229
Slightly Mad Studio verseny szimulátora : PlayStation 4, Wii U, Xbox One
  • Screenracer #229
    Ha valaki, más munkáját lefikázza, gányolásnak titulálja, akkor nem ártana, ha fel tudna valamit mutatni. Erre írtam.
    Úgy látszik egyeseknek nem árt, ha van szövegértelmezési melléklet. :DDD
  • Screenracer #228
    "Replay controls

    At the moment, replay controls are very limited. This is a big issue for organising fair Championships, since the only way to monitor actions from players is through replays.

    In my eyes there're some changes and little things that should be added or implemented without -gold command.

    1. A working way to switch between cars on the fly. This works with the -gold command, so I don't think it's that big of a deal.
    2. A working free camera. At the moment, Ctrl+K doesn't work, but Ctrl+F works with -gold command. Since the retail game will not feature Ctrl+F and -gold command seems like it will not be usable, the change here would be allowing Ctrl+K to work. I would really wish the retail version would include Ctrl+F though, since monitoring conflictive spots is hard with Ctrl+K.
    3. An easy way to navigate the Replay. Making the bar clickable would be sweet. Having to monitor a 45 mins. race through FF or clicking on next every 2 seconds can be a bit of a time sink.
    4. Add in a way to make the HUD working in replays, at least a way to show the names of the players.

    I really don't think these changes are hard to implement in the retail game, specially the first two, as they are mostly there already. Please, consider including them, because otherwise doing serious Championships will be imposible, since there's no way to monitor actions and the penalty system at the moment is far too permisive and ignores a lot of things. "
  • Totti5
    #227
    Játékon belüli furfangos s titkos gombkombinációra gondoltam. Vagyis valami alap opcióra mint ami van pl a AC-ban.
  • lac coo
    #226
    Ha csináltál volna már játékot akkor most tudnád ! :D
  • Totti5
    #225
    Visszajátszásban a belső TV kamera pozícióját hogy lehet megváltoztatni?
  • Screenracer #224
    Az SMS gányolása. Ez jó. Gondolom te még egy szimulátort se "gányoltál". Szóval amíg készül a program, addig a fejlesztők jobban tudják, hogy mi kell ahhoz, hogy a jelenlegi legjobb állapotában fusson a játék és mondjuk úgy könnyebb a bugokat is kiszürni, ha mindenki friss profillal teszteli a játékot és aszerint jelenti a bugokat. Gondolom ez azért még annak is érthető, aki csak használja progit.

    Az igaz, hogy lehet a csúszkákat tologatni, de ha az értékeket is figyeled közben, akkor láthatod, hogy semmi értelme átállítgatni. Mondjuk ez se rakétatudomány.

    Grafika terén igaz hogy vannak szebbek, de azért ezt túlzás úgy beállítani, mintha a CARS barlangrajz lenne mellettük. Ráadásul említett játékok XBO és PS4 exkluzív játékok, CARS minden platformra elérhető. Ez se kimondottan hátrány. Szóval én különösebben nem féltem, hogy rosszak lesznek a mutatói. És ha végre nem csak visz, de hoz is pénzt, akkor a CARS 2 majd olyan lesz már, amilyennek a többség elvárja, mert ugye a Forza és társai is már a sokadik résznél tartanak. Gondolom ha azok is tudtak fejlődni részről-részre, akkor talán SMS-éknek is menni fog. Azt a másfél év hátrányt meg szerintem úgy szedték ösze, hogy XBOX360-ra és PS3-kezdték el fejleszteni a játékot, mert a kezdetekben úgy nézett ki, hogy a régi konzolokra többet el lehet majd adni, mint az újakra. Mellesleg én azért szívesen megnézném 4K-ban közvetlenül konzolról ezeket a játékokat, mert egy YouTube videó azért még nem perdöntő. Legalábbis én még nem láttam konzolról a CARS-t. Igaz a többit se. :)
  • Totti5
    #223
    Nézd, ezt már nem egyszer megbeszéltük. Elsőre is megértettem anno hogy az SMS gányolásai miatt profilt kell törölni az updatek után. Az kissé túlzás már hogy minden indítás előtt 0áról állítsem be a játékot... de mivel minden nap nem játszom hanem 3 hetente szoktam belenézni, inkább törlöm olyankor az egészet és 0áról letöltöm, beállítom, hogy ne ez legyen a gond. Most is így történt, szombaton szedtem le teljes egészében megint és lett belőve. Ennek ellenére jöttk a bugok, amiről én nem tehetek... csak bosszantó dolgok, hogy még mindig ilyen.

