19
  • matrix222
    #19
    En nemolyan reg vettem egy XP CD lemezt, mert nem ujittok. Az XP Cd pedig hianyzott a leltarombol.
    Minden nagyon simman megy, es elegedett vagyok.
  • Linkout
    #18
    Sajnos soha senki nem fog csakúgy ingyen támogatni akármit is. Ilyen az üzleti világ. Viszont az sem járható, hogy az ingyenes linuxos photoshopban reklámok legyenek, hiszen az sem túl profi. A linux terjedését sajnos pont az ingyenessége akadályozza meg. én nagyon örülnék neki, ha lehetne kapni olyan ubuntut, ami akár egy árban is van a windows-al, de cserébe minden előnyét élvezheted, plusz lenne jól megírt szoftverek tömkelege hozzá. Lehetne jól árusítani, fejlődne a szoftverbolt. Az Apple megcsinálta. Igen tudom más a 2 cég filozófiája, de nyilván nem lennél kötve egy cég hardveréhez, hanem egy OS egyszeri áráért kapnál egy nagyon stabil rendszert.

    A másik baja az ubuntunak, a 6 havi megjelenés. Semmi értelme ennyi verziónak. Egy LTS 5 éven át támogatott, de ha közben 10 db!! új verzió jön ki, semmi értelme.
  • Macropus Rufus
    #17
    régen nem volt más. Volt még talán a Be meg az OS/2. Az Apple rendszere egy vitz volt a windowshoz képest. Szeritnem a windows sok esetben tradició miatt van használatban.
    Továbbá sok ember fél a változástól. Jól megszokott dolgokat szereti, legjobb példa erre az új win felület. Igen új, de aki ezt szokja meg annak már a régi lesz oldschool. Megszoktam a start menüt az nekem kell. Ubuntu alatt már egy jó ideje nincs is startmenü. Az emberek el voltak ámlúlva a win vista/win7 aero felületétől, holott akkor a linux már egy jó ideje a compiz segítségével nagyon komoly effekteket hozott létre. De erről a linuxos tárobon kívűl csak 1-2 fanatista geek tudott. Windows,windows, windows.
    Sok ember azon is meglepődik amikor felhomályosítod, hogy az Andorid gy.k. egy linux distro. Tehát ő is a linux tábort erősíti. És akkor jönn a csodálkozás, hogy jéééé
    (egy haver ez miatt lett Ubuntu használó. Gondolta kipróbálja. Nem csalódott - eddíg - benne)
  • Macropus Rufus
    #16
    "Az egész világ infrastruktúrája MS pilléreken fekszik."
    ez sajnos nagyrészben igaz, a desktop felületen mindenképpen. Talán most, hogy a szoftver árak mennek felfelé, esetleg teret kapnak a nyílt rendszerek.
  • SupraMKIII
    #15
    SASI: Ez tévedés szerintem.
    Az embereket a kompatibilitás, a megszokás, és az ismeretlentől való félelem tartja a windows mellett - és ez az, amit a linux tábor nagy része egyszerűen nem ért meg.

    A windows tényleg annyira sz@r, én már csak tudom: De egyformán szar. Míg a linux a maga százhatvanezer, egymással sem teljesen kompatibilis disztribúciójának milliónyi féle képpen feltelepíthető változata végtelen mennyiségű különböző működést és hibát generálhat. Sok esetben ez a rugalmasság a legnagyobb előnye - de céges és egyéb környezetben ez óriási hátrány.

