268
Vírusos-vámpíros sorozat Guillermo Del Toro-tól
  • Prof William
    #268
    Zárásnak pedig itt egy remek humoros videó amiben a főbb szereplők egy pszichológussal beszélik meg a saját és egymás problémáit.



    A fickó amúgy valami hasonló stílusú show műsort vezet a valóságban.
  • Prof William
    #267
    Mindent összevetve nekem tetszett a sorozat. Nem bántam meg, hogy végignéztem.

    Érdekes volt hogy a kevés pénz ellenére sokkal de SOKKAL jobban oldották meg a "lassú apokalipszist" mint pl az agyonreklámozott Fear the Walking Dead-ban.

    A szereplők nekem tetszettek, Eph, Fett és Abraham volt a favorit de Einchorst is nagy arc volt. Az pali erre született, hogy gonosz náci vagy gonosz vámpír legyen és most egyszerre játszhatta el mindkettőt. :) Ha már a 4 évad alatt már mindenki orrba-szájba flashbackelt így az ő múltjából is el tudtam volna viselni többet, - hogy pl hogyan találkozott a mesterrel - de így is jó volt.

    A könyvhöz képest nagyon sokat változtattak de ez az esetek nagy részében csak előnyére vált a sorozatnak mert könyv legtöbb idiótasága szerencsére ment a kukába.

    Pl a Könyvben egyszerűen SENKI sem veszi észre a Strigoi fertőzést. Tulajdonképpen már csak a végső bukás előtt ÓRÁKKAL eszmélnek fel a kormányok/hadsereg/rendőrség hogy itt valami nagy gáz van.

    Vagy Ott van Nora és Gus anyja akiknek sztoriját sorozatban hamar rövidre zárták míg könyvben mindhárom könyvön keresztül elhúzták a szálukat úgy hogy kb SEMMI értelmük nem volt.
    Vagy Palmer aki a sorozatban sokkal jobba karakter volt, és akit könyvben valami felháborítóan röhejes és egyszerű módon írtak ki.
    Angel is sokkal jobb volt a sorozatban és még sorolhatnám.

    Egy szó mint száz minden hibája ellenére én szerettem nézni ezt a sorozatot. Megérte megnézni.
  • IXEMGabeo
    #266
    Goodweather atvaltozasa az dramai volt a vegen szerintem nem volt rossz lezaras, hogy a fiaval egyutt halnak meg, Zack pedig boven megerdemelte, hogy ott maradt...az egyik legidegesitobb gyerek szereplo volt, akit valaha lattam...

    igen a mester majdnem 4 evadon keresztul okos es fondorlatos volt majd besetalt ilyen nyilvanvalo csapdaba:) ez van valahogy le kellett zarniuk
  • Gabe18
    #265
    Jó sorozat volt, de a vége elég erőltetett lett. A mester végig nyomja hogy akadályozzák meg az atom behozását a szigetre, erre a végén maga megy oda hogy felrobbanthassák, minden döntő indok nélkül.
    De legalább az a félelmem nem teljesült hogy ezt a moslék Zack-et valahogy kimentik a végére túlélőnek, mert hát "mégiscsak egy gyerek" , bocsássunk meg neki...
    De összességében szerintem soha rosszabb sorozatot.
  • IXEMGabeo
    #264
    ja es Nora is jo karakter volt, azzal, hogy kinyirattak a 2. evad vegen nem kicsit elindult a sorozat masfele
  • IXEMGabeo
    #263
    akkor vegulis ez az iro otlete volt:) nos lelke rajta, nem hibaztatom ezert:)

    akkor sem ertettem az egesz sorozat alatt Zack szemelyiseg valtozasat...egyszeruen nem normalis miket muvelt es az Abbys szalat is feleslegesen raktak bele az evadba...


    sorozat legjobb arcai szamomra Fet, Palmer, Eickhorst es Setrakian voltak:) olykor Goodweather is es nelkuluk nem ert volna semmit a sorozat...
  • Prof William
    #262
    A könyvben is Eph robban fel és Zack is ugyanolyan érthetetlenül javul meg az utolsó 1 percben, csak könyvben még nagyobb seggfej.

