20
  • teddybear
    #20
    De mondjuk, írhattam volna a GMO-gabonák helyett amerikai hibridet is, a lényeg nem változik.
  • teddybear
    #19
    Egyrészt régebben nem volt tiltva, mert akkor újdonság volt, másrészt attól hogy tiltják, még hozzájuthat valaki GMO vetőmaghoz, és az egész környéket beszennyezheti a keresztporzással. Láttam már ilyen terjedési vizsgálatok eredményeit, és meglepő távolságon is találtak keresztporozott növényeket.
  • ostoros
    #18
    "Szerintem vicces a művelt területek fajtaváltozatossága után áhítozni." Szerintem nem is érted miről beszélünk.
    Arról volt szó, hogy azzal hogy minden gabonának azonos lesz a génállománya nagy területeken, egy adott betegség képes kipusztítani az összeset nagy területeken.
    Mint ahogy a banán termesztés is válságban van, mert összesen talán tíz fajta van az egész világon, és klónozással szaporítják. Semmi változatosság nincs, ezért ha egy betegség megtámadja az ültetvényt, akkor az egész ültetvénynek vége, kivétel nélkül.
  • NEXUS6
    #17
    Napiaktuális
  • Molnibalage
    #16
    Nem hiteltelen, hanem egyenesen balfasz.
  • gforce9
    #15
    Ezzel tisztában vagyok, hogy minden módosítás egyedi, csak egyrészt mindent egy kalap alá vesznek "GMO fúj" jelszóval, másrészt pedig semmiféle kutatási anyagba nem botlottam, amin kicsit is látszott volna, hogy korrekt eredmény és nem arról szól, hogy bemutatnak 2 daganatos patkány fotóját és rámodják hogy márpedig a génmódosított takarmánytól lett ilyen. Hiteltelen az egész így.
  • Vol Jin
    #14
    Szerintem vicces a művelt területek fajtaváltozatossága után áhítozni.
  • Vol Jin
    #13
    A GMO-t kutatni általánosságban értelmetlen. Mert minden GMO termék egyedi. Az élelmiszernövényeink hatásairól vannak tapasztalataink. Milyen anyagokat termel a növény. Ez dönti el, hogy ehető vagy mérgező, vagy van valami káros hatása hosszútávon. Ha egy olyan faj DNS darabkáját illesztik egy élelmiszernövénybe, amit előtte nem fogyasztott az emberiség, akkor az kockázatos.
  • Vol Jin
    #12
    "Elő kell venni a génbankból a régi magyar gabonafajtákat, amik már régen alkalmazkodtak a kontinentális klímához. Lehet, hogy egy darabig kisebb lesz a termés, de sokkal jobb minőségű, mint a pocsék génmanipulált vackoké."

    Hazánkban tiltott a génmódosított növények termesztése.

    A nemesített fajtáink meg mind minőségben, mind terméshozamban jobbak, mint az ősi fajták.

    Lenne kér kérdésem:

    Honnan vetted, hogy GMO-t termelnek hazánkban (amikor az tilos)?
    Honnan vetted, hogy a régi fajtáknak jobb a minősége, amikor azok szarabbak?
  • ostoros
    #11
    Igaz. De ha nem lesz köztudomású, hogy kik a szemetek, akkor örökké folytathatják a kisded játékaikat.
  • teddybear
    #10
    Ami azt illeti, az egykori állami gazdaságokban őrzött és nemesített gabonafajták még léteznek, például Martonvásáron, a Gabona Génbankban. Szóval van hová nyúlni, még ha a politikusaink mindet el is adnak pár rézért.

    Ami a Monsato-t illeti, az csak annyit tud tenni, amennyit hagyunk, hogy megtehessen.
  • ostoros
    #9
    Nos a GMO-val kapcsolatban nem nyilatkozom, de a Monsanto egy hányadék. Még akkor is káros lenne a tevékenységük, (tájfajták eltüntetése, uniformizált fajták bevezetése mindenhol) ha nem lennének azok. Csökken a biológiai sokszínűség, arról nem is beszélve, hogy sok helyi fajta kiválóan alkalmazkodott a mikroklímához, de azért csak el kell tüntetni, mindenféle kutatás nélkül, hogy legalább tanulmányozzuk az így kialakult géntipusokat, alkalmazkodási mechanizmusokat.
  • gforce9
    #8
    A mosanto meg a gmo-t szerintem külön kellene kezelni. A mosanto az egy tisztességtelen cég én is azt mondom, hogy ki vele. Viszont a gmo-ról kb semmit se lehet tudni, rémképek vannak de kutatás, ami kicsit is hitelesszagú lenne sehol nem látok, lényegében annyi jön le, hogy fúj mosanto ergó fúj gmo. Nem tartom túl okos hozzáállásnak.
  • ostoros
    #7
    Erről én is hallottam. Meg arról is, hogy az egyik régi tájfajtákat őrző laboratóriumot a szoci kormány alatt átadták a Monsantonak, akik kidobták( csúnya szóval megsemmisítették) a gabona mintákat. Szerencsére talán még vannak olyan laborok ahol meg vannak a régi tájfajták. A Monsantot pedig perelni kellene, aztán kidobni. Európából.
  • gforce9
    #6
    Igen, a csatlakozáskor ami EU szabvány volt emberi fogyasztásra, az nálunk már csak takarmánynak volt jó. Ennyire biztos, hogy jobb minőségű a magyarországi. Egyébként ezt a GMO mizériát nem értem. Nem láttam még egy hiteles kutatást sem a kérdésben, de az ijesztgetés az megy ezerrel.
  • teddybear
    #5
    Azokat a gabonafajtákat a magyar éghajlathoz nemesítették ki. Ami pedig a minőséget illeti, tudtad hogy a magyar élelmiszerszabványt le kellett rontani az uniós csatlakozáskor, mert különben a német és francia élelmiszerek java részét nem lehetett volna nálunk forgalomba hozni?
  • Pityu83
    #4
    Nembaj majd most jöhetnek a Monsanto génmanipulát növényei,aztán meg hullunk sorra elfelé.



  • NEXUS6
    #3
    Végre egy értelmes kutatás az éghajlat változással kapcsolatban.
    A nagyobb melegben egyáltalán nem mindegy, hogy milyen sört iszunk!!!
    XD
  • Zoli007
    #2
    Sokkal jobb? Mitől vagy benne olyan biztos?
  • teddybear
    #1
    Elő kell venni a génbankból a régi magyar gabonafajtákat, amik már régen alkalmazkodtak a kontinentális klímához. Lehet, hogy egy darabig kisebb lesz a termés, de sokkal jobb minőségű, mint a pocsék génmanipulált vackoké.