85
Extant (TV sorozat 2014-)
  • Zsoxx
    #85
    Magyarul.
  • cylonflatus
    #84
    Kár érte, én bírtam ezt, főleg mióta behozták a militarista humándroid szálat. Nem is tudtam, hogy az Under the Dome is kaszát kapott, meglepve olvastam, azt hittem az jól teljesített. De mondjuk azt nem sajnálom.
  • grebber
    #83
  • Plett
    #82
    http://renewcanceltv.com/extant-cancelled-by-cbs-no-season-3/ :(
  • Zsoxx
    #81
    Ezt a marhaságot... Méghogy minden humándroid oprendszere átfut Tayloron. Eddig erről egy kurva szó nem volt. De úgy látszik, muszáj volt valami drámát beleszőni a sztoriba.
  • grebber
    #80
    Lesz 3. évad?
  • Fenrir
    #79
    Az egy kicsit furcsa nekem a második évadban, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mennyi szereplőtől megváltak, mintha nem lettek volna sohasem: hol van Yasumoto? mit csinál Sparks? mi van Kern-nel?
    Jók az új szereplők, de kíváncsi lettem volna a sorsukra a régieknek.
  • grebber
    #78
    Kíváncsi vagyok kiderül-e miért lesz Mollyból egyik pillanatról a másikra egy roh*** ri**nc.
  • grebber
    #77
    Elkezdődött ennek is a köv. évada! Megörülök megint ennyi sorozatot nézni :(
  • Narxis
    #76
    Néznem kell, hogy tudjam szidni.
  • Inquisitor
    #75
    OFF: A múltkor néztem egy a mesterséges intelligencia kutatásról szóló előadást a téma legnagyobb szakértőjétől, akiről persze én soha nem hallottam, csak egy TED előadás mellett találtam a linket ... :)
    Na és ugye ő mondott olyat, amit többen osztanak, hogy ha embereket segítő vagy emberekkel kooperáló mesterséges intelligenciát akarnak, annak EMBERINEK kell lennie, de ez csak úgy érhető el ha a tanulási folyamat alatt emberihez leginkább hasonló "teste" van, mert az intelligencia irányultságát ez erősen meghatározza. (Mint ahogy az éghajlat, domborzat és más hasonlók az adott területen élők gondolkodását, nyelvét, kultúráját befolyásolják.)
    Ez azért érdekes, mert Európában ezért erőlködnek az android alkatú robotokkal, a japánok és a koreaiak csak azért csináltak ember formát, mert azt könnyebben elfogadják az emberek.
    Persze az előadás nagy része a mesterséges neuronhálózat (és/vagy szimulációkról) szólt, meg arról, hogy szinte minden amit tudni véltek az emberi neuronról az halál nem úgy van, már egyetlen neuron magában is mintákat és/vagy azok különbségeit tárolja vagy adja tovább.

    Az meg elég régi alapvetés, hogy a mesterséges intelligenciát NEM programozók fogják létrehozni, hanem pedagógusok, pszichiáterek, vagy "pót szülők", mivel azt tanítani és nevelni kell, nem programozni.

    Ezeket csak azért írom, mert szvsz a sorozat egyetlen normálisan kidolgozott ötlete ez volt, akkor IS ha a kis srác néha tényleg idegesítő, meg olyan mint ha Spielberg A.I. filmjéből emelték volna át. :D
    Utoljára szerkesztette: Inquisitor, 2014.10.13. 20:33:53
  • Herold
    #74
    Akkor ne nézd.
  • Narxis
    #73
    siralmas
  • grebber
    #72
    Nagyon jó !
  • Herold
    #71
    Berendelték a 2. évadot, 13 epizóddal.
  • grebber
    #70
    Nagyon úgy néz ki,hogy igen!

    Remélem lesz 2. évad mert fasza volt!
  • Herold
    #69
    13 részes volt az 1. évad?
  • Narxis
    #68
  • Borg
    #67
    Ezek után... remélem nem.
  • grebber
    #66
    Lesz 2. évad lehet tudni?
  • Herold
    #65
    A 12. rész durva volt.
  • Narxis
    #64
    Nem baj. Akkor is idegesítő.
  • Montanosz
    #63
    engem csak a karakterek naivitása aggaszt

