463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • mikromanus
    #162
    Infómorzsák. Mik változnak és miket lehetett eddig összeszedni az infócsepegtetések alapján:
    doksi

    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.15. 13:41:50
  • alcca
    #163
    plusz info

    Nem tudom. Számomra a premium nem hangzik p2w-nek. Gyorsít a játékon de előbb utóbb mindenki ugyan arra a szintre juthat. Kétlem hogy pont ebbe a játékba érkezne gyorsabban a tartalom mint ahogy egy átlagos játékos elérné a maximumot.
  • mikromanus
    #164
    Jáj... JÁÁÁÁÁJ:... :D
    A premium membership nem előfizetés, csak időszakosan extra előnyöket ad... meg szolgáltatásokat. = előfizetés. Annyiban nem "előfizetés" csak, hogy a hiányában is elérhető a bless. Ettől ez még előfizetés mert fizetsz és kapod a szolgáltatást ami előnyöket ad. A tartalma alapján ugyan ad egy kis előnyt és picit talán "kötlelező" is lehet kiélezett helyzetben, de nem vészes ettől még. Nem egy p2w így ránézésre. Ezzel még meg lehet barátkozni. :) (sokkal jobb mint amiket mostanság belegyömöszöltek más MMO-kba)

    A nagy pakkot levitték 200 dollárról 150-re. A premium support meg kikerült. Ninc skivételezés pénz alapján a probléma megoldásnál. A skinek elég jók. Meg a csirkeszárny se rossz. :)
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.17. 09:56:06
  • sztar007
    #165
    Igen ez igy baráti, TESO-ba is hasonló eőfizetés van, hasonló előnyökkel, engem se zavar a trade hiánya playerek között, BDO-ba se hiányoltam. Jó lesz ez, 3 havonta nagy updatek, viszont engem inkább tényleg a fall damage teljes hiánya borit ki, remélem beteszik később.
    Amiért megbukott a játék többször is az a combat system, ha vették a fáradságot és kijavitották, dinamikusabbá tették nem lesz gond.
  • mikromanus
    #166
    Szerintem ez "alapozás". Sok szempontból egyszerű a játék, így talán könnyebb egyensúlyban tartani. Ha már ki tudnak adni egy stabil és szórakoztató alapverziót, akkor jöhet a finomítás. A fail damage-ról nem sokat tudok. Majd meglátjuk mi lesz. A "life skill "rész más MMo-khoz képest viszont elég faék. Egy gathering skill, meg egy crafting és nincs tudáshoz kötve a craft. Mondhatni, hogy kevésbé kifinomult, de másik oldalról kevésbé kell elapróznunk magunkat. Nem kell 101 alap nemszeretem dolgot (munkát) elvégezni és fejben tartani csak hogy egy vacak alapfelszerelést összeszedj... talán. Kevesebb agyalás - több játék és muri. Mondjuk volt már egy nagy bukltájuk hazai földön és más régiókban, így van már tapasztalatuk mire kell figyelni. Talán ezt már nem bökik el.
  • p2501
    #167
    Egy kis érdekesség redditről:

    1EU/2CH
    1NA/3CH



    EU guildek alakulása:

  • mikromanus
    #168
    Úgy tűnik a Bless Source forumot nem használták forrásként még a lenti képhez. :) (vagy vaksi vagyok)
    Magyar guildek (elvileg) eddig:

    Union:
    Renegade
    Tranquility

    Hieron:
    Hungarian Exiles
    INSANE MIRAGE
  • Lunarion
    #169
    Valószínűleg csak a "nagyobb" nemzetközi guildeket vették számításba, akiknek nagyjából tisztában vannak a létszámával. A Tranquility-t amúgy töröld, ők nem kezdenek neki a játéknak végül.
  • Lunarion
    #170
    Amúgy mellesleg egy kis reklám:

    Elindult a Variance Bless Online magyar blog. Szeretnénk meghívni mindenkit ide és a hozzá csatolt közösségi (Facebook, Discord) csatornákra. Aki játszott már régebben MMORPG-vel, annak a Variance név ismerősen csenghet. Friss híreket, guideokat, élménybeszámolókat és egyebeket lehet majd itt megtalálni. A Discord és Facebook csoportokat pedig közösségi fórumnak szánjuk.

