463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • Carmang
    #81
    Ha egyensúlyban van a két frakció, akkor biztos jó... de ha nincs.
    Lásd B&S Hao szerver. A játékos állomány 80+ %-a a kék oldalon van, mert a "gyengébb képességűek" megunták, hogy valaki mindig elveri őket, ezért (nem tudom hogy találták ki) egy pillanat alatt tömegvándorlás indult meg piros oldalról kékre. Azóta a kékek farmolják az összes channel-t Soulstone-ért, a pirosaknak pedig meg van engedve, hogy kussoljanak.
    A többi szerón legalább felosztották egymás közt a frakciók a channel-eket, de a Hao-n még ennyire sem méltatják a kékek a pirosakat. Fórumokon megy a sírás a pirosak részéről, de a kiadó sem mozdítja a füle botját sem. "Ez a játék része".
    Hát gg.
  • Running
    #82
    ESO-ban 3 frakció esetén is ugyanez van, csak ott szerencsére 4-5 pvp kampány közül lehet választani, hol van kevésbé szopás.
  • p2501
    #83
    Igen ezzel sajnos tisztában vagyok. Aion eredeti szerveren az elsős volt többségben és kb halott volt a siege mert 200 elyos vs 50 asmo nem vol kihívás. Igazából nem tudom h a tört szerveren miért volt egyensúly és azt se értem h az emberek miért kezdenek el nagyon az egyik oldal felé húzni... Mindenesetre itt a két frakció ugyan az kb, mindket helyen a fajoknak megvannak a megfelelői (mindkét oldalon van human, elf, állat faj stb). Szóval nem tudom hogy itt mennyire fog felborulni ez az egész.
  • Vicodine
    #84
    A ket frakcios dolgokat nagyon nehez kordaban tartani, mert maguk a jatekosok kurjak szet az egesszet sajna(lasd Aion, B&S stb..), mivel a tobbseg nem tud gondolkodni. A legjobb a mai napig a Lineage 2 fele open world pvp instak nelkul, amikor a farmolohelyekert megy a pvp, vannak rendes gvgk kozben es persze rendes castle siege, azok az igazi cuccok. Amikor ket frakcios a fight, akkor ott az egyik felnek sosem jo valami, besirasok, aztan modositasok es finitto..Mindig ez van:D
  • mikromanus
    #85
    Én Archeage-ben láttam frakciósdit. És valóban nagyon nehéz szabályozni. Ha kicsi a játékosállomény, akkor nagyon sérülékeny a rendszer. Egyik oldalról több megy szabira, vagy unja meg a játékot picit, aztán borul az egyensúly. Emellé jön a szokásos önmagát erősítő hatás. Kicsit több bukta, még többen hagyják a wart, vagy a frakciót a fenébe. Emellé még ott volt az iszonyatos gear központúság és a korlátos játékosállomány miatti nagy hatás egy-egy guildnél. Ha sok erős összeállt egy guildbe, akkor egy idő után nem nagyon lehetett kezelni. Mondjuk AA-ban 3 frakció volt, most meg talán dinamikusabb játékos oldali frakciók is lehetnek. A randszer nem rossz, csak a kiadók/fejlesztők többsége nem nagyon tud vagy akar valamit is kezdeni a "fejlesztéseik" hatásával. Túlhúzott gear alapú rendszer ahol kb sérthetetlen aki jobb geart szerez, emellé jön a teljes nyíltság a pénzes piac fele (P2w), aztán meg elhullik az amúgy nagyon jó játék pár hónap alatt. Az ilyenekben nem a kiadó pénzsóvársága zavar, hanem hogy "Mi lenne ha"... Ha nem ez a szemét banda, nyomatná a régiónkban, vagy ha egy-egy nagyon egészségtelen balance és játéktörő dolgot időben módosítanának. A Trion kb szart se csinált, csak fejte a játékosokat. A javítások iszonyat hosszú időt vesznek igénybe, vagy kb el se jut az igény a koreai fejlesztőkig, mert vagy nincs benne pénz, vagy épp pénzt hajt. A Trinot nem azért utálom elsősorban mert pénzéhes köcsögök, hanem mert kinyírnak egy jó játékot a teljes szakmai hozzá nem értésükkel. Mondjuk a kiadónak lehet épp jövedelmező, de kicsit több kompromisszummal a pénzes tartalomban sokkaltöbb aktív játékost tudtak volna megtartani. Az meg sok lóvé folyamatosan... No mindegy. Reméljük a folyamat marad. Az újak megszemlélikakorábbi kadók és játékok hibáit és ahhoz igazodnak/javítják a saját játékukban. Az AA játékosidegensége után szerintem a B&S jobb volt, a BDO meg még jobb. Már felhasználó központúság és kevésbé gusztustalan valós pénzes kínálatban. Remélem a Bless folytatja a tendenciát és sikerül meggyőznie, hogy hagyjam itt a BDO-t!
