2151
Rise of the Tomb Raider
  • TBTPumpa
    #520
    Új interjú:


    Érdemes megfigyelni a háttérben lévő alsó képernyőket, különböző átvezetők mennek a játékból (többnyire Lara lakásában).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.10.04. 19:06:52
  • CroftManor
    #519
    Én az AC Unity miatt váltottam ONe-ra, Igaz én nem gépről, hanem x360-ról.
  • TBTPumpa
    #518
    Season Pass bejelentve
  • akyyy
    #517
    megveheti sátát, és lehet majd sátán
  • jarlaxxe
    #516
    Na ez a másik fele, hogy pestböl indulsz ki mikor az ország 80% nem ott él...
    A vidéki és a pesti béreket nem is lehet egy kalap emliteni, 3milliárdért meg nem egy házat de egy egész falut is vehetsz kelet magyarországon.
  • Zeller01
    #515
    Ha, ugyan annyian vannak mindhárom osztályban, akkor hogyan lehet az ország háromnegyede minimálbéres? :)
    Igen, nyilván mindenki abból indul ki, ami számára "elérhető"/látható.
    Pl Budapesten, már nagyon ritka szinte nem is látok 500ft alatti autót. Azt sem nagyon tudná megvenni valaki 70 ezerből és még fent is tartani. (jó tudom, nem Pest a világ közepe!)
    Legyen... :) egy 140ezres xbox az 2 havi fizetés

    "Nem ismerek senkit aki 160ezret keresne kivéve a főnökeimet" :O
    Na, már megint sokkolva vagyok.

    Akkor a közelben lévő 3 milliárdos eladó házat ne is említsem?! :)

    de, hogy ne csak erről szóljon, jó lesz a játék, várom :))))
  • MerlinW
    #514
    Erről beszélek. Mint informatikus én meg nem nagyon ismerek olyat, aki 160k alatt keresne, de azok is csak a tapasztalat nélküli kezdők. Az én szakmámban 200-250k között mozog az átlag, de a senior fejlesztők már a 3-400k nettót viszik haza (ami töredéke a nemzetközi béreknek, konkrétan a harmada). A főnökökről meg ne is beszéljünk. Ez pl. egy ilyen szakma, De ez csak az IT, a baráti köröm - különböző multiknál csinálnak különböző (értsd, informatikától teljesen távol álló foglalkozások) dolgokat - jó része is 300k felett keress. Persze egyszer fent, egyszer lent, sajnos a stabilitás abszolút nem jellemző M.o.-ra. Én is dolgoztam már 50k-ért és dolgoztam milliókért is. Igaz nem 8 órákat, hanem 16-okat. Sokszor még ma is.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.09.28. 21:53:23
  • jarlaxxe
    #513
    Ez nagyon igaz, én pl nem ismerek senkit személyesen aki 160 nettót keresne / kivéve a tetü fönökeimet /
  • TBTPumpa
    #512
    Nem csak emiatt, de adná magát az alkalom. Halo és Forza sorozatokat is venném akkor már.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.09.28. 20:25:01
  • MerlinW
    #511


    A minimálbéresek? Sajnos az ország háromnegyede. Az átlag a bruttó milliós keresők miatt 160k. Mert kevesebben vannak a jól keresők, viszont ők 5x-10x keresnek többet a minimálnál. Az átlag kereset dolog pusztán matematika. Az hogy 160k az átlag, nem jelenti semmit. Ahogy ez esetben sem jelent semmit.

    Pár adat:
    A 2014-es adatok alapján 4,5 millióan élnek minimálbérből és több mint 1,5 millióan a szegénységi küszöb alatt. Magyarország (bejelentett) lakossága 9,85m fő, de számoljunk a nem keresőkkel (gyerekek/nyugdíjasok/betegek). Így kb az jön ki, hogy az ország 70%-a örül, hogy lyuk van a se**én. Szomorú, de ez van.

    Volt régen egy társalgás arról, hogy miért nem olyan egyértelmű ez sokak számára. Itt jönnek képbe, az un. társadalmi körök. Az emberek az esetek nagy részében a saját szociális helyzetéhez hasonló emberek között mozog (munkahely, barátok, környék, esetleges szórakozóhelyek).

