463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • Terrana
    #121
    Sziasztok
    Van már valami guild kezdemény Union oldalán? Vagy valaki nekiállt már előszervezni EU szerverre?Mert ha senki se akkor én nekiállok igaz nem hardcore guildra gondoltam
  • Vicodine
    #122
    Boven raersz majd jovore valamikor ezen agyalni, hiszen igen csak messze van meg az egesz.
  • Terrana
    #124
    Amugy találtam guild kezdeményt szóval nem én fogom csinálni :) Persze az Union Oldalán
    https://www.facebook.com/groups/tranq/?ref=bookmarks Ha valakit érdekel multi-gaming klán a neve : Tranquility
    Utoljára szerkesztette: Terrana, 2017.10.25. 11:41:30
  • Endruidan
    #125
    Sziasztok! Már ingyenesen elérhető a játék japán szerveren, illetve klán is készül. Letöltési link, regisztráció, angolosítás a hivatalos magyar bless oldalán megtalálható: https://www.facebook.com/blessonlinehungary/ Bless Online Hungary
  • Vicodine
    #126
    Akik probaltak toluk kerdezem. Mivel tudtommal nalunk is a fejleszto fogja kiadni(annyira nem figyeltem, de mintha utolso infom ez lett volna), igy valoszinuleg hasonlo cash shop varhato nalunk is, mint koreaban? Azert kerdezem mindezt, mert arra lennek kivancsi, hogy p2w-e, vagy nem, de penzert meglehet esetleg olyan szolgaltatasokat venni, ami nem meriti ki a p2w fogalmat, de nagyon jo ha van(ebben a bdo kivalo pelda). Fontos dolog, mert manapsag nagy divat, hogy nem p2w a jatek, viszont penzert, nagyon sok penzert olyan dolgokat tesznek be shopba, amivel ugyan erosebb nem leszel, de olyan kenyelmi funkciok, amikkel hihetetlen sok idot es penzt tud sporolni a paraszt aki penzt fektet bele, illetve ingame nem megszerezheto.
    Masik kerdesem arra vonatkozik, hogy mennyire kenyszeriti a jatek ra az embereket a massive dolgokra. Mar csak azert, mert az nem tul jo, ha nagyon sok dolgot soloban erdemesebb csinalni, igy nincsen a jatekos rakenyszeritve a ptkre.
    Mennyire van ertelme a klanoknak, hogy fejleszthetok-e stb...?
    Mennyire esemenydus, es mennyire valtozatos? Az mar kicsit frusztralo tud lenni, amikor van egy napi rota, napi questek stb, es azt kotelezo jelleggel meg kell csinalni ha haladni akar a paraszt, ezert erdekelne ez a resze.
    Ennyi lenne ami erdekel, mivel ugy tudom kozuletek van, aki tolja, ezert megkoszonnem ha par mondatban ezekrol adna tajekoztatast.
  • Vicodine
    #127
    Opsz meg egy fontosat elfelejtettem, az encsant. Visszatorik, vagy betorik az item, ha failel az encsi? Na mas most hirtelen nem jut eszembe
  • Tsurata
    #128
    1. Igen a Neowiz fogja saját maga publikálni Steam platform fókusszal, de lehet lesz sima webes/launcheres megoldásuk. (Hasonlóan mint a Black Desert Onlinenál) , a cash shopról sajna semmi infó, de törekednek nem p2w-re csinálni. Hasonló lesz a rendszer és a verzió mint a Japán Open Beta. A Rebuild verzióval kezdtek el bepakolni mount kosztümöket, illetve vannak egyéb más kosztümök is fegyverekre és karakterekre. Kozmetika és enchant segítők, pet/mount seal eszközök és egyéb apróságok lesznek. Talán VIP rendszer is, olcsóbb waypoint stb...
    2. A PvE-n kb végigszáguldhatsz nyugisan, ha flying mountod van akkor soha nem támadnak meg mert nem érnek el a levegőben. A Dungeonokhoz kell party, 28-as szinttől kb. A progression át lett gyúrva, a küldik rewardjai nem mindig megfelelőek, de ezen folyamatosan állítgatnak. Néhány craft gearhez például sokkal nagyobb mati kell, mint a gear szintje. (Lv32 kék ruha -> Lv40-es elitből kell hozzá mati). Grindolgatni openworldben eltudsz magadtól is, a loot sajna csak általános, partyban nem kap senki saját lootot és kevesebb az exp is.
    3. Klánok... hát... warehouse és party keresőnek elmennek, jelenleg ennyiben kimerül az értelmük, egy-két bónuszt is adnak, de elhanyagolható.
    4. A combat egész jó, így a grind nem unalmas annyira, szépek a helyek és a skillek. Vannak napi küldik, illetve a sztori/side questekben sok a lumenás küldi(cash shop currency) amikre érdemes odafigyelni. A questek chainbe vannak kötve, így sok quest csak questekkel nyitható meg. Az endgame igazából elite instance farmolásból áll, lv45-50ig gyorsan eljutsz(legalábbis koreai verzión), max 1 hónap.
  • Vicodine
    #129
    Hat nem hangzik valami tul jol :/ Azert kocce
  • wudoORock
    #130
    Kedves magyar játékosok!