    Amíg egy átlag (alatti) windowsos user nem tudja a már meglevő ismeretekkel legalább alapszinten használni az újat, nem fog átállni - és itt teljesen mindegy, hányszor tud többet a linux.
  • SupraMKIII
    #14
    És az nem lehet, hogy ez az áremelés nem az XP-vel függ össze, hanem így akarja az MS a winfos 8-ra terelni az embereket?
  • SASI
    #13
    Könnyű fikázni a Windowst, de erre azt is lehetne mondani hogy tessék, lehet jobbat csinálni ha nem tetszik, ha tényleg annyira szar lenne mint amennyire egyesek állítják már rég nem lenne 80-90% körüli részesedése az op.rendszerek között.
  • Linkout
    #12
    Adok egy esélyt a playonlinuxnak. nagyon kíváncsi vagyok mi az, ami szépen el fog indulni. nekem is nagyon bevált az ubuntu, de így vagy úgy, szükség van windowsra. Az egész világ infrastruktúrája MS pilléreken fekszik.
  • zoliii
    #11
    XP-t lehet használni, csak a frissítést kell letiltani!
    XP mellé egy külön partíció-ra meg WIN7-et, vagy Ubuntut telepíteni :D
  • Macropus Rufus
    #10
    ez miért ment el 2x??? :o
  • Macropus Rufus
    #9
    a linuxok nagyon sok esetben kompatibilisek egymássa. Nekem otthon Ubuntu is van meg OpenSuSE is. Eléggé gázos lenne ha a rendszer szinten kompatibilis op.rendszerek alkalmazásai nem lennének csereszavatosak. Ami érdekessé teheti a helyzetet az talán a gui. Ugye a kde és a gnome a két nagymenő. Itt már lehetnek programbeli difik, de én úgy tapasztaltam az elmúlt évtizedekben, hogy már nincs nagy különbség a kettő közt: ami megy az egyikken az megy a másikon is.

    Egy picit vitába szálnék veled a wine terén. Én használom mind a két általad említett rendszert, az egyik gépemen Ubuntu 14.04 van a másikon (egyenlőre) egy OpenSuse 12.3 (64bit). Mind a kettőn van wine /play on linux / cedega és egy Virtualbox.
    (szeretek kísérletezni). Ugy vettem észre, hogy egy egszerübb alkalmazás ami nem igényel pl. dx9-et simán elmegy a wine-al (igen a dx8-at lekezeli) Ha olyan alkalmazás kell ami igényli pl. a dx9-et (vagy jobbat) akkor neked a play on linux a megfelelő (esetleg a cedega, de ezt már kissé komplikáltabb használni). A play on linux alatt szinte bármilyen alkalmazást el tudsz indtani, még a photo shop-ot is. Nekem elindúlt, de én nem vagyok profi grafikus. Nekem elég a Gimp. ;) de a legrosszabb esetben: felraksz egy vbox-ot, ráhúzol egy xp-t(vista/win7/win8 stb) és ott használod a PhotoShop-ot. A TombRadier menni fog a play on linux alatt.
    Ami nem megy, legalábbis nem tudtam még rávenni, az az 3DStudioMax/Designer. A Maya viszont megy ami érdekes :o bár annak meg van linux verziója.

    nálam a linux nagyon bejött, már vagy 14-15 éve használom. Okés vannak gyerekbetekségei, de ez nála elnézhető de egy 40ezres rendszer esetében egyenesen szánalmas és nem megbocsájhtató bűn. (pláne ha olyan hiba van a legfrissebb rendszerben ami már a Windows95-ben is benne volt. Konrétan az én win vistám generált egy hibát, amiben a Chicago 4.0-rá hivatkozott.. Én meg néztem nagyokat, hogy mit keres egy Vistában egyáltalán bármiféle hivatkozás egy win95 bétára...)
  • Macropus Rufus
    #8
    a linuxok nagyon sok esetben kompatibilisek egymássa. Nekem otthon Ubuntu is van meg OpenSuSE is. Eléggé gázos lenne ha a rendszer szinten kompatibilis op.rendszerek alkalmazásai nem lennének csereszavatosak. Ami érdekessé teheti a helyzetet az talán a gui. Ugye a kde és a gnome a két nagymenő. Itt már lehetnek programbeli difik, de én úgy tapasztaltam az elmúlt évtizedekben, hogy már nincs nagy különbség a kettő közt: ami megy az egyikken az megy a másikon is.

