115
nv
  • Foxy0
    #35
    Üdv
    Hogy érdemes a sztori alapján játszani a részeket itt a 3,4,Rogue gondolok hogy melyikel kezdjem?
  • MerlinW
    #34
    Nem tudni, "Early 2015". Volt szó anno Januárról, de a Unity-s és egyéb Ubis káosz miatt tuti csúszik.
  • CroftManor
    #33
    Mikor jelenik meg PC-re?
  • xido
    #32
    és ez még talán gépigényben is barátságos lesz és az utolsó AC cím,ami dx10eseknek is működni fog :)
  • MerlinW
    #31
    Tisztességes review:
    Az mondja, hogy a sorozat egyik legjobb történetét kapjuk, és az egyik legjobb karaktert, sok Abstergo szállal és visszatekintéssel a korábbi részekre. A játékmenet az kb 99%-ban Black Flag, ugyanakkora, ha nem nagyobb területtel. Úgy legyen, várjuk.



    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.11.24. 21:47:56
  • MerlinW
    #30
    A sztori a fontos számomra legalábbis, szóval nekem okés:)
  • CroftManor
    #29
    Megnéztem pár walkthrough videót az elejéről. Nekem nem tetszik a játék, mert teljesen az AC4-et látom benne.
    Ugyanaz a menü, ugyanazok a hangok. Csak más a főszereplő.
    Az AC4 egy nagyon jó játék ez tény, nagyon sokat játszottam vele, mert lefoglalt és a hangulata is nagyon jó, de ugyanazt az anyagot kiadni csak más néven és más szereplőkkel, hát nem tudom...
  • lwb
    #28
    Haythamet rommá írták könyvekben meg novellákban. Egyébként nekem is ő a kedvenc karakterem AC3-tól kezdődően. Ez azért picit rányomta a bélyegét az össes újabb AC-re, amikor egy mellékszereplő jobb, szimpatikusabb, mint a főszereplő. Sajnos a Shay sem kivétel ez alól, itt is szívesebben játszottam volna Haytham-mel, bár mellékszerepekben azért feltűnik.
  • xido
    #27
    mellesleg bedobtam volna továbbra is egy Haytham felnövési szakaszt,mint teljes részt,ha már templomoskodni akartak,mehettek volna európa szerte vele is akár..úgy rémlik a bostoni útja volt az első amcsi kiruccanása
  • xido
    #26
    néztem videót,mert csak..messze még a pc...libabőr megvan,mikor az egyik tábor vagy mi

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    éppen Achilles házánál van..és hát vagy 40 évvel korábban járunk...remélem annyi szabadság lesz,hogy bejárhatom a területet és annyira figyelmesek esetleg a srácok,hogy kb ugyanúgy is nézzen ki a környék,mint majd 60 év múlva :)
  • lwb
    #25
    Na igen, de a Liberation egy handheld konzol portja volt. A Rogue viszont eleve rendes konzolra - pc-re készült. Nem a porttal van a baj, hanem azzal, hogy nagyon úgy tűnik, hogy ez elsőnek csak egy nagy dlc-nek indult: kb mint Outlast-het a Whistleblower vagy mondjuk az AC3-hoz a George Washingtonos izék. Aztán amikor eldöntötték Ubinál, hogy Unity nem jön előző genre, akkor a várható felháborodást leszerelendő a korábbi DLC-nek készült valamit kiadták lemezen, mintha ez egy új játék lenne. Nem az. Nincs benne annyi kontent, mint a korábbi AC-kben és ami benne is van, az is a korábbiakból lett átmásolva - itt-ott minimális módosításokkal.

    Az AC3 és az AC4 között óriási különbség volt. Basszus, az AC2 és a Brotherhood között több a különbség, mint ez és a 4 között és a Brotherhood jóval hosszabb is volt. Az egy teljes játék volt, a Revelation is. Ez egy stand alone expansion teljes áron.
  • xido
    #24
    Liberation esetében már "megjártam",hogy rohantam első nap érte,2 hónappal később meg már lehúzták félárúra...ezt most lehet bevárom tavaszig az év eleje helyett..
  • lwb
    #23
    Ja. Minden AC-t ugyanazzal a taktikával vittem eddig végig, egyiket sem 100%-osan (messze nem), ezt sem, de azok 14-16-18 órát azért kitartottak legalább. Ez 8-at talán-talán. Ha valaki csak végigrohan a főküldetésen és annyi mellékküldetést csinál csak, hogy a hajót felfejlessze versenyképesre és mindezt először csinálja és megnézi az összes átvezetőt, akkor max. 6 óra. Ha párszor azért meghal.

    Ha ügyes, tudja mit kell csinálni és elnyomja az átvezetőket szerintem 4-5 óra alatt kivégezhető. Ez multi shooterek szingli szála kategória. :( Elég szomorú. A mellékküldetések meg azért sem olyan nagyon klassz dolgok most, mert lényegében a többsége ugyanaz, mint korábban. Shanty-k, gyűjtögethető izék, hajó konvojok, legendás hajók, vadászat (cápák helyett bálnákkal, de minden ugyanaz mechanikailag), erődök elfoglalása stb. Másodjára már nem akkora móka, mint elsőnek a 4-ben volt.

    Mondom, DLC kategória. Nem rossz (!!!), de nem ér meg teljes árat.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2014.11.09. 13:16:26
  • DantesHUN
    #22
    Hát ez így elég szarul hangzik.
  • lwb
    #21
    Mellékküldetések vannak (kevesebb, mint a 4-ben), vadászni lehet (de nem nagyon érdemes, majd mindjárt lejjebb), hajót és főszereplőt fejleszteni természetesen nemcsak lehet, hanem kell is. Hajókázás is van.

