13
  • matrix222
    #13
    A biztonsag kedveert megvettem a CD merevlemezt az XP -hez - ugy ket honappal ezelott.
  • WoodrowWilson
    #12
    Kivéve, hogy a Vista után nem kell új gép a Windows 7-hez, se a 8-hoz.
  • jonyeasyrider
    #11
    Egyszerűbb a megoldás mint azt sokan képzelnék: Ubuntu (vagy Mint, Kubuntu, Lubuntu, stb). Ezek még vidáman elmennek a régi gépeken, míg ezzel szemben a Windows egyre-egyre újabb és újabb gépek megvásárlását "követeli", összejátszva ezzel a hardvergyártókkal.
    Miért az a görcsös ragaszkodás a Windows-hoz?
    De mégis sokan XP-ről Linuxra fognak szószerint "UPGRADE"-olni.
  • end3
    #10
    Természetesen, ha akarják megkeseríthetik az XP-t használók életét. De, az MS talán visszavett valamit az "arcából" a Win8 "katasztrófa" után. Szerintem, mindenki használja, ameddig csak akarja. (Jelenleg is használok internetre "elég régen nem támogatott" Win2000-et. Hogy nincsen újabb Flash v. Java, - Lassan már az újabb keletű rendszereken sincs. Mivel évek óta napi 8-10 órát "online", ezért minap "unatkoztam" és végig nyomattam 5 különböző vírus-malware keresővel. Hát nincs rajta, még kémsüti sem.

    Az XP hasonló, gyenge védelemmel már biztosan nem létezne azon a helyen. De szerintem, rászabott védelemmel, "restrict" beállításokkal még 2020-ig sem teljesen esélytelen a korrekt használata. (Beállítani és használni egy oprendszert, nem csak a telepítő gombra kattintást jelent. De ez igaz a 7-es 8-as Microsoft-okra, és persze más rendszerekre is.)

    A XP-"vég" akkor jön el, amikor egyetlen jó vírus-malware keresőt (vagy IS-t,) sem lehet telepíteni és frissíteni rá. - De ettől még, - figyelve arra amit a nagy biztonsági cégek nyilatkoztak a témában, - szerintem sok évig nem kell tartanunk... (Igazából a következő években, az XP-t használók irányából jöhetnek a fizetős ügyfelek, a 8-asokat telepítő felhasználók, még abban a hitben élnek, hogy nekik erre nincs szükségük. Pedig, - bár nem tudják - de igen...!
  • tomboy013
    #9
    És ezt pont te mondod xD Vicces kis kövér fiúcska lehetsz :D
  • kjhun
    #8
    És, ezzel a Windows verzióval mi lesz? Milyen kiadás, mire való ez?

    Állítólag, 2019-ig lesz hozzá frissítés.
  • RAZOR27
    #7
    Na majd most a M$ jól megtanulja hogy nemszabad többet fasza operációs rendszert csinálnia, mert alig lehet eltüntetni :DDDD
  • sanyicks
    #6
    te tényleg hülyébb vagy mint a nagyátlag.
  • tomboy013
    #5
    Mert ügye ez Magyarország legnívósabb oldala ahol a nagy amcsi cégek fizetnek a hírek miatt... Istenem de ostoba emberek vannak ezen a bolygón =D
  • Csaba161
    #4

    Ez itt a M$ fizetett hirdetése, nem kell komolyan venni...
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Ja, képen röhögöm ezeket az úgymond "biztonsági szakemberek"-et.
  • Tinman #2
    Propaganda.

    Egy normális vírusvédelemmel, a jelenlegi op. rendszer frissítésekkel egy könyvelőnek/titkárnőnek/adminisztrátornak bőven elegendő az XP. Ha kizárólag munkára használja a gépét és nem mászkál olyan helyeken ahol nem kellene.

    Egy képben levő ártó szándékú emberke pedig Win7 és Win8 esetén is megtalálja a kiskapukat, ergo ha valaki be akar "törni" az be is fog, teljesen mindegy, hogy XP/W7/W8.
  • sempron07
    #1
    Szinte reszketek a félelemtől. Április 9-én több százezren fogják egyszerre feltörni a gépemet. Amire ráadásul SP3 óta 1 darab frissítést se telepítettem. Mitévő legyek?