    A blog webcíme: http://bless.variance.hu
    Magyar Bless Online Facebook oldal: https://www.facebook.com/BlessOnlineHU/
    Magyar Bless Online Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/BlessOnlineHungary/
    Magyar Bless Online Discord szerver: https://discordapp.com/invite/vqzJPJ
  • amikkamakka
    #171
    Köszönjük, én a magyar guildet azt a 3 db-ot egy kicsit kevésnek találom, de remélem ha kicsit jobban beindulgat a játék növekszik majd az érdeklődés is.
    Anno mikor indult az Aion úgy olvadtunk be a Variance guildbe még az elején (biztos véletlen de pont a Lunarion guild tagja voltam akkor) :) Ezt csak úgy érdekességképpen írtam.
    Utoljára szerkesztette: amikkamakka, 2018.05.24. 08:37:16
  • Shed77
    #172
    Pedig jobban járna mindenki, ha nem aprózódna el az a kevés magyar játékos 100 guildben. Azért ez nem GW2 vagy ESO, hogy rengeteg embert érdekeljen. 2-3 guild pont elég lenne oldalanként. Egy hardcore pvp guild, meg 2 másik lötyögős vénemberes. Már az is 6 guild, de kétlem hogy lesz 6 életképes, nagyobb magyar csapat erre a játékra.
  • Lunarion
    #173
    Nincsenek véletlenek ;)
  • Zsoo62
    #174
    Pedig lesz még "lötyögős vénemberes" guild Hieron oldalon Magyarok Nyilai néven :)
  • wudoORock
    #175
    Nincs értelme minden baráti társaságnak új klánt indítani. Nem véletlen 100++ fős lehet egy klán, szükség lesz bőven az emberekre, már aki haladni is akar és nem csak a sztori miatt játszik a játékkal.
  • lammaer
    #176
    Ez sajnos egy általános probléma magyarhonban - sztem valami nemzeti sajátosság hogy nem tudunk nagy csoportokat létrehozni.

    Pl emlékszem EVE onlineban volt bulgár corp, orosz corp stb... nálunk még alliance szinten se tudott sokáig együtt maradni a 10-20 magyar corp, RÁADÁSUL mig a külföldiek a többuieket lőtték a magyarok sokszor egymást :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.05.24. 12:13:57
  • mikromanus
    #177
    Azért azt vegyétek figyelembe, hogy ez a 3 csak egy fórumról és innen legyűjtve jött össze. Emellett lehet még sok baráti kis guild, vagy kevésbé publikusan magyar, vagy olyan amiben sok a magyar, de nemzetközi, vagy olyan ami más fórumon, vagy discordon keresgél új tagokat. Sok magyar fog játszani, aki "rejtve van" még az ilyen infógyűjtéseknél. Pl a hozzám hasonló büdöslustadisznyók, akik indulnak majd, de veszettül nem kapkodták el eddig a guildbe jelentkezést.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.24. 12:21:21
  • amikkamakka
    #178
    4-5 fős baráti társaságommal Hieron oldalon mi is gondolkodtunk a guild indításon, de aztán úgy döntöttünk csatlakozni fogunk. Még nincs eldöntve hova
  • NemeSyS1
    #179
    Én örülök, hogy Union oldalon egy komoly klán indul. Ha ez valóban a TERA-ban megismert klán, azzal a vezetőséggel, akkor egy profi társaságól beszélhetünk, akik meg tudják tartani az egységet. Azért pedig, hogy elkezdtetek blogot vezetni és magyarul olvashatom a híreket külön köszönet jár. Köszönöm! :)
  • wudoORock
    #180
    Ha már Hieron akkor gyertek az Insane Mirage klánba ;) Ha szerettek kicsit PvP-zni olykor akkor pláne. PvX-et viszünk, de a területfoglalás a terveink közt van.
  • empie
    #181
    Szamomra nem vilagos es biztos 1000x feltettek mar a kerdest,de ha majus 28an elakarom kezdeni a jatekot, akkor eleg megvennem a majus 28 tol elerheto ounder's Pack - Standard Edition, vagy meg kell hozza valami mas is? mert a steam azt irja hogy kell az alapjatek is
  • Vicodine
    #182
    Nem kell minden magyarnak egy guildben lennie. Sot! A legtobb nagy toppos klanok is 99%-ban minden jatekban nemzetkoziek, nem veletlenul. En borzasztoan szarul beszelek angolul, irasban is csak gyengen, szoban sehogy, de magyar klant mar joideje rajottem, hogy folosleges eroltetni, ha normalisan, Hcban akarjuk tolni. A legtobb jo jatekos is, aki magyar, jol elrejtozve a tobbi magyar elol nemzetkozikben toljak. Az elejen biztos, hogy nagyon sok magyar klan fog indulni, szerintem az osszes haveri tarsasag indit majd kulon, lesz kb 50 magyar klan, aztan idovel rajonnek, hogy semmire nem mennek, akkor egyesulgetesek jonnek stb.., akkor rajonnek, hogy ugy megszarabb, aztan mennek a levesbe, mert a tortenelem ismetli onmagat.
  • alcca
    #183
    Azt nyilatkoztak hogy eleg csak az egyik foundert megvenni. Az tartalmazza az alap jatekot is. Durva lenne megvenni a foundert es meg az alapot is...

