46
  • Vol Jin
    #6
    Ha még a felét összeszedte volna pluszban tömeghez, akkor beindult volna a fúzió. Barnatörpe vagy mi a fene az a kategória.
  • gforce9
    #5
    nem kevés az 1:30? Vagy én néztem be valamit?
  • gforce9
    #4
    1,899 × 10^27 a jupiter tömege a tízszerese annyit tesz, hogy 10¢28 lesz belőle. A naptömeg 1,9891 10¢30 ,aminek a harmada is abba a nagyságrendbe esik. szóval a mi jupiterünk tömege ezrede a napunkénak, a szomszédé meg 1-200-ad része. ELtolódottak az arányok de azért még jócskán látszik, hogy melyik a "központi" test, ami dominál.
  • Vol Jin
    #3
    "Hm. Ha az exobolygó 10 szerese a Jupiternek, és a napja harmada a mi napunknak, akkor hogy aránylik az exobolygó a saját napjához (méretileg)???"

    Mivel a Jupiter tömege 1000-d része a napnak, akkor ez a bolygó a század része, és ha ez a csillag a harmada a napnak, akkor a bolygó csillag tömegarány 1:30.

    Nálunk a Nap tömege a teljes naprendszer tömegének 99,7%-a.
  • gforce9
    #2
    Ez szerintem már határesete a kettőscsillag redszernek. Ha a mi Jupiterünk összemérhető lenne egy kisebb csillaggal, a mi rendszerünkre is kettős csillagrendszerként tekintenénk.
  • KopaszIsten
    #1
    Hm. Ha az exobolygó 10 szerese a Jupiternek, és a napja harmada a mi napunknak, akkor hogy aránylik az exobolygó a saját napjához (méretileg)???