6754
  • Jim Morrison
    #93
    Szerintem meg az a baj, hogy sokan picsogtak, hogy hova lett a start menü ezért visszahozták. Baromira nem hiányzik win8 esetén sem. start menüben is max az előre kirakott programokat indították volna, metro felületen csak nagyobbak az ikonok, meg több program kifér... meg keresni ugyanúgy lehet csak metro felületen kényelmesebb (sokkal több kifér).
    Aki meg leszólta nagy valószínűséggel nem is próbálta ki így használni a windowst...
  • Narxis
    #92
    De mi az, hogy teljesen kikapcsolható? :D Pont ez az, hogy nem. Szerves része a rendszernek. Pl. kaptam outlook-ban levelet már nyitotta is az outlook-os appot ami egyből a Modern UI felületét idézte. Ugyanígy a média player vagy ha szimplán csak ráklikkeltem a wifi ikonra. Vagy a beépített Skype. Minden a Modern UI-t idézte. Ilyen, hogy TELJESEN kikapcsolható szerintem nem létezik vagy nagyon nagyvonalúan használjuk a teljesen szót.

    Tudjátok hol van teljesen kikapcsolva a Modern UI? A Windows 7-ben, ott még egyszer se láttam bármit is csináltam.
  • Hecker007
    #91
    Majd a Stardock megoldja és lesz hozzá win7 style start menü. A modern UI-s cuccok meg teljesen kikapcsolhatóak a 8.1-ben is, szerintem a 10-ben sem lesz ez másképp.
  • Narxis
    #90
    De sose volt ez ennyire szétválasztva. Plusz most a visszaerőltetett start menü is ModernUI-s lesz.
  • bon
    #89
    Modern ui-t nem kötelező használni, eddig se volt az. Ez persze igaz alkalmazásokra is.
  • precision
    #88
    néztem a screenshotokat... hááát... nem nyűgözött le :)
    miért kell ennyire erőltetni ezt a metro ui -t meg metro appokat? egér és klaviatúra mellé jobb a hagyományos felület... érintőkijelzőhöz meg biztos jobb ez a csempés móka...
    lehetne Windows 10 és Windows 10 classic, utóbbi mindenféle metro izé nélkül
  • bon
    #87
    preview.windows.com oldalról lesz letölthető
  • bon
    #86
    Köszi, én is így gondoltam.
  • bon
    #85
    Holnaptól letölthető a Preview
  • Jim Morrison
    #84
    Ha nem gond kérésnek vettem és át is neveztem :) Bezárni nem akartam, jó lesz ez windows 10 topiknak is... ^^
  • GregSB
    #83
    Na, Windózon is lesz Exposé / Spaces :)

    Itt Task view-nak hívják.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2014.09.30. 19:27:25
  • bon
    #82
    Moderétortól kell kérni a topic átnevezését?
  • GregSB
    #81
    Mindenen ez lesz. Nem lesz külön Windows Phone.
  • bon
    #80
    Első meglepetés az új Windows neve: Windows 10!
  • MerlinW
    #79
    Asszem nevezhetem át a topik címét xD
  • bon
    #78
    Hamarosan kezdődik az új Windows bemutatása. Live blog: link
    Utoljára szerkesztette: bon, 2014.09.30. 18:29:12
  • Narxis
    #77
    ennyi
  • precision
    #76
    én sem bírom a win8.1 -et
    bugzik is a notebookomon, meg a kinézet maga tényleg nem túl szép
    funkcionalitásban is ez a metro ui nem egy nyerő dolog, legalábbis nekem nem tetszik... touchscreenen lehet hogy szokható a dolog, de hagyományos desktopnak még mindig sokkal jobb a régi felület, szerintem
  • MerlinW
    #75
    Nem egészen, de a lényeg, hogy a 8.1 is randa:) A W7 vonalat kellene követni azt eltalálták nagyon.
  • bon
    #74
    Az ablakok többsége pont úgy néz ki mint Windows 8.1-nél.
  • Hecker007
    #73
    most néztem meg a képeket + videót és csak egyetérteni tudok. Szörnyű ez a dizájn, de engem az nyugtat meg, hogy mostanában látok win8.1-hez is témákat, egy kis mókolást meg megér a normális kinézet. Idővel biztos megoldják majd 9-hez is.
  • MerlinW
    #72
    Magánvélemény, de szerintem a W8 UI is ocsmány. Az ablakoktól kezdve az ikonokig minden. A W9 ablakai meg még gázabbnak tűnnek. Magával a minimalista stílussal nincs semmi bajom, de amit az MS művel dizájn téren az botrány.
  • bon
    #71
    Videó az új értesítési központról: link
  • bon
    #70
    Hivatalos, szeptember 30.-án mutatják be következő Windows-t, San Francisco-ban.
  • Narxis
    #69
    Hát pont ezaz, hogy nem ez kell. Az kell ami a Win7-ben volt. Végre visszateszik erre belerakják ezt az okádékot. :D Nem is MS lenne ha nem erőltetné itt is a Modern UI-t. Így nekem se kell a start menü, maradok a StartIsBack+nél.
  • bon
    #68
    A start menütől én se vagyok elhalva, de ha ez kell a népnek ám legyen, én nem fogom használni, maradok a kezdőképernyőnél. Amúgy a kinézet közel se végleges, ez csak Technical Preview. A Virtual Desktop-ot már hasznosabnak tartom.
  • Narxis
    #67
    dat start menu
  • MerlinW
    #66
    Ez az OS egyre rondább:)
  • bon
    #65
    Windows 9 Technical Preview – első képernyőképek?
  • superdrinker
    #64
    naggyon jó a window xp is szerintem nagyon jó ^^
  • Jim Morrison
    #63
    http://www.theverge.com/2014/8/15/6005993/windows-9-threshold-technical-preview-september-rumors
    ide is
  • [HUN]FaTaL
    #62
    PC-n ennek még kevesebb értelme van mint telefonon, pedig ott sem sok :D
  • bon
    #61
    A Windows 9-be is integrálhatják a Cortanat link

    Mondjuk én biztosra veszem, hogy minket Magyarokat ez nem fog érinteni.
  • janihunk
    #60
    Én is, sokkal egyszerűbb átláthatódd a kezdőképernyő (régi nevén start) Igaz én az utóbbi idben aktiváltam az aero-t de teljesen elvoltam nélküle eddig.
  • bon
    #59
    Boztosra veszem, hogy kikapcsolható lesz.
  • Hecker007
    #58
    Remélem megkerülhető lesz mint a 8.1-ben. kb 3 hónapig próbáltam megszokni, de nem esik kézre és baromi kényelmetlen.
  • bon
    #57
    Szerintem meg igen, nagyon szeretem a Windows 8.1 felületét, mind asztali mind hordozható készülékeken. Windows 9-nél meg tuti még kiforottabb lesz.
  • Narxis
    #56
    Nagyon nem kéne ezt az egységesítést erőltetni, nagyon nem...
  • bon
    #55
    A Microsoft gőzerővel dolgozik az egységesített UI framework létrehozásán: link
  • SzirmosSzisza
    #54
    25% kiengedi XP-t a netre? az merész :D