    Tehat elvileg csak veszed es jatszol hetfon. Az alapot amugy is csak 30an lehet megvenni ha jol tudom
  • Lunarion
    #184
    Még mindig keresünk játékosokat a Renegade klánba. Leendő Guardianok és Archerek előnyben.
    A toborzó szövegünket itt tudjátok elolvasni: https://sg.hu/forum/uzenet/1394443518/134
  • wudoORock
    #185
    Pontosan ez a receptje annak, hogy a magyar klánok olyanok amilyenek. Az egyik fele túl "ária" ahhoz hogy magyar klánba tartozzon, a másik fele meg kis klánt csinál mert, ha 10-nél többen vannak egy klánba akkor az gyűjtő klán. Ez a szomorú a magyar mmorpg közösségben.

    Hieron oldalon egyébként továbbra is várjuk a jelentkezőket az Insane Mirage klánba ;)
  • Vicodine
    #186
    Ez nem szomoru, nem is kell, hogy mashogy legyen. Mitol masabb egy orosz, vagy lengyel klantag, mint egy magyar?? Nemzetkozi klanok a legjobbak tulnyomo tobbsegben, nem veletlenul. Tobbi nemzetisegnel is ez a jellemzo, hiszen ha nem ez lenne, akkor nem a nemzetkozi klanok lenneneke folenyben mindig, hanem valami egyeb nemzetiseguek.
  • nxs
    #187
    Igenis ez szomorú,a játékosok itt is ugyan olyan jók és ugyan olyan szarok. A különbség az,hogy a nagy nemzetközibe nem mernek pofázni mert ott angolul kell,hazaiba meg lehet osztani az észt. Ez minden náció játékosaira vonatkozik (igen még a nativ angol vagy amcsi playerekre is igaz amikor pl. francia a beszédpartner) de én egy tapló vagyok,és lenyomom ugyan azt a haszontalan hülyeséget bárhol. Megbeszéltük,hogy most nem én leszek a +25ös híró,ok...honi hívőkkel már más mert ott mindenki tudja ő a legjobb és neki kell lennie a +25ös hírónak. Nászionálba meg majd kiosszák...érdekes akkor az a fasza.
    GYK.: Itthon nagy az arc a külföldi befutóknak meg kinyalják még gennyes epehólyagot is.
  • Vicodine
    #188
    Egy kicsit elkalandoztal, de ez is egy velemeny :)
  • mikromanus
    #189
    A különbség az, hogy a "nemzeti" guildek sérülékenyek. Főként ha hozzánk hasonló kis országból gyűjtögetnek. Ha belépési korlát a magyar nyelv, akkor kevesebb játékos felel meg. Különbözőek vagyunk. Ha nyelv miatt kevés ember juthat be, akkor nem az igényeknek megfelelő lesz a guild, hanem gyűjtőguild. Aztán jön a hype vége, meg az idényjátékosok elérnek 1-3 hónapig és átmennek más játékra. A nemzeti guild meg nem nagyon tudja pótolni a játékosokat. És ez csak a normális mozgás. Ha seggfej a kiadó vagy a fejlesztő és szétcseszi a játékot, akkor sokaknál betellik a pohár -eltörik a mécses és akkor is lelépnek, ha amúgy normál esetben kitartanának. Ilyen tipikusan a töménytelen fizetős p2w szar benyomorgatása, a hazudozás, a komoly balance problémák, vagy épp az, ha szétcseszik azt a részét a játékban amire ráhajtottál. A nemzetközi guildek nagyobb tartalékkal dolgoznak. Egy 8-9 milliós piac, ahol pár ezer MMO játékos lehet sok-sok játékra kevesebb utánpótlást tud adni, mint egy sokszázmilliós terület többmilliónyi MMO játékossal. A több játékosból válogatás könnyíti a specializálódást is. Ha kevés az ember, akkor az alkalmi játékosok, akik csak szórakoznak és nincs komolyabb céljuk, vagy épp a másik véglet akik minden endgame-ben eséllyel akarnak indulni és a legjobbak akarnak lenni (vagy más oldalról noliferek :) )ugyanott vannak és nem azt kapják a csapattól amit várnak. Nemzetközi guildek fel tudnak tölteni "bányász guildeket" és top PvP siege guildeket is aktív, vagy épp laza-kötetlen tagokkal. +ott van a vezér-szervező-összetartó ember probléma. Kis nemzeti guildek érzékenyebbek egy-egy vezéregyéniség, vagy szervező alkatú játékos lelépésére. Nagy guildeknél mindig találhatnak olyan új játékost (vagy korábban más csapatban játszó), aki szeret nyüzsögni és tud is szervezkedni. :D A korábbi BDO-s node war-fun guildünk ilyen volt. Kb minden partyba sikerült egy-egy aktívabb embert beszervezni, aki valamennyire értette mi hogy megy és tudodtt pofázni is kb levegővétel nélkül amellett hogy még harcolt is. Ha egy-két aktív játékos lelépett, akkor még mindigott volt 3-5 másik aki leszervezte az esti wart. Mondjuk a kakao a p2w-nel és a hazugságaival eléggé keresztbetett. A guild ugyan feloszlott, de az aktív játékosok simán bekerültek az aktív legjobb pvp guildekbe. (egyszerűbb volt beolvadni-átmenni, mint újakat bevenni a kis guildbe ott méár. Meg a guild master "elásta magát" szó szerint. Áskálódásért banolták kicsit azután hog yén leléptem) Egy nagy nemzeti guildnél nincs mozgástér.

