657
Segítsük egymást
Ha háttérnek képet akarsz beilleszteni: link (ami alatta van normál betűtípussal, Code-ban lévő szöveg le lett vágva!)
Ha háttér színét akarod megváltoztatni: body{background:orange!important;} /link
Ha ki szeretnéd emelni a bannerban a linkeket: link
Ha a 'fehér csík' helyett más színt szeretnél: link

Kicsit hosszabb leírás link

MerlinW által összegyűjtött scriptek
TOPIC DESIGN KÉSZÍTŐ by Sg modcsapat!
SG TOOLS
  • Efreet
    #1
    Ez lenne az a topic, ahol át lehet beszélni a változásokat, segíteni egymásnak az új felülettel kapcsolatos házigazda-tennivalókban.

    Amit már tudunk és segíthet:
    - az új felület a sima entereket is sortörésként értelmezi, tehát a szétcsúszások fő forrása ez, gyorsan javítható az enterek csökkentésével.
    - cookie-k használata bármilyen célra tilos, biztonsági okokból (account lopásra lehetett használni)

    Egyelőre az új felületet érdemes csak kipróbálni és a régit addig is elrakni, nem lesz minden 100% kompatibilis a régi felülettel, és a nem-házigazda fórumozók az átállásig a régi felületet látják.

    A kód legnagyobbrészt már a végleges, tehát a css és egyéb dolgokat már lehet használni, néhány apróság még változhat, de alapvető módosulás nem lesz már a felépítésben.

    Köszönjük a hozzáértők segítségét!
  • mrzoltan
    #2
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    Nos, nekem szétesik a banner az "Eredeti játékaink"-ban.
    tomsolo készített egy CSS-alapú bannert, de az szó szerint darabokra esik.
    Frusztráló, hogy külön vannak választva a javascript, CSS elemek [és hiába másolom be oda a banner elemeit, nem jelenik meg sem a kép, sem a CSS-menürendszer], és csak a "Hosszú cím" jelenik meg.
  • Jim Morrison
    #4
    Mindjárt készítek valami alap útmutatót, mit kell változtatni, hogy 'ez meg ez' változzon.
  • Efreet
    #5
    Kaptál hozzá HG jogot, úgyhogy fejlécbe is mehetnek a segítségek. Köszönöm!
  • Jim Morrison
    #6
    Okés köszi, igyekszem :)
  • mrzoltan
    #7
    Hát nem lesz egyszerű, elég favágós, főleg amíg nem megy a css input mező.
  • Jim Morrison
    #8
    megy, csak az a baj, hogy nem engedi a < és > karaktereket css-ben.
  • grebber
    #9
    Az jó lesz, várom szeretettel!
    Remélem olyan antisuttyók és tudatlanok is megértik majd mint én akinek köze nincs az egészhez.
  • Jim Morrison
    #10
    minden tőlem telhetőt megteszek :)
  • mrzoltan
    #11
    ez a css mező maga a rémálom, nem elég, hogy nem ez az elsődleges stílus ami alkalmazásra kerül, de még az !important attribútumot se lehet felvinni.
  • Efreet
    #12
    ha egyértelműen működési hibája van (könnyen előfordulhat), akkor azt a másik topicba jelentsd (ha van hozzá konkrét példád még jobb, akkor egyszerűbb javítani)
  • Jim Morrison
    #13
    pontosan mi nem megy?
  • mrzoltan
    #14
    Beírtam, ezért szopás az inline css, amelett, hogy nem használják csak tesztelésre.
  • Jim Morrison
    #15
    így próbáld meg :

    body { color: #4d4b4c; }
    #content, #forum-posts-list .body { background: white; }
    #menu-family { color:white;}
  • mrzoltan
    #16
    Ennek menni kéne? Mert szerintem nem és nem is megy.
    Ezt módosítja amit adtál:
    http://sg.hu/forum/tema/1327111866
  • Jim Morrison
    #17
    ah, android topikomból loptam, csak ott mivel be van állítva háttérkép, (meg background-color, nem color) nem vettem észre hogy így nem működik.
    Így viszont tényleg jó:
    css:

