6754
  • MerlinW
    #463
    Telepíthetsz rá W10-et, készült hozzá külön PI-s telepítő.
  • MerlinW
    #462
    egyik htpc, másik mini szerver, harmadik meg a hordozható miniszámítógépem:)

    Utóbbihoz vettem ilyet, egér is megoldva vele, ja meg usb-s wifi vevőt, így bárhova megyek csak monitor kell és enyém a világ:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.07.13. 20:49:28
  • bon
    #461
    Mire használod őket?
  • bon
    #460
    Mire használod őket?
  • bon
    #459
    Ha lefejleszted az alkalmazást akkor szerintem igen. De erről nálam hozzáértőbbeket kell megkérdezni.
  • Solten
    #458
    En most keszulok egy kis home NAS-t csinalni vele (linux). Meg lehetne valahogy oldani win 10-el is?
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.07.13. 00:45:02
  • KaBuTo666
    #457
    Ezt mire érdemes használni?
  • MerlinW
    #456
    Én ebből vettem párat ott nemrég, így nem olyan drága.
  • bon
    #455
    Egyenlőre semmire, mert készíteni vagy legalábbis letölteni kellene valami alkalmazást rá. A jövőben iskolai csengető órát lenne jó belőle csinálni.
  • MauroN
    #454
    Mire használod?
  • bon
    #453
    Ennél jóval olcsóbban szerencsére.
  • bon
    #452
    Ennél jóval olcsóbban szerencsére.
  • bon
    #451
    igen, pi2
  • bon
    #450
    igen, pi2
  • bon
    #449
    Farnell cég magyarországi képviseletétől, fdh.hu oldalról.
  • MerlinW
    #448
    Itthon itt tudod megvenni
    Külföldről meg 1000 helyről:)
  • MerlinW
    #447
    PI2?
  • MauroN
    #446
    Honnan vetted?
  • MauroN
    #445
    Honnan vetted?
  • bon
    #444
    Új szerzemény, már fel is került rá a Windows 10: link
  • bon
    #443
    Elevel így készültek, folyamatosan fog kijönni hozzá kisebb-nagyobb frissítés. nem lesz az mint eddig, hogy RTM és utánna 1-1,5 évvel jön egy frissítő csomag újdonságokkal. Amúgy a legutolsó 10162-es build, már egész jó, egetverő hibával eddig nem találkoztam.
  • Firerock
    #442
    Csak újra kellett indítani...:)
  • Firerock
    #441
    Van valami trükk amivel előcsalhatom azt az ikont az óra mellett? Friss Windows 8,eredeti,2 napja telepítettem,minden frissítés fennvan,de nem jelenik meg :(
  • darkSectorxxx #440
    Ja értem thx, azt tudtam hogy várni kell csak nem olvastam hogy mennyi hetet vagy hónapot. :)
  • Newfronter
    Szüli
    #439
    Látják, hogy lehet nem készülnek el tisztességesen a Windows 10-el 29.-ig, ennyi.
    Persze lesz egy közel végleges, és RTM-nek mondott változat, de az is biztos hogy nagyon sok patchet fog kapni a megjelenés utáni hetekben, hónapokban. (Az OS jelenlegi állapotát tekintve.)
    A cégek meg tényleg nem állnak át azonnal, főleg, hogy a Windows Server változata az kb egy évre rá érkezik...

    Amúgy ilyet még a MS nem csinált, hogy ilyen hamar kiadja a rendszert, volt kb 3 hónap, amíg előkészítették a piaci megjelenést. Gondolom csúsztatni már nem akarnak, égő lenne.

    Azért mindenképpen szimpatikus, amit a MS csinál, és elhagyják a régi szokásukat OS fejlesztés során, ez mindenképpen dicséretre méltó, csak lehet elsiették a megjelenést, de ez majd kiderül 29.-e után.
  • bon
    #438
    Nem közölték, annyit tudni, hogy július 29.-én csak a Insider program lévők tölthetik le a többiek majd később. gondolom augusztus folyamán.
  • darkSectorxxx #437
    Updgrade-et gondoltam volna 8.1-re, rá is nyomtam hogy lefoglalás...de semmi, számítottam rá, csak nem tudom mikor tölti le.
  • Dodo55
    #436
    Semennyit. Leszedsz egy telepítő ISO-t valahonnan amint kijön, és felrakod (tisztán vagy upgrade-ként, ahogy szeretnéd).