    Tulajdonképpen öntudatlanul elszigetelve a többi társadalmi osztálytól. Míg X Gézának-nak minden ismerőse, barátja 20 milliós kocsival jár, cége van, nyaralója a Kanári szigeteken, addig Y Géza kenyeret kér a szomszédtól, akivel egyébként 3 műszakban dolgozik, havi 70 ezer Ft-ért és tök természetes számára, hogy 3-4 hónappal van elmaradva a közüzemi számlákkal. Meg persze van a középosztály a kettő között. Minden osztály úgy gondolja, hogy a többi osztályban kevesen vannak, az a szomorú vagy szerencsés sors, amit ő él. Pedig nagyjából ugyanannyian vannak mindhárom főosztályban.

    Ez - megint egy más, mélyebb téma - meg szükséges a modern gazdaság működéséhez így vagy úgy (polgár irányítás, olcsó munkaerő, felső osztály költekezése, stb mind-mind hatással van egy ország működésére. És a modern világéra). Persze nem ilyen minőségben, mint itthon, vagy a szegényebb keleti területeken. Lehet(ne) úgy is, mint pl. Ausztriában.

    Egyébként a sajnálkozó Magyar dologgal kapcsolatban én - bejártam Afrikát és Ázsia nyugati részét, de elég csak Boszniáig elmenni - mindig azt szoktam mondani, hogy akármilyen rossz a helyzet itthon, még így is királyként élünk a tőlünk keletre élő cirka 4 milliárd emberhez képest. Menjetek el pár napra egy fejlődő országba és meg fogjátok csókolni az aszfaltot Ferihegyen:)

  • Evoluti0N
    #510
    Hajlandó lennél venni egy One-t csak azért, hogy pár hónappal korábban játszhasd? Úgy tűnik, hogy mégiscsak létezik ilyen, hogy ideiglenes exkluzív miatt vesznek konzolt az emberek. Azt hittem, hogy ez csak a kiadók/konzolfejlesztők fejében létezik.
  • Zeller01
    #509
    igen az tényleg kár, hogy így előzetes videók alapján eléggé ugyan az lesz mint az előző :(

    most komolyan, van aki (nem diákmunka) 70 ezer forintot keres egy hónapban? :O
    jó rendben akadhat, de nem ez a jellemző szerintem. Magyar átlag 160 nettó.
  • ChipHazard
    #508
    Be cserélném az én Xbox-omat a withcer 3-mal ezért a változatért, az 130-volt, azt a plussz 10 ezret rá fizetem XD
  • TBTPumpa
    #507
    Konzolokszervize boltban már előrendelhető!

    Bár lenne ennyi pénzem egy ilyen gépre (140k), de idehaza ez két havi kereset.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.09.28. 18:58:23
  • ChipHazard
    #506
    Igen tudom hogy ez egy trilógia lessz. A kérdés inkább hogy mi lessz utána, vajon jön egy ujjab reboot, vagy folytatván ezt a stilust indítanak egy uj történeti szálat. Ugye redetileg volt, 6 Tomb Raider rész ami nagyából ugyan azt a sémát követte.:

    Tomb Raider , Tomb Raider 2 , Tomb Raider 3 , Tomb Raider - The Last Revelation , Tomb Raider Chronicles , Lara Croft: Tomb Raider - The Angel Of Darkness. Ez után jött egy Trilógia szerüség a Legend, Anniversary , és Underworld.

    Így jutottunk el a rebootig. Most ebből lessz egy Trilógia, vajon utána mi lessz? ez az ami még érdekes , legalább is számomra.
  • TBTPumpa
    #505
    Square Enix szerint ez a stáb trilógiát készít (ami még 2020 előtt véget ér), szóval 1 rész még biztosan lesz, majd abban.
  • ChipHazard
    #504
    Nagyon fasza, Sexizmus terén még van hova fejlődni a 3. részre, mert Lara mellbimbói nem látszanak az átázott trikóban, mot hogy a segg rendben van, fokuszálhatnak majd arra is :D .
  • TBTPumpa
    #503


    Információk!

