDgalaxisból vettem a béta kulcsot, regisztráltam, kiírta minden ok. Ugye, ha boltóbl vette az ember, akkor az Uplayben kell megjelenni (elvileg), de semmi...... Aki tud, kérem segítsen.
  • Akra
    #417
    Érdeklődnék,hogy megvettük ezt a Beta kulcsos előrendelési dolgot. Be is regisztráltuk a kulcsot,de Uplayen az istenért se tudjuk betát letölteni :) Vagy mi értelmeztünk valamit,de nagyon félre vagy csak lámák vagyunk és nem tudunk szimplán bétázni. :) Mondjuk jó lenne tudni,hogy most mi van?!
  • Andrews2007
    #416
    https://mmh7.ubi.com/…/bl…/post/view/skills-fire-prime-magic
    Varázslatok és skillek tűz és ősi mágia ág
    Skills: Fire & Prim | Might & Magic® Heroes 7 | Ubisoft Official
    Some of you have been eager to discover more magic Schools before the end of the week so here we go with 2 of them today: Fire & Prime!
    mmh7.ubi.com
    eléggé H3-H5 ös a felosztás ha ez vagy ez a skill megvan a varázslathoz akkor pl tömeges hatás lesz ala expert air-earth magic pl H3 ból
  • Carmang
    #415
    Viharharagos Iláj.... Még mindig ezen röhögök :D
    Videó: na igen, ez Blizzard.
  • Andrews2007
    #414
    Én kérdeztem is tőlük hogy változik e majd a kezelőfelület, azt mondták igen. Meglátjuk.

    Még mindig azt írja ki ,hogy nem valid nem helyes kód amit beírok a Uplayen pedig itt van a cd-ben. :D De azért preorderedként bent van a játék a Uplayem-ben. :D
  • Wootan
    #413
    Néztem én is videót a játékról, és nem akarom elhinni, hogy 2015ben képtelenek egy normális, használható és esztétikus UI-t csinálni a játéknak. Az az ablak amiben az épületeket választod ki, az valami katasztrófa hogy néz ki. Hihetetlen, hogy a 15-20 évvel ezelőtti részekben (heroes 2-3-4) ezt meg tudták csinálni. Persze lehet a többségnek ma ez már nem számít, szerintem nagyon sokat dob a játék hangulatán és igényességén.
    Nem tudom Jon Van Caneghem mit csinál manapság, de ha összeszedné a régi gárdát, és indítana egy kickstartert valami heroes alapú játékhoz, gyanítom kapnának pár milliót rá.
  • Pio
    #412
    Hmm, szomorú hírek. :(
    Ez szép és jó és nem is lenne baj vele, ha a beta accesst nem úgy árulnák, mint valami szolgáltatást, amit a preorderért cserébe nyújtanak. Így viszont teljes joggal lehet mindenki felháborodva, ahogy gondolom van is.
    Régen a béták ~fél-1 évvel megjelenés előtt mentek és általában valami kérdőív kitöltése alapján lehetett rájuk bekerülni, na akkor tényleg az bétázott, aki segíteni akart jobbá tenni a játékot és időben csinálták ahhoz, hogy érdemi változások történhessenek a hatására. Illetve aki jelentkezett és bejutott az tényleg privilégiumként és nem jogként tekintett rá, nem panaszkodott, ha hetekig állt a béta vagy memory leak volt vagy folyton összeomlott a kliens.
    Manapság a béta tipikusan 2-3 hónappal vagy még kevesebbel a hivatalos megjelenés előtt megy és lényegileg a hype-gépezet része, illetve preoder bónuszként árulják, hogy már előre beszedhessék a pénzt a még meg sem jelent játékért. Mivel egy sz*r béta felháborodott vásárlókat, visszamondott előrendeléseket jelent, ezért nem engedhetik meg maguknak. Ezért viszont ahelyett, hogy az utolsó simításokat végeznék tűzoltásba kezdenek és megpróbálják a félkész játék béta kliensét készre pofozgatni ahelyett, hogy a végleges játékot csinosítgatnák. Ennek a vége egy felemás béta élmény és egy jobb esetben hónapokkal eltolt de sajnos a Ubisoft esetében inkább félkész, bugokkal teli végleges verzió...
  • Andrews2007
    #411
    Ez a visszajelzés a készítőktől :)

    From the Team
    "Hello Heroes,

    It is with a heartbreak we have to announce this very difficult news. Despite all our efforts, we won’t be able to launch the Beta today, as originally planned.

