6754
  • Krisztiam #543
    Hahó, holnap megjelenés?
  • Solt
    #542
    Urak!

    MSDN-n nem szokott hamarabb megjelenni a végleges? Mintha a W8 már pár nappal a hivatalos megjelenés előtt kint lett volna...
  • Hecker007
    #541
    Ez jó hír számomra, köszi a választ mindkettőtöknek!
  • [HUN]FaTaL
    #540
    Kikapcsolható, tuneremhez nekem sem aláírt driver van és gond nélkül működik.
  • bon
    #539
    A júli 29.-két követő napon már illene működnie.
  • plck
    #538
    Köszi, akkor várok még egy keveset :)
  • bon
    #537
    Ha a frissítésekkel nem javul meg (naponta jönnek szinte frissítések) akkor egy rendszer visszaállítást javaslok.
  • bon
    #536
    Igen kikapcsolható:
    "a. Press the Win + C and click on PC settings.

    b. Switch over to the “Update & recovery” section.

    c. Then click on the Recovery option on the left hand side.

    d. Once selected, you will see an advanced startup section appear on the right hand side. You will need to click on the “Restart now” button.

    e. Once your Computer has rebooted you will need to choose the Troubleshoot option.

    f. Then head into Advanced options.

    g. Then Startup Settings.

    h. Since we are modifying boot time configuration settings, you will need to restart your computer one last time.

    I. Here you will be given a list of startup settings that you can change. The one we are looking for is “Disable driver signature enforcement”. To choose the setting, you will need to press the F7 key."
  • Hecker007
    #535
    A driver aláírás ellenőrzés itt is kikapcsolható lesz valahogy mint 8.1 alatt?
    Az egyik hangkártyámhoz csak "mókolt" drivert tudok használni mert a gyártó már a 7-hez se adott ki normálisat...
  • benőmenő
    #534
    Eddig talán úgy volt, hogy az OEM licenszt azt az alaplaphoz kötötte (bár egyeseknek állítólag telefonálgatással sikerült hw frissítés után aktiválni). A sima dobozos az valamivel drágább, viszont több gépre is fel lehet tenni.
  • bon
    #533
    Driver frissítéssel most is lesz gond bőven. Biztosra veszem, hogy jó pár régebbi hardver támogatása fog megszönni,vagy már meg is szünt.

    Túl kicsi piac vagyunk a Cortanahoz.
  • TBTPumpa
    #532
    Jó cikk.
    "A drivermodellen nem változtatott a vállalat a 8-as rendszer érkezése óta (a 7-es illesztőprogramjai sem sokban különböznek), így elenyésző esetben fordulhat csak elő, hogy valamilyen rendszerelem nem lesz támogatott."

    Végre, anno ez a régebbi rendszerekről való áttérésnél valóságos halál volt ez!
    Gondolom a magyar verzióban nem lesz Cortana alapesetben (ahogy a magyar Windows Phone 8.1 rendszernél sincs). Trükközéssel elő lehet hozni, de nem az igazi. Kár érte...
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.07.26. 19:33:43
  • bon
    #531
    Vizsgálja a steam-es játékokat? Ez nekem új.
  • bon
    #530
    Frissítési alap lenne, ha nem a Windows 10 mellett lenne. Arról kellene majd frissíteni Windows 10-re.
  • bon
    #529
    Információ a Windows 10-ről, érdemes végigolvasni. Sok hasznos információ kiderül a rendszerről.link
  • Trucker01
    #528
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy az a progi ami figyelmeztet a windows 10 frissítésre, abban van egy programkompantibilitás vizsgáló, az a steamből telepített játékokat is vizsgálja, van valakinek valami tapasztalata?
  • plck
    #527
    Build 10240
  • InfoCsill
    #526
    "ha kilépsz a programból akkor meg szükséged lesz egy frissítési alapra, tehát windows 7, 8.1-re. "

    Köszi.
    Igen, lekapcsoltam az Insider frissítéseket.
    Viszont azt nem teljesen értem, hogy mit jelent az, hogy szükségem lesz egy frissítési alapra. Ugyanebben a gépben van egy (másik vinyón) Win 8.1 is (ugyanazzal a Microsoft fiókkal, mint a Win 10), akkor ez már egy frissítési alapnak számít? Csak mert mindenképp meg akarom hagyni a másik vinyón a Win 8.1-et is!

    Csak mert ha így jó leszek, akkor elkezdem betelepíteni (belakni) a Win 10-et is, mert eddig még nem tettem meg, hátha valami gebasz lesz még útközben.
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.07.26. 16:13:18
  • bon
    #525
    Be kell írni a keresőbe, hogy winver.
  • bon
    #524
    Az insider preview természetesen véglegessé fog válni, de ha maradt az insider programban, folyamatosan megfogod kapni az újabb tesztelői változatokat. ha kilépsz a programból akkor meg szükséged lesz egy frissítési alapra, tehát windows 7, 8.1-re. Kulccsal nem kell törődni, mert a gép egyedi azonosítója alapján azonosít téged.
  • InfoCsill
    #523
    Sziasztok, bocsi a hülye kérdésért, de nekem még mindig nem 100%-ban világos, hogy akkor most a -volt- Technical Preview/Insider Preview ami a legutóbbi build óta végleges rendszernek látszik (eltűntek a desktop feliratok, a rendszer tulajdonságainál is már csak Win 10 Pro-t ír simán) akkor ez most így a végleges változattá fog válni július 29 után, vagy szükséges lesz majd ezután is Win 8 kulccsal/Win 8-al újratelepíteni a Win 10-et?