    SLS GT váltó áttéteket lehet állítani, minden fokozatnál a csúszka működik. Ha nem működne akkor nem nyúlnák hozzá, de mivel esőbe szerettem volna máshogy váltani, és az adott körülményekhez állítani próbáltam, de ha nincs kész / bugos akkor arról szintén nem én tehetek. Írják oda hogy NE NYÚLJ HOZZÁ mert nem működik, vagy tegyék állíthatatlanra.

    Grafika terén pontosan arról beszéltem, hogy amíg nem jöttek a X1-PS4 addig a CARS kényelmes előnyben volt graf terén. A legszebb volt. Csak eltelt 1.5 év, jött a Forza 5, Horizon 2, Driveclub és szebbet tudnak. Már a Forza 5 2013 végén sokkal szebbet mutatott pályák és részletesebbet autók terén. Oké abban még nem volt időjárás ( majd idén a Forza 6ban lesz ). Horizon 2 és a Driveclub pedig olyan időjárást rittyentett hogy mellette a CARSé már semmi extra ( oké azok nem szimek, de miből állna CARSba mozgó esőcseppeket, szélvédőn nyomot hagyó lapátokat csinálni? miből állna leglább olyan látványos esőcseppeket a kamerára és bukóra rátenni mint az F1 2014-ben? sajnos a CARS ezeket nem tudja, hisz eltelt 2 év és nem fejlődött grafban ).

    De még mindig szép, még mindig jó játék lesz, még mielőtt teljes negatív lenne az egész. Nem az, csak észrevételek pontosan arról , amilyen most.
  • Screenracer #222
  • lac coo
    #221
    Én nem írom le akinek ez kell, ez megfelel, annak jó vétel lesz ....
  • Screenracer #220
    Mellesleg én azért megvárnám a megjelenést, mielőtt múltidőben leírnám a játékot. ;)
  • lac coo
    #219
    OK.
  • Screenracer #218
    Két és fél éve még igazából csak promó anyagok voltak a nextgenre, játék csak elvétve.
  • lac coo
    #217
    Pont ezt mondja, hogy akkor ütött volna ma már nem fog ...
  • Screenracer #216
    2 - 2 és fél évvel ezelőtt milyen nextgen autósjáték jelent meg, amihez képest elavult a CARS grafja? 2,5 éve még a CARS is XBOX 360-ra és PS3-ra kezdett készülni, menetközben törölték a régi konzolokat és áltak át a nextgenre. Ezért is volt az első nagy elhalasztás a megjelenésben.
  • Screenracer #215
    Pontosan mit is sikerült beállítanod az SLS GT3 váltóáttételén? Ugyanis (jelenleg) csak egyfajta beállítást enged, mégpedig a defaultot. Mert például, ha feltolod az egyest eggyel, akkor ugyanaz lesz az áttétel, mint a kettőnél... és így tovább. Lehet mondani, hogy fix az SLS váltója. :)
    Ebből adódóan tényleg nem lehetett jó, miután belepiszkáltál. :DDD Az meg, hogy nem lehetett visszacsinálni szintén valami UFO hiba(ritkán előforduló) lehetett, mert több pályán és játékmódban kipróbálva se jött nálam elő. Talán nem ártana időnként törölni a profilt. Már új helyen van, nem a dokumentumokban.
  • Ra1n
    #214
    1. Van másban
    2. Van másban.
    3. Ritka valóban.
    4. Vhoa
    5. Ez rizsa van másban.
    6. Van másban
    7. Van másban
    8. Ritka de vhoa
    9 EJHA!!!!!! NEM LEHETETT
    10. Ritka


    Köszi. Felsoroltál egy rakás tökáltalános dolgot ami van más játéékokban még konzolon is. Rizsa rizsa rizsa.Sorolhatod de felesleges ahogy számítottam rá, csak a hype-ra felülő parasztzvak rizsa. Ahogy az is hogy ezek egyikét sem tudja egyik konzolos játék sem, loal több mint a leírtak háromnegyedét tudják...De te tudod.. Tényleg, erre számítottam...:D

    Okostojás, meg szerencsétlen...Az..:)
  • unrealnoise
    #213
    Sorolom te szerencsétlen.

