492
The Long Dark - A Will Mackenzie Incidens
  • lonvard
    #452
    Huh, frissítettem, olyan hangok lettek benne, hogy az egyik ilyen madárszerű kerregésnél megugrottam, hogy mi ez. Szebben néz ki a karakter keze is. Bár az ideális az lenne, hogy öltözék szerint mutatná a kezünket, de hát ez úgy néz ki marad az ábrándok szintjén. Ja meg gyorsabban futok, kicsit reálisabb a mozgás benne.
  • sanyesz55
    #451
    Annyit még hozzátennék hogy nagyon jó játék, kikapcsol csak úgy mennek az órák de vannak azért érdekességek. Például egy vemhes teve nem vedel ennyit mint itt a karakterem, az éjszaka közepén fel kel és egy litert majdnem bepuszil? Én át tudom aludni az éjszakát ivás nélkül, sőt ha felkelek sem egyből esem a csapnak ez egy kicsit el túlzott. Illetve az evés, 900 kalória egy kiló szarvas hús, simán bepuszil kiéhezve két kilót? Aki a szemem láttára megesz két kiló szarvast az tud valamit. Ennek ellenére jó játék, de ha már túlélés a lényeg erre oda figyelhettek volna mert stalkeren ezen kívül is van bőven ami megkeseríti az életet.
  • lonvard
    #450
    Tele van épülettel, oda minek ugye. Lakatlan vidéken várható, hogy van ilyen bunker, bár stalkeron én sose találtam, nem is igazán kerestem. Régen a Mystic Riveren mindig az volt az első, hogy megkerestem valamelyiket, most már sosem ott kezdek, szóval nem is érdekel. Mire a Mystichez érek, már csak annyit akarok, hogy a fő "compaundokat" feltúrjam, meg a Dam-ot, aztán megyek tovább a part felé.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.01.12. 18:28:01
  • sanyesz55
    #449
    Köszi közben átkeveredtem coastal highway-re, találtam egy egész jó kis helyet, ha jól látom itt nincsenek ilyen bunkerek.
  • Balázs 17
    #448
    ahol fel kell mászni a timberwolfra ott az egy fix elvileg, egyik legjobb bunker.
    ha van nálad sok cloth csinálj hóba menedéket sokat segít az is
  • sanyesz55
    #447


    Sziasztok!

    Stalker módban játszom, survival módot, eszméletlen kemény főleg a hideg készít ki. Az lenne a kérdésem hogy Prepper cache van ilyen módban is? Kettőt is megkerestem de semmi, pedig jól jönne pár dolog, Pleasant valley-ben vagyok
  • lonvard
    #446
    Nyilván az már privát kihívás, azt már nem élvezi senki. Én is csináltam, hogy meglegyen a kajás perkem, aztán eluntam és cheattel megszereztem. :PP
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.01.07. 21:37:00
  • molnibalage83
    #445
    Bénázás. Ja, persze...
  • Balázs 17
    #444
    500 napig hogy lehet "eljutni"?
    120-nál járok, de már szétunom az egészet, íjjal leszedem farkasokat már.. összes területet felfedeztem, megmásztam a timberwolf csúcsát, ez volt a legnehezebb talán
  • Hypo #443
    :)))) tobb tizezren elvezik örömöt okoz nekik, aztán jössz és a bénázásod kivetited a játékra:))))) Jellemző na de szabad ország szived joga utalni, de nekem ugy tunik kb 1% at se láttad a gamenek :)
  • lonvard
    #442
    Valami játékmenetbéli változás kellene, mer elég régóink van már. Tetszik az a pár újdonság, pl. tölténygyártás, de nagyon kellene valami extra még. Pl. minden régióban egy kijelölt hely, ahol építhetünk saját bázist. És kellenének támadók. Fosztogatók, bázispusztító medve, farkascsorda, gigantikus vihar, mittudomén.
  • molnibalage83
    #441
  • Balázs 17
    #440
    Nem is tudtam, hogy vannak bunkerek a játékban
    Így 60óra után még tud újat adni :)
  • lonvard
    #439
    Nem ismerem Pleasant Valley-t. Van egy standard útvonalam, a könnyebbik verzióban a Broken Railroad-on kezdek, aztán átmegyek Mountain Townba, onnan megerősödve a Hushedre megyek megszerezni a zsákot, utána le a Forlornra, aztán Mystic River. Mire idáig eljutok, mindenem megvan, és már nincs akkora motivációm, hogy lemenjek a Damnál Pleasant Valley-be, majd onnan a partra. A nehezebbik verzióban a Husheden kezdek. El szoktam felejteni az utat a hátizsákig, így kőkemény rambózás következik a folyóvölgyekben és barlangokban. :)
  • Balázs 17
    #438
    Farmhousetól nincs messze és nem is veszélyes oda eljutni, csak legyen az embernél bedroll és akkor ott el lehet lenni amíg kifogsz pár halat :)
    A teraszon most van kb 20kiló sült húsom, ez kb 2 hétig bőven el lesz ott a hidegben
    a legtöbb skillem lvl3, de még úgy érzem nem jött el az idő, hogy továbbáljak
    Az tetszik amikor a farkas elkezdi üldözni a nyulat és fut utána 200méteren amíg elkapja :)
    Az a szar, hogy nem lehet egész nap a házban lenni, mert bekattan az ember
  • lonvard
    #437
    Nincs olyan, hogy "a játék elején jönnek a farkasok". Ez nem single player lineális történet. Random kezdesz, random időpontban, random felszereléssel, random helyen. Hogy mik jönnek éppen veled szembe, az is random. Hogy milyen felszereléseket találsz, az is random. Az a játék benne, hogy az adott helyzetedben az adott eszközökkel kitalálod, hogy hogyan éld túl a napot. Aztán a következő napot. Aztán a következőt. Valahol ennyi az élet értelme ám. Túlélés, szaporodás. Sajnos szaporodni nem lehet a játékban. :)
  • lonvard
    #436
    Interpolert most próbálom, kis csalással. Adok magamnak egy nagyítót meg egy kést, meg valami közepes alapruházatot. Pleasant Valleyben én nem találtam meg még soha a horgászlehetőséget. Mindjárt megnézem a térképen.

