19
  • Tetsuo
    #19
    Hát igen. Az egész csak kamu bohózat.
    #6 "Az innovációról meg annyit, hogy szerintem a kapitalizmus kezdeti stádiumában felpörgeti azt, majd később ellene van. Mi kb. most vagyunk a küszöbön." Ill. átléptük.
  • Tetsuo
    #18
    Eljutottam addig, de az baromság. Az emberek a pénzért dolgoznak. Ha itt kapják meg a lét, akkor itt dolgoznak jobban, ha ott, akkor ott.
    Ha ugyanaz a multicég 1/5 részét fizeti Magyaroszágon, akkor szerintem munkában is kb. annyi ami elvárható, de a magyar ennél többet teljesít, egy fejlett nyugati munkaerőnél pedig még félkézzel is többet.
    Egy magyar pl. sokkal erősebben hajtja a vállakozását, mint egy angol (átlagosan persze, mert kivétel van), akár Magyarországon, akár Angliában.
    Személyes sztorikat is írhatnék, de azt nem teszem, főleg az sg-n nem.
    Felesleges is lenne, mert akkor abba kötnél bele.
    Csak ajánlani tudom, a lényeg, hogy neked is legyen személyes tapasztalatod. Dolgozz együtt angolokkal, franciákkal, belgákkal, svájciakkal, amerikaiakkal stb. Kivétel mindig van, de a legtöbb az átlaghoz elég közeli. ;-)
    Akik még náluk is lustábbak (nem feltétlenül rossz értelemben), azok a spanyolok, portugálok, olaszok, görögök.
    Aztán vannak népek, akik egyáltalán nem dolgoznak ugye... de azt most hagyjuk.

    Akik viszont durván tolják (már betegesen): a távol-keletiek.
  • Tetsuo
    #17
    Pontosabban a két kulcsember. ;-)
  • Vol Jin
    #16
    "Szerintem is dúrván fos a cikk. Kb azt a gondolatmenetet tükrözi ahogy manapság a nagyvállalatok fejlesztő meg marketing részlegei műxenek.
    Indítanak valami csapatépítő tré-ninggel a hétvégén. Aztán hétfőn brénsztorming, aminek eredményét,miután jól lexopták egymàs faszát a dinamikus közösséget alkotó, zéró szakmai multtal rendelkező fiatalok, odabaxák az egyiküknek, aki péntekig megcsinálja a ppt-t, amit a főnök elfogad, ha elég színes, sok benne az animáció és az előadó kellő határozottsággal válaszol olyan témákban feltett kérdésre, amiről halvány lila segédfogalma sincs. Köv hétfön megkaják a szakik akik először röhögnek, majd kúrva anyàzva mevpróbáljàk elkészíteni a terméket. Azt persze a költségvetés, a határidők, valamint a fizika jelenleg ismert korlátai miatt az eredeti formàban nem lehetséges. Aztán a nyomi ötletböl csinált mégnyomibb termék piacra kerül, ahol mindenfajta marketing fogásokkal hozzàk a kitűzött eladásokat az első időszakban, majd mivel az egész projekt pl. a piackutatás, reális erőforrás szükséglet értékelésének hiánya miatt légvàrakra épül magával rántja a céget. Amit egy nagyobb aztán felvásárol és továbbra is piacon tartja a terméket.
    KB
    xD"

    Ez bazmeg kurva találó volt. :-D
  • Vol Jin
    #15
    "Hehe Azt ugye tudod, hogy T-modellt és gyártósorát is magyar tervezte. ;-)"

    Igen, volt köztük egy magyar is.
  • Vol Jin
    #14
    "Osztrák éttermeben? :-D :-D
    1. Magyarok dolgoznak ott is vagy szerbek stb.
    2. Angoloknál 5 perc alatt kihozzák az éttermi kaját... vajon miért? ;-)"

    Ugye eljutottál az utolsó sorig ahol ezt írtam?

    AZ lehet, ha kimennek Londonba, ott odarakják magukat, de csak azért, mert távol a családtól senki nem szeretné, ha kibasznák.
  • NEXUS6
    #13
    Szerintem is dúrván fos a cikk. Kb azt a gondolatmenetet tükrözi ahogy manapság a nagyvállalatok fejlesztő meg marketing részlegei műxenek.
    Indítanak valami csapatépítő tré-ninggel a hétvégén. Aztán hétfőn brénsztorming, aminek eredményét,miután jól lexopták egymàs faszát a dinamikus közösséget alkotó, zéró szakmai multtal rendelkező fiatalok, odabaxák az egyiküknek, aki péntekig megcsinálja a ppt-t, amit a főnök elfogad, ha elég színes, sok benne az animáció és az előadó kellő határozottsággal válaszol olyan témákban feltett kérdésre, amiről halvány lila segédfogalma sincs. Köv hétfön megkaják a szakik akik először röhögnek, majd kúrva anyàzva mevpróbáljàk elkészíteni a terméket. Azt persze a költségvetés, a határidők, valamint a fizika jelenleg ismert korlátai miatt az eredeti formàban nem lehetséges. Aztán a nyomi ötletböl csinált mégnyomibb termék piacra kerül, ahol mindenfajta marketing fogásokkal hozzàk a kitűzött eladásokat az első időszakban, majd mivel az egész projekt pl. a piackutatás, reális erőforrás szükséglet értékelésének hiánya miatt légvàrakra épül magával rántja a céget. Amit egy nagyobb aztán felvásárol és továbbra is piacon tartja a terméket.
    KB
    xD
  • ostoros
    #12
    Nem értek egyet, a magyar munkaerő elég jól képzett Európai viszonylatban. A hozzáállás már más dolog, azzal teljesen egyet értek, a sok kivándorló ha ugyan olyan keményen dolgozna itt, mint kint, akkor nem itt tartanánk, az biztos.
  • Tetsuo
    #11
    Hehe Azt ugye tudod, hogy T-modellt és gyártósorát is magyar tervezte. ;-)
  • Tetsuo
    #10
    Pedig a politikusok nagyrésze is az értelmiséghez tartozik. ;-)
  • Tetsuo
    #9
    Osztrák éttermeben? :-D :-D
    1. Magyarok dolgoznak ott is vagy szerbek stb.
    2. Angoloknál 5 perc alatt kihozzák az éttermi kaját... vajon miért? ;-)
  • Vol Jin
    #8
    "Úgy beszélsz, mint aki még nem járt más országban. Magyarországon kiemelkedő a munka minősége vagy inkább azt mondanám, hogy Közép-Európában magasabb a munka morál és minőség, mint a nyugati országokban."