    Amit még lehet csinálni: renoválni épületeket, mint a brotherhoodban. Ezzel nő a havi bevételünk (mint a brotherhoodban) - csakhogy pénzből nagyon sok van, valami 40 000-el fejeztem be és nem tartogattam egyáltalán, viszont a fejlesztésekhez a sokkal ritkább fa, kő, acél, ruha alapanyagok is kellenek, amiből meg inkább a hajót fejlesztené mindenki. És mivel sok a pénz, a craftinghoz szükséges állatbőröket ilyesmiket egyszerűbb a boltba megvenni. Kb a játék felére maxos eleterőn voltam, a legjobb vásárolható fegyverrel és a naval campaignben található legjobb pisztoly-szettel.

    Lényegében el lehet benne sz.rni 30 órát is, ha 100%-os completiont akarunk (bár ezt lehet a játék vége után is, mivel itt is visszaenged hajókázni) vagy akár végtelen sokat, ha csak hajókázunk fel-alá, csak nincs sok értelme.

    Én normálisan mentem végig benne, ami érdekelt mellékszál, azt megcsináltam, ami nem, azt kihagytam. Ahol térképet, viking kardot egyéb collectible-t találtam, azt felvettem, de nem keresgéltem őket (főleg mert a vért, ami unlockolható k...a ronda). Az erődökből a 2 csillagosakat bevettem (a 3-asokhoz vissza akartam térni a következő küldetés után, de kiderült, az az utolsó a főszálban). A való világban a két collectible-ből az egyiket 100%-ra megcsináltam, a másikból 1-2 kimaradt. Mondom, normál tempóban mentem tovább. Csináltam naval missionöket is a kapitányi kabinból - egy nagyobb hajót még el akartam foglalni, de már erre is csak a végigjátszás után lesz lehetőségem.

    Rövid,
  • Shep
    #20
    Hát ez eléggé lehangoló.
  • DantesHUN
    #19
    Hogyhogy ennyire rövid? És a bejárható terület? Mellékküldetések? Vadászat, gyűjtögetés, hajófejlesztés, ide-oda hajózgatás akármi? Ezekkel együtt is ilyen rövid, vagy csak a főszál?
  • lwb
    #18
    Azt nem tudom, de én igen. A játékot egy szóval lehet leírni: rövid. NAGYON rövid. Nagyon, nagyon rövid. K.rva rövid. A legrövidebb AC, talán a mobilokat leszámítva. Nem hiszem, hogy 8 óránál többet játszottam volna vele és messze nem rohantam. Ha valaki rohan 5-6 óra max.

    Ez inkább kiegészítő vagy nagy DLC lehetne, nem külön játék. A sztorit nem lehet elspoilerezni, mert ha láttál egy trailert, akkor mindent tudsz. Nincs benne csavar vagy meglepő fordulat a végén. Ennyi, van a főszereplő, aki orgyilkosból lett templomos. Ennyi.

    A játék amúgy 90% ac4 és 10% ac3, csak mindenből nagyon kevés. Kár, mert én ezt jobban vártam, mint a unityt, már halálosan unom a sokadik ugyanolyan ac történetet. Jó lett volna, ha ezt a templomos vonalat jobban kihasználják, de lényegében ugyanazt csináljuk, mint a korábbi játékban csak nem orgyilkosként, hanem templomosként.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2014.11.09. 12:19:36
  • Shep
    #17
    Na milyen lett a játék? Grebber nem ért még a végére?
  • Evin
    #16
    Én most szétkaptam az x360-as fájlokat, és van benne magyar fájl, és magyar szöveg van benne. Bár mivel méretileg kisebb, mint az angol vagy a német, és bizonyos szövegeket nem találok (amik pedig a németben is benne vannak), valószínűleg ez a Black Flag magyar szövege csak.
    Nem hiszem, hogy külön csak PC-re lenne majd fordítás, és úgy megérné nekik.
  • xido
    #15
    sem...ahogy a hirtelen jött Liberation sem és az idei főjáték,a Unity sem..
  • Scany01
    #14
    Megfog jeleni hazai nyelven is?
  • TomStorm
    #13
    Addig kijátszom boxon 2X aztán majd PC-n is tuti:)
  • MerlinW
    #12
    Helyes helyes.
  • Fpocok
    #11
    JÖN PC-re jövö év elején.
    PC MASTER RACE!
  • zaki
    #10
    Johet, AC-ekbol sosem eleg :)
  • TomStorm
    #9
  • TomStorm
    #8
    Akkor ott a Unity.Az jön PC-re.Abba nincs hajózás,kérdés,hogy mi lesz akkor benne?:D
    Na de ha nem kell hajózás akkor Unity
  • Shep
    #7
    Háááát- PC-re jön egyáltalán? Mondjuk még egy hajós AC engem nem igazán tud érdekelni.
  • TomStorm
    #6
    Azta mindenit!:)Én ezt akarom.
    Már beletörődtem,hogy befejezik a hajós részeket de nem!Hát engem most kilóra megvettek
  • MerlinW
    #5
    AC-ből minél több annál jobb:)
  • Shep
    #4
    Újabb rókabőr?
  • MerlinW
    #3
    Amit eddig "tudunk" a játékról:
    - A játék az AC4 motorját fogja használni és megjelenik minden platformra (A Unity csak PS4, Xbone és PC-re).
    - 1758 körül játszódik valahol a Atlanti-óceán környékén.
    - Egy Shay nevű (kívülálló vagy templomos) figurát alakítunk aki elárulja a kapitányát.
    - Elképzelhető, hogy meglátogathatjuk New York-ot.




  • MerlinW
    #1
    Megjelenés: (jelen állás szerint) November 11.

    Itt még elérhető a kiszivárgott előzetes