    update: megtaláltam :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.11.14. 18:28:07
  • Balázs 17
    #435
    én 47. napon járok, de nem unom még :D
    Pleasant Valleyen kezdtem végül Stalkeren. Ez a farmhouse talán a legjobb hely a játékban. Van közelben minden, pár percre van tó ahol lehet horgászni is, rengeteg nyúl, farkasok elől egyszerűen el kell menni és kész
    Lassan elkészülnek a ruháim is, de már most is csak a legkegyetlenebb időjárás amit megérez az emberem


    Interloperen viszont valahogy élvezhetetlen a játék, ha nem tudsz találni valamit amivel tüzet csinálsz csak szenvesés az egész. Ez a stalker pont jó, hogy megszrezzem az teljesítményeket meg kitűzőket...

    Íjhoz ami kell maple sappling azt nem találok eddig, csak a birch saplingot, lehet nincs is ebben a régióban? Kb már csk ez hiányzik a leltáromból :)
    Utoljára szerkesztette: Balázs 17, 2019.11.14. 18:13:47
  • molnibalage83
    #434
    Kipróbáltam. Atomfos. Ahogy sejtettem. Vég nélkül tudnám sorolni, hogy mi. De elég egy is. A játék tök elején jönnek farkasok, sehova nem lehet elbújni. Megtépnek. Aztán bemenekülök a vasúti kocsiba, és nem tűnnek el, tök mindegy, hogy mit csinálok.

    És mivel a játék 2. napjáig semmi fegyvert nem lehetett szerezni meg is haltam.
    Ennek kb. annyi értelme van, mint lottózni, csak itt nem 5 sec kitölteni a szelvényt és pont úgy bukó.
    Ez kb. annyira élvezetes, mint sajtreszelővel rejszolni....
  • lonvard
    #433
    Sandbox sok-sok órán keresztül nem tud könnyű lenni, legalábbis stalker módban. És amikor sok óra után megvan a felszerelésed és azt hiszed, hogy ez innentől könnyű, na akkor fogsz nagyokat hibázni, és villámgyorsan megöl a játék. Ugye ott kezdődik, hogy abban 1 élettel játszunk. Kevesebb a loot, kevesebb a kaja, nem az van hogy kifosztasz két házat, és akkor halomban áll a konzerv. Sokáig nincs normális öltözéked, ezért nem tudsz össze-vissza kóborolni, ha olyan térképen vagy amit nem ismersz, akkor eltévedhetsz, nem találsz menedéket, ésatöbbi. Én a Hushed Riveren szoktam kezdeni, mert van ott egy hátizsák, amit meg akarok szerezni a játék korai szakaszában. Eltöltesz felszerelés nélkül 1 hetet a Hushed Riveren, és megváltozik a véleményed a játékról. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.11.08. 07:59:23
  • Marcinko
    #432
    Ha jól emlékszem, az ott csak story elem és nem kell annyi "anyag" mint túlélő módban !
  • priluki
    #431
    üdv olyan segítség kéne, hogy ep3 az autószervizbe "bear spear" kell késziteni vagy mi, ehez felfűteni a kályhát de korábbam elhasználtam ott a szenet :D a kérdés hol találok ?! körbe futottam a mapot de semmi.. vagy csak nem találom a bányát?
  • molnibalage83
    #430
    A legnehezebb szinten tolva is egyébként röhejesen könnyű volt az EP3. A bunkerek nélkül is, amikben hegyekben állt a kaja és minden más. Egy idő után már inkább azt csináltam, hogy futva mentem sokszor és, ha elfáradtam, akkor tábortűz rakéta nagy fadarab mellett és pihenés. Egyszerre melegedtem, vágtam fel a fát és mentem tovább.