    Egy picit vitába szálnék veled a wine terén. Én használom mind a két általad említett rendszert, az egyik gépemen Ubuntu 14.04 van a másikon (egyenlőre) egy OpenSuse 12.3 (64bit). Mind a kettőn van wine /play on linux / cedega és egy Virtualbox.
    (szeretek kísérletezni). Ugy vettem észre, hogy egy egszerübb alkalmazás ami nem igényel pl. dx9-et simán elmegy a wine-al (igen a dx8-at lekezeli) Ha olyan alkalmazás kell ami igényli pl. a dx9-et (vagy jobbat) akkor neked a play on linux a megfelelő (esetleg a cedega, de ezt már kissé komplikáltabb használni). A play on linux alatt szinte bármilyen alkalmazást el tudsz indtani, még a photo shop-ot is. Nekem elindúlt, de én nem vagyok profi grafikus. Nekem elég a Gimp. ;) de a legrosszabb esetben: felraksz egy vbox-ot, ráhúzol egy xp-t(vista/win7/win8 stb) és ott használod a PhotoShop-ot. A TombRadier menni fog a play on linux alatt.
    Ami nem megy, legalábbis nem tudtam még rávenni, az az 3DStudioMax/Designer. A Maya viszont megy ami érdekes :o bár annak meg van linux verziója.

    nálam a linux nagyon bejött, már vagy 14-15 éve használom. Okés vannak gyerekbetekségei, de ez nála elnézhető de egy 40ezres rendszer esetében egyenesen szánalmas és nem megbocsájhtató bűn. (pláne ha olyan hiba van a legfrissebb rendszerben ami már a Windows95-ben is benne volt. Konrétan az én win vistám generált egy hibát, amiben a Chicago 4.0-rá hivatkozott.. Én meg néztem nagyokat, hogy mit keres egy Vistában egyáltalán bármiféle hivatkozás egy win95 bétára...)
  • skinnyman
    #7
    Elkepeszto, hogy valaki fizet azert, hogy ezt a szart hasznalja. Meg elkepesztobb, hogy egyaltalan szoba jon a hasznalata olyan helyeken, ahol kicsit is szempont a biztonsag.
  • Linkout
    #6
    És ki dönti el, hogy melyik linux legyen az alternatíva? Én az ubuntut szeretem. Lássuk mit szeretek még:

    - magas fokon ismerem a photoshoppot
    - imádok zenét szerkeszteni FL studióban
    - Az új Tomb Raiderrel nagyon szeretek játszani

    Most nézzük a kompatibilitást:

    adott egy arch, egy ubuntu 12.04 lts, egy debian 7, egy mint, egy ubuntu 14.04 lts, egy suse, egy slackware, mandriva, és még sok-sok disztribúció.

    Ezeken még a wine sem fut ugyanúgy. Soha nem lesz igazi alternatíva ekkora töredezettség mellett. nem vagyok windows fan, isteni egy jól beállított ubuntu, de eszembe nem jutna megvonni magamtól akár a fenti 3 lehetőséget is.
  • ProGuru
    #5
    Én szeretem az xp-t
  • maxy182
    #4
    Valahol igazat adok neked. Sajnos az a jellemző az egész világon, hogy aki tejel, az nyer. Az oktatásban szó sem esik másik operációs rendszerről, csak a Windows-ról, pedig manapság már vannak nagyon is használható alternatívák, amik ráadásul többé-kevésbé ingyenesek is.
    Az ingyenes OP-rendszerek is sokkal jobban fejlődnének, ha az emberek nagyobb része használná őket, de ez már az alapoknál el van cseszve, mikor már a suliban sincs szó másról, csak a szent Windows-ról, és az Office-ról...
  • netperformer
    #3
    És valóban. Ráadásul azóta is érkeznek rá frissítések. Nem muszáj fogyasztói birkának lenni.
  • Józsibácsi
    #2
    Zavartalanul használom azóta is a jó öreg XP-met... semmi gondom sincs... parasztvakítás az egész...
  • halgatyó
    #1
    Most kaszálnak baszki. Kihasználják a lehetőséget, hogy jól megszedjék magukat.
    Az azért durva, hogy már évtizedek óta képtelen normális piaci verseny kialakulni az operációs rendszerek között, ehelyett egyetlen görény ural mindent.
    A fosláda politikusok meg ülnek a zsíros seggükön és dicsérik a szabad versenyt meg a piacot.
    Itt az élő példa, hogy működik a "piac" Dögöljenek meg.