    nem félnek a lehalgatástol sem hogy elteszik őket láb alól..csak már nyilvánvaló helyzetben rettegnek de akkor sem tesznek semmit a biztonság ügyében))
  • cylonflatus
    #62
    Miért kellene gépiesnek lennie? Innen az elnevezés is, android - az andro talán görög v. ógörög szóból származik, jelentése ember, férfi. Azért tudom, mert a keresztnevem is ebből eredeztethető :)
  • Narxis
    #61
    Haven-t várom, Dome-al elvagyok de már poénnak veszem az egészet.
  • MerlinW
    #60
    Hát nem lehet minden SK könyvet Tommyknockers vagy Last Stand szinten feldolgozni:) Haven mondjuk elég jól sikerült. Dome sem lenne olyan rossz, ha nem ilyen lenne a színészi gárda és persze a fogatókönyv se lenne "rózsaszín". Mert ugye tudjuk milyen Stephen King világa:)
  • Narxis
    #59
    De ott voltak a kérdései az életről meg az arcán a világító cucc. Itt semmi nincs, egyszer elemet cseréltek a hátában meg amióta megkínálták a 220-al azóta elkezdtek neki 1-2 tulajdonságot adni amit nem tudnak megmagyarázni akik tervezték és építették mert hát itt a tudomány az a betelefonálós jóslás szintjén működik és mi nézők ezt fogadjuk el mert jujj scifi.

    Mondom, ez egy sima egyszerű sorozat meghintve egy csipetnyi scifi díszlettel. Sokkal többet ki lehetne hozni csak akkor nem egy délután alatt kéne megírni 1-1 epizódot. Lehetne egy kicsit összetettebb ez a lényege a mondandómnak.
  • Agamemnon
    #58
    Elkészültek vele, hosszupuskán elérhető.
  • Herold
    #57
    Az csak sztereotípia, hogy egy androidnak "robotosan" kell mozognia, viselkednie. Az Almost Humanban is teljesen emberszerű volt.
  • grebber
    #56
    Alias @AliasSubs · 1 h
    Extant 1x07-08 ~80%
  • Agamemnon
    #55
    Van már kint magyar felirat a 7-8-hoz?
    Utoljára szerkesztette: Agamemnon, 2014.08.27. 19:31:19
  • Narxis
    #54
    Van annyira mint ez. Igazából a legtöbb scifi az ma már egy sima akció sorozat, csak a díszlet scifi. A nagy rejtély meg azért nagy rejtély mert cseppenként adagolják az információt.

    A legjobban ebben a sorozatban a kisgyerek idegesít. Az egész sztori, hogy életre akarják tanítani bűzlik, iskolába jár és úgy tanul mint az emberek, arról nem is beszélve, hogy semmi robotos nincs a viselkedésében, se nem nehéz a teste se nem erős. Ha a mostani részben nincs az a horzsolás akkor én abban a tudatban lennék, hogy átalakult emberré és ez lesz majd a nagy scifi rejtély. :D

    Az alienes vonal is olyan semmilyen de ott legalább van egy kis akció.
  • Herold
    #53
    Azt hiába nézed ehelyett, az nem scifi.
  • Montanosz
    #52
    jaja én is inkább a the lotteryt nézem helyette
  • Narxis
    #51
    Jól indult de mostanra totál zagyvaság lett az egész, kb. mint az under the dome.
  • Agamemnon
    #50
    EZTV szerint meg:

    1x09 -- Aug 27, 2014 -- Care and Feeding
    1x10 -- Aug 27, 2014 -- A Pack of Cards
    1x11 -- Sep 09, 2014 -- A New World
    1x12 -- TBA
    1x13 -- TBA
  • MerlinW
    #49
    Utolsó 2 rész:

    2014-Aug-27 Extant 01x09 Care and Feeding
    2014-Aug-27 Extant 01x10 A Pack of Cards
  • cylonflatus
    #48
    Szerintem egynek teljesen jó volt. Ahhoz képest, hogy mikért szoktál lelkesedni, csodálkozom, hogy pont ezen nem...:) Viszont folytatni nem kéne, zárják le rendesen, érdekesen. Nem kell mindent nyújtani mint a rétest.
  • Narxis
    #47
    Mondtam én hogy ratyi. Ez a sorozat egy vicc, mehet is a kasza.
  • Herold
    #46
    Kivették.
    És kiderült, mi okozta az űrhajóban a hallucinációt. Legalábbis az, hogy hogy nézett ki valójában a jelenség. De ez téged gondolom úgyse érdekel.
    Utoljára szerkesztette: Herold, 2014.08.21. 17:52:21