    Egyszerűen arra nem látom értelmét eltolni az időmet, hogy hatalmas térképeken rohangáljak és összehozzam mindazt, amit már ismerek a story módból. Ha nincs más, akkor tényleg jópofa lehet, meg egyben szerencsejáték is, hogy akkor mi van és hol. Erre nekem nincs időm és erőm, de elismerem, hogy a custom beállítások alapján sok változó van.

    Csak a sandbox módban sem lehet végtelen ideig életben maradni, ha a vadállomány nem pótlódik. Mert a víz és tüzelő az elvileg végtelen (a szél leveri az ágakat), de a kaja az nem, kivéve hal (?).
  • molnibalage83
    #429
    Nincs rá időm. Ha sandbox játékkal játszom, akkor az repszim lesz.
  • lonvard
    #428
    Próbáld ki azt a tetü túlélő módot. Rá fogsz csodálkozni, hogy mennyire leköt. Hát a közönség 95%-a éveken át azzal baszta a rezet. :D
  • molnibalage83
    #427
    Hát, EP3 is lement. Akkor megint várakozás a köv részre...
  • molnibalage83
    #426
    Lehet, hogy ki fogom próbálni, de mivel még a story mód is akkora időpazarlás, hogy háttérben hallgatok valami mást, innentől fogva ezt eldobott időnek tartom.

    Azon viszont pislogok, hogy nincs skill a EP3-ban. Emlékeim szerint az EP1-2-ben mintha lett volna a pasival játszva.
  • lonvard
    #425
    "Lentebb már kifejtettem, hogy a cél nélküli végtelen túlélés nálam = dögunalom."

    Hát...mint általában az élet. :D De egyébként csak onnantól dögunalom, hogy megteremtetted az önellátás feltételeit, megvan minden felszerelésed. És addig bizony sok óra játék telik el. Odáig az a játék, hogy egy szál pólóban, szakadt farmerban mit kezdesz magaddal a Hushed River sziklái között. :)
  • molnibalage83
    #424
    Lentebb már kifejtettem, hogy a cél nélküli végtelen túlélés nálam = dögunalom. A story móddal van csak számomra értelme. Ezért voltam pipa, hogy majd 2 évig nem voltak képesek kiadni az új epizódot. És már ennek is úgy a felénél vagyok.Ha a köv két epizódra is várni kell 1,5+ és 1,5 évet, akkor rekord lesz ez a játék, hogy egy kb. 40 órás, abból kb. 30 óra sétálgatást igénylő játékmenet mellett a játék kb. 10 évig készül...
  • lonvard
    #423
    A sztori inkább csak ráadás, én egészen el tudtam ámulni az öregasszonyon is ott a hegyi faluban. Hogy beszél. Ugyanis előtte évekig a survivor módban toltam, egyetlen túlélőjeként a komplett szigetnek. Ajánlom neked is, ez a játék szerintem a legjobb túlélőjáték a piacon, az erényei túlélő módban, és mondjuk stalker szinten jönnek elő.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.11.04. 00:43:04
  • molnibalage83
    #422
    Na most cseszte fel az agyam a játék. Ekkora fost. Ugyanabban a szekrényben tároltam a cuccaimat, ahol a questben kell pakolni a dolgokat. Csak a készletek felhalmozása után MINDEN benne maradt. Ha nincs korábbi reloadom, akkor ennek harangoztak.

