21
  • KopaszIsten
    #21
    Jól sejtem, hogy a TLC-t?!
  • KopaszIsten
    #20
    És melyiket érdemes venni az alább felsorolt SLC, MLC és TLC típusok közül? (Nem tudom ezek miben térnek el egymástól.)
  • KopaszIsten
    #19
    Köszi. Ránézek.
  • Cat #18
    A belinkelt ipon.hu az, legalábbis én többször vásároltam már tőlük, és garanciát is gyorsan intézték.
  • KopaszIsten
    #17
    Cat: Tudnál esetleg ajánlani olyan budapesti webshopot, amit említettél és megbízható? Lehetőleg utánvéteset.
  • Cat #16
    Tökre nem értem miért ott vásárolsz, miért nem rendelsz neten keresztül Budapestről (vagy akár Kínából!). Ingyenes a házhozszállítás, ha nem tetszik, most már nem 8, hanem 14 napon belül visszaküldheted (elállhatsz a szerződéstől).
  • god25
    #15
    Én már 5 éve nyúzom az SSD-met. Tökéletesen működik és sokkal gyorsabb, mint a HDD. Bekapcsolástól számított 10msp alatt feláll az OS-em. Igaz, linuxot haználok.
    Ezen az oldalon lehet olvasni SSD-Tartósteszt eredményekről.
  • zola2000
    #14
    Webshoppal még még nem volt bajom.
  • gforce9
    #13
    Ne is foglalkozz velük. Mármint azokkal akik itt fórumon fikáznak. Aki nem Pesten él és a webshopoktól ódzkodik (szerintem jogosan) az sajnos sokkal magasabb árakba ütközik.
  • KopaszIsten
    #12
    Erre gondoltam: http://www.mentornet.hu/main.php?l=hu&m=0&p=5&pfi=5036&ck=0
    A városban nem is nagyon van másik számtech bolt. :(
  • RAZOR27
    #11
    csak nehogy megint jöjjön egy jól időzített "áradás" :D
  • x3dgime
    #10
    Erősen esedékes, hogy jó nagyot essen végre az SSD-k ára, mert jelenleg is aránytalanul drágák.
  • gforce9
    #9
    netperformer:

    A nagyker garisokat szoktam erről kérdezgetni, mert ugye az ő kezükön rengeteg megy át. A hírportálok meg gyakran írnak hülyeségeket. Jellemzően nincs baj veük, még annyi sem mint a HDD-kel, viszont mivel folyamatosan jönnek ki az új típusok, max 1 évre levetítve tudják ezt kijelenteni, ugye hosszabb időre nem nagyon vantapasztalat. A korai típusok pedig nem mérvadóak. Mindenesetre az elmondható, hogy a jelenlegi típusok rövidtávú meghibásodási mutatója jobb, mint a HDD-ké. Hogy aztán hosszútávon mi lesz velük a helyzet, azt csak az idő fogja megmondani. Specifikációban bármit lehet írni, a nyomdafesték bármit elbír :)
  • netperformer
    #8
    Valakinek van tapasztalata SSD elhalálozásban? Ez az egyetlen fenntartásom van velük, illetve maga a tény, hogy gyorsan esik az áruk. Ugye minek vegyek SSD-t, ha jövőre megkapom ugyanazt fele annyiért... Egyszer csak stabilizálódik az áruk. Ha most tárhelyet kellene vásárolnom, még mindig inkább két 500GB-os HDD-t vennék és üzemeltetném őket Raid 0-ba. Egészen biztos, hogy lassabb lesz, viszont elég gyors ahhoz, hogy ne okozzon bosszúságot az adatok feltöltése a memóriába és több tárterületet kínál, mint hasonló költségvetés SSD-s megfelelője.
  • gforce9
    #7
    Mivel a HDD-k ára normalizálódik muszáj volt csökkenteni az árakat.. ennyi... semmi köze a gyártástechnológia fejlődéséhez. Az más kérdés, hogy mivel már tényleges tömeggyártás folyik, így olcsóbb az előállítás, de ha a HDD-k ára nem esik le, az SSD-k árát se csökkentenék ennyire.
  • seepheeerd
    #6
    Már begyűrűzött: A 250GB-os Samsung 100 font körül megy :)
  • god25
    #5
    Nagyon nem mindegy, hogy SLC, MLC vagy TLC-s az SSD! Single, Multi vagy Tri level cellásak. Nyílván az SLC-s SSD-k a drágábbak, gyorsabbak és az üzemidejük is hosszabb.
  • Cat #4
    ? Nézz már körül. A 120-as Kingston 18ezer (azaz olcsóbb!), a Cruicial 19e (olcsóbb!), Transcend szintén 19 (olcsóbb!). Azért a Samsungot másoltam be, mert mindenhol jókat írnak róla. De ha nem tetszik, Seagate is kijön 22ezerből.

    Hogy Kopaszisten milyen 25-40ezres SSD-re gondolt fogalmam sincs.
  • Vol Jin
    #3
    Talán oka van, hogy más modellek többe kerülnek.
  • Cat #2
    "A 128-as van 25-40k között"

    Azt hogy csinálod? 120-as Samsungot kapsz 20ezerért. Pl. itt Ugyanitt a 240-es 34e.
  • KopaszIsten
    #1
    És mikorra gyűrűzik be hozzánk ez az olcsóság, mert ahol én nézem ott 40-70 ezer között van egy 256 GB-os SSD?! (A 128-as van 25-40k között.)