    1. Időmérők, komplett versenyhétvégékkel.
    2. Normális törésekkel, mechanikus hibákkal.
    3. Felvezető kör
    4. Rádiózás
    5. Remek versenypálya felhozatallal, amihez valszeg DLC-kent jönnek még klasszikus, régiek is!
    6. Full dinamikus napszak, időjárás változás
    7. Boxkiállás
    8. Karrier mód a gokartozástól kezdve...
    9. apróság, de a HUD elemeket ide oda pakolhatod (konzolon ilyet Forzaban, GT-ben nem lehetett!)
    10. Apróság, de szektoridő összesítő táblázat a HUD elemek közt...

    Ha nagyon akarnám, még sorolhatnám, de nem teszem... úgy érzem ez nem kevés plusz, pláne, hogy ezek egyikét sem tudja jelenleg egyik konzolos szim (simcade) játék sem ilyen szinten

    Okostojás...
  • Totti5
    #212
    Nagyközönségnek tetszeni fog, hisz egy Shift utód, abban meg nagyon jó lett, minden területen magasan felülmúlja azt.

    Sajnos sokat késett, miközben megjött az új generáció így grafban nekem ez már nem üt sehogy sem, pedig az nagy erénye volt 2 - 2.5 évvel ezelőtt. Különösen gyenge az eső, ami amikor belekerült még hűha volt, mostanra meg 1-2-3 játékban is szebb. Ami nagyon megrekedt benne az a hangok, teljesen standart effetek vannak sok autó alá betolva, ami idegesítő, pedig anno először jól hangztott, hogy majd még sokat fejlődik és brutális lesz, de sajna nem lett ( a váltás hangeffektel meg sok autót sikerült teljesen tönkrevágni ).

    De hát ez van, kár hogy megrekedt valahol, de ez érthető is hogy nagy ambíciókkal indult és sosem tudták azt megvalósítani úgy ahogy ki lett találva s eltelt sok év...

    De egyátalán nem rossz játék, sőt nagyon jó autós cucc lesz ez év végére, ha kipeccselik. Csak nem az az autós játék amit a szimes komjuniti álmodott meg, nade ha sokat eladnak belőle akkkor kit érdekel.

    Néha jó lesz tolni ezt is, talán az idegesítő hibákat kijavítják majd egyszer.

    Esőben is egy nagy bajom van, hogy oké jobban csúszik, de nem érzem azt hogy ennek tétje van, vagy hogy óvatosabban kellene a gázt és a féket nyomkodni.

  • Ra1n
    #211
    " Megmagyarazhatalanul es rogeszmesen fikazzak mar evek ota a meg se jelent jatekok. Igazi veszmadarak:) "

    Megmagyarázhatatlanul avagy azért mert mindig toljuk az aktuális buildet és látjuk hol tart a fejlesztés,és mennyire nem valósak a trailerek és a mézesmadzagok? Számomra inkább az a megmagyarázhatalan amilyen hype-ot köré kerítenek egyesek úgy hogy egy percet nem töltöttek el vele csak netes videókat meg tizenéves idióták és fizetett reklámemberek értékeléseit olvasgatják. A rosszabb eset amikor még valaki tolja is és meggyőződésesen képes leírni hogy mekkora élmény és szimuláció az egész. Látom nehéz megérteni hogy a program még mindig olyan állapotban van hogy alfának sem lehetne nevezni, a szimulációtól egyre távolabb kerül, és bizony 1-2 lehetőségen kívül semmi olyat nem nyújt amit más játékok akár konzolon ne adnának. Lehet majd rádiózni. Ejha.

    Ennyit erről is.
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.04.06. 13:12:19
  • lac coo
    #210
    Én is ezeken a szarokon rágtam be és kértem vissza a pénzem ...replay vagy jó vagy fagyás, ha jó akkor ne nyúlj hozzá mert vagy jó vagy fagyás...teszteltem AI-t, ugyan a pálya autó, elindul többször majd egyszer csak kifagy, nem indul .....