    A WPA biztos nem fog kötekedni, annyira azért nem hülye az MS, hogy tömegesen fellázítsa a DRM-je ellen az embereket. Ez az egész arra van csak szerintem, hogy ne akarja egyszerre sokmillió fullautomatára állított WU kliens lerántani a többgigás update image-et.
  • darkSectorxxx #435
    Ha rányomok hogy lefoglalom a win10-et mennyi hetet kell várnom?
  • bon
    #434
    Nem kell izgulni, a frissítéstől függetlenül meg fogod kapni a Windows 10-et.
  • Firerock
    #433
    Megtaláltam azt a cikket,vagyis az alatta lévő hozzászólást. Ezt irja a srác:
    "Akik már 20adszorra kérdezik meg hogy hogy kell frissíteni 7\8-ról: Windows update-ben rakjátok fel a KB3035583-as ajánlott frissítést, ez kirakja az óra mellé az ikont, és azzal lelehet "foglalni" a win10 példányod ami majd idővel letöltésre és telepítésre kerül."

    Nekem ez a frissítés fel van telepítve,még sincs ott a windows jel :/
  • Firerock
    #432
    Köszönöm a segitségetek!
    Most az a problémám hogy nem jelenik meg a 10-re való frissitést jelző ikon az óra mellett. Minden frissítés letöltve. Mi lehet a baj? Azt olvastam hogy az egyik frissítéssel jött az az opció
  • darkSectorxxx #431
    Összeomlottam lelkileg és pshiologus kezel. :)
  • MerlinW
    #430
    Katasztrófa:)
  • darkSectorxxx #429
    Félreinformálták az embereket, ez a lényeg...:S
  • MerlinW
    #428
    Mintha bármi is múlna azon, mikor jelenik meg. Vállalatok úgysem fognak frissíteni, ha mégis akkor az ingyenes időszak utolsó hetében. Az értelmes átlagfelhasználók is várnak 3-4 hónapot amíg befoltozzák a rendszer hibáit, a gyártók kiadják az eszközdrivereket. Tehát normál esetben egyedül a Win platformra fejlesztőket érinti az, hogy mikor juthatnak hozzá a rendszerhez.
  • darkSectorxxx #427
    "Windows 10 - csak kevesen telepíthetik július 29-én

    Lassan eljutunk oda, hogy a Windows 10 valójában csak egy a Microsoft által belső felhasználásra szánt operációs rendszer lesz, és a cégen belül is csak a felső vezetők használhatják.
    Létezik a Windows 10. Egyelőre ennyi, amit viszonylag nagy biztonsággal állíthatunk, de most már a második hangzatos információról derül ki, hogy nem úgy van, ahogy a Microsoft korábban állította.
    Az operációs rendszer nem lesz annyira ingyenes, mint ahogy azt eredetileg beharangozták, és mint most kiderült, nem is július 29-én jelenik meg. Illetve de, viszont csak azok tölthetik le, akik tagjai az Insider programnak. A többiek, akik már jelezték, hogy kérik, fokozatosan juthatnak majd hozzá, a Microsoft hullámokban teszi elérhetővé a rendszert, miután a tesztelők segítségével megbizonyosodott róla, hogy adott konfigurációkon zökkenőmentesen fut. Ha valaki kérte a frissítést, de a gépe nem elég jó hozzá, azt a program telepítés közben jelzi, és míg néhány esetben engedi folytatni, máskor addig nem lehet továbbmenni, míg nem cserélünk alkatrészt.

    A vállalati ügyfelek a Windows 10 Pro-t és a Windows 10 Home-ot július 29-én tölhetik le, akik pedig több példányt licencelnek, a Windows 10 Enterprise-t és a Windows 10 Educationt augusztus 1-től szerezhetik be.
    Szóval röviden: az egész kaotikus, mindenki mond mindent, úgyhogy inkább figyeljétek majd az értesítéseket, az a biztos."
  • bon
    #426
    Tudod frissíteni a többire már válaszoltak a Windows 8.1-es topicban.
  • Firerock
    #425
    Nos. Friss hirek!
    Letöltöttem magról egy RTM verziót. 64 bites sima RTM.
    Feltelepítettem,nem kért semmit és az van irva hogy aktivált. Akkor most minden legál?:) Erre tudom majd frissíteni a 10et?
  • bon
    #424
    Home Premium biztos nem, mert az nincs Windows 8-ból, inkább core.