    Viszont a vallási szálat -ami könyvben is eléggé beletuszakoltnak tűnt- szerencsére kihagyták.
  • IXEMGabeo
    #261
    erdekes az utolso negyed oraig ment a drama, hogy majd Fet marad lent es robbantja fel magat, de meglepodtem a vegen, hogy Goodweather aldozta be magat hisz tulajdonkepp o volt a foszereplo...nyomorek Zack vegig az apja ellen volt erre hirtelen megszallta az ihlet es rajott, hogy elobbre valo, mint a vampir fourasag...hamar belelott a geppuskaval a fejet kellett volna a marha allatja es akkor az apja sem halt volna meg egyutt kimehettek volna robbantas nelkul...

    Invictus azaz Quinlan joval gyengebb volt a mesternel, ami szamomra meglepo volt...:S nagyobb osszecsapasra szamitottam kettejuk kozt

    Mostmar latszik, hogy nem lesz folytatasa ennek ellenere osszegeznem kene ez az evad nem volt eros, 10 resz nem eleg egy ilyen sorozatnak legalabb 15-16 epizod kellett volna egy normalis evadhoz...

    1-2. evadot nem lehetett felulmulni, vegeredmenyben nem volt rossz kis sorozat:)
  • IXEMGabeo
    #260
    Hmm na majd meglesem kivancsi vagyok hogy zartak le...
  • RatBaG #259
    kicsit egyszerű volt, hogy quinlan beoltotta a mestert, az meg begőzölve csak úgy besétált a csapdába, mert most aztán face 2 face le kell számolni vele, ahelyett, hogy minél távolabb maradt volna az atomtól. azért borno jól kitépte a gigáját az öregnek.
    de egyébként örültem a befejezésnek, fet túlélte, sorban állnak a csajok, a dokinak meg csak lett egy pillanata még a hülye kölykével. szegénynek jól belehánytak a szájába a végén, azt hittem zackbe menekül át. de ő meg végül ismét bizonyította, hogy leginkább a gombnyomkodáshoz ért. :D
  • Prof William
    #258
    Tényleg! Vélemények a végéről?
  • Murmur
    #257
    Nem, 10 részes volt. és ezzel vége is a sorozatnak.
    Nekem összességében nagyon tetszett az évad, kifejezetten jó volt, hogy külön vannak a szereplők, több szálon fut a cselekmény, és mindegyiken történik is valami. Sajnos miután összetalálkoztak, valahogy ellaposodott az egész, a befejezés számomra az évad két leggyengébb része.
  • Prof William
    #256
    Nem 13 részes lesz az utolsó évad?
  • IXEMGabeo
    #255
    meglassuk,de Zack hihetetlen, hogy a sajat apja ellen kepes ilyeneket meg akkor is, ha a mesterrel volt sokaig...

    tul rovid egy evadnak 10 epizod...es speciel a 7.reszben gyorsan megoltek par szereplot koztuk Eickhorstot is...
  • RatBaG #254
    egy rész, és vége. valahogy nem érzem, hogy ott lennénk a befejezésnél. hátha tudnak valami nagyot húzni, amivel nem lesz hiányérzet, de egyébként így utólag már kicsit laposnak tűnik az évad. tényleg az lehetett a gond, hogy külön voltak a szereplők és sok idő elment, mire összejöttek.
    remélem zack elpárolog a gombafelhőben. vagy ami még jobb, a mester kényszerből beleköltözik, és utána porlad el!
  • IXEMGabeo
    #253
    mester kijott az Empire State Buildingbol:) miutan Zack megvagta magat szamithattak volna erre Quinlanek:)
  • RatBaG #252
    szerintem nincs meg a mikrós blokkoló. a régit elvitte az atomrobbanás, annyi logika meg nincs ezekben a sorozatokban, hogy most építsenek egy újat, ha már egyszer működött.
  • Prof William
    #251
    Már nem lesz olyan erős a csicskái nélkül főleg ha Eph gépe is ott van a közelben.