    Insane Mirage egy PvX guild Európában. Kizárólag magyar játékosokkal foglalkozunk.
    Közösségünk 2016 Q2 óta van jelen az online világban és jelen pillanatban 170 tagot számlál.

    A Facebook csoportos kérdőívünket jelenleg 60-an töltötték ki, akik biztosan képviselni szeretnék az INSANE MIRAGE-t a BLESS online-ban. Sokak közülünk ott lesznek a korai hozzáférésben is.

    FONTOS: Az INSANE MIRAGE területszerzési szándékkal és a TOP guildek közötti versengéssel kíván részt venni a játékban.

    A sikeres csatlakozás után a HIERON oldalt szeretnénk erősíteni:!:(még szavazás alatt, és változhat!!)

    Amit biztosítunk:
    ► Discord
    ► Jó közösség
    ► Dungeon run
    ► Capital War
    ► GvG
    ► Csoportos world pvp
    ► Egyéni pontrendszer

    Amit elvárunk:
    ◘ Discord használata Dungeon-WAR-PVP közben.
    ◘ Kommunikáció
    ◘ Segítőkészség
    ◘ Aktív részvétel a Guild életében (WAR) :!:

    Csatlakozási szándékodat kérlek itt jelezd nekem vagy hagyj Facebook elérhetőséget.

    Üdv.
    wudoO
  • nxs
    #131
    Senkit nem érdekel mekkora PRŐ a 2016 Q2,bármi is legyen az! Vegyél fel a szamarad hátára + lájkolj! Trolloknak hány mázsa agyvelő van kirakva hetente?

    UI.: Időbe szólj,és döntsd el nuker vagy archer kell. Ha működik a siege rendszer,mass pvp akkor ráfekszem +1 aktív ranged pvp karival számolhatsz. Tudod hívj vagy sms. :)
  • wudoORock
    #132
    Majd értesítelek te szemétláda :D
  • Kiraizen
    #133
    Sziasztok!

    Union oldalon lesz magyar guild? :)
  • Lunarion
    #134
    Kedves játékosok,

    A Renegade története 2012-ben kezdődött, amikor a magyar T.E.R.A. közösség legjava egy olyan klánban egyesítette erőit, amely professzionalizmusra, kompetitivitásra és nem utolsósorban barátságra épült. Nevünket okkal félték Arborea kalandorai, más klánokkal való háborúkból véresen, porosan, de általában győztesen jöttünk ki. Bár sokan lemorzsolódtak az idők folyamán, a közösség kemény magja kitartott egymás mellett, és együtt folytattuk utunkat új világok felé. Jelenleg a Bless kapuja előtt állunk, és úgy határoztunk további bajtársakat gyűjtünk magunk mellé, akik szintén részesei szeretnének lenni a guild szellemiségének. Más klánokkal való vitás kérdéseket becsületes harcban döntjük el, és bármikor szívesen csatlakozunk a harctéri eseményekhez. Célunk az igényes szórakozás egy felnőtt környezetben, ahová büszkén tartozhatunk. A jelenlegi toborzás célja nem az üres helyek feltöltése, hanem olyan társak keresése, akik mellé örömmel ülsz le egy fárasztó nap után. Felvételi követelményeink ennek megfelelően szigorúak, ám ha egyetértesz a guild célkitűzéseivel és el tudod képzelni velünk a közös játékot, akkor ne habozz jelentkezni!