    Most a handlingot meg sem említem, mert az nyilvánvaló hogy a célközönség számára a legeslegutolsó dolog ...:)
  • samsung123
    #209
    Nalam tuti vetel a jatek konzolra. Mirert nem birod elviselbi hogy masnak tetszik az ami neked tragyahalom. Ott vannak a kodosok Oket ekezd, hogy miert jatszana szarral es vezetik meg oket evrol evre. Azzal nincs bajod? Vagy az AC vagy Fifa vagy minden mas ahol ez van.csak az baj hogy szerintem itt mar sokaknak elvi Pcars fobiaja van. Megmagyarazhatalanul es rogeszmesen fikazzak mar evek ota a meg se jelent jatekok. Igazi veszmadarak:) Bizzatok a vasarlokra mit vesznek. Ha majd megbanjak eladjak
  • Ra1n
    #208
    Fel tudod végre fogni hogy pár minimal dolog (például rádiózás) ami extrát ad az eddigi konzolos játékokhoz képest,nem több, de cserébe van kismillió negatívum?:)
    Látom nem megy de nem gond.:)
    Apropó AI....A Pcars-ban azt hiszed jó? :D

    De légy oly tündér sorold már fel mi mindennel kínál többet a játék. Itt a lehetőség, sorold..:D
  • Totti5
    #207
    SLS GT3al mentem volna esőbe, de kellett volna állítani a váltót áttéten ( h miért nem lehet egy csúszkával kényelmesen egy dolog ), de egyszer elállítottam onnatól kezdve az úgy maradt, rosszúl. Hiába reseteltem ( visszaállt ), hiába léptem vissza a menübe, minden a rossz beállításnál maradt bármit csináltam.
  • lac coo
    #206
    Persze hogy van, ezt akartam kinyögni ! :)
    De ez nem az,. kettő ló között a földre szerintem, jó, engem tényleg nem hat meg már a graf, láttam eleget, amúgy a játékmenet a szokásos 20 éves szinvonal, semmi ficsőr nincs, unalmas ....
  • unrealnoise
    #205
    Az AC-t tök jó vezetni, de segghülye az AI benne, az rFactor2 sok téren elavult, az iRacing tök drága, túlszabályozott... az R3R egyre jobb, de még messze nem az igazi... egyik sem tökéletes... Sőt...
  • unrealnoise
    #204
    Nem véletlen az a hype ami a cucc körül leng... Felfogod végre, hogy a konzolosok soha nem kaptak ennyi lehetőséggel szolgáló "szimulátor"?! Fel tudod végre fogni?!

    PC-n nem ez az első meg utolsó optimalizálatlan cucc.

    970-es kártya szép és jó példának a konzolos butítás mellett, de ne felejtsd el, hogy konzolra sokkal egyszerűbb és könnyebb optimalizálni, sőt, igazán csak ott lehet... szóval bőven csinos lesz ez konzlon is, de egyébként sem a grafika miatt várom annyira a játékot...
  • unrealnoise
    #203
    Miért unalmas? A vezetési élmény miatt? Idegesítő? Mi miatt? Bugos? De hiszen még meg sem jelent...

    Nekem bőven nem csak a grafika számít, de a Forza5-höz képest annyival többet kínál, hogy öröm nézni... pont a grafikát szarom le leginkább...
  • unrealnoise
    #202
    Nah. Majd mindenki eldönti magának gondolom. Van kurva élvezetes simcade cucc is, nem csak bóvli arcade van, meg király szimulátor...

    Ezt kellene felfognod.
  • unrealnoise
    #201
    A francnak nem jelennek meg a posztok..
  • Ra1n
    #198
    Nekem konkrétan nincs bajom vele leszámítva azt a hype-ot amit egyesek kerítenek köré (van aki egy szál magában elvan egy topikban és magában beszélget rakosgatja a képeket videókat,mókás..:D ), nem beszélve a gagyi reallife vs pcars videókról...Ilyen videók annó még ps2-es arcade játékokról is készültek,semmit nem jelentenek.
    Ha a szimulátorok királya lenne készülőben még talán azt mondaná az ember hogy oké,de messze nincs így. Optimalizálatlanságról,bugrengetegről, és sok esetben irreális fizikáról és szimulációról lehetbeszélni. Semmi másról...
    Mire kijön már a grafika sem fog brutálnak számítani, konzolon meg főként ha pc-n gtx 970 kell ahhoz hogy komoly látvány mellett esőben több autót élménydús sebességgel mozgassanak a gépek,akkor a nextgen ettől igen messze lesz....
  • lac coo
    #197
    Nekem nem lenne bajom vele, ha nem is szimulátor, de igazából még egy driving game szinvonalat sem hozza, unalmas , idegesítő ...
    Mondjuk 3 évet nézegettem lehet azért :)
    akinek csak a garfika számít, főleg konzolon kontorollerrel annak viszont főnyeremény .
  • Ra1n
    #196
    Az FM szériát és a Pcars-t még csak egy lapon se lehet említeni egymással....Ne vicceljünk már.... Sok téren elmaradva? őőő...Nem...Egy két lehetőséget leszámítva semmiben. Sőt.