  • p2501
    #86
    Igen ezzel teljesen egyetértek és tisztában is vagyok... :/ Elég régóta figyelem a Bless-t és nekem eddig kedvencem (a hibái ellenére is), valami nagyon megfogott benne (talán az egész világ és a karakter design), illetve az hogy a kiadó mennyire figyelt és hallgatott a játékosokra. De sajnos simán lehet belőle bukta is... és arra is nagy az esély hogy egyszer valamiért bukta az egyensúly a frakciókban. Na majd meglátjuk... Bless mellett a Revelation az, amit még figyelek és várok, az egyik csak jó lesz =)
  • p2501
    #87
    Még nincs megjelenési dátum, de dolgoznak rajta.. többek közt a combat rendszeren, ami most nem valami jó, és ezen változtatni akarnak mindenképp:
    CIKK ITT
  • Running
    #88
    Kipróbáltam az orosz bétát, nem ájultam el tőle. A harc kifejezetten gyenge lábakon áll.
  • Hitmanus
    #89
    Én meg kipróbáltam és nagyon jó a játék tetszik. Csak magyarokat nem láttam eddig...:(
  • szabi07
    #90
    Megosztanád a tapasztalataidat?
  • Running
    #91
    Az a helyzet, hogy a játék olyan mint egy lineage 2 és aion keverék lenne. Igazából nincs vele semmi gond, de semmi különlegeset nem mutat. Azoknak akik már játszottak az előző 10 évben koreai mmo-val, azoknak x+n-dik mmo lesz a piacon modern grafikával. Technikailag semmi extra, szóval, ezért írtam, hogy világmegváltó játék nem lesz belőle.
    Akik kevés mmo-val játszottak, azoknak még lehet élmény, de az ESO-nál pl nem jobb, max szebb valamivel, technikailag viszont elmaradottabb.
    Talán azoknak jó, akiknek ez az egész még újdonság és nem idegenkednek a koreai látványvilágtól, amely ebben közel sem olyan kiakasztó, mint egyébként tud lenni, de tény, hogy az eu-s világtól azért jóval másabb. Egyelőre ennyi.
  • Terrana
    #92
    Sziasztok érdeklődnék valaki már elkezdett szervezni Guildet? Az UNION oldalán? Természetesen a majdani EU szerverre.
    Utoljára szerkesztette: Terrana, 2017.02.08. 10:46:50
  • Endruidan
    #93
    Sziasztok! A játéknak régóta van magyar facebook oldala és közössége amihez érdemes csatlakozni, vagy követni is. Bless online hungary magyar közösség címszó alatt megtalálható a facebook keresőjében is.
    https://www.facebook.com/blessonlinehungary/

    Az oldal sacc/kb a koreai zárt béták óta műkődik.
    Az orosz verzióval már lehet játszani angol nyelven.
    Az európai első zárt béták majdcsak idén késő ősszel, kora télen kezdődnek el.. tehát addig is érdemes az orosz szerver felé kacsintgatni ami már él és köszöni szépen jól van. Márcsak azért is érdemes most elkezdeni mert a facebook oldalukon már megkezdődtek a guild szerveződések kezdetben orosz majd a rendes európai szerverre is.Nomeg az orosz verziónak is jó pingje van és angol nyelv is letőlthető hozzá.
    Az oldalukon lesznek segédletek és mindenféle leírások a játékkal kapcsolatban.
    Bless online magyar közösség facebook oldala
    üdv
  • Vicodine
    #94
    A combat rendszere az milyen, mihez tudnad hasonlitani? Illetve az encsantolas, gearelodes mennyire kiegetos, vagy barati, illetve ami a lenyeg, ez a frakciosdi, meg ugy altalaban az open world pvp mennyire feelinges, balanceolt stb stb..?