    A klánra alapvetően a fél-HC beállítottság a jellemző (értsd: van munkánk, de mellette sokat játszunk és törekszünk a legjobbaknak lenni). A fő nyomvonal a PvP, de megesszük a PvE contentet is.

    A játék indulásakor a legnépesebb szerverre szeretnénk menni és az Union oldalt fogjuk erősíteni.


    Toborzás (jelenleg aktív)

    Amit a klán nyújt:

    Stabil, kompetitív és aktív közösség olyan tagokkal, akikre lehet számítani.
    Tapasztalt vezetés.
    Endgame content.
    Tudástár.
    Battleground, siege, territory war és minden, ami PvP.
    Folyamatos, szervezett események (Játékon belül és kívül is).
    Discord.


    Elvárások:

    20+ vagy ezzel ekvivalens viselkedés.
    Tudd, hogy hova csatlakozol. Ismerj meg minket!
    Légy aktív a klán életében.
    PvP beállítottság. (főleg)
    Discord használata kötelező.


    Jelentkezni itt tudsz: discord.gg/39jzsw7
  • Lunarion
    #135
    2 magyar guild is elindult Union oldalon, a mi (Renegade) toborzónkat eggyel lentebb olvashatod. :)
  • Beaver70
    #136
    A békés egymás mellett élés érdekében pontosítanám Lunarion bejegyzését, mivel mi (Renegade guild), nem kívánjuk sem a leendő Bless Online játékosokat kényelmetlen helyzetbe hozni, illetve Lunarion által a Renegade név alá toborozni kívánt játékosokat sem akarjuk "lenyúlni".
    Tehát a 2000-es évek elején alakult Renegade guild ( : http://www.renegade-guild.org ) nem egyezik meg a Bless Online-ban szerveződő Renegade-del.
    Lunarion által szervezett csapatba, kizárólag az általa megadott Discord csatornán lehet jelentkezni.

    A Bless Online-ban minden játékosnak sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Utoljára szerkesztette: Beaver70, 2018.05.03. 14:35:38
  • Shion
    #137
    Ahogy látom, kettő fél-HC PvP fókuszú magyar guild el fog indulni a Bless Online-ban. Tud valaki esetleg olyan guildről, ami casual PvE beállítottságú inkább?

    Én nyári időszakban tuti nem fogok kötelező jelleggel a gép előtt kockulni, mert épp PvP siege idő van.
  • Beaver70
    #138
    Mi csak egy laza PVE csapatot tervezünk, kötelezően eltöltött idő nélkül. Sok családapa és -anya van köztünk, vagy akinek még nincs porontya az vagy lízingel, vagy egyszerűen csak jó munkás ember. A munka néha a játék rováaára megy. :)
  • tomyzr
    #139
    Meglatjuk ki fogja elobb megcsinalni ingame a Renegade guildet, versenyezzunk ? Elvegre, a vegen csak egy maradhat :)

    A mi Renegade jatekkozossegunk (http://www.renegade-guild.org) meg nem dontott, de valoszinu casual/social, inkabb PvE guild leszunk, es az egyeduli elvaras az erett, etikus viselkedes, kolcsonos tisztelet lesz. Vagyis hisztisek, rinyagepek, HVCS-k (helyi vagany csavok), egoista barmok, e-penis meregeto hulyegyerekek keruljetek el bennunket. Pisz
  • tomyzr
    #140
    megelozve azt, hogy valaki az elobbi posztomat tul komolyan vegye leszogeznem, hogy nem lesz verseny

    De az meg mindig teny hogy Renegade guild lesz Bless-ben :)
    Utoljára szerkesztette: tomyzr, 2018.05.04. 14:59:25
  • nxs
    #141
    Mivel én mind a két csapatot ismerem,játszottam velük,írok pár sort a tapasztalataimról.