    Hogy leget EKKORA hibát csinálni...? Nem figyelmeztetni a játékost, hogy a program lockolja majd a szekrényt és nem csak a quest számára fontos lootot?

    2 év fejlesztés alatt ennyi sikerült...? Agyrém.
  • lonvard
    #421
    Nem azt írtam, hogy minden domb mögött van farkas, hanem hogy lehet farkas. Minden bucka mögött is lehet farkas. Minden fa mögött is lehet farkas. Sőt minden kő, és mesterséges tereptárgy mögött is lehet farkas. Sőt, még egy farkas mögött is lehet farkas, és ha nagyon közel vannak, akkor jól megszívtuk. Olyan is van, hogy két farkas mögött van még egy farkas. Na most mér érdekes ez? Mert emiatt nincs biztonságérzetünk, és ezért kell úgy gyalogolni, hogy ha nem belátható a terep, akkor meg-megállni, fülelni. Nincs olyan, hogy csak úgy megyünk mint a homály, mer ki kell szúrni, hogy ha a domb, bucka, fa, vagy farkas mögött közelít egy farkas. Ez alól kivétel, ha farkas mögött közelít a farkas, mer akkor már az első farkasra úgy kell reagálnunk, mintha az a mögötte lévő farkas lenne. :)
  • molnibalage83
    #420
    Max. nehézségen játszva sem találkozok "minden domb mögött farkassal". Egyszer botlottam bele és futottam el egy medvébe.
  • lonvard
    #419
    Itt nem zavar, hogy nincs tempomat, tekintve hogy futni nem lehet folyamatosan, a gyaloglásnál meg jobban oda kell figyelni. Úgy kell mozogni, hogy minden domb mögött lehet egy farkas, vagy egyéb olyan tényező, ami problémát okozhat. Meg jobban visszaadja a szenvedést, hogy caplatunk a hóban. Ez a játék rászoktat a sétára egyébként. Eleinte zavart, de aztán megszoktam. Olajat halon kívül csak kannákból lehet szerintem, szóval ez van. Lootoljál épületeket még.
  • molnibalage83
    #418
    Hogyan lehet olajat szerezni gyorsan? Nem használom semmire, de így is összeszedni a 3 liter a EP3-ban egy vicc. A halakból jön olyan 0,03 meg 0,05 l/hal. Egy örökkévalóság így. Már úgy megvan 2l, de ebbe beleuntam.

    A játék meg jópofa, de kb. csak podcastet hallgatva, mert a időgyorsítás híják a játék nagy része üresjárat... Még annyit sem sikerült beltenni irányításba, hogy pl. egérgörgővel lehessen beállítani a mozgás sebessgét, afféle "tempomatként", hogy ne kelljen folyamatosan nyomni a gombot. Ha futva közlekdik az ember, akkor meg pikk pakk elfárad...
  • molnibalage83
    #417
    Ez mekkora 50%-nál vagyok a fő sztoriban és csak most találtam meg a baltát, mert ennyire vak voltam...
  • molnibalage83
    #416
    Jesszus, a sztori módban
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azon a rohadt nagy hurkon kell visszahurcibálni a túlélőt? Úgy, hogy nem találtam még baltát, csak fűrészt. Jól elő kell készíteni tüzelővel a megállókat...
  • Balázs 17
    #415
    Köszi, nah erre sose jöttem volna rá vagyis nem is gondoltam volna :D
  • lonvard
    #414
    Ja hát úgy izgalmas lesz. Szerintem addig lehet kitartani, amíg van mivel tüzet csinálni. Találsz egy nagyítót, az jól jöhet. Asszem az nem kopik használat közben. Térkép az annyi, hogy a kályhából kiveszel faszenet, az lesz a ceruzád, és amerre mész, rajzolsz vele, és akkor bővíti a térképet.
  • Balázs 17
    #413
    Csak a tő körül tervezem, elég szűk körben. Van a vasútvonalon egy kisikott szerelvény odáig elmentem, mert úgy rémlett van ott egy szarvas tetem , de volt ott kb 3 farkas :)
    Azt tervezem, hogy itt fejlődök egy darabig, főleg tűz gyújtásban, aztán amikor már kezd kifogyni a gyufa akkor elindulni valamerre. Nagyon rég játszottam már a játékkal így elég sok helyszín nem rémlik, hogy merre mi van...
    Térkép amúgy hogy működik?