    We know this statement is probably as devastating for you as it is for us, so we would like to share with you some transparent information about this situation.

    Last week, we identified several issues that were really dangerous for our release: our save/load system had a tendency to corrupt saves under certain conditions; multiplayer was still riddle with desyncs; and finally, we had a very nasty piece of memory leak which halved the performances after an hour or so of gameplay.

    We pushed really hard to solve those issues, including this very weekend. We would like by the way to thanks both Limbic and our testers for the overtime they put into this release.

    Unfortunately, and despite our best efforts, we could not completely solve those bugs, and today our testers had to let us know that in case of releasing, our players would have faced a much degraded experience.

    You might wonder why we hold off until the very last moment to announce this decision. The reason is really simple: we already improved a lot on those issues but unfortunately we didn’t reach the quality we were aiming at. In the meantime, we spent a lot of time agonizing over whenever or not we should release the current build despite its flaws.

    Since we know you value (rightfully so!) quality, bug-free and kick ass releases over broken pieces of software, we followed our testers advice and decided to call it a day, despite a heavy heart and a broken promise to you.

    As of now, we are already hard at work on our next version. We will make it as good as possible, as we want to present you with a release that makes the quality and the potential of Heroes 7 truly shine. And we hope you will enjoy this game as much we are enjoying ourselves developing it. Well... except for tonight

    Now our immediate next steps are towards solving those three big issues and release our Beta as soon as possible. We will keep you posted once we have made some careful calculations before announcing anything.

    We understand your frustration and will try to find a way to make it even for your patience. Heroes 7 is really a special title for us and we want it to be a true successor to your favorite series.

    Yours truly,
    The M&M Team."
  • Pio
    #410
    Na, semmi visszajelzés a bétázóktól? Vagy mindenki teljesen bekockult és nem jut ideje írni? :)

    Amúgy EZT a videót nagyon, nagyon ajánlanám a következő HoMM fejlesztéséhez, szépen elmondja, hogy hogyan kell kinéznie egy igényes UI kifejlesztésének és hogy mennyire esszenciális része a játékélménynek a jó, következetes UI.

    Bár most mintha nemrég linkelt volna Andrews skill wheelt, ami azért egész fancy lett, de valahogy az egész mögött nem érződik a koncepció, a skillwheel modern, az építkezésen modern neoncsövek kötnek össze baltával nyesett téglalapokat, a konfig menü pedig a leggagyibb 20 évvel ezelőtti barna tapétára rádobálunk más árnyalatú gombokat webdizájnt idézi. Persze írják, hogy még sokat változik és már most is kiemelkedik a többi Ubisoft HoMM közül, de azért bízom benne, hogy még tényleg sokat változik főleg a tekintetben, hogy nem fogom a különböző menüket nézve úgy érezni, mintha más-más játékkal játszanék. :)
  • Andrews2007
    #409
    Hú lehet mégse fogok tudni bétázni lehet szarakodik a VGA-m- pont most előtte . :( Meg 1,5 hónap múlva akartam cserélni... Kibírhatta volna.
  • Pio
    #408
    Úgy fest... pont a napokban panaszkodtam, hogy sima gameplay videó jó minőségben nem is nagyon volt még... :)
  • Andrews2007
    #407
    Cdgalaxisen láttam hogy 10990 ft lesz de gondolom ez mg csak tipp.

    https://www.youtube.com/watch?v=6gCcmJEvmjE
    Kiszivárgott egy 14 perces Haven gameplay? :D
  • Vologya Mester
    #406
    Üdv Bátor Harcosok!