    Renegade (régi Tera pvp guild) : Szervezett,vezetőségre épített fél HC guild. Ekéket kiszűrő társaság,komoly raid és pvp felkészülés,sok segítség,saját lootosztás guilden belül. Jöjjön a "Feketeleves" : A klikk! Guild war közben kussolj,ne bénázz az instában + szar a geared kussolj,valami bajod van mondjad de kussolj. Miután kinyitottam a pofámat jó nagyra és beszéltem a vezetéssel,minden problémát megoldottunk,és szép emlékek kötnek hozzájuk. Szerettem velük játszani,megbízható figyelmes csapat.

    Insane Mirage : Szerver Top vezetőség,elitista full HC tapasztalatok,önzetlen segítőkész magatartás kb bárki felé (idei,óráig),lojalitás...aki paraszt úgy is repül. Baráti hangulat kor,nem,kaszt nélkül,bármikor,bárkivel. Jöjjön a sár : szervezetlen,sokszor túlszervezett megmozdulások (10-50 fő),retorzió hiánya a béke jegyében. Számomba ők nem egy guild hanem egy baráti társaság (picsán rúgnak ha hülye vagy!) mindig jó volt velük játszani és visszatérő vendég vagyok. Ide nem bekerülni akarsz,öröm ha visszavárnak.

    Uff!
  • wudoORock
    #142
    Az Insane Mirageben is mindenki család és munka mellett szán időt a hobbijára. A Semi-HC nem a játékba ölt időt jelenti nálunk, hanem hogy azt az X órát amit a játékra fordítasz azt milyen minőségben és milyen körökben töltöd el. Ha jól emlékszem te velünk voltál a Riders Of Icarusban, ahol BeastLords volt a nevünk. Ott se állítottunk fel teljesíthetetlen szabályokat. A kérdésedre válaszolva röviden, az én klánom az Insane Mirage, hieronba megy. Viszont tudtommal az eddig jelentkezett összes magyar klán rajtunk kívül az Uniont fogja erősíteni. Így onnan tudsz csemegézni ha abszolút csak a PvE érdekel, és nem akarsz megjelenni a warokon. Ott kapásból 4 klán is lesz, biztos lesz köztük számodra megfelelő :) Ha meg addigra meggondolnád magad, és szívesen harcolnál velünk a területekért, akkor mi is szívesen várunk.
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2018.05.05. 11:14:04
  • Shion
    #143
    Köszönöm szépen mindenkinek a választ, egyelőre még nem köteleztem el magam sem oldal, sem Guild felé. Szerencsére időm még bőven van, addig is gyűjtöm az infókat a játékról, a guildről és a régi barátokat, hogy ki jönne még játszani. Szerencsére sokakat érdekel a játék.

    Számomra casual PvE a fő fókusz, igaz minden próbálkozásom ellenére a végén mindig fél-HC módon játszom (heti 50-80 óra), de ezen szeretnék kicsit lefelé szorítani a konditerem és kung fu edzések javára. Túl sokat gépezek és ez már árt a fizikai kondíciómnak. PvP-t maximum közösségben szeretem űzni (supporter, healer vagy ranged dps stílusban). Szóló pvp vagy aréna nem izgat. PvE stílus esetén az utóbbi 13 év és 30+ MMO alatt kipróbáltam már minden osztályt (tank, heal, dps), bármelyik fekszik nekem, BO esetén ezért is nem döntöttem még, hogy mivel induljak.