    Legutóbb amikor ment a gép még Ephék -igaz kb 4 -en kellettek -de majdnem egyenlőek voltak ellene. És Quanlain még csak azután jött. :)

    Abrahamért tényleg kár de az öreg bölcs tanítómestereknek általában ez a sorsa. :) Tippre elég sokat betegeskedhetett és azért szerepelt ilyen keveset az évadban.
  • RatBaG #250
    hát nem tudom, elég gyenge ötletnek tűnt első hallásra.
    oké, hogy ha lekapcsolják a csicskásait, akkor nem fog olyan olajozottan működni a gépezet, de attól még a mester f2f simán letépi a fejüket. bár lehet, hogy az öregember testében nem lessz olyan virgonc quinlan ellen. btw azon mindig röhögök, mikor fet borno'-nak hívja. :DD
  • IXEMGabeo
    #249
    nem sajnos annyi neki:((( alig szerepelt ebben az evadban es mar 3 resszel a vege elott kinyirjak...nem tobb, mint bosszanto

    Deszajt gyorsan elkaptak, egyebkent nem tetszett ez a 8. resz ...de legalabb kiderult, hogy a mester meggyengulhet, ha elszakitjak a kollaboransaitol...
  • RatBaG #248
    hát lehet, hogy azokat is kinyírta, de akkor meg ott van az, hogy az öreg betolta a teljes dobozzal, a napi egy helyett.
    vagy majd jön eph a cseppel, és az ellensúlyozza, visszatölti az erejét? tényleg kár volna, ha ennyivel a vége előtt csappanna meg a team.
  • IXEMGabeo
    #247
    gondoljatok, hogy a fergek is tuleltek a veralvadast?

    eleg gyer, hogy ilyen keveset szerepelne az utolso evadban, mindenesetre sajnalnam:(((
    Herr gyokernek is vege, de ugyanakkor se Elizalde unokatesoja, se a feka no nem erdemelt halalt:S pont rossz helyen voltak...
  • Prof William
    #246
    Nem volt semmi... Hány rész van még hátra?

    Abrahamnak akármilyen jó karakter is szerintem most vége. Igaz hogy a mester elpusztítására esküdött fel de mégis csak Einchorst volt az ő nemezise. Így hogy a vámpírníácinak vége, már neki sincs miért a színpadon maradnia.
    Az ilyen bölcs öreg fazonoknak, sajna mindig ez a vége. Átadják a stafétát az új nemzedéknek.
  • RatBaG #245
    the boys are back in town! :D
    mekkora badass volt az öreg! trükkös béla bá. de akkor gondolom így most reszeltek neki, az már kicsit túlzás lenne, ha valami immunitása is lenne a béres csepptől. ki fogja megfejteni megint a lument?
  • IXEMGabeo
    #244
    es igeeeen visszatert az oreg mekkora resz volt te jo eg...egyszerre meghalt benne 3 karakter es plusz Eichorstnak is vege:) micsoda befejezes volt
  • IXEMGabeo
    #243
    szerintem az elozo evad gyengebb volt valamivel, de teny es valo kozelebe nem ferkozik az 1-2. evadnak
  • TDC Geronimo
    #242
    Ez az utolsó évad elvileg nem? Harmatgyenge az egész eddig.
  • IXEMGabeo
    #241
    amugy pedig az epizod jo volt:) ,Quinlan egykori csaladjat Londonbol a mester szepen meggyilkolta pedig megolhette volna es hezitalt...mar nincsen sok resz hatra, de az oreg Setrakian alig alig szerepelt es ez bosszant a legjobban:( pedig o volt a huzoero a sorozatban...

    csajszit tenyleg hatrahagytak Fettek, de ezzel, hogy meglotte Eickhorstot kb az eletet kockaztatta ki tudja sikerul e eljutnia Montanaba...
  • IXEMGabeo
    #240
    ez a Zach akkora nyomorek en sejtettem hogy ez lesz belole es megoleti Abbyt.
  • IXEMGabeo
    #239
    ez az otodik resz viszont odabaszott:) keretik megnezni...regi epizodokat idezte

    kulon orultem, hogy egy epizod reszben Quinlanrol is szolt:)
  • RatBaG #238
    nein, scheisse!
  • IXEMGabeo
    #237
    dehogynem volt reszeg sot meg Mirandaval is egyutt ittak...3. evadban allandoan be volt baszva

    ebben az evadban nekem pozitiv csalodas a doki...azt hozza, amit kell, de mivel szetszabdaltak a csapatot ezert ritkabban tudjak mutatni ot is...Fett is minden masodik epizodban van csak benne:)
  • Prof William
    #236
    A könyvben ráadásul pont fordítva van. Ott Eph egyre jobban szétissza az agyát.