    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.26. 09:02:44
  • Zarache87
    #190
    Te melyik Faction-t valasztod? Illetve magyar vagy internacionalis guildet valasztasz?


    A tobbieknek illetve a magyar guildeknek meg annyit ha eleg embert gyujtunk ossze akkor lehet egy normalis regionalis arazast kapnanak MO-ra mint ahogy a Törökök is.
    Csak kene egy "nagyobb" letszam ahhoz, hogy komolyan is vegyek. Jumurdzsákéknál eleg volt 500 ember, hogy felkeltsek a figyelmet es az iz csak talan 500 ember.
  • mikromanus
    #191
    Infót gyűjtögetek ma még. Eddig nem nagyon pörögtem rá a játékra, hogy ne legyen csalódás a túl nagy elvárásaim miatt. :)
    A frakció-oldal mindegy. Ahol nagyobb csapatot találok. Lehet magyar is. Amíg működik az is van olyan jó, mint a többi. Sőt, tán még jobb is, mert nincs félreértés a nem saját nyelv miatt és bátrabban dumál mindenki.

    A negyven ojrós pakkal kezdek szerintem, hogy korábban induljon a móka.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.26. 17:20:59
  • Zarache87
    #192
    Ha gondolod par info miatt addolhatsz Discordon.
  • mikromanus
    #193
    A discord invite link "expired". csak mondom. Hátha várod az érdeklődőket, csak nem csatlakoznak. :D
  • Daditsx
    #194
    Sziasztok.