    Wudoo: Riders of Icarus-ban játszottunk együtt, de nagyon rövid ideig. Talán 2-3 napig, szóval elkezdtünk megismerkedni egymással, aztán jött az elcseszett PvP zóna behozatala a játékba, ami belagoltatott tucatnyi embert és másnap reggel egy automata rendszer banolt 30 évre. Természetesen ment a reklamáció, majd 1 hét(!) elteltével visszaállították az accountomat, de addigra besokkaltam a kretén fejlesztőkön (ahogyan reagáltak az egész ügyre). Így bár volt még 6 hónap élő előfizetésem, azonnali hatállyal abbahagytam a RoI-t és azóta sem logoltam vissza. Az Insane Mirage FB oldalán fent vagyok, de passzív üzemmódban, így látom, hogy megy a BO szervezkedés is.
  • Vicodine
    #144
    Full hc (akar heti 2-3 ora!!) klan tagfelvetelt hirdet. Lenyeg, ne pvpzzel, ne pvezzel, ne legyel fiatal, es oreg foleg nem. Amennyiben jatszani akarsz, szinten felejtos, szoval hozzank ne gyere. Kizarolag pelenkazogepek technikai fejlesztesevel foglalkozunk, a piros gomb megnyomasa utan eltunik a barna. Mielott gep ele ulsz, vegyel fel tiszta pizzasdobozt, es toltsd teli vegyel elo egy BLESSed sopronit.
  • wudoORock
    #145
    Infó a founder packekről, megjelenésről magyarul ide kattintva.
  • nxs
    #146
    40 dolcsi a headstart meg a premi az azért combos...Aion-ra tisztán emlékszem 1500ft volt a HS + 10k a játék,kérdés mennyi a havi premium + cash shop.
  • wudoORock
    #147
    Aion idején 10 forint volt egy kiló kenyér. Hol van az már barátom. Elméletileg a Cash Shop meg ez a prémium rendszer távol áll majd a p2w-től. Olyasmit kell elképzelni mint az Elder Scrolls Online-ban, kicsi exp, kicsit nagyobb táska, plusz karakter slot, stb. Nem vészes. Majd kereslek, hogy jössz e headstartra.
  • Kiraizen
    #148
    Hát őszintén nagyon vártam ezt a játékot, még úgy is hogy mindenhol megbukott ahol kiadták. Örültem is mikor bejelentették, hogy b2p lesz a game, reménykedtem, hogy amit mondanak azt nagyjából be is tartják. Aztán elkezdtem utána nézni mégis mire számítok, aztán jöttek a negatív dolgok: nincs trade játékosok között(annyira nem zavar személy szerint), napi egyszer mehetsz az end game dungeonokba(3 van), heti egyszer mehetsz raidbe(nálunk nem esett még szó róla, így nem tudom, hogy lesz-e egyáltalán). Aztán jött a várva várt május 11. ahol végre megtudjuk az árakat, és jött a következő pofon a prémium. Nem értem hogy egy Early Acces-ben nem elég, hogy megveszed de még prémiumot is fizess havonta. NEM akarok belemenni, hogy p2w a játék vagy nem, döntse el mindenki mi fér még bele és mi nem. Azért belinkelem ide mit tartalmaz majd a prémium.
  • p2501
    #149
    Jaj... Nem ez az első MMO ami b2p és van benne premium (pl: BDO, TESO, Terában is volt az elején amig f2p nem lett) . Lehet hogy p2w lesz a Bless, benne van. De ha az lesz akkor nem valószínű, hogy a premium rendszer miatt. Linkeltél egy képet, számomra nincs benne semmi olyan dolog amit simán játékidővel ne lehessen pótolni. Az a 20% + exp és egyebek annyira nem számottevő, hogy valakinek ugyanaz a dolog meglegyen pl 1 hét alatt, míg más, free játékos 2 hónap alatt csinálja meg (az már p2w lenne, igen).. Továbbá dungi limit is jópár játékban volt már.. nem újdonság. Ha már felhozódott az Aion: ott is a legnehezebb instákra 24 óra cd volt. Revelationben is az endgame gear olyan helyről esett, ahova hetente 3x lehetett csak bemenni.
    Ha a játék szar lesz, akkor nem attól lesz szar, mert premium rendszer van benne és mert a legnehezebb, kihívásokkal teli endgame dungikat naponta csak 1x lehet megcsinálni. Szóval nyugi, és várjuk meg mi lesz. Rengetegen ragelnek, tök feleslegesen, egy olyan játékról amit még ki se próbáltak, fingjuk nincs hozzá, de fröcsögnek és így elveszik a kedvet más játékosoktól. Meg kell várni, ki kell próbálni, aztán majd eldől! :)
    Utoljára szerkesztette: p2501, 2018.05.12. 12:47:40
  • wudoORock
    #150
    Ez egy reddites "rémhír". Ez a japán szerón lévőn prémium, amihez közünk nem lesz. Elméletileg nem ez a mi prémiumunk, de ha még is, akkor sem vészes szerintem. Bármelyik másik f2p játékban sokkal több pénzt kérnek el, ha normális karaktert akarsz húzni. Nem értem a felháborodást a Bless körül. Szerintem teljesen reálisak az árak mai viszonylatokba. Teljesen mindegy hányszor, milyen formában és hol bukott a játék, mi egy rebuild-rebuildjét kapjuk és mindenki csak a japán verzióból merítkezik. 30 euró nem pénz egy mmo-ért amit nem 2 hétre tervez az ember.
  • sztar007
    #151
    Te ha fejlesztő lennél elmondanád hogy p2w lesz a játék? De remélem nem bukik meg negyedszerre is.
    Ami engem zavar most, néztem egy videót és nincs a játékban fall damage. Remélem a teljes játékra beteszik mert igy PVP se lesz olyan jó.
  • Vicodine
    #152
    Egyenlore meg sokan nem tudjuk, milyen lesz a jatek valojaban. Am te ugy irtad le, hogy "ezt olvastam", "ezt hallottam", "ezt lattam" stb..., de nem irtad le, hogy ez sajat tapasztalat, meggyozodes, hogy rossz-e vagy sem, a premium tartalma milyen elonyhoz juttat stb.... Nyilvan van meg kerdojel, benne van a p2w lehetosege is, sokminden. De alapvetoen nem hinnem, hogy a te altalad emlitett dolgok alapjan barmilyen dolgot elore lehetne diagnosztizalni. Sok dolog van, amit lehet utalni, de az, hogy valaki az nelkul, hogy normalisan kiprobalna, tudna, milyen lesz a cash shop, milyen elonyok lesznek penzert stb.., lehuz valamit, azt nagyon lehet utalni..mar bocs.
  • frango
    #153
    Nem nagyon kell ettől várni semmit. Ki gondolja azt, hogyha eddig nagy ívben s.artak az egész fejlesztésére, akkor most a nyugati megjelenésre hirtelen elkezdik, mint az őrült fejleszteni? Meg lehet nézni a japánon... Érdemben semmit nem fejlődött 2016 óta. Tartalom 0 és még ocsmány optimalizálatlan is az egész. Arra mondjuk jó alkalom, hogy kidobj az ablakon 30 dolcsit... :)
  • sztar007
    #154
    Egy-két havonta igérnek kisebb nagyobb fejlesztéseket. Aztán lehet legombolják az emberekről amit lehet és egy év múlva leállitják a szervereket.
  • Vicodine
    #155
    Siman benne van, de lehet, az az 1 ev jo lesz, addig is lehet mivel jatszani. Aztan lehet nem, kitudja...
  • mikromanus
    #156
    Amiket itt írsz azok épp nem problémák. A trade lock azért hasznos, mert így könnyebben visszaszorítható a p2w néhány módja: több account nem lesz (közvetlen) előny. Nem "KELL" több accountot és karaktert indítanod csak azért, hogy legyen minimális esélyed a többi játékos ellen. Ez épp hogy jó. Nem kényelmes, de az alternatíva még rosszabb.