    Igen Pio Barátom, igyekszem minden érdeklődőt ellátni béta kulcsokkal. Ha hihetünk a magyar kiadónak, 3 számjegyű mennyiségű kódot kapunk, amit osztogathatunk. Azok kapnak először belőle, akik előrendelik a gyűjtői vagy sima verzióját a játéknak az oldalunkon (először írásban jelezve részemre a [email protected] e-mail címemen, mert még nincsenek árak a magyar verzióhoz, így ennek hiányában előrendelés sem él még), utána szétosztom a maradékot a csupán simán érdeklődők között. Kötelezettségel nem jár, de aki jelezte az előrendelést, annak illene is megvennie (ezzel segítve hőn szeretett sorozatunk további virágzását, újabb DLC-k, kiegek elkészítését). Baráti üdv!
  • Pio
    #405
    Steames vásárlásra is él, a hivatalos honlapon van egy guide, hogy mi a teendő steames vásárlás esetén. Viszont a UPlay kötelező lesz a játékhoz, mint minden Ubi játékhoz.

    Ha szeretnéd fizikai formában megvenni a játékot, akkor ajánlom, hogy mindenképp vedd fel a kapcsolatot Vologya Mesterrel, a korábbi részeknél is megmutatkozott, hogy eléggé a szívén viseli az ügyet, a gyűjtőihez szervezett extra ajándékokat is és bár még nem megy a preorder, ad mindenkinek bétakulcsot, aki jelzi, hogy megvenné a gyűjtőit, persze ezzel nem szép visszaélni (javíts ki Vologya Mester, ha tévedek, de ez valójában semmilyen kötelezettséggel nem jár).

    Nagyobb magyar számítógépes játék boltokban 100 forintért vehető bétakulcs (ez amúgy legális? Vagy 100 forint kedvezmény jár majd a végleges játékból?).
  • nomiss
    #404
    helló, ha jól értem ha megveszem a pre-ordert akkor már msot lehet betazni ?
    illetve steames vásárlásnál is él ez ?
    ti hol vetéttek meg ?
  • Andrews2007
    #403

    Na én is betáraztam 2 Heroes 7 béta kulccsal! :) Majd valaki akar multizni?
  • Andrews2007
    #402
    http://www.twitch.tv/ubisoft/v/5286022
    Heroes 7 beta stream felvételről!
    Hétfőn 8 PM CESSt időben kezdődik a béta ez talán este 8 óra itt nálunk? Lesz benne Hot seat is és Online multi meg single player is.
    Felvenni ezúttal sajnos nem tudtam ,mert Win7-et raktam újra fel hogy ne legyenek szürke és kék halál képernyők grin emoticon Valami driver bug lehetett vagy winfos bug grin emoticon Vírus esetleg. Most azóta jó és gyorsabb is a gép.
  • Andrews2007
    #401
    Hát a Live stream a bétából lesz szóval gameplay! :)
  • Andrews2007
    #400
    Heroes 7 újdonságok 2015 április-május - Hősök és Skillek bűvöletében videóm

    https://www.youtube.com/watch?v=ogIH6EkI7MM

    Nem kell annyit bétázni én se sokat nyomtam H5-H6ot bétát, hogy legyen új is majd, igaz itt csak két frakcióval (Haven és Academy) lehetsz! :D A többi a teljes játékban vár majd.
  • Pio
    #399
    Jaigen, viszont némi gameplay trailer jöhetne már... Talán a holnapi live stream után kapunk valamit.
  • Pio
    #398
    Én úgy döntöttem, hogy most megpróbálom kizárni a bétát és majd csak a végleges játékkal játszani, a béta visszajelzések alapján pedig eldönteni, hogy menjen-e a perorder. :)

    Előző résznél úgy éreztem, hogy a sok bétázás miatt kevésbé élveztem a végleges játékot. Ugyanakkor tök jó volt látni, hogy elég sok bétás bugreportom javítva lett. Dilemma, dilemma....
  • Maala
    #397
    Ez nagyon jo hir. Köszi szepen.
  • Shiwo
    #396
    Szia Vologya mester (:



    "UBI malmai nem őrölnek túl gyorsan"

    létezik olyan multinacionális cég, amelyiknek gyorsan mennek a dolgok ?
    Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2015.05.20. 08:26:49
  • Vologya Mester
    #395
    Üdv Bátor Harcos!

    Igen, 100Ft... A kiadó információja, én személyesen még nem tudtam ellenőrizni... Baráti üdv!
  • Maala
    #394
    Tuti 100 Ft? Annyiért én is elsétálok egy boltba. :D