    És ahogy nézem Totti nem azt írta hogy így szar úgy szar. Ez csak a pcars hívők állandó agyszüleménye. Negatív kritika van??? Lejáratókampány!!! De az hogy egyesek áradoznak úgy hogy videókat nézegetnek belőle meg úgy hogy fingjuk nincs a való életben egy szaros autó mire miként reagál és szimulátorként magasztalják...Na az persze reális nézőpont.:)

  • lac coo
    #195
    Soha nem volt szimulátor, nem is lesz az :)
  • unrealnoise
    #194
    Erre csak annyit mondok, hogy oké. De érdekes, hogy mennyire negatív színben tünteted fel a pCARSt, miközben az FM szériával kapcsolatban nem nagyon vagy ilyen "élesen látó".

    Pedig a Forza 4-5 bár rohadt profin összerakottak (főleg a 4.), de nagyon sok téren el vannak, lesznek maradva a pCars-al kapcsolatban.

    Konzolon meg más alternatíva nincs is a GT/FM mellett. Sosem Ultra HC szimként kezeltem a pCARSt, de az, hogy így szar, meg úgy szar, kurvára nem egy reális nézőpontot takar, mert csak bizonyos elemei miatt illetheti kritika a szimulátort...

    PC-n fasza lehet az AC, de az AI állítólag elég hülye, az rF2-ről letettem, az iRacing nekem sok lenne újra, az R3R az egyetlen dolog ami érdekelne. Lehet fizikálisan ott vannak a PC-s szimek, de ezek mellett rengeteg hiányosságuk is van...
  • Totti5
    #193
    Nekem mindegy mennyire egyedülálló, mert PCn játszom, ha játszom és nem konzolon. Sajnos, vezetési élményben nem sikerült azt az "összetettséget" beletenni ami a lehetőslgeket illeti. Nem élvezem, az autókat unalmas vezetni, sokszor suta. Nyilván minden benne van ami dinamikus így ellehet vele az ember olykor olykor, és a pálya felhozatlal elég jó, de nekem ez csak fun és egy sima ótós cucc. Ha szimezni akarok, és profi, élvezetes, letaglózó, kormányomat kihasználó vezetési élményt akkor nem a CARSt veszem elő.
  • sertrex
    #192
  • Screenracer #191
    Ha valaki nem fikázni jön ide, az már idefosás. Simán benne van a kommentedbe, hogy miért jött létre ez a topik. Komolyan megmosolyogni valók vagytok.
  • hezi
    #190
    Csak nem bírjátok megállni, hogy ne fossatok be ide is :)
  • unrealnoise
    #189
    Az előbbi neked ment volna...
  • unrealnoise
    #188
    Jah. De dinamikusság satöbbi terén, pláne konzolokon szinte egyedülálló.

    Úgy mint pl. időmérők, versenyhétvégék, boxkiállások, napszak, időjárásváltozás, satöbbi, satöbbi, meg pl. a pályakínálat/lista is rohadt impozáns, soha egy szim sem tudta felmutatni ennyi kedvencem, arról nem beszélve, hogy jönnek majd a klasszikus versenypályák is....

    De ezek pc-n sem voltak mostanság így egyben, egy cím alatt.

    Jah, hogy ezek nem érdemek, szar az egész, azt kész. Értem, tudom, ti aztán nagyon objektívan értékelitek itt a dolgokat, egy ***** se ér a véleményetek, mert csak a fika megy.


    És elhiszem, tudom miben gyenge a pCars, de szerintetek az egész egy fos, az is volt, az is marad.


    Más: ptimalizálatlanság? Lehet. De leszarom, ha konzolon jó lesz...