    Tartalom:
    - 1 TB-os Xbox One
    - Rise of the Tomb Raider letöltőkód
    - Exkluzív „Tactical Survival Kit” DLC kód, benne egy új öltözék és fegyver skin
    - Tomb Raider Definitive Edition letöltőkód

    "A sírrablós gépcsomag november 3-án jelenik meg (133 990 Ft), vagyis egy héttel Lara új kalandja előtt, így a vásárlók már előre letölthetik a játékot, hogy ne kelljen rá várni a megjelenés napján."
  • TBTPumpa
    #502
    Rise of the Tomb Raider on Xbox One - Full Demo Gameplay Tokyo Fanfest 2015
  • ChipHazard
    #501
    Bocs a kép minőségért

  • TBTPumpa
    #500
    Jöhetne már a RELOADED verzió!
  • ChipHazard
    #499
    Te mi a faszról beszélsz ? XD .
  • Kandurex
    #498
    2015. van. 2015. Ne élj a múltban. Hogy csak ennyi van benne az maga a pure igénytelenség.
  • ChipHazard
    #497
    persze, persze, végül is ezek a fajta mozgások sokkal hitelesebbek voltak.

  • Myselor
    #496
    ugye xd nekem is tetszik
  • Kandurex
    #495
    Milyen ötletes, hogy mindenkit íjjal, bármilyen helyzetben megfojt. Nagyon teszik.
  • ChipHazard
    #494
    zsír
  • Myselor
    #493
    hát én azért több változást vártam.a hud a mozgás meg a helyszínek nagy része is elég hasonló.nekem ez így elég kevés hogy izgasson sajna
  • ChipHazard
    #492
    Remélem ezt a Tactical Survival Kit Content Pack-ot azért majd be lehet szerezni valahogy, ami ezzel az uj Xbox csomaggal jön. Talán majda PC változatban benne lessz :)

    And with the Tactical Survival Kit Content Pack, equip Lara with spec-ops tactical gear from enemy forces, including an all-black outfit that enables Lara to craft special ammunition, a carbon fiber compound bow that deals massive damage, and more.

    http://news.xbox.com/2015/09/xbox-one-rise-of-the-tomb-raider-bundle

  • ChipHazard
    #491
    Uj videó, Plussz UJ RUHA. fekete pulóver, plussz a feszes barna nadrág,!
  • sadface #490
    Én tényleg nem akarlak meglincselni... :DDD
  • ChipHazard
    #489
    Nincs ott regisztrációm, 1 komentért meg nem fogok regelni csak hogy felvilágosítsam a népet arról hogy a régi TR játékok nem szartak aranyat . :D
    Utoljára szerkesztette: ChipHazard, 2015.09.27. 19:59:34
  • TBTPumpa
    #488
    Nem mered ezt beírni a hivatalos TR fórumra mi?
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.09.27. 19:29:35
  • ChipHazard
    #487
    amik szarok :D
  • sadface #486
    ideje elővenni...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a korábbi részeket
  • TBTPumpa
    #485
  • Totti5
    #484
    Naja, jogos hogy játkot finanszíroznak. Kegyetlen egy világ ez. És még te is megkapod PCre az MS pénzén. A mocsok nem érdekel, nem is akarom látni. Szégyen az egész.
  • TBTPumpa
    #483
    Látnád mi megy a többi TR-es fórumon. Persze a hivatalos csatornákon (Facebook, Twitter) a Micro és az X nyalogatása megy, mert a negatív dolgokat törlik, ellenben nem csak Facebook-ból és Twitterből áll a zinternet. Reddit-en és a hivatalos Square Enix/Tomb Raider fórumon is nap, mint nap megy a Microsoft ekézése és jogosan. Nem kell szopatni a rajongókat és akkor nincs ez.
  • Totti5
    #482
    Mi van a képen amit az Xbox nem tud? te nem vagy gonosz, csak minden TR hszedben MS és Xbox fika van.
  • Krisztiam #481
    szerintem nagyon jó, az előzőnél jobb pc-re lesz vajon?