    #content, #forum-posts-list .body { background: white; }
    #menu-family {color:white;}

    js:

    $('body').css({'background-color': 'orange'});

    orange-ot átírod tetszőleges színre (lehet #333 is)
  • mrzoltan
    #18
    Jó hát JS hack-el :D. Azért ez kicsit... .
  • Jim Morrison
    #19
    nincs más :( mondtad important nem jó, meg < meg > sincs :/
  • mrzoltan
    #20
    Jogos, köszi, csak nem szeretem az ilyet. Ennél a régebbi include-olt is jobb megoldás.
  • Jim Morrison
    #21
    igen, remélhetőleg ez csak átmeneti, majd a kedves fejlesztő urak átírnak majd ezt-azt, hogy kényelmesebben is meg lehessen oldani.
  • Panzeradler #22
    Ez a kód, hogyan nézne ki, ha én a narancssárga szín helyére képet szeretnék, így hogy megmaradjon középre a fehér sáv?
    Köszönöm:)
  • Szabi #23
    a régi kódokkal is szépen működik, csak szélesiteni kell a háttérkép fehér részét :D

    The Crew topik
  • Panzeradler #24
    Pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen képet szerkesztenem
  • Jim Morrison
    #25
    Most ezt raktam be ide, csak css:

    body {
    background: url(http://androidhungary.com/wp-content/themes/androidos/images/nexus/background.png) repeat;
    }
    /* Hogy a középső (content) oszlop fehér maradjon, fent a lapcsaládokkal együtt*/
    #content, #forum-posts-list .body { background: white; }
    #menu-family { color:white;}

    url-t átírod, repeat meg azt jelenti, hogy ismétlődjön e a kép vagy ne. (lehet repeat-y, repeat-x, no-repeat)
    szerk: nem akarja kiírni az egyik záró taget:
    body {
    background: url(http://androidhungary.com/wp-content/themes/androidos/images/nexus/background.png) repeat;
    }
    #content, #forum-posts-list .body { background: white; }
    #menu-family { color:white;}
  • Laza
    #26
    Most minden második hozzászólás átlátszó, és a háttér látszik rajta? Ki lehet ezt kapcsolni, hogy mind egyforma legyen?

    Fekete kép a hátterem.
  • IMYke2.0.0.0
    #27
    A CSS+javascript banner szétosztására még mindig nincs tutorial?
    [Eredeti játékaink topik]
  • grebber
    #28
    Pár kommenttel lejjebb írták készül...
  • Panzeradler #29
    Nem tudom hogyan lehet rosszul kimásolni, de nekem sikerült. Viszont megoldottam:

    $("body").css("background", "url('http://kép.jpg')");


    a css rész ugyanaz
  • Laza
    #30
    Ezzel oldottam meg, hogy a fekete háttér ne színezze át minden második hozzászólás hátterét, de elég tré.

    #content, #forum-posts-list .body { background: white; }
    #menu-family { color:white;}

    Még mindig jó lenne megoldani, hogy minden másodiknak is saját háttere legyen.

    Most ilyen 'szépen' néz ki :)

    http://sg.hu/forum/tema/1333804384
  • hugopareiros
    #31
    Még mindig nincs megnyitva mindenkinek az új design?
    Hiába kattintok pl laza linkjére, nem hoz be semmit.
    Hiába nézném ezt: http://sg.hu/forum
    a régit hozza be.
  • IMYke2.0.0.0
    #32
    Csak a Házigazdik kaptak jogot, hogy a tényleges átállásig rendbe hozhassák a topikokat.
  • Laza
    #33
    Ezzel elkolbászolva a régit :) mos már egyik sem néz ki jól :)
  • Dzsini
    #34
    A régit elteszed, az újat megcsinálod, félreteszed, és visszaállítod a régi felületről a régit, hogy az átállásig a tömegnek jól működjön :)

