14
  • zserrbo
    #14
    Nálam is kb. Vicc, hogy azért fizessek jogdíjat egy memóriakártyáért, mert én mondjuk a fényképezőbe fogom használni és csak a saját képeimet fogom rajta tartani. Vicc, hogy ezt el kell tűrni. A tetves NAV is az ő csicskásuk, csinálják a "közös érdekű" próbavásárlásokat adathordozókkal kapcsolatos hirdetéseknél.
  • wraithLord
    #13
    Úgy tudtam, magamnak másolatot készíteni szabad, csak feltölteni, egyéb módon terjeszteni (és nyilván a másolatokat árulni) nem.
    Namost, a másolatot is kell valahol tárolni, a légtérben vagy légüres térben kószáló EM sugárzást elég nehéz (zeneként) hallgatni. Az autó multimédia rendszere itt a tároló (ami lejátszó is egyben)...
    Megint valami beteg agymenés...
  • Andrevv
    #12
    Tévedsz. Vannak eredeti bakelit lemezeim és magnószalagaim is. A digitális korszakban eleinte még vettem ez azt de aztán egyre jobban kezdtek nyomulni ezek a maffiózók. Aztán mikor kitalálták, hogy az üres adattároló eszközöket is megadóztatják jogdíjra hivatkozva, ekkor telt be a pohár és azóta hirdetem az igét nagy sikerrel :)
  • cylonflatus
    #11
    Nem tudom hány éves vagy, én inkább 40 már mint 30, de amikor születtem már akkor is léteztek ezek. Tehát akkor soha nem fizettél zenéért :)
  • keembo
    #10
    Gusztustalan az egész úgy ahogy van. Pont a világ ilyen jellegétől menekülne el az ember 5 percre a zenébe, erre tessék. Logikailag ott tartunk, hogy károsítja az előadót/a világot, ha terjed az adott ügyfél adott zenéje....
  • armageddon666
    #8
    Rájönnek vagy sem, tudtommal itthon az artisszuxx megkerülhetetlen. Saját zenédet sem játszhatod ha nem fizetsz nekik. De rég foglalkoztam velük, csúnyulnak az emlékek.
  • Andrevv
    #7
    Amióta ezek a "jogvédő" maffiaszervezetek léteznek, azóta nem veszek semmilyen cd-t vagy fizetek bármiért amihez közük van. Nem is veszek semmilyen tároló eszközt belföldön, inkább kintről rendelem, még úgy is olcsóbb.
    Bíztatok mindenkit arra, hogy inkább nézze jutyubon adblocker-el vagy töltse le akárhonnan, csak ne juttasson 1 fillért se ezeknek az ingyenélőknek. Ha az előadókat akarod jutalmazni, menj el a koncertjeikre. Előbb vagy utóbb a zenészek is rájönnek, hogy ezek csak élősködők...
  • cylonflatus
    #6
    Na szóval inkább ezeket a linkeket nézd át, ez vonatkozik a kérdésedre:
    Kiadás1
    Kiadás2 - szerzői kiadás
    Kiadás3 - műbejelentő
    Kiadás4 - isrc
    Na ha ezeket átfutod (nem olyan sok, mint elsőre látszik), akkor kb képbe kerülsz.
  • cylonflatus
    #5
    Amit Cat linkelt azt ne olvasd el - ill. elolvashatod persze, csak az nem ad választ a kérdésedre.
    Először is a felvételt, a zeneművet jogosítani kell, ill. ki kell adni. Régen volt ilyen bejelentő lapjuk, egyszerűbb is volt mint most, bár az én esetemet egyszerűsíti, hogy egy nagyobb nemzetközi kiadónál voltam-, volt a zenekarunk. Ha nincs ilyen kiadó -és most ugye ez lenne a lényeg a kérdésed alapján- akkor szerzői kiadásban mehet a menet. Ennek (is) van egy regisztrációs lapja amit műbejelentőnek hívnak ha még jól emlékszem, meg számonként (zeneművenként) egy pár ezres díja a dolognak. Vannak ilyen dolgok is, hogy pl isrc-kód, amit nem tudom, hogy szerzői kiadás esetén kell-e igényelni, vagy csak elég a műbejelentő, esetleg a műbejelentővel jár automatice egy isrc. Nagyjából ennyire emlékszem, régen volt már, hogy szereztem, vagy kiadtam valamit. Volt egy betegségem, ami miatt nem tudom úgy mozgatni a kezem, ahogy kellene, szóval 30 évnyi zongora, gitár huss...
  • skinnyman
    #4
    A befizetett milliardok inkabb idemennek: artisjus csodapalota
    Az igazi zeneszek akiknek a zeneit tenylegesen jatszak, alig kapnak ebbol barmit.
  • caius marius
    #4
    Az a véleményem, hogy az ősszes ilyen "jogvédőt" meg kellene húzni kicsit felfele. Működésük kizárólag a saját érdekeiket szolgálja, ezért a társadalomra különösen veszélyes és káros.
  • Tetsuo
    #3
    Mondjuk az Artisjus (is) egy maffiaszervezet. Leginkább egymásközt osztogatnak, a részesedésnek köze sincs az aktuális letöltések számához vagy az igazi népszerűséghez.
  • Cat #2
    Szerzőknek
  • Neocortex
    #1
    Egyébként csak úgy kíváncsiságból, hogyha valaki befizeti ezt a jogdíjat a "zeneiparnak" kik részesülnek belőle? Egy xy lófaszjóska aki youtubera töltögeti fel az otthon összekattintgatott zenéit milyen procedúrát kell végigszenvednie hogy részesüljön a "zeneipar" bevételeiből?
    Pusztán kíváncsiságból kérdezem, hátha valaki tud rá válaszolni