  • Vicodine
    #95
    Na hat kiprobaltam elesben. Kicsit rontott az elmenyen az fps hianya, valami miatt nagyon alacsony, viszont a ping magas..:DD De ezt leszamitva, nagyon jo kis jateknak igerkezik. Nyilvan valo, hogy mindent az end game dont el, amihez kellene jopar het vagy honap, hogy rendes velemenyt lehessen alkotni, de az mar egy jo pont, hogy maga a jatek hangulatos, a combat rendszer teljesen jo. Revelationban ugye ezeket kurtak el de annyira, hogy az egesz egy jatszhatatlan fos lett, itt viszont errol szo sincsen szerencsere, jo a hangulat, a grafika, a combat rendszer ugyan nem egy vilagmegvalto, de jol kezelheto az, ami van, igy siman ellehet vele lenni. Kedvencem, a ranger class kifejezetten jol sikerult minden tekintetben. Igazabol erre voltam kivancsi, ezert probaltam ki, hogy az alapok jok-e, es azt kell mondjam jok. Most mar kivancsi vagyok elesben milyen lesz az end game, mit tud majd nyujtani hosszutavon, de igeretes.
  • kalif
    #96
    Az endgame-re vagyok én is kíváncsi ! Van erről vmi ? PVP módok, stb. ?
  • Vicodine
    #97
    Nezzel sok youtube videot meg olvassal redditet, szerintem nem lesz gond az end gamel, az en izlesemnek elegge meg fog felelni, csak annyit remelek hogy nem kell sokat instaban rohadni a gearert, mert az vizvalaszto lehet. Nalam az esetek tulnyomo tobbsegeben egy jatek mindig a hangulati elemeknel, meg a tobbi kulcsinynel csuszik el(ESO,Revelation,stb stb..), hiszen ha az ember rossz szajizzel logol be, rossz nezni a monitort, akkor lehet akarmilyen az end game:D
  • Kiraizen
    #98
    Hát eléggé rossz hír, lehet azok számára akik vártak egy jó játékot, mivel még az orosz kiadó is visszaküldte a játékot a készítőknek, hogy csináljanak vele valamit. Bevallom meglepetten olvastam a hírt, hiszen várom ezt a játékot, de ha már az oroszok is visszaküldik, akkor ott tényleg nagy gondok lehetnek.
  • mikromanus
    #99
    Állítólag a ruszkiknál igen csúf p2w lett belőle és emiatt nem/sem volt sikeres. Másrész a harcrendszer eleinte elég gyatra volt. Hozzánk már nem a kezdeti verzió jön. A harcrendszer kikalapálása volt az ürügy ami miatt nálunk csúsztatgatják. A marketplace tartalom ami várható nem egyértelmű. Attól függ hogy milyen gyorsan és könnyen lehet azokat az erőforrásokat elérni amiért fizetni is lehet. Nekem picit határesetnek tűnik, de nem akarja a BDO-t megszorongatni fair playben. Nem mintha a BDO nem lenne genya, csak nem akkora szemétláda mint a többi koreai MMO kiadója nálunk. Nem p2w, csak pay2convenience (lolmiazbaz+?). De az nagyon. No, a bless szerintem inkább a BDO és AA közé próbálja pozicionálni a mikrotranzakciós rendszerét, csak tudnám minek. Talán megjön az eszük és egyediként az ilyen koreai gyökerekkel bíró játékok közt kivételesen játékon alapuló erős pénzbuff nélküli játékot dobnak nekünk... bár ebben kételkedek.
  • Sagittis
    #100
    viszlát bless
  • mikromanus
    #101
    Még ha ez igaz is, akkor is csak a kiadó/terjesztő változik. TALÁN egy nem túl sok jót igérő kiadó helyett valami olyan adja majd ki, ami picit jobban tisztában van a fogyasztói szokásokkal az EU/NA régióban. Esetleg olyan aki a koreai szokásoktól eltérően nem a felhasználók 1-10%-nak pénzén akar meggazdagodni a többi kevésbé tehetős felhasználó teljes kihasználásával (aka p2w).