    Majd az új felület teljes megnyitásakor rögtön a penge designnal várod a topiclakókat :)

    ....vagy csinálsz egy hibridet, ami valamelyest működik a régin is, de ez nehezebb feladat. Sajnos egyszerre mindkettőt csak egyszerű dizájnokkal lehet megoldani.
  • Jim Morrison
    #35
    Lesz, de ha nagyon nagy a banner (mint nálad), ott majd több mindenre kell figyelni, lehet majd saját topikomban megcsinálom, és elküldöm neked mit hova, és elmagyarázom.

    Laza #30:
    Nálam teljesen jó, van háttér, és középső sáv is fehér.

    Laza #33:
    Talán a nem hg-k már kibírják ezt a kis időt, legalább mikor megkapják az új felületet már minden topik design jó lesz (remélhetőleg)
  • IMYke2.0.0.0
    #36
    Hálásan köszönöm, ha szánsz energiát és időt a problémámra [és remélhetőleg, ezzel segítesz majd másoknak is].
  • Laza
    #37
    Nekem is fehér lett így, csak a háttérkép az fekete és a középső sáv is fekete lenne ... így fekete fehérben nem néz ki túl jól. Ha meg a fekete csíkot hagyom meg, akkor minden második hozzászólásnak az lesz a háttere, azaz olvashatatlan.
  • Jim Morrison
    #38
    Bannerban lévő linkek kiemelése:

    #topic-information a {
    color:orange;
    font-size:16px;
    }

    orange helyett mehet szín, font-size:16px; jelenti, hogy mekkorák legyenek a linkek (16 pixel)
  • picket
    #39
    Nem flém, csak vélemény némi értetlenkedéssel.

    Entereket rak bele, attribútumokat szűr ki a css-ből, szűri a scriptet. A veszélyes dolgok kiszűrésével egyet értek, maximum nem értem, hogy valami miért veszélyes. A házigazda elméletileg megbízható fórumozó, képes rendet tartani egy topikban, miért lopna accountokat?

    Ahogy én látom csináltatok magatoknak meg a házigazdáknak egy csomó munkát. Két üdvös út van, minden más munkát és feszültséget generál:
    1. A topikok tejesen "személyre szabhatóak" a házigazda által, és meg is bízunk benne, hogy ezzel a "hatalommal" nem él vissza.
    2. Egységes kinézetet akarunk, és a fejlécben legfeljebb a fórum leírónyelvét lehet használni (képek, linkek, szövegdekorálás, szájlik)

    Ennek a jelenlegi működésnek nem látom értelmét, részemről áttérek a fejléccel arra, mintha a kettes számú opció lenne életben, de ehhez felesleges a html, a css meg a javascript. Szerintem felesleges munkát generáltok magatoknak.

    Megismétlem, nehogy félreértés legyen: nem flém. Nem vagyok felháborodva, nem azért írom, hogy beszóljak, hanem mert segíteni akarok, illetve próbálom megérteni a célt, és próbálom jelezni, hogy mit értek el a jelenlegi működéssel.
  • Jim Morrison
    #40
    Ha a fehér csík helyett szeretnél mást, akkor:

    #content,#forum-posts-list .body,#forum-posts-list .footer {
    background:black;
    color:white;
    }

    Ekkor a fehér helyett mindenhol fekete lesz, a betűszín fehér, kivéve a breadcrumb (Fórum > Általános...), és a xy-ként vagy bejelentkezve, stb: ezt így tudod orvosolni:

    #breadcrumb {
    color:#fff;
    }

    #comments-login {
    color:#fff;
    }

    Ekkor mindegyik fehér lesz.

    Ha a bannerodban mégis más betűszínt szeretnél, akkor:

    #topic-information {
    color:#add8e6;
    font-size:16px;
    }

    (#add8e6 = lightblue/világoskék)