    Egy osztrák étteremben harmad annyi idő alatt kihozzák a kaját, mint itt. Egy rokonom az osztrák partnereivel beült egy étterembe, és azok 15 perc után elkezdtek pánikolni, hogy mi baj lehet, hogy nem hozták ki a kaját. Amikor meg Ausztriában volt meglepődött, hogy milyen gyors egy étterem. Nem tudom, de talán úgy dolgozhatnak, mint a Ford T-modelllel az USA-ban tették. Talán előre ki van kloffolva a hús, és a pincér azonnal szól a szakácsnak, aki fél perc múlva már be is panírozta a húst, és már dobja is be a serpenyőbe, míg a másikba a már felszeletelt krumplit. És amikor kiszedi, már viszi is ki egy pincér.
    Amúgy eddig akárhol dolgoztam, a fél bagázs beleszart az egészbe. Buborékfújók és vetítőgépek, a semmiről pofázók. Hagyjuk már ezt a magyar munkaerő milyen fasza rizsát! AZ lehet, ha kimennek Londonba, ott odarakják magukat, de csak azért, mert távol a családtól senki nem szeretné, ha kibasznák.
  • gombabácsi
    #7
    igen, amellett, hogy Mo-on silány a munka minősége, és az emberek (főleg az értelmiség) utál és nem tud dolgozni, leírtad a másik fontos dolgot is: mindezt ráfogja a politikusokra
  • Tetsuo
    #6
    Úgy beszélsz, mint aki még nem járt más országban. Magyarországon kiemelkedő a munka minősége vagy inkább azt mondanám, hogy Közép-Európában magasabb a munka morál és minőség, mint a nyugati országokban.
    A probléma kishazánkban nem a munkával van. ;-) talán hallottál a politikáról... na valahol ott kell keresni a probléma forrását. Tovább nem is mennék, az már eléggé off lenne.
    A magyarfikázás megintcsak felesleges, mint az utóbbi 50 hozzászólásod mindegyikében, mert a cikkhez nincs sok köze.

    Az innovációról meg annyit, hogy szerintem a kapitalizmus kezdeti stádiumában felpörgeti azt, majd később ellene van. Mi kb. most vagyunk a küszöbön.
  • Nos
    #5
    Eléggé elpolitizáltad a cikket :)

    Bár szerintem a "mindenki jobban tud mindent, és ahelyett, hogy egyszerűen végrehajtaná a munkáját, biztosan van valami ötlete, hogyan lehetne jobban csinálni", na ez az USA a XX. században.

    Az egyszerűen végrehajtja a munkáját pedig inkább a KGST.

    Szóval szerintem nem ilyen egyszerű a képlet, de a cikk azért nem egészen erről szól.
  • Cat #4
    A probléma Magyarországon inkább az, hogy nálunk mindig, mindenki jobban tud mindent, és ahelyett, hogy egyszerűen végrehajtaná a munkáját, biztosan van valami ötlete, hogyan lehetne jobban csinálni. Hiába vált be az adott dolog 12 másik országban, és csinálja ugyanígy (okkal!) több ezer ember, az lényegtelen. Néha ugyan valóban igazuk van, de többségében ez akadályozza a folyamatokat, és a dolgozóban magában is keserűséget szül, mert "nem értik meg", amit aztán egyéb területeken (pl. multikat ócsárló kommentekben) vezet le.
  • Nos
    #3
    Azzal egyetértek, hogy sablonokból áll, de a szépen összefésült sablonoknak van értelme. Még a társadalom is erre épül, egy program meg főleg. Szerintem elgondolkodtató, főként ha te is pörögsz valamilyen önálló feladaton.
  • Tetsuo
    #2
    Ez a bulvárcikk csak sablonokból áll. Tipikus angolszász semmi, szép körítéssel.
  • Zero 7th
    #1
    "Végeredményben egy elképzelés csak akkor jó, ha sokan jónak tartják"

    Igen. Egyik módszer amit a cikk ír, hogy gyártsunk jó ötleteket. A másik megoldás meg az Apple-féle, hogy sulykoljuk addig az ötletet, amíg mindenki el nem hiszi, hogy az jó.