    Csak mert az Insider frissítéseket is ki/be lehet már kapcsolgatni a Win 10-ben, innen nézve úgy tűnik, mintha ez a verzió is véglegessé válna majd. Bár ez esetben nem világos, hogy akkor most mi is a kulcsom, amit a Rendszer tulajdonságainál ír termékazonosítót, az lesz a végleges kulcs?
    Utoljára szerkesztette: InfoCsill, 2015.07.26. 13:12:11
  • plck
    #522
    Nem segít. Nem tudom melyik build, hol lehet megnézni? :)
  • bon
    #521
    Jól emlékeztem idézet a Microsoft oldaláról "•Test environments often include software acquired through MSDN subscriptions, which may include both retail and volume license versions of Windows." Visszavonás meg nem jellemző legális msnd-nél.
  • grebber
    #520
    Csak amiatt kérdem ,mert a neten akarom megvenni (gondolom ilyenkor iso-t lehet leszedni egy seriallal) és ugye a mostani gépemre tenném aztán majd később egy komplett újra.Aztán ha nincs gond 5-6 évig azon lenne csak fent.
  • papi08
    #519
    Én úgy tudom hogy az MSDN kulcsok lényege hogy 3 év után bármikor visszavonhatják, illetve csak egyetlen gépre telepíthető velük rendszer. (MSDN felhasználó mondta, de lehet átvágott akkor :D )
  • bon
    #518
    Ez biztos? MSDN eddig pont, hogy dobozos kulcsnak felelt meg.
  • papi08
    #517
    Természetesen a dobozos/USB-s vásárolt verziót annyi gépre viszed át amennyire csak szeretnéd, egyedül csak az MSDN-es kulcsoknál van lekorlátozva egyetlen gépre.
  • bon
    #516
    Dobozos átvihető más gépre is. De én várnék a vásárlással, mert számítok havidíjas előfizetésre is mint az Office 365-nél és akkor ott lehetnek extra lehetőségek, mint pl. több gépre telepítés. Windows 10-től kezdve mint szolgáltatásra tekint a Microsoft és nem kész termékre.
  • grebber
    #515
    Soha nem volt még eredeti winem.Ha megveszem majd a Win10-et azt hányszor lehet felhasználni? Mármint hwhez van kötve vagy nincs itt ilyen baromság?
  • bon
    #514
    Újraindítás nem segít? Melyik build-et telepítetted?
  • bon
    #513
    Nem rendleni Microsoft fiókhoz. A gép egyedi azonosítójához köti a licenszt, Van kivétel valamelyik licemsznél, de a neve most nem ugrik be.
  • plck
    #512
    Sziasztok.

    Fent van a Windows 10 a gépemen. Nem előzetes verzió, legalábbis egy frissítés alkalmával eltűntek az előzetességre utaló jelek, mint például a jobb alsó sarokban lévő Technical Preview felirat.
    Tehát az lenne a problémám, hogy mióta az előbb említett frissítés megtörtént, nem tudom megnyitni a beállításokat. Hiába kattintok rá, egy pillanatra felugrik majd el is tűnik azzal a lendülettel.
    Valaki tapasztalt hasonlót?Esetleg létezik rá megoldás, vagy türelmesen kell várnom a kövi frissítésre?!
    Bocsi, ha már kérdezte valaki előttem. :)
  • papi08
    #511
    Mivel nem kötelező az MS fiók a Win 10 használatához (a 8.1-hez sem volt), így fura volna ha ahhoz rendelné. Ha meg valaki frissít MS fiók nélkül akkor magára vessen mert eltűnt az aktiváló kulcs?
  • [HUN]FaTaL
    #510
    MS fiókhoz rendeli nem bioshoz.
  • TBTPumpa
    #509
    Banner anyag:
  • TBTPumpa
    #508
    Ó helló!
  • TBTPumpa
    #507
    #505
    #506

    Ez jó hír! Köszönöm!
  • papi08
    #506
    A Win 10-en belül (ahogy a win 8-ban is) lehetőség van újratelepítést csinálni. Viszont ha a mostani eredeti 8.1-ed frissíted 10-esre, akkor a kulcsot a gép bios-ához rögzíti, és azon a gépen, azzal az alaplappal után annyiszor telepíted újra a Win 10-et akár ISO-ból, akár USB-ről, ahányszor akarod. Első belépés után fel fog ismerni mindent, és az aktiválást is elvégzi. :)
  • bon
    #505
    Biztosra veszem, hogy lesz lehetőség kapásból Windows 10-et telepíteni, de a beépített gép alaphelyzetbe állítási lehetőségét is javasolják használni, állítólag újratelepítést is lehet vele csinálni.
  • TBTPumpa
    #504
    Ez a frissítés hogyan fog működni a jövőben? Tiszta Windows 10 rendszert nem lehet majd telepíteni a 8.1 Pro termékkulccsal? Mert sajnos így állandóan telepíteni kell majd a Windows 8.1 rendszert, minden frissítését letölteni majd azokat is telepíteni, ezután a Windows 10-et letölteni és telepíteni, majd annak a frissítéseit is letölteni és telepíteni. Egész napos elfoglaltság lenne egy Windows 10 telepítés. Lassabb internettel rendelkezőknek pedig maga a halál lenne.
    Remélem a Microsoft nem így gondolta a korábbi rendszerek frissítését, mert ez kicsit abszurd lenne így 2015 közepén...
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.07.25. 09:18:25