    A b2p és prémium service általánosnak tekinthető. Ha nincs microtransakciós bolt, vagy ha mégis akkor tényleg csak giccs vásárolgatáshoz és nem extra buffok eladására, akkor ez az egyetlen megoldás talán ami működhet hosszú távon. A b2p biztosítja a fejlesztőnek-kiadónak, hogy kisebb legyen a kockázata a játéknak. Legyen jó, vagy rossz egy játék minden esetben a legelején lesz a legnagyobb érdeklődés. A költségek egy részét, vagy egészét itt kell fedezniük. A hosszú távú jövedelmezőség és tartalmak viszont később is emésztik a pénztartalékokat. Ha nincs utánpótlás, akkor nincs új tartalom, javítás, vagy épp érdemleges support. +nem igazán érdemes a régi játékosokra építeni, mert az új belépők adják a pénzt. A "premium" service nem rossz dolog. Már akkor ha anélkül is játszható a játék (látszólag). Kis előnyök nem nagyon borítják meg az egyensúlyt. Az olcsójánosok ettől még simán maradnak és betöltik a meatshield, vagy csatlós szerepet. Aki meg fizet, az picit többet kap. Ha hülye, vagy lusta, akkor úgyis marad a pórnép szintjén. :D
    A b2p kiszűri a hulladék nagyját: Lehet picit drasztikus nézőpont, de személy szerint nincs kedvem "free" játékkal próbálkozni. Ha nincs belépési korlát, akkor minden méreganyag bekerül a "szervezetbe" és csak beteg lesz a játék.