    Most találtam rá a game-re. Mondhatni még időbe, de visszaolvasva látom elég kevés az info róla. Szóval nem maradtam le. :)
    Látok pár ismerős arcot is Revelation-ból meg Riders of icarusból. Remélem ez a játék jobb lesz, mind az a kettő volt. De nem látok benne nagy potenciált. Ha már több helyen is bukott itt is fog. Megnézve pár videót mintha játszottam volna már vele. Elég sok eleme és még a kinézete (ui-k) is tiszta revelation. Remélem a tartalom jobb lesz. De megint ez a limites insta dolog... Nálam itt bukott el a Revelation. Remélem napi és nem heti limit lesz. Ha jól rémlik Revelationba wudoo guild-jébe voltam. :D
  • mikromanus
    #195
    Nem lesz gond vele. Kicsit visszavettek a köcsögpénzéhestahó stílusból (azaz a fogyasztói igényekhez igazították a shop tartalmat) meg pár unalmas-döcögős részt újraszabtak, hogy pörgősebb legyen... elvileg. Aztán majd meglátjuk. A Revelation meg ott bukott, hogy csak arra gyúrt a kiadó, hogy minnél több lóvét kisajtoljon belőle nálunk minimálisnál is kevesebb befektetéssel. Elég keveseket sikerült meggyőznie, hogy bármiről érdemes átnyergelni rá. A Bless se nagyon forradalmi, meg drasztikusan új dolgokkal dolgozik, de sokkal biztatóbb. Aztán majd meglátjuk. A korábbi bzukták meg semmit se jelentenek. max annyit, hogy végre normálisan megcsinálták harmadjára (vagy negyedjére)talán a játékot.

    Az olyan mint a Revelation meg nem másolás. Legalábbis nem egymásról másolás. Rengeteg olyan dolog van mindkettőben ami elég általános az MMORPG-kben.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.28. 02:08:57
  • Eikichi
    #196
    A kezdetekben valóban nem lesz gond vele. Emlékezzetek csak vissza a BDO startjára. Szó szerint perfect badass game volt, nem volt ellenfele, talán még most sincs, csak ugye...ami jól működik, azt előbb vagy utóbb el kell k..ni a sok sok sok pénzecske miatt, ehhez nem csak a magyarok értenek. :)
    Ugyanez lesz a Bless-nél is, telik majd az idő és bumm... mindenki tudja mi lesz. Elején mézes madzag, aztán a végére már fagyi se lesz.
    De addig is csapatjuk nem érdekel, ha fél évet elszórakozok vele, nálam akkor már egy játék jó és megéri azt a 30 eurót. Hiszen egy COD single playert végigviszel egy nap alatt 10+k forintért, akkor meg?......
    Utoljára szerkesztette: Eikichi, 2018.05.28. 11:03:45
  • Zarache87
    #197
    Hello
    Csak a Raid-en van heti limit a tobbi instan napi limit van.
    A dungeonok melett lehet meg az end game kanyonban eliteket es bossokat olni mikozben az enemy frakcio is ott van.
    Dragon Ball szerzesere a monster hunt questek is tokeletesek amit Raid Group-ban lehet egyutt csinalni.

    Ezek melett meg ott van a 3v3,100v100,FvF raidek es a Siege is PvP elfoglaltsagnak. Sot meg van GvG is ugyan azon a frakcion belul.

    Extranak meg ott van a Icarus fele pokemon rendszer ami sok idot emeszt fel.

    @Eikichi Ha nem lesz solo orientalt mint BDO es a PvP folyamatos lesz akkor nalam tobb mint fel ev meglesz. :D
  • empie
    #198
    Sziasztok,


    Ma hany oratol lehet nyomni, tudja esetleg valaki?
  • alcca
    #199
    Szia!

    Állítólag este 7-től lehet letölteni a játékot. Elvileg ekkor nyílik a szerver is.
  • mikromanus
    #200
    18:00-kor indul elvileg. 10:00 PDT, ami nálunk PDT+8, azaz UTC (vagy GMT)+2, vagy CEST időzóna. Most még a premium pakkosak indulhatnak csak (40-150 euros pakkok) az ólcsójánosok 30 eurós pakkal két napot késnek. :D
    Mondjuk lehet belépési gond, vagy csúszás az indulás idejében. Nehéz becsülni mekkora lesz a kezdeti roham. Ha rosszul tervez a fejlesztő-kiadó, akkor lehet tényleg 19:00 lesz...
  • Daditsx
    #201
    Akkor jó. PvP rész engem nem érint. viszont lenne egy kérdésem. Vannak a frakcióba különbségek? Gondolok itt a wow féle frakcióra. Vagy tök mindegy ki mit csinál mindegyik faj elérhető mindkét ágon?