    No, majd meglátjuk. Vagy késik és jobb lesz, vagy időben jön. Azt' "git gud".
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2017.06.06. 10:08:32
  • Terrana
    #102
    Kár de én is reménykedem ,hogy jó kiadó lesz és lehetőleg jövő nyárig kijön.
  • Vicodine
    #103
    En meg abban, hogy meg iden, nem kell hosszura ereszteni a dolgot, ha mar az uj kiado meg lesz.
  • mikromanus
    #104
    A pletyka igaznak bizonyult. Most már hivatalos, hogy nem ez a banda fogja eleljasítani P2W-nel nálunk a Blesst. Remélem azért valamelyik normálisabb cég majd ugrik a lepattanóra és valami élvezhetőbb formát kapunk minnél hamarabb. Azaz elsődlegesen remélem valaki átveszi és másodsorban remélem nem Trion színvonalú RM market lesz benne! :)
  • savior666
    #105
    Allitolag a Neowiz kiadja eu/na-ban a jatekot.
  • Vicodine
    #106
    A nagy semmi..
  • savior666
    #107
    Magyarul is egy cikk: bless
  • Vicodine
    #108
    A Bless keszitoiben azt birom, hogy nem ugy csinaljak, mint a tobbi ceg, hogy kiadtak valamit, ami nem felelt meg az embereknek, es akkor evekig patchelgetnek, szarakodnak az egesszel mig ki nem hal a game, hanem fogtal es az egeszet ujraterveztek, meghallgattak az embereket, mi volt a rossz, es mindent csontra atalakitottak benne. Hamarosan, elsejen mar koreaban lehet is tesztelni az uj Blesst, en kivancsi vagyok ra, nekem a rebuild elott is tetszett :)
  • savior666
    #109
    Johetne mar euba is.
  • savior666
    #110
    Cikk a harc felujitasarol: harc
  • Endruidan
    #111
    Sziasztok. Ahogy látom további információk is elérhetőek a facebook oldalukon. Discord csatornát, magyar klánt, játék számla sorsolást a rebuild verzióra, és EU béta kulcs sorsolást is terveznek a közeljövőben. Érdemes követni őket :) Facebbok oldaluk: Bless online hungary -magyar közösség- facebook oldala https://www.facebook.com/blessonlinehungary/ aki gondolja dobjon nekik egy lájkot , és kövesse az oldalt a napi friss információkért
  • Vicodine
    #112
    Alakulnak a dolgok, sajat velemenyem szerint jo iranyba, csak kivancsi vagyok, hogy jelenleg a rebuild verzio milyen allapotban van, mit mutat a tesztszerver, hogy tenyleg mint az elso tippek jovo nyarig varnunk kellene ra? En azert birnam, ha meg iden legalabb egy ob kijonne...
  • savior666
    #113
    pet/mount
  • Tsurata
    #114
    elindult a tesztszeró, van valaki innen?
  • savior666
    #115
    Nekem sajnos nincs koreai accountom, de ha valaki tesztel, az majd leirhatna a tapasztaltakat.
  • Vicodine
    #116
    Az elso es legfontosabb tapasztalatszerzes az lenne, hogy mennyire van optimalizalva, de azt meg ekkora ping mellett koreabol pont nem lehet majd...En azt mondom varjunk ezzel meg fel evet, a kapkodas csak a legyfogasnal jo, addig hatha ide is betesznek valami betazast
  • Vicodine
    #117
    Azert csula ha feljutsz, par dolgot irhatnal majd.
  • mikromanus
    #118
    Úgy tűnik mégis szabad videókat készíteni, így lehet sasolni a youtube-ot. Vagy valaki véletlen feltette, pedig nem szabad?
    Itt egy videó:
    BLESS Online | Rebuild Project | Early Game & Thoughts on minor changes

    Meg kis infó
    HOW TO PLAY Bless Online Rebuild Project Server

    Hm-hm. Szép, meg pörgős, meg minden. De nem gyors ez a harcrendszer picit? Meg kell most koreai account, így elég sanszos, hogy nem kisérletezek ezzel most.
  • xyz123xyz
    #119
    Sziasztok.

    Most akarok nekikezdeni a játéknak,tudna nekem valaki segíteni hogy honnan tudom letölteni angol verziót?
  • Vicodine
    #120
    Majd jovore