    A neccesebb a softlaunch. Ha jól emlékszek, akkor nem lesz wipe. Használjuk a fércmunkát, aztán valamikor élesbe fog állni. EZ nagyon gáz. 2 nap headstart , aztán éles. Ez még tán belefér. De 2 nap "headstart" az early accessben (aztán jön az olcsóbb pakkos réteg), bugos félkész "béta" játék, aztán az összes múltbéli hiba hordalékával átmenet élesbe? Remélem csak félreértem, mert ez mondjuk eléggé bukásgyanus. No mindegy. Majd meglátjuk. Ha nem lesz p2w, akkor így is siker lesz. Mert az MMO nem halott, csak a kiadók vakok és kapzsik. Egy "lázadó" kiadó +1 nem teljesen gagyi játék nagy suskát hozhat a kis "másként gondolkodó" cégnek. :D
  • Vicodine
    #157
    Ennyi...
  • mikromanus
    #158
    Hát... nem nagyon törték magukat az átolvasással. :
    "és mellé jár Premium Membership is, ami semmiképp nem egy P2W bónusz, hisz a fejlesztő tisztázta, hogy csak kozmetikumokat rejt. "

    Az épp nem így van. A premium membership az "SERVICE" (extra szolgáltatás) és ez nem shop tartalom
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.14. 15:35:19
  • wudoORock
    #159
    Attól az még nem lesz p2w, valamit félreértettél. Vagy ha rózsaszín szárny, és neon zöld kosztüm jár a prémium csomagért, akkor az annak számít számodra?
  • mikromanus
    #160
    Nem a p2w-nem p2w a kérdés, mert a premium tartalmáról SEMMI infónk nincs még. Az idézett szöveg azt mondja, hogy a premiumban skinek lesznek. Épp nem. Amit írnak azok a shopban lesznek... talán (mint például azok a rózsaszín stat nélküli szárnyak amiket példaként felhoztál). A kaják-italok-egyéb ideiglenes buffokról sincs infónk, hogy lesz-e a SHOPBAN. A premium az szolgáltatás. Amíg megvan,addig kapod a szolgáltatást, amikor lejár, akkor nem kapod. Ez sima havi díj- patron-value pack-premium extra szolgáltatás. Mint például: extra ionventory slot, +20% XP, -10% gathering time, meg ilyesmik.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.14. 22:59:51
  • Sagittis
    #161


    utolsó 1 perc kb