    Bár a sorozatban amíg ivott az se volt valami nagy szám. Sosem volt részeg, csak láttuk hogy néha kortyolgatja a piát. Pedig elméletileg pont azért hagyta abba az ivás mert nem ismert mértéket.
  • RatBaG #235
    kicsit leült a story, túlságosan elaprózzák, de szerencsére ez még csak a 4. rész volt, még bepöröghet az évad.
  • IXEMGabeo
    #234
    nem volt a legizgalmasabb epizod, de jo volt a vege mert vegre mutattak a vagohidat...szoval az osszes anyara az a sors var, aki nem kepes szulni...felkampozzak oket...Miranda pedig a vegen latta az egeszet...ha nem tokolt volna annyit regen megszokhetettt volna

    kezd kicsit bosszantani, hogy Setrakian alig szerepel:( a 2. reszben elfogtak, de azota sincs hir rola...

    dokirol ahogy sejtettem leallt az ivasrol, ami erdekes...fura hogy a robbanas ota sokkal erosebb, mint elotte es logikusan gondolkodik, mint mikor a fia vele volt vagy eppen ot hajkuraszta...

    Gusek csapata harcol az ellatmanyokert, de egyelore nem latom at az o celjaikat...

    Nem rossz az evad, de nagyon szetszeledtek ez miatt tobb reszen at az ember nem lathatja kedvenc karaktereit...leginkabb engem Setrakian es Fett erdekel, valahogy ez a terhes szal plusz Gusek nem nagyon foglalkoztatnak
  • IXEMGabeo
    #233
    senki nem latta a 3. reszt?

    elegge kezd kibontakozni a 4. evad kar hogy eddig az oreg Setrakian alig jatszott benne:S eleddig 1 flashbackben volt es furcsa mod elkaptak ezert is volt fura Eickhorst mondata miszerint a zsidora gyanakodtak, hogy o mergezte meg a verrel teli tartalykocsit...

    Ezt a Dukali hadnagyot nagy kar volt Quinlaneknek kinyerni...erheto volt, hogy felt, de na...Quinlan amugy is majdhogynem sebezhetetlen
  • IXEMGabeo
    #232
    ez erdekes, a 2. reszt most lesem es ez a Deszaj nem halt meg a kocsiban az elozo evadban? Eickhorst magara hagyta mikor felborultak, elarulta ot es megis a mestert szolgalja????
  • IXEMGabeo
    #231
    Zack eseteben korai lenne errol beszelni...alig telt el a fobb cselekmenyek ota par honap na jo talan 1 ev es Zack maris lazadozik? es raadasul beletettek valami szobalanyt aki joval idosebbnek tunik tole, a kis strigoi kutyaja milyen feltekeny lett ra:DDD
  • RatBaG #230
    megelőztél, de pont ezt akartam írni tegnap este, miután megnéztem...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    térdre borulok a készítők előtt, még tovább tudták fokozni zack idegesítő kis faszfej karakterét! :DD

    azt magyarázza már el valaki, hogy hogy lett ebből világuralom? palmernek volt egy darab atomja, azzal lefedték new yorkot, oké, de kétlem, hogy csak úgy hirtelen az egész usa-t uralma alá vette volna a mester, megkaparintva az összes atomot. egyébként nehezen hiszem el, hogy a többi kontinens az elmúlt 9 hónap alatt már el is bukott.
  • Prof William
    #229
    Hát ez is elkezdődött. Az utolsó évad. Ahogy látom tényleg az utolsó könyv sztoriját viszik. Féltem hogy spórolási okokból nem lépik meg a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mester világuralmát
    de szerencsére egész jól megoldották.

    Egy pillanatra megállt benne am az ütő a tűz mellett de szerencsére kiderült, hogy csak álom volt. Mellesleg azzal jelenettel már hónapk óta húzták a rajongók agyát. :)

    Fet és Quinlan szála egész jó. Ideje volt már kicsit kiszabadulni a New Yorkból. Mellesleg Fett új csaja az nem az a rendőrnő, akiivel az előző évadban kavart?

    És igen Jonathan Hyde maradt a Mester! Remek színész és biztos vagyok benne, hogy jól el tudja majd játszani a végjátékot! :)

    Abraham és Dutch tényleg hiányzott de valószínűleg következő részben, majd kiderül mi van velük.

    Zack viszont -ha egyáltalán ez lehetséges- még idegesítőbb. Most már ráadásul itt van ez az elkényeztetett lázadó tini attitűdje is.

    Kíváncsi leszek hogyan megy tovább a sztori.